На Херсонщині 2018 рік стане "морквяним" і "помідорним"

Про це Укрінформу розповів засновник і директор фермерського господарства "Панарін-Агро" з Бериславського району Херсонщини Леонід Панарін.

"Минулий рік був (на Херсонщині - ред.) "перцевий" і "цибульний" рік. А в цьому році, як я бачу, напевно буде рік "морквяний" і "помідорний", - розповів Панарін.

За його словами, і цибуля, і перець через шкідників та спеку не дадуть у 2018 році в області того врожаю, що в 2017-му.

Як повідомив фермер, торік на землях господарства "Панарін-Агро" та господарства "Лідер-Агрі", власником якого є його компаньйон Гамлет Овсепян, врожайність перцю становила 80 тонн з гектара. Але цього року ситуація інша. "Якщо десь на тонн 50 вийдемо з гектара, то це буде для цього року дуже добре", - зазначив Панарін.

Не краща ситуація у 2018 році і по цибулі. Торік фермерські господарства "Панарін-Агро" та "Лідер-Агрі", як розповів Панарін, отримали найвищу в Україні врожайність цибулі - по 126 тонн з гектара. Але цього року, каже він цибуля у людей погоріла.

"У нас по Херсонській області я багатьох фермерів знаю, які мали площі цибулі від 30 до 100 гектарів, то погоріли. Шкода людей, скільки праці туди вклали, не рахуючи грошей, а погоріли поля", - розповів керівник ФГ "Панарін-Агро".

Разом з тим, у 2018 році, зазначив Панарін, слід очікувати хорошого як для цього несприятливого року врожаю моркви та помідорів. Навіть попри те, що з посівами моркви теж були проблеми. "Цього року були випадки, коли люди пересівали моркву по два рази. Але морква - це коренеплод, він трохи не так стресує. І її врожай буде цього року десь на рівні 70 - 80 тонн з гектара. А щодо помідорів, то я знаю багатьох фермерів, в яких великі площі томатів під комбайн, то в них нормальний врожай - десь під 100 - 120 тонн з гектара", - повідомив Панарін.

Як зазначив фермер, за його інформацією, така ситуація щодо даних овочевих культур стосується не лише Херсонщини, але й сусідньої Миколаївської області, а також частин Одеської та Запорізької областей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Стан українського зерна нового врожаю викликає занепокоєння

Таку тезу в своєму виступі на аграрно-логістичному форумі в Миколаєві озвучив глава фітосанітарної асоціації Владислав Седик, передає АПК-Информ.

«В даний час ми виробляємо продукт, який не є експортно-орієнтованим. 93% висіяного в ц.р. насіння є репродукцією, тобто в Україні, грубо кажучи, сіють урожай минулих років. А про якість зерна у нас більше обізнані трейдери, ніж сільгоспвиробники», - підкреслив експерт.

При цьому він уточнив, що в даний час давати оцінку якості українського зерна врожаю 2018 р поки рано, але аналіз перших проб вже викликає певну стурбованість.

«Так, в поточному сезоні при проведенні моніторингу траплялися партії, в яких до 60% зерна були вражені фузаріозом. Дане захворювання істотно обмежує поставки українського зерна на основні ринки збуту. Це, перш за все, Малайзія, Сирія, Японія, Таїланд, Індонезія, Мексика і Єгипет», - зазначив В.Седік.

Що стосується сажки (Tilletia), то і по даному захворюванню виявлялися партії з 60% уражених зерен. Подібні партії не допускаються до поставок в Індонезію, Вірменії, Сирії, Бразилію, Канаду, Китай, Ізраїль, Азербайджан, Єгипет і Катар.

Також, за його словами, є тенденція до збільшення випадків ураження зернових грибком Alternaria, що неприпустимо при поставках до Малайзії і Сирії.

«В цілому перші аналізи фітосанітарного стану зерна врожаю 2018 р свідчать про те, що Україні слід серйозно зайнятися забезпеченням аграріїв якісним насінням і необхідними обсягами ЗЗР», - резюмував експерт.

Також якістю зерна занепокоєні експерти консалтингової компанії Аgritel. Вони припускають що дощові погодні умови, сприятливі для посівів кукурудзи, вплинули на якість борошномельної пшениці в Україні. Експортери, які оперують обсягом експорту пшениці в поточній кампанії на рівні 16 млн. тонн, підкреслюють той факт, що більша частина зібраного врожаю зернової є фуражної якості. У цьому контексті експортні відвантаження реєструють зниження в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як ефективно використовувати інструменти агромаркетингу

Адаптація виробництва під потреби споживачів, прогнозування змін цінової кон'юнктури і отримання найкращої ціни, освоєння нових ніш і вихід на нові ринки збуту - все це глобальні завдання агромаркетингу. Завдяки цьому агровиробники підвищують прибутковість бізнесу і покращують власну конкурентоспроможність на ринку.

Сучасні інструменти торгівлі активно задіюють у своїй роботі як виробників с/г продукції, так і постачальників посівного матеріалу, засобів захисту рослин і техніки. Використовують їх і суміжні галузі, які обслуговують АПК: логістичні та торговельні компанії.

5 вересня 2018 року інформаційна компанія "ПроАгро Груп" проводить третю щорічну Конференцію "Агромаркетинг 2018".

Поряд з топовими темами, такими як особливості експансії с/г продукції на зовнішніх ринках збуту, на цій конференції будуть підняті проблеми брендування в АПК і технології просування органічної продукції, а також дієві інструменти візуального маркетингу для постачальників с/г техніки, насіння і ЗЗР.

В ході нашої спеціальної панелі - IT-агромаркетинг - експерти продемонструють результати роботи технологічних інновацій в маркетингу аграрної продукції.

Основні питання III Щорічній конференції "Агромаркетинг 2018":
- Імідж України на світовому ринку аграрної продукції. Партнерство державного та приватного сектору на міжнародній арені
- Маркетингові стратегії трейдерів і логістів: прогнози, ціни, аналітика
- Посилення конкуренції між країнами та освоєння нових ринків збуту
- Що вибрати В2В або В2С. Як агробізнес формує замкнутий цикл
- (Не)Залежність ефективного маркетингу від розміру компанії. Кейси агроходлингов, середніх виробників та фермерів
- Скільки коштує побудувати бренд? Особливості брендування і ребрендингу в АПК
- Роль торгових будинків у формуванні впізнаваності с/г продукції
- Ефект Дня поля у збільшенні продажів. Візуальний маркетинг як інструмент просування МТР ресурсів (насіння, ЗЗР та с/г техніки)
- Подієвий маркетинг. Як просувають свої послуги оператори обслуговують сегментів
- Робота з контрагентами. Специфіка укладення ЗЕД-договорів
Спеціальна панель конференції
IT-агромаркетинг: інновації та технології
- Торгівля с/г продукцією йде в інтернет. Онлайн-майданчики гідні уваги
- Цифрові тренди в агромаркетинге
- Вплив CRM-систем на прибуток компанії. Як програмне забезпечення допомагає вдосконалити роботу відділів маркетингу і продажів
- E-mail маркетинг: працюють аграрії з цим інструментом
- SMM-маркетинг: хто і що продає через соціальні мережі
Традиційно спікерами конференції виступлять практики аграрного бізнесу, готові ділитися з колегами своїм досвідом і знаннями.
Живі дискусії та обговорення гострих питань дадуть можливість висловити свою думку всім учасникам в залі.
 

З питань участі в роботі заходів, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся в Інформаційну компанію "ПроАгро":

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail: [email protected], [email protected],  
Сайт конференции: http://www.proagro.com.ua/events/marketing2018/

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт зернових перевищив 5 млн тонн

Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано понад 5,7 млн тонн зернових, зокрема, майже 3 млн пшениці (у тому числі продовольчої – понад 1,4 млн тонн та фуражної пшениці – майже 1,5 млн тонн), ячменю – 1,7 млн тонн, кукурудзи – понад 1 млн тонн).

Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано понад 910 тис тонн олійних культур. Станом на аналогічну дату минулого року експорт олійних становив 581 тис тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині запускають елеватор японської корпорації

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agravery.com.

«5 вересня відбудеться відкриття нового елеватора ТОВ "Ківшовата Агро" японської корпорації SDGs в с.Ківшовата Таращанського району Київської області», — йдеться в повідомленні.

Довідка:

ТОВ «Ківшовата Агро» заснована у 2009 році, знаходиться у с.Ківшовата, Таращанського району, Київської області. Основний власник підприємства — SDGs Corporation (Японія), яка викупила ТОВ «Ківшовата Агро» у 4 кварталі 2016 року.

Компанія займається вирощуванням зернових, має потужності для зберігання зерна та проводить лабораторні дослідження. Земельний банк компанії складає 2500 га, обсяг потужностей для зберігання зерна становить 14 тис.т (16 тис.м3)

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Визначено переможців конкурсу «Неймовірні села України 2018»

Призовий фонд у 150 тис. грн розподілено між переможцями наступним чином:

перше місце — Гоща, Рівненська область — 100 тис. грн;

друге місце — Крилос, Івано-Франківська область — 25 тис. грн;

третє місце — Іловиця, Тернопільська область — 25 тис. грн.

Також представник села-переможця конкурсу отримає можливість від проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» відвідати восени цього року Німеччину для обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування у Німеччині.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview