Мінфін почав ревізію витрат Мінагрополітики

Як повідомила прес-служба Мінфіну, підписаний відповідний наказ у Міністерстві аграрної політики і продовольства - про створення робочої групи за участю представників обох міністерств та незалежних експертів, пише УНІАН.

Зазначається, що робоча група проведе огляд витрат в частині фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі на здешевлення кредитів.

Також повідомляється, що перше засідання робочої групи відбудеться до 17 травня цього року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визначив п'ять міністерств для проведення в 2019 році оглядів видатків державного бюджету. У цьому переліку міністерства освіти і науки, охорони здоров'я, енергетики та вугільної промисловості, соціальної політики, аграрної політики. За результатами огляду робочі групи до 1 грудня нададуть уряду звіти, на підставі яких може бути прийнято рішення про коригування Бюджетної декларації та проекту державного бюджету на плановий період.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині вбили подружжя фермерів

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Вінницької області, пише Прямий.

Повідомляється, що загиблий 47-річний чоловік та 42-річна жінка - місцеві фермери, займались вирощуванням яблук.

На місці події працює слідчо-оперативна група поліції, криміналісти, фахівці управління карного розшуку.

Також проводиться комплекс заходів по встановленню та затриманню особи, причетної до подвійного вбивства.

За фактом умисного вбивства двох людей відкрито кримінальне провадження за ст.115 КК України. За такий злочин загрожує покарання – до 15 років ув’язнення або довічне ув’язнення.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як зросли ціни на яблука протягом періоду зберігання

Цю приємну для українських виробників новину повідомили в інформаційному центрі «Інфо-Шувар», після аналізу зміни ціни від середини жовтня 2018 року до кінця квітня 2019 року на ОРСП «Шувар», найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку.

«Протягом всього сезону, українські фермери постійно намагалися підняти ціни на яблука, але в листопаді та грудні ми спостерігали навіть просідання ціни, тому, не всі вірили в те, що яблуко подорожчає до кінця сезону. Перші ознаки цінового зростання з’явилися тільки в другій половині березня, в квітні ця тенденція стала більш впевненою. Зростання середньої ціни, насамперед, пов’язане із підвищенням попиту на якісне яблуко. На фоні досить великої пропозиції на ринку, знайти дійсно якісне яблуко нелегко, тому, від початку березня ми спостерігаємо збільшення імпорту і, одночасно, зменшення експорту яблука», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», середнє зростання ціни  на найбільш популярні сорти яблука в Україні склало 15%. Найбільше зростання ціни відбулося по сортах Флоріна, Ліголь та Декоста, ці яблука від середини осені на майданчику «Шувару» подорожчали на 25-30%. Ціни на сорти Чемпіон та Муцу піднялися на 10-13%. Вартість сорту Ренет Симиренка протягом зберігання майже не змінилася. «Айдаред» став єдиним сортом, який за період зберігання подешевшав, в жовтні 2018 року ці яблука продавалися на 20% дорожче, ніж сьогодні.

В сусідній Польщі ситуація аналогічна, потягом періоду зберігання ціни на яблука на ринку «Броніше» у Варшаві зросли на 20-25%.

1

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 продуктів в експорті АПК

Про це повідомила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

За її словами, порівняно з аналогічним періодом 2018 року відбулося збільшення зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції – на 18,4% (на 1,07 млрд дол. США) та експорту – на 22,5% (на 989,9 млн дол. США).

«Найвагомішими чинниками формування позитивного сальдо в зовнішньоторговельному балансі в АПК залишається значний експорт зернових культур, які зайняли в аграрному експорті за вказаний період 45,4%, олії – 22,2% та насіння олійних культур – 6,7%», - відмітила в. о. Міністра.

Вона додала, що в регіональній структурі експорту с/г продукції за три місяці поточного року лідируючі позиції займають країни Азії з часткою 40,9%, країни ЄС – 34,9%, країни Африки – 15,3%, країни СНД – 6,3%.

Основними країнами, до яких експортувалася українська продукція стали: Індія – 9,9%, Єгипет – 8,6%, Китай – 7,5%, Туреччина – 7,4%, Нідерланди – 7%, Іспанія – 6,3%, Італія – 4%, Польща – 3,3%, Білорусь – 2,9%, Німеччина – 2,9%.

До ТОП-10 продуктів в експорті АПК за січень-березень 2019 року входять:

1. Кукурудза – 32,97%;

2. Олія соняшникова, сафлорова або бавовняна –  20,95%;

3. Пшениця і суміш пшениці та жита – 11,26%;

4. Макуха та інші тверді відходи, одержані під час добування рослинних жирів та олій, за винятком відходів соєвої та арахісової олії – 5,4%;

5. Соя – 4,97%;

6. М'ясо та субпродукти домашньої птиці – 2,73%;

7. Макуха та інші тверді відходи соєвої олії – 1,46%;

8. Насіння ріпаку – 1,33%;

9. Олія соєва – 1,13%;

10. Сигари, сигарили та сигарети, цигарки, з тютюном або його замінниками – 1,02%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через АЧС Україну можуть позбавити безвізу

Так вважає генеральний директор ТОВ “Центр підвищення ефективності у тваринництві” Микола Бабенко, передає УНН.

За його словами, сьогодні українці, у пошуках “кращої долі”, мігрують до ЄС.

“Падіння економіки, корупція, погіршення умов ведення бізнесу в Україні, пониження соціальних стандартів та подорожчання життя (підвищення всіх тарифів, вдвічі вищі ціни на молоко і м’ясо, ніж в Польщі) — все це штовхає українців шукати кращої долі за межами батьківщини. І таких 6 млн українців. Багатьом безвіз спростив можливість знайти роботу в ЄС”, — каже експерт.

Щодо вірусу АЧС — він досить легко поширюється, продовжив Бабенко. Вірус хвороби зберігається у м’ясі та м’ясних продуктах до шести місяців, передається через одяг, інвентар і корми, уточнив експерт.

“Хворі тварини, а також люди, які контактували з ними, поширюють вірус. Вірогідно з України вірус АЧС, в тому числі, з трудовими мігрантами, поширився в Польщу, Румунію, Угорщину, Бельгію і може поширитися в інші країни ЄС. Така небезпека може стати причиною скасування безвізу”, — зазначив він.

Українські контролери борються із хворобою африканськими методами, каже Бабенко. Річ у тім, що з 2012 року по сьогодні українські свинокомплекси отримали менше 1% компенсації за знищених свиней у випадку АЧС. Це спонукає свинарів приховувати випадки захворювань, відкриваючи нелегальний ринок свинини. Оскільки офіційне визнання АЧС на підприємстві фактично означає банкрутство бізнесу, уточнив експерт.

“Такий перебіг подій дуже нагадує сценарій, поширений у африканських країнах, де щоразу, коли виявляється спалах АЧС, свинарі за відсутності політики компенсації за знищених свиней поспішно продають вмираючих тварин та тих, які контактували з ними, і їхнє м’ясо, щоб урятувати хоч якісь кошти. Так відбувається, наприклад, в Уганді. Натомість у Європейському союзі, до стандартів якого ми прагнемо, геть інше відношення до своїх свинарів”, — пояснив Бабенко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Львівщині збудують завод із виробництва біодобавок

Про це повідомив голова ради директорів «Ефективних інвестицій» Ігор Ліскі, пише agrotimes.net.

«Ми починаємо черговий проект вартістю майже 500 млн грн спільно з голландцями. Завод із виробництва біодобавок в Буську Львівської області, – йдеться у дописі. –  Приймаємо заявки будівельних компаній на участь у тендері по генеральному підряднику на проект до 13 травня 2019 року. Компанії, які пройдуть акредитацію, отримають документацію і візьмуть участь у тендері».

Згідно з даними на сайті групи, загальна площа забудови заводу з виробництва тваринних жирів і кормових добавок ТОВ «Фіднова» – 11,1 тис. кв. м, головний виробничий комплекс - 6,7 тис. кв. м.

Довідка:

Група компаній «Ефективні інвестиці» займається реалізацією бізнес-проектів у різних сферах економіки, у тому числі в сільському господарстві.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview