174499

На Херсонщині стався масовий мор риби: загинуло понад 2 мільйони особин

Про це під час селекторної наради у Херсонській ОДА у понеділок, 4 листопада, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько, пише agro-yug.com.ua.

«За попередньою інформацією, більше 2 млн особин риби загинуло. На сьогодні це ще не остаточна цифра, будуть підраховуватися збитки, заподіяні навколишньому середовищу», –зазначив Попутько.

За його словами, на місці події працювали представники департаменту, екологічної інспекції Чорного моря, слідчо-оперативна група Голопристанського відділення поліції.

Було відібрані проби води, їх доправляють в Одесу для проведення лабораторних досліджень. Попередньо розглядається версія того, що під час робіт у кар’єрі був підірваний пласт піску на глибині, і вийшов сірководень, що спричинило мор риби.
«Оскільки риба з лиману (Дніпровсько-Бузького лиману – ред.) заходить на зимівлю саме у такі місця, там, де є глибини, на жаль, така ситуація», – каже Попутько.

Як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА, на території кар’єру відчувається сильний запах сірководню.

Також він зазначив, що для з’ясування причин того, що спричинило масову загибель риби, необхідно залучити представників Держпраці, оскільки є підозра, що був порушений процес видобування піску. Він також наголосив на необхідності проведення моніторингу місцевих ринків Держпродспоживслужбою, щоб не допустити продажу загиблої риби, оскільки місцеві мешканці їдуть на місце мору збирати рибу.

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв вже дав доручення своєму заступнику Сергієві Козирю спільно з Департаментом екології облдержадміністрації із залученням природоохоронних й правоохоронних органів області невідкладно розібратись у цій ситуації. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Губернатор наголосив, що винних у морі риби на Херсонщині буде притягнуто до відповідальності задля унеможливлення подібних ситуацій у майбутньому.

Україна заробила на експорті равликів $ 2,4 млн

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише vesti.dp.ua.

У грошовому еквіваленті експорт молюсків за 8 місяців склав $ 2,4 млн — на 51% більше, ніж за весь 2018 рік.

Слизький продукт перетинав кордони за кодом: 0307 60 9000.

Головними покупцями українських молюсків в січні-серпні 2019 року були Туреччина (64%), Литва (13,5%) і Корея (6,5%).

Лідером експорту залишається продукція компанії «Здравлик», відома також виробництвом та експортом найдорожчої засоленої равликової ікри.

Уперше український виробник добровільно відкликає партію своєї продукції з обігу

Про це компанія офіційно поінформувала Держпродспоживслужбу.

Виробник, спираючись на результати внутрішнього контролю, обґрунтовує своє рішення тим, що у зазначеній партії було виявлено вторинне бродіння в поодиноких пляшках, у результаті чого може збільшуватися масова частка спирту та, відповідно, вміст діоксиду вуглецю, що може призвести до деформації та механічного пошкодження пляшки.

У компанії зазначають, що квас відповідає показникам безпечності, однак, попри це, він є нерекомендованим до вживання, оскільки має відхилення від початкових показників якості, затверджених ПрАТ.

У зв’язку з цим «Карлсберг Україна» інформує про припинення реалізації вище вказаної партії квасу, про що інформує споживачів. При цьому для споживачів організована можливість повернення квасу із зазначеної партії напою з відповідною компенсацією через мережі магазинів за умови наявності чеку. Громадяни, які придбали квас вказаної партії і мають бажання повернути його виробнику, також мають можливість звернутися з цього питання на гарячу лінію 0800 3000 80.

Наразі виробник вживає коригувальні заходи у відповідності до внутрішніх процедур та стандартів якості.

Держпродспоживслужба підтримує  таку свідому позицію ПтАТ «Карлсберг Україна» та вжитті заходи щодо відкликання своєї продукції з ринку.

Такий випадок є безпрецедентним, оскільки рішення про добровільне вилучення своєї продукції з обігу, а не через вжиття заходів з боку органу контролю, приймається вперше в українській практиці.

Мінекономіки запроваджує систему моніторингу обігу земель

4 листопада відбулася презентація концепту системи моніторингу використання та обігу землі під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова за участю Міністра кабінету міністрів України Дмитра Дубілета, представників Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації, міжнародних партнерів проекту та фахівці з земельних питань. Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

Система моніторингу покликана забезпечити прозорість та відстежуваність земельних відносин та міститиме повну інформацію про перехід прав на землю, власників землі, вартість угод купівлі продажу та оренди, тощо. В тому числі за її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках. 

Подальші кроки запровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо) та створенні програмного продукту, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади, а також громадськості. 

“Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносити прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проекту”, - прокоментував Міністр розвитку  економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

В Україні прогнозують подорожчання гречки

Про це у коментарі УНН повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Вартість гречки до кінця року буде зростати. Хоча наразі вона зробила досить швидкий стрибок вгору, тому, можливо, трохи призупиниться. Але все одно є потенціал для зростання ще приблизно на 2 гривні", - сказав Дорошенко.

За його словами, це через те, що її значно менше посіяли, але водночас не заборонили для імпорту з Росією.

"І тому ми бачимо, що якраз ціна російської гречки може збивати внутрішню ціну. Але наразі для зростання вартості є умови", - розповів Дорошенко.

Нагадаємо, лідером з подорожчання в Україні у вересні серед продуктів стала гречана крупа.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Митники "заробили" на імпорті міндобрив близько 10 млн грн

При ввезенні з Європи мінеральних добрив посадові особи безпідставно занижували податкові ставки, в результаті чого державний бюджет недоотримав майже 10 млн грн. Про це пише propozitsiya.com.

Протягом 2018 - 2019 років керівництво обласної митниці спільно з начальниками кількох митних постів систематично порушували вітчизняне антидемпінгове законодавство в інтересах комерційних структур.

"При ввезенні з Європи мінеральних добрив посадові особи безпідставно занижували податкові ставки, в результаті чого державний бюджет недоотримав майже 10 млн грн.", - говориться в повідомленні.

За результатами санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили документацію, що підтверджує масштабні зловживання.

В рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 2 статті 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, проводяться слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

До інформації: на Миколаївській митниці пройшли обшуки у справі про контрабанду мінеральних добрив майже на 163 млн грн. за часів колишнього керівництва.

 

Ваш вибір 'Подобається'.