На Дніпропетровщині горів ангар з комбайном

Про це УНН повідомляє з посиланням на дані ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Повідомлення про пожежу в ангарі з технікою в селищі міського типу Петропавлівка по вулиці Миру рятувальники отримали 25-го листопада о 1:21.

На місці рятувальники встановили, що пожежа виникла всередині ангару, який розташований на території селянського фермерського господарства.

Вогнем пошкоджено моторний відсік, кабіна та колеса вантажного автомобіля "КамАЗ" на загальній площі 15 кв. м. Також, пошкоджений моторний відсік, кабіна та технічне обладнання комбайну John Deere-660 на площі 12 кв. м та пошкоджено переднє колесо вантажного автомобіля "МАЗ" на площі 1 кв. м. Загальна площа пожежі - 28 кв. м.

Загиблих та постраждалих немає.

О 1:36 вогонь локалізовано та о 2:21 ліквідовано.

Китай почав відновлювати поголів’я свиней: кінець кризи на ринку м’яса?

Також у жовтні сповільнювалися темпи скорочення загального поголів’я, заявив Ян Чженхай, директор Бюро тваринництва та ветеринарії Міністерства сільського господарства Китаю. Він зазначив, що кількість свиней у жовтні зменшилася на 0,6%, тоді як у вересні скорочення поголів’я становило 3%.

Утім, від африканської чуми свиней в Китаї вже загинуло 175 мільйонів тварин. Експерти підрахували, що протягом наступних п’яти років Китай не має реального шансу відновити поголів’я свиней до рівня, який існував до початку епідемії АЧС. Ризик виникнення чергових спалахів захворювання залишається досить високим.

Для покриття дефіциту свинини Китай відкрив можливості для імпорту постачальникам з Європи, Бразилії та Канади. Американська свинина на ринку КНР все ще обкладається 65-відсотковим митом, оскільки торгова війна між Вашингтоном та Пекіном триває.

Джерело: Meat-Inform

Із заводу вкрали 20 тонн шоколаду Milka на €50 тисяч

Про це повідомляє thebabel.com.ua.

Завод Milka передав угорській компанії контракт на перевезення шоколаду з Австрії до Бельгії. Для цього був найнятий чеський підрядник, під виглядом якого і діяв злодій.

У пʼятницю, 22 листопада, чоловік прибув на завод Milka в Австрії і, показавши документ від сторони-отримувача товару, без підозр завантажив близько 20 тонн шоколаду, після чого зник у невідомому напрямку. Як повідомив представник австрійської поліції Стефан Едер, зловмисник встановив на свою вантажівку фальшиві номери підрядника, щоб не викликати підозр.

Правоохоронці зазначили, що крадіжка шоколаду не є чимось новим, тому виробники намагаються посилювати систему безпеки, однак це не завжди допомагає.

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна зменшує експорт яблучного концентрату в натуральному виразі, але збільшує в вартісному

Фахівці Української плодоовочевої асоціації зазначають, що експорт яблучного концентрату з України залишається на доволі високому рівні, навіть попри те, що в світі останні роки спостерігається зниження споживання цього продукту, повідомляє прес-служба УПОА.

«Така ситуація зумовлена доволі великою розбіжністю в цінах на промислове яблуко в минулому та поточному сезонах. Минулий рік ознаменувався рекордним врожаєм яблук, який вплинув на ціні не тільки десертного, але й промислового яблука. Так, українські виробники реалізовували яблука на переробку менше ніж за 1 грн/кг. Цього ж року спостерігається зниження валового збору яблук, причому оператори ринку повідомляють про велику кількість продукції низької якості. Тому, українські виробники переважно відправляли некондиційну продукцію на зберігання та реалізовували її на свіжий ринок, вважаючи, що реалізація яблука на переробку є економічно невигідною», – пояснює ситуацію виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Нагадаємо, що основним імпортерами українського концентрату залишаються країни ЕС, а саме Польща, Австрія та Німеччина. Також, варто звернути увагу на США, які останні роки суттєво збільшують імпорт яблучного концентрату з України. Зростання інтересу зі сторони США зумовлено скороченням поставок з Китаю, через напружені економічні відносини між країнами.

Українським аграріям треба налагодити комунікацію із трейдерами та покупцями

На думку керівника департаменту «Маркетинг-аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяни Гетьман, важливо, щоб аграрії та трейдери підтримували один одного задля досягнення стабільних заробітків, пише agro-yug.com.ua.

— Нашим українським аграріям потрібно готуватися до того, що бізнес стає більш професіональним, а трейдер так само як і фермер хоче мати стабільний заробіток. Тому потрібно налагоджувати ланцюги поставок: якщо фермер сам не продає продукцію, а працює через трейдера, то важливо налагоджувати цивілізовані стосунки. Вони повинні одне одного підтримувати, а у нас, на жаль, поки це відбувається дуже рідко, та ще й намагаються одне на одному заробити. Фермер повинен розуміти: якщо трейдер буде банкротом, то наступного року до нього по товар ніхто не приїде, – зауважує Гетьман.

Поза тим, вона також підкреслює важливість для українських аграріїв вміти правильно продавати свою продукцію. Для цього, на її думку, важливо своєчасно отримувати інформацію стосовно того, що відбувається на кінці ланцюга з покупцями.

— Всі учасники ланцюга отримують кошти лише після того, коли покупець придбає їх продукт. Вони повинні налагодити між собою комунікацію з питання, що потрібно покупцю. На сьогодні покупець дуже обізнаний, люди багато подорожують і бачать рівень маркетингу в інших країнах, тому наші покупці хочуть бачити на полицях наших магазинів якісні продукти як на європейських полицях. Потрібно розуміти, що треба йти в ногу з ринком та в якомусь сенсі підлаштовуватись під його тенденції, – підсумувала аналітик.

Нардепи пропонують мораторій на видачу "спиртових" ліцензій до 2023 року

Таку думку у коментарі УНН висловив перший заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат Сергій Тарута, коментуючи президентський законопроект (№2300) про демонополізацію спиртової галузі.

Він нагадав, що ВР підтримала законопроект у першому читанні, але до другого читання мають бути зміни. Свої правки до нього подав і Тарута. На переконання нардепа, під час демонополізації спиртової галузі конкурентну перевагу повинні отримати діючі гравці ринку.

"Вони повинні стати більш конкурентоздатними перед тим, як на український спиртовий ринок зайдуть потужні іноземні гравці", - вважає він.

Для цього потрібно встановити трирічний мораторій на видачу ліцензій на виробництво спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового. Але не для всіх, уточнив нардеп.

"Єдине виключення з цього правила пропоную зробити для українських підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є резиденти України, та які придбали майно ДП "Укрспирт" або уклали договір в рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна.

Але це виключення діє за умови, що такі підприємства взяли на себе зобов’язання щодо збереження видів діяльності та зобов’язалися зберегти робочі місця не менш ніж для 70% працівників, задіяних у виробництві станом на 01.01.2020 року", - пропонує Тарута.

Нагадаємо, у жовтні Президент Володимир Зеленський зареєстрував у ВР законопроект про демонополізацію спиртової галузі. Ініціатива лобіює інтереси горілчаних компаній і “вбиває” ДП “Укрспирт”, кажуть експерти.

Попри відсутність економічних розрахунків, зауваження Головного науково-експертного управління ВР та двох висновків комітетів, зокрема бюджетного, комітет ВР з питань розвитку економіки (головний) виніс законопроект в зал для голосування, де його ухвалили у першому читанні.

Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Нагадаємо, експерти наголошують, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату.

Ваш вибір 'Подобається'.