178171
182818

На Херсонщині готуються збирати врожаї перлів

Фахівці Херсонського державного аграрного університету впровадили у життя багатообіцяючу китайську технологію вирощування перлин, пише gopri.in.ua.
 

Уже в недалекому майбутньому на прилавках ювелірних магазинів України можна буде придбати недорогі, але якісні та різнокольорові перли вітчизняного виробництва.

За словами ректора ХДАУ Юрія Кирилова, бути першопрохідцями у справі вирощування українських пріс­новодних перлів вельми складне, але цікаве завдання.
 
Тим більше що перспективи дуже привабливі, а для допитливих студентів це додаткова можливість вибрати поки ще ніким не зайняту нішу в сільському господарстві України.
 
Лабораторні дослідження у Херсоні тривали впродовж шести місяців i лише після цього в мушлі молюсків стали імплантовувати піщинки.
 
Експерти Херсонського аграрного університету розповіли, що для першої експериментальної партії відібрали близько 100 штук «перлинниць» двох видів.
 
Якщо у природі виявити перлину можна лише в одній зі ста устриць, а перший «урожай» коштовних камінців можна очікувати не раніше, ніж через три роки, то у штучних водоймах отримати результат удасться вже навесні 2019 року.
 
"Ми замінили маточне поголів’я з перлинних устриць на найбільш пристосованих до наших умов беззубок та перловиць, — розповідає керівник проекту доцент кафедри екології та завідувач лабораторії біоресурсів Віталій Оліфіренко. — Технологія вирощування перлів дуже тонка, адже необхідно, щоб піщинка точно потрапила в потрібне місце. Цією копіткою роботою, що вимагає ювелірної точності, займаються винятково жінки".
 
Перш ніж запустити експериментальний проект у життя, Віталій Оліфіренко та група його однодумців півтора року осягали ази виробництва у Китайському науково-дослідному центрі при найбільшому в світі концерні з вирощування перлів.
 
З’ясувалося, що після вдосконалення ця технологія виробництва коштовностей отримала високу рентабельність та може бути запатентована в Україні.
 
На початковому етапі вона буде відпрацьована на місцевих видах молюсків, але з часом поголів’я збільшать за рахунок виведених у Китаї особливих гібридів мушлі.
 
Селекціонери відбирали їх протягом 200 років i добилися того, що вирощені у них перли мають дуже великий розмір, та за своїми параметрами нічим не відрізняються від натуральних морських.
 
Поки що можна відзначити, що результат роботи групи експериментаторів Херсонського аграрного університету успішний та навіть устиг отримати найвищу оцінку від міжнародних спостерігачів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні стали менше виробляти ковбаси

Про це йдеться у даних Державної служби статистики України, передає УНН.

Протягом січня-листопада цього року, як поінформували у відомстві, було вироблено 223 тис. тонн ковбасних виробів або на 1,3% більше, ніж торік.

А ось у листопаді підприємства виробили 20,2 тис. тонн ковбасних виробів, а це на 1,9% менше, ніж у листопаді минулого року і на 2,2% менше як у жовтні цього року.

Ваш вибір 'Подобається'.


За рік овочі побили всі цінові рекорди

"За рік овочі побили всі цінові рекорди. У розпал сезону Україна ввезла їх із Казахстану, Хорватії, Сербії, Білорусі, Єгипту, Південно-Африканської республіки. Бо ціни на вітчизняні овочі борщового набору зашкалювали. Окремі подорожчали на 100 відсотків", - розповів директор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Лідерами подорожчання стали цибуля і морква. У червні кілограм моркви коштував 35 грн. Зараз ціна опустилася. Відчутно подорожчала цибуля. Торік за кілограм платили 3,5 грн. Зараз - понад 15. До кінця року ще 10% додасть до ціни картопля. З початку серпня вона вже подорожчала на 15-20%.

"Щодо хлібу, то дорожчав переважно найдешевший - соціальний. Були місяці, коли вартість зростала на 2-3 відсотки, а хліб із борошна вищого ґатунку, навпаки, продавали дешевше. Загалом хліб подорожчав на 30 відсотків. Сьогодні кілограм коштує в середньому 18 гривень", - каже експерт.

За його словами, протягом року поступово дорожчали яловичина і свинина. З курятиною все відбувалося досить непрозоро. Один великий гравець зробив так, що курятина у нас вже коштує фактично, як свинина.

"Протилежна ситуація з салом. Торік у столиці найдешевше коштувало 100 гривень за кілограм. У середньому ціна в Україні за кілограм становила 120-130 гривень. Польща пропонувала купувати кілограм по 25 гривень. Тому ціна на сало цього року була перш за все обґрунтованою за рахунок конкуренції з іноземними виробниками", - додає Олексій Дорошенко.

Джерело: pogliad.ua

 Яка ситуація на ринку молока

У всякому разі, такі висновки можна робити за даними статистики. А ось виробництво молока в господарствах населення істотно знижується. Загалом, незважаючи на зиму, молока вистачає всім. Але, ймовірно, це тільки тому, що за кордоном існує надлишок сировини і попит на українську продукцію низький, пише infagro.com.ua.

Дуже коротко поточну ситуацію в галузі можна оцінити так: на внутрішньому ринку молокопродуктів ситуація стабільна, експорт «у штопорі», сільгосппідприємства як і раніше відчувають себе впевнено.

До середини грудня ринок сировини в Україні остаточно стабілізувався. На початку місяця були точкові перегляди цін, однак стосувалися вони переважно нижньої частини цінового діапазону сільгосппідприємств. Ціни по домогосподарствах практично не змінювалися. Мало того, на ринку спостерігається тенденція до зниження цін: тисне пропозиція вільних обсягів сировини з вторинного ринку. Цілком ймовірно, що цьому сприяли як нові обмеження зовнішніх продажів сирного продукту, так і цінова нисхідна динаміка по даному товару (експортна діяльність просто стала нецікавою).

Виробництво молока в Україні за 11 місяців нижче показників минулого року на 1,9% за рахунок негативної динаміки в домогосподарствах (-2,4%). В абсолютних цифрах обсяг виробництва молока за звітний період становить 9,46 млн. тонн. Частка населення 73%, ферм 27%.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд завершив передачу державних сільгоспземель у власність ОТГ

22 грудня завершився розпочатий Кабінетом Міністрів України у лютому поточного року процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які були утворені до 2018 року.

Зокрема, у Києві під час урочистого заходу в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в. о. Міністра агрополітики Максима Мартинюка документи про передачу земель загальною площею понад 43 тис. га підписали керівники одинадцяти ОТГ з Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей. Загалом цього дня у комунальну власність 165 об’єднаних територіальних громад передано понад 0,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Протягом останніх років було здійснено декілька спроб, зокрема і на законодавчому рівні, передати повноваження із розпорядження  землями на місця, поки Уряд не знайшов рішення, яке б дозволило здійснити таку передачу постановою Кабінету Міністрів.

«Володіння землею – це фундаментальне право, яке дає право раціонально її використовувати та наповнювати бюджети. Я хочу підкреслити, що ця робота буде продовжена в наступному році, і Уряд буде передавати землю новоствореним об’єднаним територіальним громадам», – сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. – Кожна громада має бути спроможною, компетентною та забезпеченою ресурсами, щоб давати громадянам нову якість життя».

Передачі земель у комунальну власність ОТГ передував їх детальний аудит. «Держгеокадастр передавав землі не формально, а докладно вивчаючи кожну ділянку. Всі землі мають кадастрові номери, внесені в Державний земельний кадастр і можуть бути використані на розсуд ОТГ, зокрема із використанням всіх доступних електронних сервісів у земельній сфері – підкреслив Максим Мартинюк. – Другий етап децентралізації передбачає впровадження і контрольних функцій стосовно розпорядження цими землями, щоб присікати будь-які ризики неефективного розпорядження ними та/або використання не на користь громаді».

Таким чином всі ОТГ, утворені до 2018 року та які виявили бажання, отримали належним чином оформлені земельні ділянки, готові для прийняття на баланс. Передача здійснювалася одночасно на всій території України.

Всього у поточному році у власність 650 ОТГ було передано понад 1,5 млн га сільгоспземель. Передача сільськогосподарських земель державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад дозволить удосконалити механізм управління у сфері земельних відносин, чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.

Передача державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад продовжиться у 2019 році для тих 185 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році. У Державному бюджеті закладено кошти на проведення інвентаризації цих земель, тож усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок бюджету.

Довідка:

31 січня Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.На Кіровоградщині не допустили до реалізації понад 9 тонн небезпечних харчових продуктів

За результатами проведених досліджень до реалізації не допущено харчові продукти та сировину загальною вагою 9, 2 тон.

Це стало відомо під час наради в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, яка відбулася під головуванням Ігоря Бойчука. Одним із розглянутих на заході питань стали підсумки роботи державних лабораторій Держпродспоживслужби.

Причинами недопущення до реалізації молока і молокопродуктів загальною вагою 3,3 тони стали незадовільні органолептичні показники: гіркий присмак, підвищений рівень кислотності, ІІІ ступінь чистоти, порушення правил торгівлі (у 380 випадках була припинена реалізація молока у використаних пластикових пляшках). Також утилізовано 44 кг молока, отриманого від хворих на мастит корів.

Риба з прісноводних водоймищ (сумарна вага 183 кг) мала незадовільні органолептичні показники та була утилізована.

Через незадовільні органолептичні показники власникам повернули 1,6 тон овочів для використання в домашньому господарстві як корм для тварин. У той же час овочі і фрукти вагою 3,98 тони утилізували через встановлення підвищеного рівня нітратів та незадовільних органолептичних показників - продукція уражена хворобами, гнила.

До продажу також не допущено 98 кг олії. З них 92 кг реалізовувалися у використаних пластикових пляшках, що є порушенням правил торгівлі. Весь продукт повернули власнику; 6 кг утилізовано через незадовільні органолептичні показники.

Працівники державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби області в межах своєї компетенції постійно взаємодіють з адміністрацією ринків: здійснюють державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за виконанням вимог Ветеринарно-санітарних правил для ринків, випуском продукції тваринного і рослинного походження, безпечної у ветеринарно-санітарному відношенні.

На нараді розглянули ряд інших актуальних питань діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. У заході взяли участь начальники районних і міських управлінь та відділів Держпродспоживслужби області, державних лікарень ветеринарної медицини, директори регіональної, міжрайонних і районної державних лабораторій Держпродспоживслужби, завідувачі державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках.

Ваш вибір 'Подобається'.