178171
182818

На Дніпропетровщині чиновник вимагав у фермера 15 тисяч

Як повідомляє обласне управління захисту економіки, чиновник вимагав від представника фермерського господарства 15 тисяч, щоб зареєструвати сільськогосподарську техніку, пише dnepr.news.

14 лютого під час отримання частини хабара в 6 тис. грн чиновника затримали в автомобілі поруч з місцем його роботи. За фактом одержання неправомірної вигоди відкрито кримінальне провадження.
 Як зупинити поширення АЧС

Науковці займаються розробкою вакцини від небезпечного вірусу, а промислові виробники зазнають суттєвих додаткових витрат через фінансування заходів біобезпеки. Як АЧС відображається на галузі свинарства та як запобігти поширенню захворювання, розповів галузевий експерт, керівник британської компанії «Ковентрі Кемікалз» Майкл Баттон, пише meat-inform.com.

Пан Баттон зазначає, що сьогодні важко підрахувати глобальні збитки від розповсюдження африканської чуми свиней, але, наприклад, в ЄС їх оцінюють в 1 млрд євро. Експерт вважає, що головна причина поширення АЧС — низький рівень біобезпеки. За словами Баттона, успішно вдалось зупинити розповсюдження вірусу в Південній Америці — усе завдяки профілактичним заходам та контролю за переміщенням свиней.

Найбільш вірогідним наслідком АЧС є подорожчання свинини, оскільки Китай, через поширення вірусу скоротив виробництво. Щоб задовольнити внутрішній попит, КНР почне збільшувати імпорт.

У свиней не виробляється імунітет від АЧС, тому при контакті зі збудником вірусу тварина заражається. Вилікувати африканську чуму поки неможливо. На сьогодні відомо 22 штами АЧС, існує серйозна проблема мутації вірусу. Зупинити його розповсюдження допоможе лише посилення заходів біобезпеки.Українські аграрії отримають від Світового банку 200 млн доларів

Про це повідомив віце-президент Світового банку з питань Європи і Центральної Азії Сіріл Мюллер в інтерв’ю «Економічній правді».

Зазначається, що гарантії українські аграрні компанії мають отримати до кінця червня 2019 року, коли у Світовому банку завершиться фіскальний рік.

“Плануємо ще запустити програму на 200 млн доларів для підтримки росту сільського господарства в Україні. Ми намагаємося зробити так, щоб завдяки цій гарантії протягом цього фіскального року Україна залучила 1 млрд доларів”, — зазначив Сіріл Мюллер.

За його словами, починаючи з наступного фіскального року (з 1 липня 2019 року) Світовий банк може виділити таку ж суму кредитних гарантій Україні.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Запорізькій області трактор вбив фермера

Загинув 55-річний тракторист фермерського господарства.

Про це повідомили у ГУ Держпраці в Запорізькій області, передає Depo.

Це сталося, коли чоловік готував до роботи агрегат для внесення добрив. Тракториста затягнув не захищений спеціальним кожухом карданний вал, що з'єднує трактор з гноєрозкидачем. Від отриманих травм працівник помер на місці.

За фактом загибелі тракториста ГУ Держпраці у Запорізькій області проводить розслідування.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Дніпропетровщині агробізнес допомагає селянам відновити водогін

Соціально відповідальний агробізнес допомагає селянам відновити водогін, що забезпечує водою 2500 осіб на Дніпропетровщині. Підприємство Групи компаній "Укрлендфармінг" українського бізнесмена Олега Бахматюка профінансувало реконструкцію мережі водопостачання двох сіл в Нікопольському районі Дніпропетровської області.

Місцевому водопроводу, що забезпечує водою жителів сіл сіл Придніпровське та Мусіївка, більше 50 років. 70% труб уже вийшли з ладу, і постачання води мало от-от припинитись. Група компаній “Укрлендфармінг” долучилась до відновлення водогону на прохання селян. Всього користуватись водою з оновленого водопроводу будуть 900 домогосподарств з населенням 2500 осіб.

“У команді наших підприємств працюють місцеві мешканці, тому ми добре знаємо про актуальні проблеми сіл, - розповідає директор ТОВ «АП «Придніпровське» Олена Захарівна Храпунова. - Ми вирішили долучитись до збору коштів на реконструкцію мережі водопостачання й виділили більше 50 тисяч гривень на закупівлю труб. Вже в березні розпочнуться роботи із заміни труб на нові й сучасні, які довго прослужать. Добробут мешканців сіл у місцях присутності - одна з ключових задач компанії, а завдяки тісній взаємодії з головами територіальних об‘єднань нам разом це добре вдається”.

“Придніпровське” - наш давній партнер у вирішенні нагальних проблем регіону, - коментує в.о.старости Придніпровського старостату Червоногригорівської селищної ради Олександр Анатолійович Прокопенко. - Долучилось це підприємство “Укрлендфармінгу” також до проблеми водопостачання, яка непокоїть мешканців уже не перший рік. Ми на собі відчуваємо турботу не тільки через створення робочих місць і сплату податків, а й завдяки активній участі підприємства в житті громади”.

Нагадаємо, що “Укрлендфармінг” є найбільшою за розмірами земельного банку аграрним підприємством України і одним з найбільших платників податків. Як соціально відповідальна компанія «Укрлендфармінг» вкладає десятки мільйонів гривень в проекти, які впливають на добробут мешканців населених пунктів, в яких ведуть свою діяльність підприємства холдингу. 

Ваш вибір 'Цікаво'.


ЄБА вимагає повернути відшкодування ПДВ на сою та ріпак

Такими діями депутати перекреслили принципи вільної конкуренції. Адже виробники сої та ріпаку виявились в нерівних конкурентних умовах з виробниками інших культур.

Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

«В результаті, це може призвести до збільшення тіньового ринку зерна в Україні та вплинути на зменшення надходжень в держбюджет, адже малі та середні фермери, які не в змозі самостійно експортувати свою продукцію, будуть вимушені реалізовувати товар за готівку», — йдеться у повідомленні.

Наслідки такої політики є відчутними вже зараз. Виробники зазнали фінансових втрат, адже не можуть продати свій товар за світовою ціною через штучне обмеження попиту.

Щодо виробників ріпаку, то в Україні скорочуються площі під цією культурою. Збитків також зазнають і європейські заводи, адже український ріпак має стабільно високий попит на високомаржинальних ринках ЄС.

«Це призведе до того, що наші європейські партнери віддаватимуть перевагу ріпаку з інших регіонів, таким чином ми можемо втратити ринок ЄС. Ця ситуація може призвести до „викреслювання“ ріпаку та свої із сівозміни та втрати технологій роботи з ними, що несе загрозу поступового виснаження ґрунтів», — повідомляють в ЄБА.

Минулого тижня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 10 027, яким пропонується відновити відшкодування ПДВ при експорті олійних культур (сої та ріпаку).

Експерти Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації розділяють обґрунтування необхідності прийняття цієї законодавчої ініціативи. Зокрема те, що подібна ситуація на ринку суперечить ч.3 ст. 42 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності.

«В той же час, ситуація, що склалась суперечить зобов’язанням, взятим Україною при вступі до Світової організації торгівлі та підписанні Угоди про Асоціацію. Так, наприклад, відповідна Директива Ради ЄС про спільну систему ПДВ не передбачає обмеження права певних категорій суб'єктів господарювання на відшкодування ПДВ при експорті», — розповіла виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник.

Бізнес-спільнота закликає підтримати відповідний законопроект та відновити справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.