На Херсонщині розпочали збирати спаржу

Як розповіли фахівці компанії «Агро-Фокус», імпортний делікатес вельми примхливий: повинно пройти не менше трьох рокiв після посадки, доки вкладена праця дасть перші плоди, пише agro-yug.com.ua.

На Херсонщині спаржа прижилася завдяки відповідному ґрунту: суміш із сухої землі з домішками піску припала до смаку примхливій культурі. Збір урожаю екзотичної культури аграріями Херсонщини триватиме з квітня до кінця червня поточного року. Багата на вітаміни та мікроелементи спаржа з кожним роком усе більше й більше стає популярною серед мешканців України.

«Ще кiлька років тому для півдня нашої країни це була швидше екзотика, ніж серйозний заробіток. Однак напрацьований досвід дозволив нам вирощувати не лише звичайну зелену спаржу, а й рідкісну фіолетову та найсмачнішу білу», – визнають у компанії «Агро-Фокус».

Нагадаємо, що саме в Херсонській області розташовані найбільші поля зі спаржею по всій країні: під цю культуру тут відвели понад 20 гектарів.

«Ми навчилися вирощувати екологічно чисту спаржу без використання «хімії». Збирають підрощену культуру двічі на день, отже, лише за один тиждень отримують шість тонн врожаю. Після цього пагони сортує та обрізає по одній довжині спеціальна машина. А ось упаковувати та маркувати підготовлену спаржу робітницям агропідприємства доводиться вручну,» – з гордістю розповідає директор фірми з вирощування спаржі Ольга Мялік.

Ринок спаржі на півдні України прекрасно розвивається, але, за визнанням самих аграріїв, говорити про його рентабельність можна буде не раніше, аніж через вісім років, адже це дуже примхливий бізнес через адаптацію екзотики на українських полях. Хоча перспективи є, бо мешканці усіх міст України з великим задоволенням купують спаржу, вирощену на рідній землі: вона й дешевша, й смачніша, та й свіжіша, бо швидше потрапляє з поля до столу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через трудову міграцію на українських фермах не вистачає робочих

Про це заявляє Геннадій Лапицький, фермер з Володарки, Київської області, пише apostrophe.ua.

"Зараз у вітчизняному агросекторі не вистачає робітників. Ось, наприклад, у нас є земельні ділянки, що не були пристосовані для хліборобства. Там можна висаджувати сади, але немає людей, з якими це можна робити. Зупинити трудову міграцію зможе розвиток переробки. Для цього треба, щоб землю обробляли не земельні бандити або рейдери, які заради швидкої наживи безвідповідально по 10 разів сіють соняшник і знищують родючість ґрунтів, а місцеві фермери. Адже саме вони зацікавлені у розвитку економіки, своїх громад, створення робочих місць для односельців. Щоб у нас формувався середній клас, а не клас феодалів або рейдерів та земельних бандитів", - вважає Лапицький.

Фермер з Володарки пропонує ввести для старшокласників професійну орієнтацію, передати профтехучилища в муніципальну власність громадам, новоствореним ОТГ. Тоді їх могли б підтримати керівники місцевих підприємств та фермери, надавши свою матеріальну базу для навчання сучасних робітничих професій. Забезпечити практику, перше або навіть постійне місце роботи для молоді.

"Насамперед потрібно навести порядок, щоб фермер міг працювати, розвивати своє господарство й розвивати громаду. У нього повинна бути впевненість, що завтра не прийдуть земельні бандити і не відберуть бізнес. Ця задача вже для уряду, який сформується після формування нового складу парламенту", - підкреслює Лапицький.

В даний момент у Геннадія Лапицького в обробці паї жителів шести сіл Володарського району. Нещодавно він побудував елеватор, який працює на альтернативній енергетиці і створив ТОВ "Сільгосптехніка Нова" з сучасним парком сільгосптехніки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні рекордно низькі ціни на яблука

В Україні в 2018 році був зібраний рекордний урожай яблук. В результаті пропозиція даної продукції зросла мінімум на 150-200 тис. тонн, що негативно позначилося на цінах. За інформацією аналітиків EastFruit, в поточному році ціни на ці фрукти вже опустилися до рекордно низького рівня як мінімум за останні п'ять років.

Згідно з даними моніторингу, сьогодні яблука на українському ринку надходять у продаж по 4-8 грн/кг ($0,1-0,30/кг), що вдвічі дешевше, ніж у квітні минулого року і в 1,5 рази поступаються середнім показникам за останні 10 років.

Як відзначають фахівці проекту, така ситуація була цілком прогнозована.

«Незважаючи на те, що сезон реалізації яблук поступово підходить до кінця, на сьогодні у багатьох сховищах залишаються досить великі запаси яблук, - коментує ситуацію Марія Лакеєва, аналітик EastFruit, - При цьому варто враховувати, що якість такого яблука вже досить невисока. Це означає, що таку продукцію практично неможливо експортувати і вона осідає на внутрішньому ринку, що також чинить тиск на ціни».

Крім того, експерт відзначила, що вже в найближчі тижні ситуація стане ще більш складною, оскільки в продаж почнуть масово надходити сезонні фрукти і ягоди.

«Вже традиційно з появою перших поставок суниці садової з місцевих господарств ми відзначаємо помітне зниження інтересу споживачів до яблук. Крім того, у другій половині травня стартує сезон черешні, що так само негативно позначиться на темпах реалізації яблук», - зазначила Марія Лакеєва.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чи варто боятися нітратів у ранніх і тепличних овочах

Таку думку висловила лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, пише УНН.

"Дуже багато українців, на жаль, бояться перших, тепличних овочів, зелені, і уникають їх. Але це дуже невірно, оскільки вони позбавляють себе дуже цінних речовин, які містяться у цих продуктах – навіть тепличних, навіть із супермаркету. Всі рослини для того, щоб вони росли, потребують азоту, оскільки фотосинтез можливий лише за присутності азоту. Але крім того, що зелень містить нітрати, вона ще містить "анти нітратні" компоненти, зокрема, клітковину, яка захищає кишечник від потрапляння в нього нітратів. Крім того, дуже важливим є присутність вітаміну С у рослинах. Він нейтралізує дію нітратів, і легко засвоюється, оскільки знаходиться в комплексі із біофлавоноїдами — кольоровими зеленими пігментами", - зазначила дієтолог.

За її словами, навіть тепличні овочі та зелень містять, зокрема, цілий комплекс фолатів (вітамінів групи В9, фолієвої кислоти). Ці вітаміни містяться в зелених рослинах і оберігають серцево-судинну систему від ушкоджень, від прогресування атеросклерозу, запобігають інсультам, інфарктам, багатьом ускладненням атеросклерозу.

Крім того, речовини, що містяться в зелені, корисні для мозку, для нормального функціонування нейронів, що вкрай необхідно для сучасної людини, яка щодня отримує і споживає величезний обсяг інформації з інтернету, телефон тощо.
Також ці речовини потрібні для підтримання імунного тонусу кишечника. Саме через споживання зелені організм включає такі механізми, які активують, імунні клітини нашого кишечника, запобігаючи послабленню імунітету, розвитку різноманітних алергічних захворювань, але сучасна людина недоотримує фолатів із раціоном харчування. Достатньо однієї чашки таких листочків, щоб організм поповнився запасом цих речовин.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

МХП збільшив продаж курятини на 21%

Про це йдеться у звіті компанії.

Загальні обсяги виробництва курятини МХП у 1-му кварталі 2019 року зросли на 13% і становлять 171,27 тис. тонн в результаті запуску нових майданчиків для вирощування птиці у другому півріччі 2018 року і в першому кварталі 2019 року.

При цьому продажі на внутрішньому ринку країни скоротилися на 2% до 70,96 тис. тонн, а експортні поставки збільшилися на 47% до 93,05 тис. тонн порівняно з 1-м кварталом минулого року.

Продукція експортувалася в 60 країн світу, що становить близько 57% від загального обсягу продажів птиці в 1-му кварталі 2019 року.

Середня ціна на курятину в 1-м кварталі становить 38,63 гривень/кг (без ПДВ) і є стабільною порівняно з аналогічним періодом минулого року і 4-м кварталом 2018 року.

Наголошується, що як експортні ціни на птицю, так і ціни на внутрішньому ринку майже не змінилися порівняно з минулим роком.

Крім того, у січні-березні МХП збільшив продажі соняшникової олії в 2,1 рази, або на 52,32 тис. тонн, до 99,83 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

Згідно зі звітом, ріст продажів пов'язаний зі змінами умов поставки і частково зі збільшенням виробництва.

За вказаний період продаж соєвої олії скоротився на 17% до 15,15 тис. тонн порівняно з 1-м кварталом 2018 року.

Крім того, нагадується, що МХП засіяв близько 94 тис. га озимими культурами, з яких близько 50% становить пшениця озима та 41% - озимий ріпак.

Наразі всі культури знаходяться у хорошому стані.

МХП планує зібрати урожай в 2019 році з близько 365 тис. га.

Наголошується, що весняна посівна кампанія триває без істотних змін у структурі посівів.

Також у січні-березні МХП скоротив продажі готових м'ясних виробів на 7%, або на 590 тонн, до 7,57 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

"Об'єм продажів ковбас і готової м'ясної продукції в 1-му кварталі 2019 року знизився на 7% і становить 7 572 тонни порівняно з 8 162 тоннами в 1-му кварталі 2018 року", - сказано у звіті.

Середня ціна на ковбаси і готову продукцію за вказаний період зросла на 12% до 65,73 гривень/кг (без ПДВ) порівняно з 1-м кварталом 2018 року.

Обсяг продажів напівфабрикатів в січні-березні зріс на 6% до 4,07 тис. тонн, а середня ціна за період знизилася на 7% до 43,43 гривень/кг (без ПДВ).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер з Черкащини оформив аграрну розписку на рекордну суму

Про це повідомила прес-служба IFC.

«Загальна сума за розпискою, із заставою майбутнього урожаю пшениці 3-го класу, складає 991 тис. грн. Наразі це рекордна сума серед тих кредитних спілок, які вже скористались інструментом аграрних розписок», — йдеться у повідомленні.

За словами директора Золотоніської філії КС «Кредит-союз» Марини Гай , фермери побоюються оформляти подібні розписки через необізнаність.

«Люди просто побоюються через необізнаність: дехто думає, що кредит надається під заставу землі. Тому доводиться пояснювати — особисто і через публікації в районній газеті», — розповідає директор філії

Раніше фермер Володимир Молодик брав кредит на меншу суму, адже не було достатньої застави.

«Завдяки аграрним розпискам не було проблем із заставою. Розписка оформлена на урожай пшениці, а кошти підуть на міндобрива, засоби захисту, паливо. Я кредитуюся і в банках, проте зі спілкою простіше з заставою — тут реально підходять до позичальника, а в банках у заставу хочуть нерухомість… Під час підготовки документів для аграрних розписок, важливо, щоб земельні ділянки були оформлені належним чином», —розповів фермер.

Володимир Молодик планує і в майбутньому планує використовувати можливості аграрних розписок.

Джерело: kurkul.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview