На Херсонщині розпочали збирати спаржу

На Херсонщині розпочали збирати спаржу

Як розповіли фахівці компанії «Агро-Фокус», імпортний делікатес вельми примхливий: повинно пройти не менше трьох рокiв після посадки, доки вкладена праця дасть перші плоди, пише agro-yug.com.ua.

На Херсонщині спаржа прижилася завдяки відповідному ґрунту: суміш із сухої землі з домішками піску припала до смаку примхливій культурі. Збір урожаю екзотичної культури аграріями Херсонщини триватиме з квітня до кінця червня поточного року. Багата на вітаміни та мікроелементи спаржа з кожним роком усе більше й більше стає популярною серед мешканців України.

«Ще кiлька років тому для півдня нашої країни це була швидше екзотика, ніж серйозний заробіток. Однак напрацьований досвід дозволив нам вирощувати не лише звичайну зелену спаржу, а й рідкісну фіолетову та найсмачнішу білу», – визнають у компанії «Агро-Фокус».

Нагадаємо, що саме в Херсонській області розташовані найбільші поля зі спаржею по всій країні: під цю культуру тут відвели понад 20 гектарів.

«Ми навчилися вирощувати екологічно чисту спаржу без використання «хімії». Збирають підрощену культуру двічі на день, отже, лише за один тиждень отримують шість тонн врожаю. Після цього пагони сортує та обрізає по одній довжині спеціальна машина. А ось упаковувати та маркувати підготовлену спаржу робітницям агропідприємства доводиться вручну,» – з гордістю розповідає директор фірми з вирощування спаржі Ольга Мялік.

Ринок спаржі на півдні України прекрасно розвивається, але, за визнанням самих аграріїв, говорити про його рентабельність можна буде не раніше, аніж через вісім років, адже це дуже примхливий бізнес через адаптацію екзотики на українських полях. Хоча перспективи є, бо мешканці усіх міст України з великим задоволенням купують спаржу, вирощену на рідній землі: вона й дешевша, й смачніша, та й свіжіша, бо швидше потрапляє з поля до столу.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-hersonshchyni-rozpochaly-zbyraty-sparzhu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН