Ліміт і референдум: Зеленський розповів, як зміниться закон про продаж землі

Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

"Земля наша українська. Пишаємось, що прийняли закон у першому читанні, проголосували за зняття мораторію з продажу землі. Кожен українець стане власником своєї землі.

Перед другим читанням ми внесемо зміни...про те, що можливість придбати українську землю іноземцями (фізичними та юридичними особами – ред.)  буде тільки після рішення референдуму...Пакет законопроєктів про народовладдя обов’язково приймемо найближчим часом.

Перед другим читанням зменшимо ліміт (кількість землі в одних руках після зняття мораторію на продаж – ред.). І наступного року ми плануємо – і це вже затверджено в новому бюджеті – виділити 4 мільярди на підтримку маленьких фермерів.

Щоб наші маленькі фермери ставали великими", - наголосив Володимир Зеленський.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Які податкові ініціативи пропонують в рамках реалізації земельної реформи

Про це повідомив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на своїй сторінці у Фейсбук.

"Багато питань під час регіональних поїздок стосуються податків. Коротко перерахую можливі податкові ініціативи в рамках реалізації земельної реформи:

1.встановлення мінімальної орендної плати за використання с.-г. земель державної власності до 8-12% НГО;
2.встановлення мінімального значення земельного податку на рівні 3% від НГО;
3.встановлення мінімальної плати за с.-г. землю для державних підприємств на рівні 10% НГО.

Через вирівнювання податків на землю можна повернути до державного бюджету 16 млрд грн",- зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо,  Президент України 11 листопада виступив зі зверненням щодо ринку землі. Зокрема, він заявив, що питання про можливість придбання земель іноземцями буде винесене на референдум і тільки у разі схвалення на плебісциті така можливість буде відображена у законодавстві.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Запровадження ринку землі не підтримують 58% українців – опитування

Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, передає УНН.

"Рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж позитивно оцінюють 24% українців, а негативно – 58%", - повідомляють дослідники.

Окрім того, 55 % українців не підтримують приватизацію великих державних підприємств, а позитивно ставляться до приватизації – 22 %. Також 49 % українців негативно ставляться до легалізації грального бізнесу, а позитивно – 38 %.

У фонді зазначили, що аналіз громадської думки населення України було проведене спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо,  Президент України 11 листопада виступив зі зверненням щодо ринку землі. Зокрема, він заявив, що питання про можливість придбання земель іноземцями буде винесене на референдум і тільки у разі схвалення на плебісциті така можливість буде відображена у законодавстві.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні подорожчали усі види м'яса

Протягом останніх двох років в Україні подорожчали усі види м’яса, повідомляє Антимонопольний комітет України, передає УНН.

Посилаючись на дані Державної служби статистики, в АМКУ поінформували, що середні споживчі ціни на тушку курки протягом 2017 року подорожчали на 33 %, протягом 2018 року — на 9 %.

“Отже, середня ціна за 1 кілограм тушки курячої у 2017 році становила 48,58 грн, а в 2018 році — 56,18 грн”, — повідомили у Комітеті.

Крім того, подорожчали середні споживчі ціни на свинину: протягом 2017 року — на 45 %, протягом 2018 року — на 10 %.

“Отже, середня ціна за 1 кілограм свинини у 2017 році становила а 94,92 грн, а в 2018 році — 113,08 грн”, — зазначили в АМКУ.

Також, зросли в ціні споживчі ціни на яловичину: у 2017 році — на 28 %, а протягом 2018 року — на 9 %, від 101,88 грн до 122,63 грн за кг продукту.

За підсумком аналізу даних Держстатистики у Комітеті зробили висновок, що ціни на свинину та яловичину як у 2017 році, так і в 2018 році були приблизно вдвічі вищими, ніж ціни на тушку курячу.

“Отже, для придбання м’яса свинини кінцевому споживачу у 2018 році необхідно було витратити удвічі більше, ніж для придбання аналогічного обсягу м’яса курячого. У свою чергу для придбання аналогічного обсягу м’яса яловичини споживачу необхідно було витратити на 118 % більше, ніж на м’ясо куряче”, — резюмували в АМКУ.

Раніше в Асоціації “Союз птахівників” порахували, які чинники вплинули на здорожчання курятини в 2017 році. Йдеться, зокрема, про:

- зростання цін на корми на 17%;
- зростання цін на комунальні послуги на 10%;
- зростання цін на паливно-мастильні матеріали на 30%;
- підвищення заробітних плат в секторі більш ніж на 25%;
- знецінення національної валюти щодо євро більш ніж на 20% (а це прямий вплив на вартість ветеринарних препаратів, вітамінів, кормових добавок, обладнання, що закуповується переважно в європейських виробників).

Водночас, курятина на сьогодні залишається найдешевшим м’ясним продуктом в Україні.

Ваш вибір 'Подобається'.

Українські заводи виробили 1,2 мільйона тонн цукру

Про це повідомила прес-служба Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) "Укрцукор".

"Станом на 25 листопада виготовлено 1190,2 тисячі тонн цукру та перероблено 7,95 мільйона тонн цукрових буряків", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням прес-служби, загалом станом на поточну дату в Україні працює 31 цукровий завод із 32.

Раніше в асоціації "Укрцукор" повідомили, що оптово-відпускні ціни на цукор у 2019-2020 маркетинговому році (МР, вересень 2019 - серпень 2020) можуть зрости на 18% - до 13 тисяч гривень/тонна через скорочення виробництва. В асоціації прогнозували, що через сильні дощі та неврожай цукрового буряку в Україні виробництво цукру в 2019 році може скоротитися до 1,1 мільйона тонн. Україна за сезон цукроваріння 2018-2019 МР скоротила виробництво цукру на 15% - до 1,7 мільйона тонн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Дніпропетровщині горів ангар з комбайном

Про це УНН повідомляє з посиланням на дані ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Повідомлення про пожежу в ангарі з технікою в селищі міського типу Петропавлівка по вулиці Миру рятувальники отримали 25-го листопада о 1:21.

На місці рятувальники встановили, що пожежа виникла всередині ангару, який розташований на території селянського фермерського господарства.

Вогнем пошкоджено моторний відсік, кабіна та колеса вантажного автомобіля "КамАЗ" на загальній площі 15 кв. м. Також, пошкоджений моторний відсік, кабіна та технічне обладнання комбайну John Deere-660 на площі 12 кв. м та пошкоджено переднє колесо вантажного автомобіля "МАЗ" на площі 1 кв. м. Загальна площа пожежі - 28 кв. м.

Загиблих та постраждалих немає.

О 1:36 вогонь локалізовано та о 2:21 ліквідовано.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.