Митець створює шедеври зі старої сільгосптехніки (ФОТО)

Зі старої сільгосптехніки і металобрухту, виявляється, можна створювати справжні шедеври. Джон Лопес, що виріс на ранчо в Південній Дакоті - художник і скульптор, який використовує ці незвичайні матеріали.

В результаті виходять твори мистецтва в стилістиці стимпанка: корови, бізони та коні, барани і буйволи, і інша живність відображені Лопесом в металі.

Враження неоднозначне: начебто поп-арт і арт-деко танцюють свій танець під кантрі-музику. Величні, неординарні, іржаві.

Використання старих матеріалів, усілякого мотлоху для створення скульптур давно в тренді; але застосування відслужив свій термін сільськогосподарської техніки - це вже щось нове.

Скульптор запевняє, що по-справжньому любить своє заняття, яке не дає йому засумувати або занудьгувати. До того ж створення дивовижних монументів передбачає зосередженість і самовдосконалення.

За матеріалами журнала Зерно

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Новий тренд у тваринництві: вживлення нано-гаджетів у тіло тварин

У деяких країнах почав розвиватися новий тренд: в перший відділ багатокамерного коров'ячого шлунка впроваджують пластиковий порт діаметром з товщину руки дорослої людини - фістулу, або каннюлю.

Через цю дірку в боці зоологи, зоотехніки, ветеринари і фахівці з харчування тварин дивляться за тим, як йде у корови травлення, беруть аналізи напівпереварених кормів, додають різні ферменти, вітаміни і так далі.

Якщо корова з'їла що-небудь не те, через цю ж дірку вказану речовину можна витягти. Корова чудово живе з дірою в боці, заткнутою пробкою, все своє життя, хоча багато хто вважає, що виглядає це «ноу-хау» просто по-вбивчому!

За матеріалами Agroportal

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-4 проблем, які допоможе вирішити аграріям перший український промисловий дрон

Вчора, 20 червня, на полях KERNEL тестували перший промисловий сільськогосподарський дрон Kray Technologies, розроблений на зміну літакам і наземної техніки для внесення засобів захисту рослин. Про це повідомляє AgroReview.

Засновник і головний виконавчий директор проекту Дмитро Сурду розповів про тих численних проблем, які в сільському господарстві вирішує дрон.

Найперша проблема - це дорожнеча нинішньої техніки для внесення засобів захисту рослин. Якщо говорити про США і Канаді, то найчастіше фермери беруть техніку в оренду (78% повітряних спреєр Аутсорс). Одна одиниця техніки коштує від $ 0,5-1,5M. Вартість оренди - $ 25-50 / га.

Рішення від Kray Technologies. Економія в 5-10 разів на операційних витратах. Вартість самого дрона - близько $ 50К. Економія на пестицидах - 70%. Практично нульова втрата врожаю. ROI для фермера> 500%.

Проблема 2. Внесення засобів захисту - одна з критичних для майбутнього врожаю операцій: захист рослин забезпечує 70% врожаю. Але орендована техніка не завжди доступна, а вікно внесення - 24-48 годин (інакше урожай починає гинути).

Рішення від Kray Technologies. Якщо у фермера свій дрон, то він завжди під рукою. Це дозволяє робити внесення вчасно і робити їх частіше. Продуктивність дрона Kray Technologies - 27-48 га на годину, 300-500 га за день. Дрон розвиває швидкість 110 км / год, це рекорд для мультіротора.

Проблема третя. Неохоплених літаком ділянки поля. Через це втрачається близько 4% врожаю. Рішення від Kray Technologies. Дрон Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичними режимі. Смуга внесення - 5 м. Втрати врожаю (необроблювані краю поля) - 0,5%.

Проблема № 4. Існуючі спереери - з форсунками - не дозволяють застосовувати деякі перспективні технології внесення.

Рішення від Kray Technologies. Дрон використовує роторні атомайзери. Вони дозволяють підтримувати дуже точний розмір краплі (відхилення плюс / мінус 15%) і виробляти якісне і економне ультра-малооб'ємне внесення. При цьому в широких діапазонах регулювати витрата хімікатів, точно регулювати норму обприскування в конкретних точках і однаково ефективно обробляти і краю і середину поля.

Низькі витрати на внесення дозволяють почати широке використання технології внесення добрив позакореневого підживлення. Традиційні способи внесення дороги, тому листові добрива вносять великими дозами за обробку, що знижує їх ефект, або взагалі відмовляються від позакореневого підживлення. Дрон Kray дозволить вносити листові добрива 10 і більше разів за сезон при прийнятною собівартості.

Ще про Дрон

Система комп'ютерного бачення дозволяє розпізнавати перешкоди, що постають на шляху дрона і автоматично ухилятися від них. У тому числі раптово, наприклад, вибіг собаку. Це забезпечується двома вбудованими стереокамерами камерами, простим лінійним лидара (16 сегментів), GPS-RTK (точність до 1-2 см), системою зору на мікрокомп'ютері з потужністю 1 Tflops. Камери здатні розпізнавати рельєф на на відстані 10-70 м, лідар - 5-25 м.

Підхід «однієї кнопки»: фермеру достатньо 1 раз задати маршрут по полю, а потім натиснути одну кнопку, і далі дрон все зробить сам.

У США і Канаді законодавство вимагає наявності оператора дрона, який контролює працює дрон візуально. Оператор стоїть на «базі», дозаправляти дрон хімікатами і змінює батареї.

Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл обробляє до 14 га.

Сьогодні автоматизація процесу забезпечується вбудованим контролером батареї і автоматизованої горловиною для заправки хімікатів. Контролер батареї - повністю автоматичне визначення стану підключеної батареї, вибір режиму заряду, заряд, відбраковування поламаних батарей. Після посадки дрона оператор лише «відщіпає» виряджену батарею з дрона і ставить її на зарядку в слот базової станції, а раніше заряджену «защелкивает» в дрон.

Час заряду пари батарей - до 60 хвилин. Безперервність роботи забезпечується достатньою кількістю батарей і слотів зарядного пристрою. При коротких циклах потрібно 8 змінних комплектів малої місткості, для довгих циклів - 4 змінних комплекту великої місткості. Ємність бака для хімікатів - 22,5 л і 15 кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Китаї вирощують дизайнерські овочі та фрукти химерних форм

Теґи: 

Вирощуванням таких незвичайних фруктів і овочів займається китайська компанія Fruit Mould Co, пише  ubr.ua.

Все просто: зростаючий плід укладають в індивідуальну пластикову формочку, яку він заповнює в міру зростання, приймаючи задуману форму.

На сайті компанії також є можливість замовити власний дизайн!

Компанія, поки єдина в своєму роді, базується в місті Сучжоу провінції Цзянсу в Китаї, і поширює свою техніку вирощування, поставляючи пластмасові формочки по всьому світу.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Дрони, гігантські трактори, племінні тварини та органічні продукти. Які новинки для села дебютували на Агро-2017?

Новинки сільськогосподарської техніки, ефективні агротехнології, високопродуктивні породи тварин, органічні продукти, харчова промисловість – це далеко не весь перелік тематичних експозицій Агро-2017.

Цього року було понад 1200 компаній з більш як 10 країн світу взяли участь у виставці. Літаючі дрони, прилади для перевірки якості води,  біосенсор, який розробляє команда українських дослідників  для тестування безпечності продуктів харчування, трактори-велетні та супер розумні комбайни – це новинки Агро-2017. До речі, найбільше інновацій було представлено в рамках спеціалізованого форума AgTech Forum 9-го червня.

Майже у кожного стенду відбувалися презентації та дегустації різноманітної продукції. Деякі компанії привертали увагу відвідувачів не тільки цікавими експозиціями, але й грою музикантів. У спеціалізованих зонах для тваринників відбувався показ племінних коней та великої рогатої худоби. Родзинкою Агро-2017 став  Форум з органіки, а також Спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій «ORGANIC-2017».

Кожна з областей України представила свої найкращі підприємства і продукти. У виставці брали участь наукові інститути та освітні установи.  Так, Національна академія аграрних наук України представила нові сорти фруктів, ягід та овочей.

Особливістю виставки стало започаткування національної премії «Вони годують Україну» фундацією Ladmira та інформаційним порталом AgroReview.com. «Для того щоб агроринок України був успішний, потрібно створювати умови. Те що активно роблять в США, Канаді. Ці країни просувають своїх аграрії, фермерів. Вони ними пишаються i всiляко заохочують до  розвитку справи, тому i створюють премії, за типом Оскару в Голівуді. Сильною нашу країну роблять люди, вони i є справжніми зiрками. Й таких людей необхідно показувати. Саме для цього ми й продовжуємо проект  «Вони годують Украiну», - зазначає Катерина Д’яченко, засновник Ladmira Foundation. Проект «Вони годують Україну» впроваджується для того, щоб показати широкому загалу найкращі компанії на ринку агро та людей, що за ними стоять, які, фактично, годують країну.

На особливу увагу  на виставці заслуговують новинки від виробників сільгосптехніки. Захоплює дух від багатотонних комбайнів, потужних і комфортних тракторів, витончених і точних обприскувачів, які зовсім не відповідають стереотипним уявленням про традиційну сільгосптехніку, яка працює в українському полі.

Одна з новинок– інноваційний і надзвичайно потужний трактор Fendt 1050. 500 к.с. знаходиться під капотом у цього велетня. Важка робота якраз для нього. При цьому, інженерам вдалося зберегти звичну традиційному Фенду легкість і маневреність управління. 

На Агро-2017 компанія KUHN представила «родзинку» сільськогосподарської лінійки - сівалку Premia 9000 TCR, що здатна одночасно виконувати сівбу і вносити добрива в один і той самий рядок. Неабияку зацікавленість виявляли аграрії до мульчувачів KUHN, які якісно подрібнюючи й розкидаючи по полю рослинні залишки, забезпечують відмінне удобрювання ґрунту природною органікою, що дозволяє економити на використанні мінеральних добрив. На стенді KUHN красувалися також прес-підбирачі, оновлений обприскувач Stronger та посівний комплекс ESPRO 6000 R.

Дилер John Deere цього року презентував свою найпотужнішу оновлену модель гусеничного трактора JD 9570 RX. Потужність двигуна цієї машини – 570 к.с. Він призначений для важких робіт, таких як культивація, оранка, дискування і розпушування, масштабні посівні роботи і навіть несільськогосподарські завдання.

Свої новинки також представили Ford Trucks і компанія IVECO.

Mercedes-Benz продемонстрував на Агро-2017 тягач Actros 1845 для перевезення зерна. А також ізотермічний фургон на базі Sprinter для перевезення продуктів в торгівельні мережі. Ціни на тягачі від Mercedes-Benz коливаються від 92 до 105 тис. євро, в залежності від комплектації.

На виставці активно був презентований Мінський автозавод. За словами представників заводу, у цьому сезоні МАЗ має намір не тільки відновити колишні позиції, але і стати №1 в сегменті зерновозів. На виставці «Агро-2017» був представлений заводської самоскид-зерновоз МАЗ-6501 С9 у виконанні Євро-5 з двигуном 420 к.с. і коробкою передач ZF. На українському ринку його ціна стартує з $ 90900.

Українські виробники сільгосптехніки також нарощують м'язи та все більше наближаються до рівня зарубіжних компаній з багатовіковим досвідом у сфері аграрної техніки. Як зазначив на відкритті виставки прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, «цього року передбачили 550 млн. грн. на підтримку виробників української сільгосптехніки, тому що ми хочемо, щоб в Україні вироблялася техніка, щоб в Україні створювалися робочі місця, і з кожним роком в Україні ця підтримка зростатиме. У 2018 році ми вважаємо, ця підтримка буде вже 6,5 млрд. грн., і на сільгосптехніку ми спрямуємо ще 1 млрд. грн.».

Одразу дві новинки презентував українським аграріям вітчизняний виробник — завод «КрАЗ». Перша новинка — завантажувач сухих кормів ЗСК-Ф-15-02, змонтована на універсальному шасі КрАЗ-5401Н2 (4×2). Спецавтомобіль призначений для транспортування і завантаження кормів в зовнішні бункери птахівничих і тваринницьких ферм. Може використовуватись як транспортний засіб для безтарного перевезення зерна, комбінованого і гранульованого корму.

Представлений на виставці завантажувач сухих кормів КрАЗ-5401 має силову установку у складі 312-сильного двигуна Євро 5 та механічної дводіапазонної коробки передач. Спецнадбудова складається із 11-кубового 4-секційного бункеру, проте можуть встановлюватися 3-х або 5-секційні бункери об’ємами 8 м3 та 13,75 м3 відповідно. Може варіюватися і марка двигуна та КП, їх потужність, решта параметрів — це вже як захоче замовник. Дана модель шасі уніфікована і адаптована під різні силові установки та надбудови.

Друга вітчизняна агроновація, створена ПрАТ «АвтоКрАЗ» у партнерстві з Національним науковим центром «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» це  мобільний енергетичний засіб сільськогосподарського призначення (МЕЗ) на базі всюдиходу КрАЗ-6322 — такого проекту в історії автозаводу ще не було. Новий транспортний засіб призначено для виконання сільськогосподарських технологічних операцій, зокрема, внесення добрив, обробітку ґрунту, сівби, захисту посівів, транспортно-перевантажувальних операцій тощо.

Також вітчизняний виробник сільгосптехніки -  «Лозовські машини» вже не перший рік з успіхом представляють високоякісну інноваційну техніку вітчизняного виробництва на Міжнародній агропромисловій виставці АГРО. Цього року це - важка дискова борона «ДУКАТ GOLD» з шириною захвату 8 м. Подібні знаряддя з точки зору поєднання технічних можливостей і показників енергоефективності ще не представлені на ринку України.

Отже, Міжнародна виставка Агро-2017 у цьому році заманювала  відвідувачів не лише своїми масштабами, але й кількістю нових технологій та рішень для агропромислового комплексу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Деофшоризація по-українськи: що необхідно знати про зміни в оподаткуванні

Юлія Апанасенко: Процес глобалізації економіки призвів до виникнення податкової конкуренції між країнами. Для того, щоб виключити податкову конкуренцію в ЄС, Європарламент вирішив рухатися шляхом гармонізації оподаткування та встановити одну і ту ж ставку податку на прибуток у всіх країнах ЄС, яка буде в діапазоні 19-22%. Але, держави, що не входять до складу ЄС без зайвих проблем можуть утримувати ставку нижче, ніж 19%, що деякі і роблять, або ж і, взагалі, не мати податку на прибуток. Таким чином, виникає спокуса перемістити прибуток в іншу юрисдикцію. BEPS - це дії, які спрямовані на запобігання виведення прибутку за межі країни. Та й питання гармонізації оподаткування в даний момент сумнівне, як і майбутнє ЄС. Не виключено, що через кілька декад, ми знову повернемося до податкової конкуренції між країнами, де держави будуть серйозно боротися за залучення капіталів в свою економіку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview