182818
178171

Легендарну баржу вже завантажують кавунами

Про це повідомив депутат облради Олександр Синенко, повідомляє khersonline.net.

Проект цього року реалізують кооператив «Південний Союз» спільно з компанією «Нібулон» та мережею супермаркетів «Сільпо».

«Вже три роки поспіль ми відправляємо кавуни по Дніпру до Києва. Сьогодні в області урожай кавунів перевищує минулорічний майже в 2 рази. Тому в цьому році кавуни фермерів також вирушать з нашого краю до столиці», - написав він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як змінилися ціни на продукти

Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Фейсбук.

Найбільше в липні подешевшали овочі, а саме цибуля – на 28,1%, морква – на 23,1%, буряк – на 16,2%, картопля – на 12,2% і капуста – на 8,5%. На 0,4% знизився в ціні рис, на 0,3% - свинина та молоко, на 0,2% - сметана, олія і сало, на 0,1% - яловичина, сири кисломолочні і вершкове масло. 

Водночас на 12,7% зросли в ціні яйця, на 5,9% - яблука й на 2,8% - цукор. Також подорожчали на 0,9% житній та пшеничний хліб із борошна вищого ґатунку, а також пшоно, на 0,7% - пшеничний хліб із борошна першого ґатунку, макарони, куряча тушка, варена ковбаса та морожена риба, на 0,5% - батон, на 0,4% - гречка, борошно та куряче філе, на 0,1% - манка і ячна. 

"Тобто продовжує зростати хлібний кошик і крупи, за виключенням рису. Ситуація на ринку круп трохи зміниться після нового врожаю. Хліб буде дорожчати до кінця цього року. Виробникам яєць вдалося переломити тенденцію до падіння ціни й вони будуть дорожчати все друге півріччя 2019 року. Овочі борщового набору будуть найдешевшими до кінця серпня після чого почнеться або плавний, або карколомний, як і в деякі попередні роки, підйом до гори", - зазначає Олексій Дорошенко.
 На ріпак чекають «соєві правки» і невизначеність щодо майбутнього сезону

З 1 січня 2020 року почнуть діяти «соєві правки» по ріпаку, згідно з якими ПДВ при експорті ріпаку з України не буде відшкодовуватись компаніям-експортерам, за виключенням експортерів, котрі є безпосередніми виробниками цієї продукції. Дані нововведення будуть діяти до 31 грудня 2021 року. Що подібні зміни можуть принести вітчизняним виробникам? 

Виробництво ріпаку в Україні збільшується з року в рік. За останні п`ять років посівні площі під даною культурою збільшилися вдвічі та станом на 12 серпня 2019 року становлять майже 1,3 млн га. На зазначену дату виробництво ріпаку вже перевищило 3 млн т, що майже на 300 тис. т (+11%) більше показника 2018 року і є абсолютним максимумом за всю історію незалежності України.

Ріпак є експортоорієнтованою культурою, адже майже 90% насіння, що виробляється в Україні, поставляється на зовнішній ринок, а решта залишається на переробку і власні потреби підприємств. Таким чином, експорт зазначеної культури є основною статтею доходів виробників і забезпечує Україну сотнями мільйонів доларів в рік. Так, у 2018 році Україна експортувала ріпаку на 1,1 млрд дол. США, що є найвищим показником впродовж останніх 5 років. 

Основним ринком збуту для українського насіння ріпаку є ЄС, куди щороку реалізується з України від 80% до 90% культури, а головними споживачами є Німеччина, Бельгія та Франція.

За результатами першої половини 2019 року експорт насіння ріпаку з України склав 180,9 тис. т, що вже на 41% перевищує показник аналогічного періоду минулого року, а у вартісному вираженні складає 76,4 млн дол. США. Проте, активні місяці експорту ріпаку ще попереду, адже основний об’єм поставок припадає на серпень-жовтень, тож вже за декілька місяців зможемо надати реальну оцінку. З огляду на рекордний врожай у поточному сезоні, є всі шанси спостерігати новий рекорд по експорту насіння ріпаку з України.

Основний продукт переробки насіння ріпаку – ріпакова олія. Її виробництво в Україні за останні 5 років зросло на 31% і за результатами 2018 року склало 126,6 тис. т. Натомість, за перше півріччя 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року виробництво ріпакової олії на 5% менше і становить 2,1 тис. т. Проте, активні місяці переробки культури ще попереду.

Цікавим є те, що частка ріпакової олії серед олій, що в основному виробляються в Україні, є маргінальною – за результатами 2018 року становила лише 2%, проти 94% соняшникової (рафінованої і нерафінованої) та 4 % соєвої олій. Це, фактично, свідчить про незначну зацікавленість переробників у виробництві ріпакової олії і низьку культуру споживання в Україні.

Тож, якими можуть бути результати «соєвих правок»? Фактично, експортер намагатиметься компенсувати не відшкодоване ПДВ, встановлюючи нижчу закупівельну ціну для виробника. Тобто, відміна повернення ПДВ при експорті автоматично здешевлює товар на внутрішньому ринку. Ті компанії, котрі не експортуватимуть самостійно, вимушені будуть продати сировину переробникам або експортерам за заниженою ціною. Це, ймовірно, спонукатиме їх до зменшення посівів ріпаку у наступному сезоні, що у свою чергу, стимулюватиме ціну до зростання. Подібна ситуація навряд чи стимулюватиме переробку, адже ціна на внутрішньому ринку тяжітиме до рівноваги з ціною на міжнародному ринку.

В той же час, варто зазначити, що є два сприятливі фактори для нарощення поставок насіння ріпаку з України. По-перше, за прогнозами USDA на 2019/20 МР в ЄС буде посіяно на  1,3 млн га (19%) менше ріпаку ніж у 2018/19 МР, що автоматично підвищує попит на насіння ріпаку зі сторони переробників цієї культури в ЄС, а Україна, як найбільший постачальник насіння ріпаку до ЄС (за результатами 2018 року), має всі шанси наростити обсяги експорту. По-друге, ДППС повідомляє, що розпочато роботу щодо відкриття експорту сорго, ріпаку та пшениці до Китаю. Таким чином, маємо перспективи розширення географії збуту насіння ріпаку.

Крім того, стимулювання переробки даної культури доцільно починати з формування культури споживання ріпакової олії в Україні і розширення географії збуту даної продукції.

Джерело: agrovisti.biz.uaУкраїна нарощує торгівлю з ЄС

У січні-червні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився майже на чверть (+23%) – до 4,8 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, одночасне зростання експорту та імпорту спричинили збільшення позитивного для України сальдо до 1,9 млрд дол. США у порівнянні з І півріччям 2018 року.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає 72% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами, зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових (1570 млн дол. США) та олійних (187 млн дол. США) культур, соняшникової олії (684 млн дол. США), макухи (293 млн дол. США), а також м’ясопродукції (104 млн дол. США).

В імпорті до України помітного акценту на якихось продуктах не спостерігається, зауважив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюну, продуктів для годівлі тварин, алкогольних напоїв, різних харчових продуктів та кукурудзи на насіння.

За даними на середину липня, у нинішньому році на 100% використані квоти на експорт до Євросоюзу меду, цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова квоти), пшениці і вершкового масла.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, відчутне зростання вітчизняного аграрного експорту у І півріччі дає серйозні підстави розраховувати на оновлення за результатами 2019 року рекордних для України показників поставок агропродовольства до Європейського Союзу, які були досягнуті минулого року, підсумував Микола Пугачов.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Інноваційний медовий порошок дасть новий стимул для розвитку бджільництва

У поліпшеному продукті мальтодекстрин-добавку з не дуже сприятливою дією через високий глікемічний індекс-замінили природним живильним середовищем-носієм з пребіотичними властивостями, що підтримує травну систему, пише agrarii-razom.com.ua.

Натуральний мед володіє багатьма корисними для здоров'я властивостями. Має бактерицидну, зміцнюючу, імунізуючу, очищувальну, регенеруючу і знеболюючу дію. Це унікальний продукт з надзвичайно багатим хімічним складом. Містить 20 видів амінокислот, ферментів і біоелементів.

Натуральний мед використовується для виробництва ліків (сиропи для дітей, таблетки від ангіни, трав'яні чаї, які підвищують життєвий тонус), косметики (гелі для душу, кондиціонери для волосся, креми для обличчя, збагачують шкіру цінними поживними речовинами) та продуктів харчування (батончики, солодощі).

Однак, у промисловості застосування натурального меду обмежене через його липкою консистенції, що ускладнює миття виробничого обладнання, а швидка кристалізація вимагає повторного розрідження. Медовий порошок є вирішенням цієї проблеми, тому сухий мед входить до складу багатьох харчових продуктів і добавок, незважаючи на присутність мальтодекстрину.

На сьогоднішній день в продаваному порошку міститься тільки 50% меду, решта становить мальтодекстрин-наповнювач, критикований вченими через високий глікемічного індексу. Мальтодекстрин призначений для підтримки процесу сушіння шляхом зменшення несприятливих явищ, пов'язаних із фазовими переходами простих цукрів, які проявляються в тому, що матеріал залишається у формі сиропу навіть при низькому вмісті води.

З цієї причини харчової промисловості поки складно відмовитися від мальтодекстрину, але польські вчені пропонують альтернативу. У своїй роботі група дослідників з Варшавського університету сільського господарства поставила перед собою мету - отримати медовий порошок з мінімально можливим додаванням мальтодекстрину, зберігши при цьому поживні властивості, характерний медовий смак і аромат. Таким чином, був створений інноваційний продукт - сушений мед, що містить до 80% меду і тільки 20% мальтодекстрину.

- Під час сушіння ми задіяли заздалегідь осушене повітря, що дозволило знизити температура матеріалу з 80 до 50 ° С, що дало можливість одночасно знизити вміст мальтодекстрину. Слід зазначити, що така сушка також набагато ефективніше традиційних методів, коли іноді втрачаємо половину порошку. При використанні осушеного повітря ефективність досягає майже 80%! Нижча температура сушіння також забезпечує кращу поведінку термолабільних сполук, і в підсумку ми отримуємо продукт, позитивно впливає на мікрофлору кишечника людини, - пояснює доктор Катаржина Самбірська.

Вчені протестували покращений сухий мед у виробництві кондитерських і навіть м'ясних виробів. Наприклад, така добавка продовжує термін придатності фрикадельок.

- Дослідження показують, що наш сухий мед може бути доданий в якості антиоксидантного компонента і має антибактеріальні властивості. Він також може функціонувати як замінник цукру. Я думаю, що є багато можливостей використовувати сипучий мед, який ми отримали. Тим більше, що набагато корисніше, ніж представлені на ринку аналоги, оскільки містить до 80% натурального меду, - додала Самборська.

Можливо, завдяки новому відкриттю, використання меду в промисловості значно збільшиться найближчим часом.

Ваш вибір 'Подобається'.


У Парижі відкриється найбільша у світі міська ферма на даху

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

Вона розташується у 15-му окрузі Парижа, на даху великого виставкового центру. Міський оазис, який наразі на стадії будівництва, буде займати площу близько 14 тисяч квадратних метрів. На момент відкриття він буде найбільшою у світі міською фермою.
На ділянці планують вирощувати 30 різних видів рослин. У розпал сезону, як очікується, збиратимуть близько тисячі кілограмів фруктів і овочів щодня.

За рослинами доглядатимуть близько 20 садівників. Вони будуть використовувати винятково органічні методи.

Міська ферма також матиме власний ресторан з баром на 300 місць. У меню будуть представлені сезонні продукти, вирощені на місці.

Ферма також запропонує широкий спектр послуг, пов'язаних з міським сільським господарством, в тому числі освітні тури, семінари з формування команд і спеціальні заходи.

У місцевих жителів буде можливість орендувати свої власні невеликі городи — в спеціально розроблених дерев'яних ящиках.