На Черкащині свинокомплекс труїть людей аміаком

До “Електронної книги скарг України” написали жителі села Великі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області.

Вони повідомили, що на території села розташовується свиноферма ТОВ “Чорнобаймясо”, діяльність свинокомплексу спричиняє дискомфорт жителям села, так як по селищу постійно шириться неприємніий запах. Згідно консультації незалежного еколога, попереднє заключення говорить про перевищення допустимих норм викидів аміаку, сірководню та метану в повітря.

Крім цьго навколо свинокомплексу розташовуються лагуни для зберігання гнійних відходів, без належного технічного обслуговування.

Ями для гнійних стоків викопанні бульдозером, тому всі шкідливі речовини потрапляють в грунт а отже і в грунтові води.

"Село знаходиться під загрозою екологічної катастрофи! Нам дуже потрібна допомога, так як бізнесмени не звертають увагу на зауваження простих мешканців”, – зазначають селяни.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Робота в агросфері: топ 10 вакансій з гідною оплатою

До такого висновку дійшли експерти OLX, проаналізувавши пропозиції на ринку праці в агросфері за період зима-весна 2018, iнформує AgroReview

Тим, хто не втомився за рік і планує провести літо з користю, рекомендуємо розглянути сезонні вакансії. Ринок праці пропонує активним заробітчанам широкий спектр робіт - від догляду за теплицями і ділянками до випасу тварин у полях. У деяких випадках роботодавці навіть надають проживання на місці. Зарплати обіцяють теж досить високі - до 18 000 грн на місяць. Бонус сезонних робіт також у тому, що можна змінити офісну атмосферу на свіже повітря і виїхати у будь-який регіон України.
 
Топ 10 тимчасових робіт у сільському господарстві і середня зарплата:
Догляд за господарством у селі (сім'я), Київська область — 18 000 грн
Збір полуниці, Чернігівська область — 12 000 грн
Догляд за теплицею, Полтавська область — 12 000 грн
Збір фруктів і ягід, Одеська область — 12 000 грн
Випас баранів, Київська область — 12 000 грн
Обприскування полів на машині, Дніпропетровська область  — 10 000 грн
Озеленення, робота з рослинами, Київська область  — 9 100 грн 
Обрізка плодових садів, Київська область — 9 000 грн
Прополка і збір ягід, Київська область — 7 500 грн
Вантажні та експедиторські роботи, Київська область — 7 000 грн

Ще один плюс тимчасового працевлаштування — гнучкий графік. Зарплати варіюються в залежності від обсягу завдань. А графік передбачає можливість працювати стільки, скільки комфортно вам.

Розглядаючи роботу в агросфері на тривалий період, варто розраховувати на зарплату у середньому до 20 000 грн. Тут можуть стати в нагоді додаткові навички, які значно підвищують шанси на гідну оплату праці. Так, вміння водити комбайн чи укладати бетон принесе вам майже 1 000 доларів.

Топ 10 довгострокових робіт в сільському господарстві і середня зарплата:
Водій комбайна, Одеська область — 20 000 грн
Збиральник лікарських трав, Хмельницька область — 20 000 грн
Пилорамщик, Київська область — 19 500 грн
Різноробочий для бетонних, покрівельних робіт, Київська область — 17 500 грн
Оператор виробничих ліній, Київська область — 16 000 грн
Вальник, Дніпропетровська область — 15 000 грн
Пилорамщик на верстаті, Київська область — 15 000 грн
Пастухи (сім'я), Чернігівська область — 15 000 грн
Доярка і скотар (сім'я), Київська область — 15 000 грн
Агроном, Львівська область — 15 000 грн

За рівнем зарплат сільське господарство входить у трійку найбільш високооплачуваних сфер в Україні.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Чому в Україні дорожчає їжа

Про це повідомила Державна служба статистики (Держстат), пише НВ.

Для окремих груп товарів, зокрема м'яса, цей показник склав 26,1%, для молока – 18,1%, найбільше подорожчали яйця – на 61%. Таким чином підвищення заробітної плати було "з'їдено" зростанням цін, оскільки витрати на харчування становлять велику частку сімейного бюджету більшості українців. І хоча середній чек для супермаркетів збільшився на 15%, купівельна спроможність зросла лише на 2-3%.

Однак, Нацбанк зберігає оптимізм і підкреслює, що зростання цін виробників продовольчих товарів, напоїв та тютюнових виробів сповільнилося до 10,7% в поточному році. Основною причиною підвищення уряд називає подорожчання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря для непобутових цілей на 5-11% в січні 2018 року.

Заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Марія Репко каже, що поступово ціни в Україні підтягуються до європейських. Це пов'язано із зростанням експорту в ЄС – в країні залишається менше товарів. При цьому, доходи людей ростуть завдяки підвищенню соціальних стандартів урядом – перераховуються пенсії, мінімальні зарплати. Це збільшує попит і відповідно вартість продуктів харчування.

Ціни могли б рости ще більше, якби не жорстка монетарна політика Нацбанку. І вона повинна в майбутньому приборкати зростання цін. "НБУ утримує процентну ставку на рівні 17% річних. З часом це повинно призвести до зниження рівня інфляції – ціни перестануть так швидко рости", – каже Репко.

На думку генерального директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, в липні-серпні варто очікувати дефляції. Це пов'язано, в першу чергу, з сезонними факторами.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Українські олігархи придумали хитру схему законного обману європейських чиновників

Фермери ЄС обурені тим, що український «курячий олігарх» Юрій Косюк (власник агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт») ухиляється від мит і нарощує експорт курки, використовуючи хитрий і законний спосіб обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе і геніальну інтерпретацію торгового угоди Брюсселя з Києвом.

"У Брюсселі використовуються високі тарифи і обмежувальні імпортні квоти для захисту фермерів ЄС від занадто великої конкуренції з боку імпорту курячих грудок - одного з найбільш цінних видів м'яса домашньої птиці. Але «Миронівський хлібопродукт», на частку якого припадає половина виробництва курячого м'яса в Україні, знайшов спосіб перебороти торгові бар'єри ЄС", - повідомляє Politico.

Згідно з торговим договором ЄС в 2016 році з Україною, Київ отримав право експортувати курячу грудинку з кісткою. Курятина з кісткою відправляється на заводи ЄС, де кістка відрізають і продають як куряче філе. Європейські фермери скаржаться, що їх українські колеги використовують цю лазівку, щоб знизити мита.

У Брюсселі не очікували, що українські експортери знайдуть такі лазівки. У Єврокомісії заявили, що торгові представники ЄС «ретельно вивчили всі тарифні лінії» і консультувалися з місцевими аграріями. Однак, ЄС фактично ніколи не отримував імпорт тарифної лінії, яку зараз використовують українські виробники.

Кілька європейських представників птахівничої галузі заявили, що, хоча ця ситуація неприпустима, її рішення через політично чутливе торговельна угода України і ЄС не є можливим. Згідно цієї угоди, Україна може експортувати 20 тис. тонн м'яса птиці, в тому числі курячу грудку і ще 20 тис. тонн курячих туш, не які попит поменше. Тим не менш, Косюк раніше нарікав, що ця квота мізерна, порівняно з річним обсягом виробництва в Україні на рівні 1,2 млн тонн курячого м'яса.

Скарги європейських фермерів на «Миронівський хлібопродукт» навряд чи візьмуть до відома чиновники, враховуючи масштаб самого агрохолдингу. Так, і в самому агрохолдингу, всіляко заперечують, що вони користуються такою нехитрою схемою, повідомляє UBR

Довідка. За даними Європейської комісії, імпорт української курячої грудки з кісткою крила зріс з нуля в 2015 році до приблизно 3,5 тис. тонн у 2016 році, а потім до 27 тис. тонн в 2017 році.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Генетиків не зупинити: навіщо вчені схрестили павука і козу, і що з цього вийшло

Одне з них про незвичайних коз, яким підсадили гени павука. Для чого учені зробили це і що у них в підсумку вийшло, розповімо в нашому огляді, інформує Ukr.Media.

У штаті Юта, на заході США, знаходиться оригінальна козяча ферма. Мешкають тут кізки білі на вигляд нічим не відрізняються від своїх побратимів, але ось молоко у них зовсім незвичайне. Після того, як цим козам прищепили ген павука-золотопряда, їх молоко стало містити цінний протеїн, так званий павутинний шовк.
Павутинна нитка є дуже цінним продуктом завдяки особливій еластичності, міцності та легкості. Її широко використовують в медицині, при виробництві міцних і еластичних матеріалів та багатьох інших цінних продуктів. Потреби в павутинної нитки ростуть, а її обмежене виробництво не в змозі задовольнити всіх потреб. Виявилося, що отримувати павутинний шовк безпосередньо від самих павуків — досить трудомістке і малоефективне заняття. Справа в тому, що потрібний вид павуків дуже агресивний по відношенню до себе подібних, що нерідко можна спостерігати серед павукоподібних, тому розводити павуків на фермах виявилося неможливим. Тоді генетикам і прийшла в голову неймовірна думка: прищепити ген павуків козам і отримувати цінний білок з їх молока.

Коли кілька років тому компанія почала свої експерименти, їм вдалося отримати лише трьох козенят із зміненими генами. З семи генетично модифікованих козенят тільки троє звірів у підсумку стали володарями генів павука-золотопряда. Сьогодні ж на незвичній фермі живуть близько 150 кіз-павуків, поголів'я яких постійно збільшується. Досліди показали, що з їх молока можна дійсно отримати дорогоцінну паутинну нитку. З допомогою цих кіз вчені сподіваються здійснити прорив в області отримання унікального матеріалу і вже запатентували всі свої відкриття.

Скільки просять за абрикоси на українських ринках

Теґи: 

Однак ціни на цю продукцію вже на третину нижче, ніж на початку сезону реалізації в минулому році, повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту, на даний момент фермери готові відвантажувати абрикос по 10-15 грн/кг (0,33-0,49 євро/кг) в залежності від сорту, якості та регіону. За словами самих аграріїв, сприятливі погодні умови дозволили їм в нинішньому році вийти на ринок в середньому на тиждень раніше, ніж роком раніше. Проте вже зараз вони висловлюють занепокоєння з приводу нового сезону.

Як відзначають садівники, високі температури призводять до стрімкого зростання поставок абрикосів на ринок, у результаті чого на даний момент пропозиція цієї продукції помітно перевищує попит. Крім того, тиск на ціни чинить досить велика пропозиція більш дешевих фруктів з господарств населення.

Таким чином, вже сьогодні фермери незадоволені рівнем цін. Більше того, вони не виключають, що при такій ціновій динаміці вони можуть відмовитися від збору частини врожаю, враховуючи високі витрати на робочу силу.