174499

На Хмельниччині незаконно приватизували одне із найбільших зерносховищ західного регіону

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

За інформацією прокуратури, у 2012 році на підставі рішення Копистинської сільської ради одне із публічних акціонерних товариств оформило право приватної власності на майновий комплекс зерносховища загальною площею понад 50 тис кв м, розташований у Хмельницькому районі.

Незважаючи на те, що вказана нерухомість входила до переліку майна, що не підлягає приватизації, за відсутністю рішення власника про зміну правового статусу державного майна, цілісний майновий комплекс вартістю 166 млн грн вибув із державної власності.

“Прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним свідоцтва про право власності, а також визнання права власності на цілісний майновий комплекс за державою”, – зазначили у прокуратурі.

Як розповів начальник управління представництва інтересів держави у суді прокуратури області Андрій Гаврилик, за втручання прокуратури Хмельниччини одне із найбільших зерносховищ західного регіону країни вартістю 166 млн грн повернуто у державну власність.

Продаж м’ясокомбінату на Сумщині за безцінь заблоковано

Його продали компанії з Дніпра за 46 тис. грн, хоч на початку  торгів стартова ціна цілісного  майнового  комплексу  дорівнювала 34 млн, пише «Голос України».

Читайте також:  На Сумщині м’ясокомбінат продали за ціною телевізора

Правоохоронці наголошують, що ліквідатор знехтував законодавством і сам вживав заходів з реалізації майна, хоч мав погоджувати свої дії із комітетом кредиторів. Продаж проводився без інвентаризації і без експертної оцінки майнових активів підприємства-банкрута.

Аби запобігти незаконному відчуженню майна, його описали, а рішенням Зарічного районного суду м. Суми наклали арешт.

На українському ринку дешевшає рання капуста

Вартість ранньої білоголової капусти протягом першого тижня травня продовжує швидко знижуватися. Станом на 7 травня 2019 року, на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» капуста пропонується по 8-10 грн/кг (0,27-0,34 EUR/кг). Така ціна є в 2 рази нижчою від ціни минулого року і, взагалі, поточні ціни є найнижчими, принаймні, за останні 3 сезони.

«Падіння ціни на ранню капусту було передбачуваним. Попередні два роки вартість цієї продукції була відносно високою, до того ж, «стара» капуста в цьому сезоні є дефіцитом. Все це обумовило зростання зацікавленості до вирощування капусти у дрібних виробників Півдня та Закарпаття, в бізнес навіть повернулися фермери, які вийшли з нього «назавжди» три роки тому. Наслідком цього і є просідання ціни в поточному році», -  розповідає Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар».

Здійснюються прогнози фахівців «Інфо-Шувар» і відносно заміщення імпорту на внутрішньому ринку вітчизняною капустою. Вже в кінці першого тижня травня, продавці на вітчизняних гуртових та роздрібних ринках торгують переважно української капустою. Втім, фахівці «Інфо-Шувар» на виключають, що найближчими днями тенденція до подальшого зниження ціни на капусту уповільниться. Різке зниження температури в Закарпатті може  призвести до затримки визрівання капусти, це негативно вплине на динаміку зростання пропозиції на ринках всієї країни.

Дискова борона ДУКАТ: шлях довжиною в десять років

Напевно, одне з кращих занять в житті – це створювати щось корисне. І ніщо так не надихає, як успішний результат твоєї роботи. Мабуть, це можна порівняти з художником, який пише картину, якою потім захоплюється весь світ.

Такий художник в Україні – LOZOVA MACHINERY, і один з її шедеврів – лінійка дискових борін ДУКАТ, яка в цьому році відзначає свій 10-річний ювілей. Ці машини отримали статус найпопулярніших агрегатів серед українських аграріїв, полюбилися фермерам зі всього світу.

Десять років тому перші борони ДУКАТ вийшли із заводських цехів. Розбираючись в причинах їх успіху, стає ясно, що багато в чому воно пояснюється прагненням ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН впроваджувати власні унікальні розробки і вдосконалювати конструкцію, домагаючись ідеальної якості грунтообробки.

За ці десять років було пройдено непростий шлях. Все почалося після створення у 2008 році Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі (УКБТШ) для розробки нової сільськогосподарської техніки. Під дахом бюро вдалося об'єднати компетентних конструкторів з багаторічним досвідом розробки сільгосптехніки, так і вчорашніх випускників ВНЗ. І як показала практика, це було вірним рішенням. Поєднання досвіду і завзяття молодості дозволило створювати вироби, які конкурують з кращими західними зразками. Тоді, в 2009 році, першим зібраним ДУКАТОМ, стала дискова борона з шириною захвату всього 2,5 метра. Шлях до цього був непростим, сповненим пригод і несподіванок.

Конструкторські роботи над першим агрегатом ДУКАТ почалися ще в 2008 році. В результаті тривалого аналізу потреб ринку, опитувань, які саме ґрунтообробні агрегати необхідні аграріям, фахівці ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН приступили до розробки дискової борони на індивідуальній стійці. Як розповідає головний конструктор УКБТШ Олексій Гриненко, серед конструкторів вибухнули запеклі дебати про майбутній продукт. В результаті КБ розділилося на три команди, кожна з яких моделювала свій концепт, перш ніж прийти до єдиного варіанту. Пророблялися варіанти дворядних і чотирирядних машин, на базі гнучких і жорстких стійок. Після остаточного вибору та захисту проекту, до якої, крім конструкторів і заводчан, залучалися ще й менеджери, що зібрали довгий список побажань до майбутніх виробів безпосередньо від фермерів, ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ приступили до виробництва дослідного зразка, який з приходом весни почали тестувати в полі.

Але тут розробники зіткнулися з труднощами, які розбили мрії про універсальну і потужну машину в полі. Потрібно було вирішити питання з забиванням робочих органів, а також підвищити продуктивність агрегату. І знову в Конструкторському бюро стало жарко, робота закипіла: креслення за кресленням, випробування за випробуваннями – і мрія стала реальністю!
 
Через місяць ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН вже зустрічає столиця України – Київ. Фіналом напруженої роботи стала прем'єра нової лінійки на найбільшій в Україні сільськогосподарській виставці «АГРО-2009», яка проходила 11-14 червня в Києві. І з перших же годин ДУКАТ-2,5 викликав гарячий інтерес аграріїв. Адже ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ стали одними з перших, хто почав випускати дискові борони на пружинній 3D стійці.

Нагорода за наполегливу працю – перші продажі ДУКАТ-2,5, які не змусили себе довго чекати. Аграрії, спочатку зустріли новинку з цікавістю, але і з побоюванням, незабаром по достоїнству оцінили переваги нового виробу і почали активно готуватися до осіннього сезону вже з короткими дисковими боронами ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН. І конвеєр на виробництві почав «диміти»: агрегат за агрегатом відправлялися на поля аграріям.

Але ЛОЗІВСЬКИМ МАШИН ніколи спочивати на лаврах. На підході їх чекав агрегат ДУКАТ-5 з шириною захвату 5 метрів. Компанія у швидких темпах працювала над народженням нової продукції. Ця модель стала складнішою, в розробці – потрібно було створити агрегат з транспортною шириною 3 м, який чітко відповідає європейським вимогам, щоб запропонувати нове рішення з пружинною стійкою і європейцям. У порівнянні з первістком, у ДУКАТ-5 збільшилися відстані між дисками в поздовжньому напрямку, і збільшилося навантаження на диск (близько 100 кг).

У 2010 році ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ випускають дискову борону з шириною захвату 4, потім восьмиметрову машину. Але і цього було мало. Адже сьогодні аграріям потрібно обробити невелике поле з ДУКАТ-2,5 або ДУКАТ-4, а завтра у швидких темпах зорати багатогектарні площі.

Робота в УКБТШ не зупиняється. Після довгих мозкових штурмів, списаних олівців і бурхливих дискусій у 2013 році конструктори роблять прорив у ґрунтообробній галузі і створюють самий продуктивний агрегат у світі – дискову борону ДУКАТ з шириною захвату 16,75 метрів. Її продуктивність становить до 20 га/год. Такого землеробство ще не бачило – швидка обробка тисячі гектарів. І постукали в двері ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН великі агрохолдинги з неосяжними полями.

А поки конструктори проектували майбутнього гіганта, дискова борона ДУКАТ-5 повним ходом їздила по країнам Європи. ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ сертифікують сільгосптехніку на відповідність стандартам Євросоюзу і починають постачання української техніки в Європу.

Щоб надати клієнтам можливість вибрати агрегат з абсолютно різною шириною захвату, компанія продовжує швидкими темпами розширювати лінійку: 2015 рік – ДУКАТ-12, 2016 – ДУКАТ-3, 2017 – ДУКАТ-6.

І, нарешті, до 10-річного ювілею побачив світ ДУКАТ-9 з новим дизайном. Розробники напевно надихнулися роботами Казимира Малевича і створили в 2018 році дискову борону в сучасному футуристичному дизайні. Агрегат відрізняється прогресивними лініями і ергономічністю. Хтось називає ДУКАТ-9 акулою полів, хтось машиною Формули-1. Вірно і те й інше – борона така ж потужна і швидка. Але найголовніше те, що адаптований під різні види та умови землеробства, включаючи навіть екстремальні.

10 років – це не просто ювілей. 10 років – це величезна робота, можна навіть сказати позамежна робота великої команди ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН, це численні випробування і доопрацювання, це 12 патентів, це участі у виставках і польові демонстрації, це тисячі агрегатів, які сьогодні працюють на полях України, Європи, Північної Америки та країн СНД.

Детальніше про техніку LOZOVA MACHINERY

 

До Мінагрополітики надійшло 1 215 заяв та документів на отримання дотацій за утримання корів

Всього надійшло 1 215 заяв та документів від суб’єктів господарювання, які є юридичними особами і власниками корів.

Відповідно до Порядку, подана інформація про кількість корів перевіряється у Єдиному державному реєстрі тварин та після опрацювання всі заявки будуть розглянуті на засідання Комісії Мінагрополітики 14 травня 2019 року.

Нагадаємо, що одним із напрямів державної підтримки у 2019 році є спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності.

Така дотація надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 900 гривень за одну голову (постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 (зі змінами).

Для отримання дотації документи подаються до Мінагрополітики до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня).

Детальніше про те, як отримати дотацію за посиланням.

Захід і північ України ризикують залишитися без урожаю кісточкових

Про це повідомила начальниця відділу агрометеорології Українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише УНН.

"Пошкодження від заморозків, які спостерігалися у квітні та на початку травня, було мінімальним, якісь локальні речі були, але ми маємо повідомлення, що у західних областях, північних, у тому числі у Київській, дуже масово пошкоджені абрикоси, вишні й груші моніліозом", - зазначила метеоролог.

За її словами, хвороба вражає спочатку квітку, а потім листя і навіть гілля плодових дерев, тож за таких умов слід бути готовим, що врожай буде лише за рік.

При цьому, вона додала, що розвитку хвороби сприяє різке похолодання під час цвітіння дерев, похмура дощова погода на початку квітня.