Мінекономрозвитку зробило заяву щодо введення воєнного стану

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку України, передає УНН.

“Укази Президента України „Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні“ та „Про введення воєнного стану в Україні“ наразі не накладають обмежень на економічну діяльність на всій території України”, - йдеться у повідомленні.

Суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі.

Мінекономрозвитку буде оперативно повідомляти про будь-які зміни в режимі здійснення економічної та зовнішньоекономічної діяльності.

Воєнний стан починає діяти з 9:00 28 листопада до 27 грудня 2018 року.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада схвалила закон 9338 про затвердження указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” №390/2018. Відповідне рішення підтримали 276 народних депутатів.

Воєнний стан, як передбачається, буде запроваджено у 10 областях.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

УЗА пропонує страхувати зерно від крадіжок на залізниці

Українська зернова асоціація в рамках протидії випадкам крадіжок зерна під час транспортування його від елеваторів до портів пропонує дієвий механізм страхування вантажів ПАТ «Укрзалізницею» та регресивне відшкодування втрат потерпілому вантажовласнику. Про це повідомляє прес-служба УЗА.

«Проблема крадіжок зерна на залізниці стосується всіх учасників ринку - виробників, переробників та експортерів», -  говорить Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

«Для зерновиків було би добре аби ПАТ «Укрзалізниця» забезпечила фізичне збереження вантажів та впровадила ринковий механізм компенсації втрат шляхом системи страхування вантажу», - підкреслив він.

Президент УЗА також додав, що, як правило, зникає саме дорогий вантаж. Відтак, ріпак, що коштує втричі дорожче за пшеницю, з великою ймовірністю буде вилучений із вагону. Теж саме стосується сої чи соняшнику. Адже це ті дорогі культури, втрата яких нанесе значних збитків товаровиробнику та принесе більший економічний інтерес для злодіїв", - зазначив Микола Горбачьов.

Крім того, на думку експертів УЗА, покращити ситуацію також може:
- Удосконалення способів пломбування вагонів.
- Спільний супровід експедиторів та позавідомчої охорони таких вагонів на станції.
- Забезпечення охороною станції, на яких найчастіше відбуваються крадіжки (цілодобове освітлення, відеозапис).
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В російських добривах містяться важкі метали і радіоактивні елементи

В першу чергу це стосується контрафактної продукції, що нелегально продається по всій країні: "Класична схема продажу контрафакту і фальсифікату виглядає так: фермерам пропонують мінеральні добрива, вироблені під відомим брендом.

Якщо у потенційних покупців закрадається сумнів в якості продукції (упаковка, вага, склад), то дилери підсовують аналог, випущений нібито за ліцензією, але на 15-20% дешевше. Основу "ліцензійних" добрив нерідко становлять справжні компоненти, а ось далі починається "алхімія": вміст рігінальной пачки змішують зі сполуками з важкими металами (зазвичай це кадмій) і радіоактивними елементами. У кращому випадку пропорція виглядає 2 до 1. Отримане "добриво" фасується в нові мішки і продається фермерам, які нічого не підозрюють про фальсифікат".

Аронець зазначає, що кадмій - дуже токсичний метал. Люди їм отруюються, коли вживають продукти, вирощені на ґрунтах, оброблених підробленими мінеральними добривами: "Надлишок кадмію може навіть викликати злоякісні пухлини. Але навіть якщо добриво змішали з нешкідливими крейдою або золою, то аграрій все одно залишиться в програші - він в рази недоотримає запланований урожай через те, що не витриманий баланс поживних речовин для грунту", - підкреслив він.

За словами Аронця, на упаковках самопальних добрив вказується некоректна інформація про вміст, пишуться абстрактні цифри, які не мають нічого спільного з реальним вмістом: "Проблема в тому, що встановити відповідність добрива стандарту можна лише в спеціалізованих лабораторіях". Як наслідок, відзначає "свободівець", через використання російських добрив врожайність українських фермерів впала, і є серйозний ризик нашкодити здоров'ю після вживання в їжу отруєних продуктів.

Джерело: znaj.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Що буде з цінами на продукти в умовах воєнного стану

Про це повідомив голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал, пише facenews.ua.

“Військовий стан жодним чином не позначиться на вартості продуктів, і на експорт. Бізнес є бізнес, a затримки на кордонах у нас і так завжди були. Якщо не буде паніки і люди не побіжать в магазини, ситуація не зміниться", — сказав він.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в той же час не настільки песимістичний. Він каже, що може обвалиться гривня, a разом з нею — збільшиться споживча інфляція.

“Необхідно у найближчі дні зробити все, щоб не відбулося панічних дій населення, які, як і в часи Майдану, можуть за 2-3 дні зробити місячний обсяг закупівель, що призведе до тимчасово порожніх полиць магазинів і подальшого підвищення вартості соціальних продуктів тривалого зберігання. Гривня вже прогнозовано пішла вниз, поки тільки на 5 коп. Але її рух буде дуже важливим для нас, оскільки значне ослаблення гривні може різко спровокувати істотну споживчу інфляцію. І коливання гривні в грудні будуть впливати на вартість товарів і послуг вже в січні 2019 року", — зазначив Дорошенко.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела військовий стан у 10 областях України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

Акції українських агрохолдингів втратили в ціні на міжнародних фондових біржах

Курс найбільш ліквідних акцій українських компаній, що торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE), знижувався в понеділок, 26 листопада, більш значно, ніж на Лондонській фондовій біржі (LSE).

Зокрема, на WSE акції Кернел через 20 хвилин після відкриття подешевшали на 1,44% - PLN54,7 за штуку, а до 16:40 за київським часом - на 5,77%, до PLN52,3.

Акції Астарти до середини дня подешевшали на 3,04% - до PLN28,7 за штуку, передає НВ.

Акції українських компаній на Лондонській фондовій біржі (LSE) почали день також з падіння вранці, однак потім їх курс відносно стабілізувався.

Курс угод з акціями МХП на LSE  знизився з закриття в п'ятницю на 1,18% - до $10,4 за штуку, проте з ними було зареєстровано лише кілька угод в першій половині дня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині відкрили завод з виробництва замороженого хліба

23 листопада 2018 в с. Нові Петрівці відбулося урочисте відкриття заводу з виробництва заморожених хлібобулочних виробів - Chanta Mount, повідомляє liga.net.

Завод був побудований з нуля менше ніж за 1,5 року і став шостим підприємством холдингової компанії Юрія Триндюка.

На початковому етапі сума інвестицій в проект склала 15 млн. євро, а після введення в експлуатацію всіх необхідних потужностей складе більше 25 млн. євро.

Вже сьогодні Chanta може виробляти майже 30 т чіабатти, французьких багетів та інших видів хлібів на добу. А після установки додаткових ліній, потужність зросте до 90 т на добу. Таким чином Chanta Mount стала однією з найбільших компаній такої спеціалізації в Європі.

Головними покупцями цього виду напівфабрикатів є пекарні при супермаркетах і торгових центрах, міні-пекарні, автозаправки, сектор HoReCa, сервіси доставки їжі в офіси.

«Chanta Mount» - це перший і один з кращих індустріальних виробництв з таким рівнем автоматизації і мінімальною участю людини у процесі. 50% продукції ми плануємо реалізовувати в Україні, а решту продавати на експорт. У нас створено дуже потужний департамент R & D, який покликаний розробляти для клієнтів найцікавіші рецептури», - заявив Юрій Триндюк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview