182818
178171

На Київщині заявляють про екологічне лихо через роботу скандальної птахофабрики

Жителі села Гаврилівка заявили про екологічне лихо, пов'язаного з роботою відомої птахофабрики.

Про це повідомляє канал Зореслава Замойського в «YouTube», пише kv.область.online. Птахофабрика «Агромарс» знаходиться в селі Гаврилівка Вишгородського району, викидає мертву птицю під відкритим небом, а запах навколо неї неприємний їдкий, що може викликати екологічну катастрофу в районі.

На відео мама з 4-хлетним дитиною звертається до керівництва птахофабрики з проханням припинити труїти дітей села. Вона скаржиться, що її діти дуже часто хворіють, іноді буває дуже важко вилікувати дітей, їй вже набридло працювати на аптеку. Також вона закликає керівництво фабрики вирішити питання з очисними спорудами, так як останнім часом на території села дуже часто з'являється їдкий і неприємний запах, який, на її думку, є причиною всіх неприємностей.

«Люди вже неодноразово виходили на акції протесту і написали масу звернень у різні інстанції. Однак, ситуація залишається без змін, з-за чого дітям і дорослим, продовжує загрожувати небезпека», — йдеться в повідомленні.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як черкаські бублики підкорюють світовий ринок

Бублики – до Грузії, Молдови та Німеччини, торти ж– до Сполучених Штатів Америки. Така географічна палітра подорожей ватутінської випічки. Тамтешнє підприємство запрацювало на Черкащині нещодавно. Але вже встигло підкорити національний та закордонні ринки, пише vikka.ua.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як вручну доять 250 овець за годину

Як доять овець (250 голів за годину), варять вурду і як собаки хором підспівують під трембіту господаря.

Так щодня працює фермер Нуцу Батяла з дружиною Іляною та донькою Лєнуцою, розповіла в Ютубі Наталія Маджара. Вони утримують понад 250 овець, власноруч виготовляють овечий сир і вурду. Будні і свята господарів минають у нелегкій вівчарській праці.

Ваш вибір 'Подобається'.


Якими будуть ціни на черешні цього сезону

Черешневий сезон розпочався в Україні майже на два тижні раніше, ніж зазвичай. "Цьогорічна погода сприяла цвітінню та опиленню", - кажуть фермери і прогнозують гарний врожай, йдеться в сюжеті ТСН.Еру пластику завершено?

Небезпека використання пластику не є секретом - це не тільки погано для нашого здоров'я, це також погано для навколишнього середовища. Ісландський дизайнер Арі Джонссон знайшов рішення цієї проблеми. Поєднуючи порошок з червоних водоростей із водою, він створив біорозрядну пляшку.

Критики нової технології вказують на жахливий смак води з такої пляшки, а також на її високу вартість - близько $30. Але очевидним є факт нового погляду на перенавантаження планети важкорозкладними компонентами, що потребує певного доопрацювання. 

Ця біорозкладна пляшка для води може замінити пластик. Вона створена з агару і має однойменну назву. Складається на 100% з натуральних речовин і тримає форму доки, доки не спорожниться. Порожня пляшка розкладається до невеличкого частинки і людина може навіть з'їсти її залишки.

Довідка. Агар (харчова добавка Е406) - жовтуватий порошок, або пластини, які містять мінеральні солі, воду і 80% полісахаридів.

У холодній воді добавка Е406 не розчиняється, для цього потрібна температура 95-100 ° С. Якщо потім охолодити такий розчин до температури в 35-40 ° С, то речовина перетворюється в термообратімим гель, тобто при подальшому нагріванні знову стає рідким, а при охолодженні загусне.

Агар отримують шляхом екстрагування з деяких видів червоних водоростей, які можна зустріти в Тихому Океані і Білому морі. Вперше ця речовина було описано німецьким мікробоілогом Вальтером Хессе в 1884 році, як середовище для розмноження і вирощування бактерій. В організмі людини агар слабо засвоюється і практично повністю виводиться з організму із залишками життєдіяльності. Ніякого негативного впливу на організм добавка Е406 не має, тому широко застосовується в харчовій промисловості в якості згущувача, стабілізатора і желеобразующіе речовини.

Агар використовується у виробництві кондитерських виробів: зефір, пастила, суфле, мармелад, конфітюр, джем, начинки для цукерок. Добавка Е406 застосовується у виробництві овочевих і фруктових консервів, освітлених напоїв, пива, м'ясних і рибних консервів. Володіючи низькою калорійністю добавка агар, використовується у виробництві діабетичної продукції, жувальної гумки, для виготовлення морозива, хлібобулочних виробів, згущеного молока, майонезу.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Агроробот готовий замінити аграріїв у полі

У Римі на виставці сільгосптехніки восени відбудеться презентація багатофункціонального агроробота.

Вчені з Фрайбурзького університету мають намір знайти партнерів для виведення розробки на ринок для продажу, повідомляє agroportal.ua

Чотириколісний польовий робот під назвою BoniRob вміє спостерігати за рослинами за допомогою двох камер, оцінювати стан посівів, вносити добрива і знищувати бур'яни.

Зараз вчені з Фрайбурзького університету вносять зміни в програму навігації, щоб зробити агроробота повністю автономним. Він повинен їздити один на поле, виконувати роботу і самостійно повертатися.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.