182818
178171

Міжнародні дні поля в Україні 2018

Цього року у виствці візьме участь перший і найбільший український виробник засобів захисту рослин і мікродобрив ГК UKRAVIT. В рамках виставки компанія продемонструє ефективність дії своєї продукції  у польових умовах. Науковці та фахівці  компанії розробили унікальні комплексні системи вирощування, захисту та підживлення культур в залежності від рівня інтенсифікації. Системи буде показано на демоділянках сої, ячменю ярого, гороху озимого та ярого, декількох сортів пшениці озимої, соняшника та кукурудзи.

Крім того, ГК «UKRAVIT» вперше презентує широкому загалу спектр послуг новоствореного «Інституту здоров’я рослин». Це – наукова платформа світового рівня для досліджень у сфері агро, яка не має аналогів в Україні.  Науковий підхід та інноваційні технології, засновані на комплексних дослідженнях грунту, води, рослинного і насіннєвого матеріалу, забезпечать отримання високих врожаїв і стануть першим кроком до створення якісно нових умов для ведення агробізнесу в Україні. 

«Міжнародні дні поля в Україні» – наймасштабніша незалежна платформа інновацій для агроіндустрії країни. Вже другий рік поспіль вона об’єднує ключових гравців агробізнесу з України та Європи. Серед учасників – виробники  засобів захисту рослин, органічних та мінеральних добрив, насіннєвого і рослинного матеріалу, сільськогосподарської техніки, а також представники наукових та науково-дослідних установ. Мета – презентація своєї продукції та послуг і пошук партнерів у ексклюзивному живому форматі.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» та «Інститут здоров`я рослин»(м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ожинова плантація окупається в Україні на третій рік

І це враховуючи високі затрати на закладку плантації з формуванням шпалери та цінами реалізації на рівні 45 грн/кг за за ягоду в упаковці та 30 грн — на переробку, пише agroday.com.ua.

Такими розрахунками на вебінарі Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) поділився Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН.

За його оцінками, нині площа насаджень ожини в Україні невелика і сумарно складає 100-120 га.

Але ожина цікава тим, що це дуже продуктивна культура. Її врожайність сягає від 20 до 40 т/га при правильній агротехніці та підборі сортів. Причому культура скороплідна – після висадки на другий рік можна отримати врожай.

Окрім того, на вітчизняному ринку є широкий вибір сортів — як за формою ягоди, так і термінами достигання. Фактично ожина плодоносить з другої половини червня і до перших приморозків (ремонтантні сорти).

Окрім того, на ягоду досить приваблива ціна, та й конкуренція на ринку невисока, розповідає фахівець. Є інтерес серед переробних підприємств та експортерів.

Проте ожина має й деякі недоліки. Зокрема, це істотні витрати на закладку ожинової плантації. Виростити ягоду без шпалери проблематично, тому доведеться на неї добре витратитися.

У багатьох сортів ожини досить високі вимоги до післязбирального догляду. Також важливо зібрати ожину у правильній фазі стиглості — середній між технічною та споживчою, аби ягода і мала смак, і була транспортабельною.

Оптимально садити сформовані двохрічні саджанці. Висаджувати краще навесні, відводячи 3-3,5 метри на міжряддя. Відстань між рослинами має складати 1,5-2 метри. Окрім шпалери, треба подбати про мульчування та краплинне зрошення. Таку плантацію при гарному догляді можна експлуатувати років 15, зазначає Ярещенко.

Серед сортів фахівець рекомендує приглянутись до Карака Блек, Чачанска бестрна, Натчез, Оушіто, Тріпл Кроун, Heaven Can Wait тощо.

Збирати ожину доведеться вручну. Але це прибуткова ніша, культуру знають і її готові купувати, розповідає науковець.

Маючи чималі плантації, її реально продавати на експорт. В Україні уже є експортні запити на цю ягоду. При цьому найближчі наші сусіди вирощують ожини небагато, тому глобальна конкуренція – невелика.  

Внутрішній ринок дещо обмежений, але цей ринок є. Ягоду готовий купувати рітейл та в невеликих обсягах переробники, підсумував Ярещенко.

Нагадаємо, за розрахунками аналітичної компанії Pro-Consulting, рентабельність вирощування ожини перевищує 400%.Україна обігнала Німеччину за вартістю соняшникової олії

Наприклад, українці переплачують майже 5 грн на літрі соняшникової олії. Про це свідчить аналіз цін в супермаркетах Києва і Мюнхена, передає УНН.

Наприклад, 1 літр соняшникової олії в Мюнхені коштує 1,1 євро, що еквівалентно 32 грн.

У той же час українцеві 1 літр соняшникової олії "Чумак" обходиться майже в 37 грн.

Також, Україна обігнала Німеччину в вартості молока: за 1 літр молока українець заплатить в середньому 24 грн, німець - 60 центів (близько 19 грн).

Поряд з цим в Україні є продукти, які коштують значно дешевше, ніж в Німеччині. Наприклад - яйця. За десяток яєць українець заплатить близько 27 грн, німець - понад 2 євро (61 грн).

Також, в рази дешевше українцю обійдеться курка. Наприклад, 1 кг курячого філе в Мюнхені коштує близько 10,5 євро, що еквівалентно 370 грн, або майже 4 кг аналогічного м'яса українського виробництва.

Нагадаємо, Українська асоціація постачальників торговельних мереж звернулася до Антимонопольного комітету України щодо можливоъ картельної змови на ринку соняшникової олії. За словами експертів, у світі ціна на соняшникову олію падає, а в Україні - зростає.

Ваш вибір 'Подобається'.


Агрохолдинги обробляють третину земель усіх сільгосппідприємств

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Якщо за визначення поняття агрохолдинги взяти кількість землі, яку обробляють аграрні компанії, то у 2017 році налічувалося 93 сільськогосподарських підприємства, що обробляють більше 10 000 га. Для порівняння, у 2012 році їхня кількість дорівнювала 80. Частка сільгоспземель у користуванні агрохолдингів становила минулого року 29% від усіх сільгосппідприємств, тоді як у 2012 році цей показник становив 25%.  

Зріс і загальний земельний банк в обробітку агрохолдингами за 5 років з 5,6 млн га до 5,95 млн га у 2017 року, збільшення сільгоспугідь у користуванні цією категорією сільгосппідприємств склало 6,3%. Зважаючи на динаміку останніх років, в УКАБ очікують продовження цих трендів.

Агрохолдинги нерівномірно представлені в областях України. Найбільша їх кількість у 2017 році знаходилася в Київській (32), Чернігівській (28) та Полтавській (26) областях, у той час як найменше агрохолдингів було представлено у Закарпатській (1), Луганській (5) та Чернівецькій (5) областях.Конференція ТЕХНОмаркетинг – сучасні технології маркетингу

Згідно дослідження компанії Марком, витрати на маркетинг топ-30 постачальників с/г техніки 2017 року складають менше 1% від загальної суми обороту з продажу техніки. На думку керівника компанії Валерія Берлета, це зумовлено багаторічною присутністю компаній на ринку, відомістю брендів, обізнаністю клієнтів щодо продукції та послуг компаній. Чим компанія менша, тим більше вона має витрачати на маркетинг. Для новачків ринку витрати на маркетинг можуть сягати 20% загального обороту.

За словами Олександра Македона з Marker Consulting: «Успіх рекламної кампанії на 80% складається із креативу та лише на 20% від вибору медійного каналу». Інколи, щоб отримати статус лідера галузі варто задіяти національні медіа. 

Не варто нехтувати онлайн-просуванням, щоб дістатися до ЛПР (головних агрономів, головних інженерів, директорів господарств), які мають вплив на прийняття рішення щодо купівлі с/г техніки, запчастин, насіння, добрив, ЗЗР. За даними дослідження Factum Group, проникнення інтернету в сільську місцевість за 7 років зросло до 53% 

Ваш вибір 'Подобається'.


Як одесит заснував у підвалі житлового будинку ферму з виробництва мікрозелені

Свою продукцію підприємець продає в більш ніж 150 ресторанів країни, а також великим регіональним і національним торговельним мережам, повідомляє «Новое время».

Щомісяця компанія «Порція здоров’я» реалізує 6 тис. ящиків мікрогрінів і понад 100 кг зрізаного продукту. Маржа на кожному ящику сягає 30–100%, ціна одного боксу – 30–35 грн, тоді як зрізана зелень вартує вже від 200 до 250 грн/кг.

Перші спроби почати свою справу на вирощуванні мікрогрінів Воробйов здійснив ще чотири роки тому, коли працював шеф-кухарем в місцевому ресторані. Тоді він створив плантацію прямо у себе на балконі, але з настанням туристичного сезону роботи у нього додалося, і на розвиток своєї справи часу не залишилося. Ситуація повторювалася ще двічі.

Тепер його ферма розташувалася на 350 кв. м підвалу житлового будинку в спальному районі Одеси. Тут створені всі необхідні умови для вирощування продукції методом гідропоніки.

Але і до неї підприємець прийшов через кілька великих помилок. Першою з них стала оренда старої теплиці, умови якої навіть після витрачених на реконструкцію $10 тис. були невідповідними для такого роду господарювання. Тоді ферма перебралася в нинішнє приміщення з більш стабільним кліматом, в яке довелося вкласти ще $4 тис. Наступною проблемою став найм працівників з хорошим резюме і профільним дипломом, які своїми діями тільки завдавали збитків бізнесу.

На щастя, за словами Воробйова, у «Порції здоров’я» ніколи не виникало проблем зі збутом своєї продукції. Фермер відразу визначив аудиторію своїх покупців і швидко знаходив з нею спільну мову під час презентацій продукції, які спочатку він проводив особисто.

У туристичний сезон в середньому оборот компанії «Порція здоров’я» становить близько $10 тис. В несезон – дещо менше.

До слова, мікрогріни (або мікрозелень) — пророщене до появи двох листків насіння різних овочів і трав, яке використовується професійними кухарями ресторанів для додання особливого смаку стравам, а також шанувальниками здорового способу життя в якості вітамінної добавки.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.