178171

На Хмельниччині вироблятимуть унікальні міні-трактори

Угода дозволяє українському підприємству виробляти трактори Oggun із залученням якомога більшої кількості місцевих запчастин, повідомили в «А3Тех-Україна», пише AgroTimes.

У майбутньому компанія планує на 100% виробляти міні-трактори з місцевих комплектуючих.

Дизайн трактора розроблений так, щоб у відкритому доступі були основні його системи (технологія «відкритих систем»).


Метою такого дизайну є те, що фермер матиме змогу ліквідовувати несправність одразу на полі, не залучаючи для цього складних інструментів і спеціалістів для обслуговування.

Україна стає першою країною, що вироблятиме трактори Oggun за концепцією компанії CleBer «відкритих систем».

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Екологічна альтернатива пестицидам

Винос кремнію можна порівняти з виносами головних елементів мінерального живлення – азоту (N), фосфору (P), калію (K) та мезоелементів – магнію (Mg), кальцію (Ca). Усе це свідчить про високу потребу культур у кремнії як структурному елементі мінерального живлення. 

Вперше важливість кремнію для росту і розвитку культур та формування високої врожайності помітив німецький біохімік Юстус фон Лібіх. Він виділив його як основний елемент живлення рослин наряду з азотом (N), фосфором (P) і калієм (K). Один з перших польових експериментів із застосуванням кремнію на культурах розпочали на дослідній станції Ротамстед (Велика Британія) у 1856 році; він триває й досі. Його результати показують, що вирощування культур із застосуванням кремнію є більш продуктивним порівняно з контролем.

В останні десятиліття прогресивні країни розвивають агроіндустрію у форматі дбайливого землеробства. І Україні – в їх числі. У цьому контексті кремній та добрива на його основі стають все більш популярними, оскільки вони є екологічною альтернативою пестицидам. Окрім своєї безпечності для навколишнього середовища, кремній формує добре розвинуту кореневу систему культур, захищає її, сприяє синтезу і регулює баланс фітогормонів, стимулює індукований синтез  ферментів в антиокисній системі, позитивно впливає на іонний гомеостаз, протидіє водному, хімічному і тепловому стресу, діє як фізичний бар'єр для комах і патогенних мікроорганізмів, зберігає стійкість пилку в різних погодних умовах і оберігає його від мікробного руйнування. Забезпечити увесь цей спектр функцій може препарат Авангард Кремній Біо (марки А та В) – багатофункціональне органічно-мінеральне добриво від  ГК UKRAVIT. Окрім кремнію та калію, до його складу входять ще гумінові і фульвокислоти, екстракти морських водоростей і хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота). Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво забезпечує краще проходження обмінних процесів у культурних рослин, підвищує їх імунітет, поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. 

Добрива Авангард Кремній Біо рекомендується застосовувати не менше двох разів протягом вегетації культури, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення. Позакореневе підживлення культур добривами Авангард Кремній Біо найефективніше у критичні фази їх росту і розвитку, за повітряної посухи або в разі прояву різного роду стресів, а також з поливною водою в системах краплинного поливу та малооб’ємної гідропоніки.  

Нині фахівці компанії працюють над розробкою технології обробки посівного матеріалу добривами Авангард Кремній Біо та над розробкою сухого капсульованого добрива Авангард Кремній, яке буде збагачене мінеральною поживою і мікробіологічними організмами. Крім цього, проводяться дослідження щодо розширення спектру застосування добрива Авангард Кремній: ним будуть обробляти кореневу систему плодових дерев, кущів, декоративних дерев та фланців суниці садової перед висадкою в ґрунт. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Мінімальний набір продуктів за рік подорожчав на чверть (інфографіка)

Про це свідчить дослідження аналітиків Економічного дискусійного клубу, пише agroday.com.

При цьому порівняно з попереднім місяцем поточні ціни виявились нижчими на 14 із 23 позицій списку.

Найбільше подешевшали у травні яйця — відразу на 9,3%. Більш як на 7% упала в ціні гречана крупа. Також зафіксоване зниження цін на картоплю, цибулю, буряки — на 1-4%.

Одначе капуста і морква зросли в ціні на 34 та 6% відповідно. Як пояснюють фахівці, це відбулось під тиском сезонного зменшення пропозиції та стабільного попиту.

Всі види м’яса у травні подешевшали. З одного боку, цьому сприяло наповнення внутрішнього ринку м’ясом, з іншого — жаркий травень спонукав українців до змін в раціоні. Найпомітніше із м’ясної групи подешевшало сало — на 2,4% або на 1,67 грн на кілограмі. Свинина, яловичина та курятина втратили в ціні близько 1%.

А от молочна продукція навпаки — дорожчала. Все через постійне скорочення пропозиції молокосировини на вітчизняному ринку.

Хліб дорожчає другий рік поспіль. З початку року масові сорти додали у роздрібних мережах 7-8%.

Загалом експерти констатують, що у травні кошик соціальних продуктів порівняно з квітнем подешевшав на 4 грн. Таке спостерігалося вперше за останні 10 місяців.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні з’явиться нова стратегія розвитку села

Незабаром в Україні може з’явиться абсолютно нова стратегія розвитку села, яка повинна замінити собою морально застарілий і, в загальному, непрацюючий закон «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу». Відповідний законопроект «Про основні засади державної аграрної політики і державної політики сільського розвитку» запропонували 29 народних депутатів, пише veroyatno.com.ua.

Документ, в розробці якого брали участь громадські організації, профільний парламентський комітет і Мінагрополітики, визначає концептуальний розвиток села.

Закон зобов’язує державу всіляко допомагати невеликим господарствам і сімейним фермам. Стимулювати їх об’єднання і розвиток переробки. Допомагати з організацією експортних поставок на всіх етапах: від виробництва і сертифікації, до оформлення всіх паперів і маркетингу за кордоном.

Згідно з текстом проекту, в Україні повинна з’явиться нова професія – аграрний аташе. Такі чиновники будуть входити до кадрового складу посольств і відповідати за просування української аграрної продукції, відстоювати імідж держави, як виробника якісної аграрки.

Згадали законотворці і про всі інші складові держпідтримки: тут і доступ до кваліфікованих кадрів, інновацій, техніці, створення мережі оптових сільгосп ринків, розвиток інфраструктури, в тому числі транспортної та медичної і ще маса інших приємностей.

Переписали в проекті і пільги для дауншифтерів – людей, які вирішили втекти від міської суєти в село. Зокрема, таким українцям держава повинна буде виплатити одноразову грошову допомогу, розмір якої належить визначити Кабміну, а також пільгові кредити на будівництво житла і господарських будівель.

Також депутати пропонують уряду розробити спеціальні знижені тарифи на оплату комунальних послуг або надати селянам субсидії. Причому при розрахунку сукупного доходу сім’ї не стануть враховувати отриману від орендарів плату з наділів до 5 га.

Україна різко збільшила імпорт російських товарів

З січня по квітень 2018 року Україна збільшила імпорт російських товарів на 31% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила Державна служба статистики.

У повідомленні говориться, що загальна сума імпорту товарів з Росії, по об`ємам зовнішньої торгівлі за перший квартал, досягла $256,3 млн. При цьому об`єм експорту в Росію склав $1187,29 млн. Крім того, від`ємне сальдо торгівлі з РФ становило $1,377 млрд. Це вдвічі нижче аналогїчного показника минулого року.

Також, було відзначено, що в першому кварталі поточного року Україна проводила зовнішньоторговельні операції з партнерами із 210 країн світу і экспортувала товарів на $15,5 млрд. Негативне сальдо склало $1422,9 млн.

Раніше стало відомо про те, що кожен другий українець купує імпортні товари. Так, протягом останнього року кожен другий житель України(50%) купував товари імпортного виробництва, тоді як не купували їх 45% опитаних, повідомляє UBR

Ваш вибір 'Цікаво'.

Названі зернові станції, які хоче закрити Укрзалізниця

Це питання УЗ обговорила з учасниками ринку та Європейською бізнес асоціацією.

Про це повідомляє «ЦТС».

Зокрема, йдеться про такі станції:

Львівська залізниця: Комарно, Роки-Турка, Малинськ, Мостиська 1, Чортків;
Придніпровська залізниця: Незабудино, Тик, Кудашівка, Пичугино, Бельманка, Письмова, Лошкарівка;
Південно-Західна залізниця: Алтинівка, Острог, Янпіль, Сухоліси, Ситківці;
Південна залізниця: Головашевка, Абазівка, Максимівка;
Одеська залізниця: Високопілля, Лоцкино, Треповка, Новополтавка, Гудзовка;
Донецька залізниця: Бажана, Гаврилівка.
Також, ще 41 станція буде закрита для вантажної роботи з липня по грудень 2018 р. з подальшим відновленням за умови наявності заявок на середньодобове навантаження/розвантаження 5 вагонів на добу на термін не менше 3 місяців.

Крім того, 24 станції будуть закриті для вантажної роботи з липня по грудень 2018 р. з подальшим відновленням за умови наявності заявок на середньодобове навантаження/розвантаження 10 вагонів на добу на строк не менше 6 місяців.

Джерело: latifundist.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.