178171

Китайці навчилися збільшувати врожайність рису на 30%

Kоманда, очолювана Цзян-Кан Чжу, професором Департаменту садівництва та ландшафтного дизайну в Пердью, та директором Шанхайського центру біології рослинного стресу Китайської академії наук, зробила мутації 13 генів, пов'язаних з фітогормоном абсцизової кислоти, яка відіграє роль у стресовій стійкості та пригніченні росту. Змішавши декілька сортів, вони створили стійкий до стресу вид рису. Його випробування в Шанхаї, дало змогу отримати на 25% більше зерна, і на 31% більше в польових випробуваннях, проведених на острові Хайнань у Китаї

Як передає futurefarming дослідницька група Цзян-Кан Чжу,  щоб підібрати потрібний набір генів у рисі, використовувала технологію модифікації CRISPR / Cas9. Вчені наполягають, що досягнути такої врожайності за допомогою традиційних методів вирощування  не було б можливим.

Команда Чжу, до складу якої входить Пердью Рей А. Брессан, видатний професор кафедри садівництва та ландшафтної архітектури, та дослідники з Китайської академії наук використовували технологію CRISPR / Cas9, яка дозволяє селекціонерам швидко та точно знімати частини ДНК з послідовності та редагувати код ДНК. Метод дозволив команді Чжу модифікувати декілька генів одночасно. Традиційні методи зайняли б десятиріччя і не дали б гарантії, що отримані рослини могли б мати бажані характеристики, інформує AgroReview

 

ЄБРР надасть "Астарті" до $20 млн довгострокового кредиту

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть агропромхолдингу «Астарта» довгостроковий кредит у розмірі до $20 млн для фінансування оборотного капіталу, необхідного для рослинництва, переробки цукрових буряків та сої.

Як повідомив провідний радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов, відповідне рішення рада директорів ухвалила на засіданні 18 липня, пише Інтерфакс-Україна.

Банк зазначає, що його фінансування також внесе вклад у підвищення ефективності і продуктивності за рахунок впровадження сучасних IT-рішень і методів ведення сільського господарства, а також у підтримку міцніших зв'язків із місцевими постачальниками.

Згідно з інформацією на сайті ЄБРР, загальна оцінка проекту оцінюється в $242 млн.

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Україна скоротила експорт меду

Про це повідомила національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка на своїй сторінці в соцмережі Facebook, пише agrarii-razom.com.ua.

За даними національного консультанта ФАО, у порівнянні з таким же періодом 2016-го року приріст експорту українського меду склав 12%.

При цьому, як і раніше, ЄС продовжує лідирувати серед основних покупців українського меду, а серед основних покупців такі країни як Німеччина (32% від загального обсягу експорту), Польща (17%) та Бельгія (12%).

Фахівець також зазначає, що додаткова квота на безмитну поставку українського меду в країни Євросоюзу в обсязі 2,5 тис. тонн буде відкрита з 1 жовтня поточного року.

Основна квота (5,4 тис.тонн) була обрана в перші 11 днів 2018 року. В той же час, на внеквотний обсяг діє мито в розмірі -17,3%.

Нагадаємо, в 2017 році з України в країни Євросоюзу було експортовано близько 48 тис. тонн меду.

Ваш вибір 'Подобається'.

66,6ºС: на Херсонщині зафіксовано аномально високу температуру

При вимірах на піщаному грунті (територія Степового філіалу Українського НДІ лісового господарства) на екрані цифрового термометра висвітилися цифри в 66,6ºС, передає propozitsiya.com.

В поєднанні з нульовим рівнем вологи в 20-сантиметровому шарі грунту такі екстремальні умови ставлять саджанці дерев просто на грань виживання.

Втім, в обласному Гідрометцентрі інформують, що температура на відкритому грунті цього літа «зашкалює» усюди, а не тільки в Олешківської пустелі.

«Від Херсона до Каховки в різні дні вона коливалася від 64ºС до 67ºС. І якщо в тіні дерев або біля водойми грунт розігрівався лише трохи вище температури повітря, то там, де дерева встигли вирубати, або на пустирях, на землі дійсно можна було «смажити яєчню без багаття і сковорідки», – зазначають метеорологи.

При цьому повідомляється, що температурного максимуму Херсонщина цього літа ще далеко не досягла. За повідомленнями синоптиків, в 2007 році температура на відкритому грунті в селі Хорли влітку піднімалася до 73ºС, а в Генічеську – до 72ºС.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

ТОП-10 агрохолдингів за розміром земельного банку

Про це пише /agropolit.comЗа даними АМКУ, найбільша частка українських земель – 605 тис. га, належить агрохолдингу UkrLandFarming, який посідає перше місце в топ-10 за розмірами українських земель. Другу сходинку займає Kernel – 603 тис.га та 3-тє місце – Агропросперіс (NCH), в якого – 430 тис. га.

Великий виробник курятини в Україні зібрався побудувати завод з переробки біовідходів

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише НВ.

"З керівництвом німецької компанії Kablitz ми обговорювали проектування і будівництво заводу з переробки біовідходів. Попередньо домовилися про будівництво заводу з переробки курячого посліду з іншими відходами для генерації теплової та електричної енергії", - сказав заступник технічного директора Олександр Сурмач.

Відзначається, що зазначений завод перероблятиме 330 тонн посліду в день, виробляючи 4,4 МВт/год теплової та 6,2 МВт/год електроенергії.

Попередній термін будівництва об'єкта - близько двох років. Термін його окупності - три-чотири роки.

Для будівництва заводу планують залучити кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Агромарс планує продавати електроенергію державі за "зеленим тарифом". Сьогодні німецька компанія готує комерційну пропозицію. У найближчих планах - підписати договір про співпрацю", - відзначили у компанії.

Агромарс - другий за обсягом виробництва виробник м'яса птиці в Україні (ТМ Гаврилівські курчата). Головне виробництво розташоване в Гаврилівці (Вишгородський р-н Київської обл.). Структура Комплексу Агромарс також включає: Броварський і Кагарлицький філії, Бориспільський експериментальний комбікормовий завод, Київський комбікормовий завод, Кагарлицький елеватор і Курганський бройлер. Згідно держреєстру, власниками Комплекс Агромарс є Євген і Марина Сігал з частками 49,9% на 50%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.