182818
178171

Міністерство юстиції замінило собою суд в сфері оренди сільгоспземель

Про це заявив керівник ТОВ «Агроволодар» Василь Кузнєцов, пише most-dnepr.info.

«Міністерство юстиції – це орган виконавчої влади. Але сьогодні в особі спецкомісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юст взяв на себе виконання законодавчих і судових функцій. Члени цієї комісії одноосібно ухвалюють рішення, правильно чи ні оформлена реєстрація оренди на землю, чим практично підміняє рішення судів. Без суду і слідства, без присутності сторін відбувається скасування реєстрації в Єдиному держреєстрі, по-різному трактуються закони про землю, про оренду землі. Йде тиск на реєстраторів, які, на думку комісії, порушують процедуру оформлення договорів на землю. Їх позбавляють доступу до реєстру на місяць, два, півроку, рік. Кому як «пощастить». Виходить, що Мін'юст включило в себе всю вертикаль влади. Сам видає закони, сам їх виконує і карає за їх невиконання.

Ми судимося з Мін'юстом вже не один рік, тільки зараз у суді перебуває близько 15-20 позовів проти Міністерства юстиції. Кілька позовів виграли. Причому в судах Київської області, тому що на Дніпропетровщини судді бояться виносити рішення проти Мін'юсту», - сказав він.

Адвокат Віталій Прибільський зазначив, що спецкомісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Мін'юсту часто приймає абсурдні з точки законодавства рішення. «Наприклад, скасовують право власності, переносячи його з живої людини на його покійного родича», - сказав він.На Вінниччині грецький горіх вирощуватимуть на зрошенні

Про це повідомляє superagronom.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів.

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Ваш вибір 'Подобається'.


Природній Wi-Fi: рослини здатні спілкуватися через коріння

Рослинам не подобається, коли їх постійно чіпають. Для цих нерухомих організмів дотик означає занадто тісну близькість з іншою рослиною – майбутню конкуренцію з ним за сонячне світло. Тому вони здатні обмінюватися сигналами через кореневу систему, змінюючи характер росту сусідів. Про це Велемир Нінкович (Velemir Ninkovic) і його колеги з Шведського університету сільськогосподарських наук пишуть в статті, опублікованій в журналі PLoS One, пише naked-science, повідомляє zik.ua.

Біологи експериментували з молодими паростками звичайної кукурудзи, які без ґрунту – на водному розчині, що містить всі необхідні мінеральні речовини. Ці паростки чутливі до дотиків: механічна стимуляція змушувала їх виділяти в воду сигнальні речовини. Рослина немов «відчула» присутність сусідів і направляла безліч ресурсів на те, щоб перемогти їх в конкуренції за світло. Якщо ж паросток мав доступ до двох водних розчинів одночасно (перший, який вже займала інша рослина, і другий, де ніхто не «мешкав»), то, очевидно, що рослина розрізняла їх, бо корінь активніше тягнувся до другого розчину.

За словами авторів, хімічна комунікація паростків через ґрунт має дуже важливе значення для насіння материнської рослини, дозволяючи їм краще «ділити» придатну землю і менше конкурувати один з одним за світло.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині зрошувальні землі обслуговуватимуться зі смартфона

7 травня відкрито нову насосну станцію, що побудована приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради Каховського району. Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної державної адміністрації, пише landlord.ua.

За слоавми розробників, інвестиційний проект з будівництва меліоративної мережі включає у себе насосну станцію, кілометри магістральних труб та відгалуження до 3 американських поливних машин «Zimmatic», керування якими здійснюється за допомогою комп’ютера, планшета або смартфона. Безперебійна подача води може здійснюватися цілодобово.

«Для обслуговування зрошувальної системи підприємством споруджена насосна станція потужністю 400 кВт. Додатково створено 5 робочих місць. Обсяг інвестицій складає близько 8 млн грн. Пуск зрошувальної системи дав можливість зрошувати близько 120 га», — повідомляють у прес-службі Херсонської ОДА.

Та додали, що наразі в області діє програма по відновленню зрошення, за якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн грн на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн виділено  з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж, тобто фермерам залишається придбати лише зрошувальні машини.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Дніпропетровщині біогазова станція на птахофабриці виробляє „зелену” енергію

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Проект передбачає популяризацію на території області ідей „зеленого” економічного розвитку, створення умов для запровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва.

Одним з найперших учасників „Клубу підприємств-лідерів зеленої економіки”, стало підприємство „Оріль-Лідер” під керівництвом Олексія Утєшева. Це одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств Дніпропетровщини, яке вже досягло високих результатів застосовуючи „зелені” рішення. Біогазова станція, що розташована на Єлизаветівській птахофабриці „Оріль-Лідер” виробляє „зелену” енергію, яка у разі потреби спроможна забезпечити підприємство повною енергетичною автономією. Крім екологічно чистої енергії, на внутрішньогосподарському комплексі з виробництва біогазу отримують ще й високоякісні органічні добрива. Внесення їх у достатній кількості на поля дозволить збільшити продуктивність врожаю у 2 рази та повністю відмовитись від використання неорганічних добрив.

"По-перше, цей процес вирішив всі питання стосовно забруднення довкілля. Також це економічний проект, що дозволив переробити весь послід і отримати 5 МВт електроенергії на годину. Для розуміння, що таке 5 МВт? Цієї енергії вистачить для потреб близько 18 тисяч квартир. Окрім цього, відбувається заміщення використання газу. Біогазовий комплекс виробляє багато теплової енергії, яка дозволяє опалювати всю фабрику. Ще однією перевагою є отримання біодобрива", − розповів генеральний директор „Оріль-Лідер” Олексій Утєшев.

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні почали вирощувати фіолетову спаржу

Теґи: 

Херсонський грунт і клімат догоджують спаржі: услід за білою і зеленою компанія «Агро-Фокус», яка реалізує свою продукцію під торговою маркою «Gourmet з Любимівки», цієї весни почала пропонувати фіолетовий аспарагус Віолетто ді Альбе, пише agroday.com.ua.

Як повідомляють у компанії, сорт Віолетто ді Альбе родом з Італії. Свій фіолетовий колір цей аспарагус набуває завдяки високому рівню антоціанів — потужних антиоксидантів, які мають захисні, профілактичні та протизапальні властивості. Інтерес компанії до цієї спаржі — не тільки данина модному французькому тренду, Віолетто ді Альбе ніжніша і багато солодша за зелену, а тому ідеально підходить для салатів.

Презентації нового продукту вже відбулися в Good Wine і Сільпо, на черзі Метро, Billa і такі ресторани, як «Майамі Блюз», «Козак Мамай», «SanTori».

Під вирощування фіолетового аспарагуса компанія поки виділила всього кілька соток: має “підтягнутися” ринок. Як повідомив співвласник компанії Костянтин Сосна, ціна його реалізації від більш витратного білого аспарагуса, відрізняється від на 15%.

На упаковці продукту компанія нагадує, що цей аспарагус зберігає своє пурпурове забарвлення лише при короткій тепловій обробці, — приміром, обжарці. При тривалому термічному впливі спаржа «вицвітає» і стає зеленою.