178171

На два дні роботи, – Давид Арахамія про розгляд поправок до "земельного" законопроєкту

Про це він сказав під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, передає ZIK. 

"Сьогодні, здається, на 3270-й, щось таке. Тобто залишилося там 700-800 поправок, десь так. Тобто, це так виглядає, десь на два дні роботи", - сказав Арахамія.

Окрім цього, від уточнив, що йдеться наразі тільки про продаж пайових земель, а не земель у державній власності: "До речі, у цьому законі взагалі не розглядаються державні землі, це тільки стосується пайових земель… Багато маніпуляцій про державні землі, у цьому законі про це мови не йде".

Нагадаємо, Верховна Рада 6 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №2178-10.

Крім того, у фракції партії "Слуга народу" переконують, що голосів для ухвалення закону про ринок землі вистачить. 

Вітання з 8 березня

Нехай весняне сонце подарує Вам тепло, а березневий вітер – надію, щастя, радість, добро!

У цей святковий день бажаємо Вам натхнення, щасливої долі, міцного здоров’я, гарного настрою, благополуччя, справжнього кохання.

Нехай збуваються всі Ваші мрії та плани! Бажаємо, щоб у Вашому домі та колективі завжди панували взаєморозуміння та злагода, а у серці – весняно-ніжні почуття!

Зі святом Вас, дорогі жінки!

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зростають ціни на огірок

Традиційно перед святами в Україні підвищується попит на тепличні овочі. Ось і сьогодні на українському ринку, за даними EastFruit, торговельна активність в сегменті вітчизняного огірка помітно посилилася. Однак в силу сезонного фактора, пропозиція огірка в місцевих тепличних комбінатах поки не дозволяє повністю задовольнити внутрішній попит, у зв'язку з чим багато ключові гравці ринку ухвалили рішення про перегляд цін на місцевий тепличний огірок у бік підвищення.

Зокрема, вже на даний момент українські тепличні комбінати огірок пропонують за ціною 64-66 грн/кг ($2,59-2,67 /кг) в залежності від якості, сорту і регіону. Таким чином, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 14%. За словами представників тепличних комбінатів, чергове підвищення цін у сегменті місцевого огірка пов'язано з традиційним передсвятковим підвищенням попиту на тлі скорочення зборів в теплицях.

Варто зазначити, що на даний момент вітчизняний тепличний огірок в Україні вже в середньому коштує на 12% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, багато гравці ринку впевнені, що незабаром ця продукція може знову почати дешевшати під тиском збільшення пропозиції місцевого огірка на ринку.

Науковець розказав, як підвищити продуктивність пшениці

Найбільший урожай пшениці в Україні отримали у 2009 році — 13,2 т зі 136 га, це був сорт «Фаворитка». Останніми роками рівень рентабельності вирощування пшениці скоротився майже до нуля. Про це розказав Віктор Швартау, завідувач відділу фізіології живлення рослин Інституту фізіології і генетики рослин НАН України.

Головним чинником для підвищення урожайності пшениці є ефективність використання азоту. А основою для ефективного використання елементів живлення є кислотність ґрунту. Вузьке місце — це завжди фосфор, є лише вузький інтервал рН, в якому засвоєння цього елементу найбільш продуктивне. При переході в іншу зону рН, відбувається різка зміна ефективності, не лише фосфору, а й інших елементів.

Головним трендом високої продуктивності зернових є азот. «Ми звикли до того, що це головне, це головні кошти, і фактично нічого іншого в системі живлення України не розглядається через економічні чинники». Проте сучасні короткостеблові сорті пшениці нечутливі до зростання доз мінеральних добрив. «Це не потрапляє у підручники. І до цього часу ми намагаємося підвищувати продуктивність зернових колосових нарощуванням доз азоту. Це шлях в нікуди», — наголосив вчений.

Швартау розповів про відмінності у прояві фізіологічної активності нітрату та амонію. «Коли ми вносимо нітрат, то корінець намагається рухатися за нітратом, тобто нітрат сприяє розвитку кореневої системи. Дія амонію дуже близька активності рослини за умови дефіциту фосфору. В ідеалі потрібно закласти катіон амонію на глибину, де коренева система знаходиться у генеративний період розвитку. А щодо нітрату — стартові дози азоту ранньовесняні».

Поділ дози азоту та розміщення у зоні нижньої межи кореневої системи – шлях до високого врожаю. Також науковець додав, що дефіцит азоту посилюється за нестачі фосфору, міді, бору, марганцю та заліза.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Сьогодні набуває чинності рішення Єврокомісії про зонування спалаху пташиного грипу в Україні

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

"Відповідно до рішення Єврокомісії зона, з якої припиняється експорт продукції птахівництва, обмежується 10-ма км довкола джерела спалаху.

Офіційно рішення набуває чинності 07 березня 2020 року.

Цьому рішенню передувала кропітка щоденна робота, інтенсивні переговорні процеси та постійна комунікація фахівців  Міністерства розвитку економіки,  торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужби та Представництва України в ЄС з членами Європейської Комісії", - йдеться у повідомленні.

З оригіналом рішення Єврокомісії можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, 18 січня спалах пташиного грипу зафіксували у фермерському господарстві на Вінниччині. 

Це стало підставою для призупинення ввезення української курятини в європейські країни. Таке рішення Єврокомісія прийняла 22 січня, чим дуже здивувала українських посадовців. У Держпродспоживслужбі пояснили, що між Україною та ЄС були попередні домовленості не перекривати торгівлю через локальні спалахи пташиного грипу, які з початку року були в ЄС.

Зазначимо, що через спалах пташиного грипу Держпродспоживслужба застерегла українців від купівлі м'яса птиці на стихійних ринках.

Ваш вибір 'Подобається'.

Шеврон, моцарела та гауда: фермер з Волині виготовляє 15 видів сиру

Ігор Савчук з села Хорлупи, що на Волині, володіє сотнею кіз. Це найбільше стадо у Волинській області. Також фермер займається виготовленням 15 видів сиру.

За словами Ігоря Савчука, спочатку він виготовляв лише бринзу. Далі стикнувся з занепадом – молоко віддавав на завод. Однак через певний період часу справи пішли вгору.

Нині господар зі своєю дружиною два рази на тиждень возять сири власного виробництва на базар, виготовляють продукцію щодня. Серед сирів, якими торгує сім’я Савчуків: бринза, рікота, сулугуні, моцарела, качотта, гауда, голландський, рокфор із пліснявою, косички, шевроні навіть бринза з шоколадом.

Окрім цих видів, господарі займаються й виготовленням копчених сирів – коптять у спеціальній бочці на фруктових гілках, що додає сирам ексклюзивного аромату.

Савчуки також вимочують окремі види сиру у вині, а в деяких витримка близько 8 місяців.

Як стверджує фермер, скуштувавши один раз його сиру, клієнти обов’язково повертаються.

Джерело: landlord.ua