178171

На Черкащині на сімейній фермі виготовляють елітний сир

У селі Глушки на Черкащині на козячій фермі виготовляють елітні види сиру. Сімейний кооператив працює трохи більше року, але його продукція вже має постійних клієнтів, пише Сегодня.

На фермі подружжя Чаленко живе 150 кіз, які щодня дають більше 100 літрів молока. З одного відра козячого молока, як каже господиня ферми, можна приготувати близько кілограма сиру. Подружжя виготовляє близько десяти видів сиру. Тут можна купити рикотту, пепероні, бринзу та інші сирні делікатеси.

Як розповідає саме подружжя, починався сімейний бізнес з п'яти подарованих кіз і мрії про велику ферму. Спочатку варили звичайний сир, який почали продавати. Пізніше подружжя освоїло технології приготування елітних видів сирів.

Місцеві жителі радіють розвитку сімейного кооперативу, адже у них тепер з'явилася можливість заробляти. А подружжя Чаленко планує найближчим часом відкрити справжню сироварню, щоб їх продукцією могли ласувати якомога більше українців.

Ваш вибір 'Цікаво'.

МХП інвестує € 200 млн в Perutnina Ptuj

Про це повідомив невиконавчий директор МХП  Джон Річ, інформує прес-служба компанії, пише agravery.com.

Інвестиції дозволять модернізувати матеріально-технічну базу, а також сприяти розвитку галузі відповідно до основних принципів сталого функціонування і підтримки місцевих громад.

«Для подальшого розвитку та конкурентоспроможності на світовому ринку, Perutnina Ptuj потребує сильного стратегічного партнера, який готовий зміцнити існуючу бізнес-модель, інвестувати в технології і далі розвивати бренди компанії», — заявив голова ради директорів Perutnina Ptuj Тібор Симонка.

Як зазначив Джон Річ, МХП планує підтримувати вже створену модель вертикальної інтеграції, починаючи від птахівництва вітчизняних фермерів, до виробничих підприємств і мереж продажів.  

У компанії зазначають, що інвестиції в Словенію допоможуть збільшити продажі продуктів Perutnina Ptuj на існуючих ринках, таких як Словенія, Сербія, Хорватія та Боснія і Герцеговина, в той же час вони будуть шукати нові потенційні можливості на інших, особливо на західноєвропейських ринках.

МХП вже отримала схвалення регулюючих органів в Австрії, Македонії, Сербії та Румунії. Очікується тільки підтвердження Словенського агентства із захисту конкуренції.

Нагадаємо, що МХП отримав дозвіл Комісії із захисту конкуренції Сербії на придбання 90,69% акцій вертикально-інтегрованої компанії в Південно-Східній Європі Perutnina Ptuj (Словенія).  

 

Китайці інвестують $30 млн у розвиток Миколаївського порту і річкову логістику

Про це повідомляє ЦТС, пише agropolit.com.

Плани з інвестицій китайської держкорпорації COFCO були озвучені в рамках реалізації стратегії керівництва КНР Один пояс - один шлях.

Відзначимо, що в порту Миколаїв у 2016 році був відкритий термінал COFCO Agri. Інвестиції китайської корпорації наразі склали $75 млн. Потужність комплексу з перевалки сільськогосподарської продукції склала 2,5 млн т вантажів на рік, загальний обсяг одноразового зберігання - 136 тис. т зернових.

Для вибору земельної ділянки під будівництво зернового терміналу були залучені консультанти ЦТС-Консалтинг, які провели дослідження пропускної здатності припортової інфраструктури і потенційних ділянок для розвитку зернового терміналу.

МінАПК та Світовий банк обговорили проект «Прискорення інвестицій у сільське господарство України»

У Мінагрополітики відбулася зустріч першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен щодо реалізації проекту «Прискорення інвестицій у сільське господарство України».

«Деякі пункти Проекту потребують законодавчого врегулювання, але розуміючи всю вагомість співпраці зі Світовим банком та її подальший вплив на економічну та соціальну сферу України, Уряд і Мінагрополітики будуть всіляко сприяти реалізації Проекту у визначені терміни», - зазначив Максим Мартинюк.

За словами директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен, дедлайн для запуску Проекту встановлено на лютий 2019 року.

Серед попередньо визначених аграрних компонентів реалізації Проекту: гармонізація українського законодавства до вимог ЄС, удосконалення системи держпідтримки сільського господарства, стимулювання диверсифікації виробництва аграрного сектору,  розвиток сільських територій, посилення спроможності у сфері безпеки харчових продуктів, вирішення логістичних питань, поліпшення якості землекористування, покращення управління водними ресурсами, покращення доступу до сільськогосподарських ресурсів, удосконалення доступу до фінансових ресурсів та інструментів управління ризиками.

Довідка:

Проект має багатогалузевий характер та реалізовуватиметься: Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінприроди, Мінекономрозвитку. Координатором Проекту є Мінфін.

Під час реалізації Проекту буде застосовано фінансовий інструмент «Програма, орієнтована на результати». При досягненні визначених Світовим банком показників, Мінфіну буде перераховано попередньо узгоджену суму кредиту, яка в свою чергу буде розподілена між міністерствами – виконавцями Проекту.                                                                                                            

Орієнтовний обсяг фінансування для реалізації всіх заходів в межах Проекту - 753 млн доларів США, в тому числі: кредит Світового банку – 200 млн доларів США. Отримувачем кредиту є Україна в особі Мінфіну.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Україна нарощує експорт заморожених ягід і овочів

Аналітики EastFruit повідомляють, що Україна продовжує нарощувати обсяги експорту заморожених ягід і овочів в новому сезоні. За перші п'ять місяців сезону (червень – жовтень 2018 року) з України було експортовано 31,3 тис. тонн заморожених ягід і фруктів, або на 32% більше, ніж за той же період минулого року. Експорт заморожених овочів зріс на 18% за той же період, але обсяг експорту був набагато скромніше – всього 2,8 тис. тонн.

Це дозволило Україні заробити $56,2 млн експортної виручки, з яких $53,3 млн від заморожених ягід і $2,9 млн – від заморожених овочів. Виручка від експорту замороженої продукції збільшилася ще більш істотно, ніж обсяг експорту. Від заморожених ягід, фруктів і овочів експортери отримали на 45% більше грошей. Цікаво відзначити, що більш висока вартість експорту ягід говорить про зростання експортних цін. При цьому закупівельні ціни на ягоди для переробки в Україні в поточному сезоні були вкрай низькими.

Завдяки низькими закупівельними цінами на сировину, експортери ягід в цьому сезоні можуть непогано заробити, проте в наступному вони можуть зіткнутися з дефіцитом продукції, так як багато українських виробників розчарувалися у вирощуванні таких ягід, як малина і смородина. У той же час виробники лохини продовжували розширювати площі, однак ця ягода експортувалася, переважно у свіжому вигляді. Хоча частина вирощуваної в Україні лохини може цілком стати сировиною для переробки в майбутньому.

Ваш вибір 'Подобається'.

Цінові тренди ключових олійних культур

За уточненими оцінками, світове виробництво сої в поточному сезоні складе 367,5 млн. т, що на 2 млн. т менше, ніж очікувалося в жовтні, але на 9% більше торішнього показника, пише ПроАгроГруп.

У порівнянні з минулим місяцем в бік зниження переглянуті оцінки врожаю сої в США і Аргентині, в бік підвищення - в Китаї, Індії та Україні.

За даними експертів Agritel, Україна продовжує зберігати лідерство за відвантаженням соняшникової олії в Китай, проте в 2017 році її частка в даному сегменті знизилася до 63% в порівнянні з 75% роком раніше. Основною причиною такої динаміки є активна експансія на китайський ринок російського соняшникової олії, виробництво якої за останні 10 років зросла в 2 рази.

Згідно з оцінками експертів Oil World, в жовтні 2018 року обсяг світової торгівлі соєвими бобами склав 11,23 млн. т, що поступається показнику аналогічного місяця роком раніше (12,68 млн. т).

Частка Китаю в загальних обсягах закупівель сої в жовтні 2018 року значно знизилася і оцінюється в 5,46 млн. т, або 48% в порівнянні з 77% в жовтні минулого року, повідомляє Oil World.

Глобальні торгові потоки на деяких ключових сегментах світових аграрних ринків в останні місяці переживають серйозні зміни. Зокрема це стосується соєвого ринку, на стані якого відображається в першу чергу торгове протистояння між США та КНР.

Зважаючи на актуальну ситуацію, FAS USDA в своїх оновлених оцінках знизили прогноз світового експорту на 2 млн. т - до 155,4 млн. т. Зниження прогнозу експорту американської сої було частково компенсоване його збільшенням для Бразилії, Росії і України.

Прогноз імпорту сої до Китаю, найбільшого світового покупця цієї культури, в свою чергу, був зменшений на 4 млн. т до 90 млн. т. США втрачають свою частку на ринку Китаю, а їх місце займають країни Південної Америки. При цьому частка США на ринках інших країн-імпортерів сої збільшується.

Детальніше читайте в аналітиці ПроАгроГруп.

Ваш вибір 'Подобається'.