На Луганщині залізничний термінал реконструюють під елеватор

Як повідомили в прес-службі міськради, відповідну ініціативу вже обговорили на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Крім того, було розглянуто і затверджено детальний план частини території міста.

«Розташування даного об’єкта (елеватора, – ред.) – це створення нового підприємства, розвиток економіки міста та створення нових робочих місць», – повідомили в Сєвєродонецькій міськраді.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вчені виростили м’ясо у космосі

Міжнародна космічна станція є найважливішим простором не тільки для дослідження космосу, а й для біологічних експериментів. За допомогою МКС вчені можу випробувати, як поводяться різні живі організми в умовах мікрогравітації, пише НВ.

Одна справа — вирощувати у космосі рослини. А зовсім інша — створити на земній орбіті справжній шматок м’яса. Це виявилося під силу ізраїльському стартапу, який розробляє харчові технології Aleph Farms.

Експеримент відбувся на російському сегменті МКС, де вчені змогли надрукувати на 3D-принтері частина м’язової тканини корови. Технологія копіює натуральний процес відновлення, який відбувається в організмі тварин.

У перспективі технологія може використовуватися для того, щоб забезпечувати космонавтів на МКС м’ясом.

«Таке м’ясо можна виробляти в будь-який час, в будь-якому місці і в будь-яких умовах. Ми можемо зробити потенційно сильне рішення для виробництва продуктів харчування ближче до нужденного населення у правильний час», — каже керівник Aleph Farms Дідьє Тубія.

Правда, за словами Дідьє, для виробництва одного кілограма такого м’яса потрібно 10−15 тис. літрів води, чого, звісно, поки немає у космосі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Товарні поросята подорожчали

Про позитивну динаміку внутрішніх котирувань на тварин цієї категорії повідомляють в Асоціації «Свинарі України» за підсумками щомісячного моніторингу в цьому сегменті.

Хоча далеко не усі постачальники поросят для відгодівлі переглянули свої розцінки на початку жовтня, частина все ж їх скорегувала у бік підвищення. У якості причини здороження озвучують раптове підвищення цін закупівлі на свиней забійних кондицій у наслідок обмеженої пропозиції живця на Заході та в Центрі України. Водночас, постачальники товарних поросят відзначають, що попит на таких тварин з приходом осені активізувався з боку відгодівельників, які почали відгодівлю тварин до зимових свят. 

«Найчутливішими до змін залишається категорія поросят вагою 20-30 кг, тоді як ціни на тварини масою 10-15 кг залишилися відносно незмінними: 145 грн/кг у середньому чи 125-200 грн/кг. Водночас, якщо деякі репродуктори підняли ціни на 2-6% порівняно з попереднім місяцем, то окремі додали понад 10%. Тож з початку жовтня ціна на 20-30-тикілограмових поросят коливається в межах 85-105 грн/кг проти 80-102 грн/кг, які озвучували на початку попереднього місяця», — зазначають в аналітичному відділі Асоціації. «З іншого боку, оператори зазначають, що причиною досить млявої зміни нижнього порогу цін залишається досить активна конкуренція між репродукторами на тлі обмеженого попиту на товарних поросят з боку відгодівельних підприємств у зв’язку зі скороченням числа таких операторів».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кабмін просить іноземних партнерів допомогти з кредитами фермерам на купівлю землі

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, передає БизнесЦензор.

"Ми зараз працюємо над запуском Фонду часткового гарантування кредитів. Упор буде зроблений на малих виробників, є орієнтир за визначенням (малих виробників) на рівні до 500 га, проте я думаю, що обмеження краще робити на суму, ніж на гектар, тому як на 500 га плодоовочевої продукції можна мати обіг як на 5 тис. га", - повідомив Висоцький.

За словами Висоцького, уряд запрошує міжнародні фінансові структури стати донорами Фонду. Дедлайн запуску Фонду - до 1 жовтня 2020 року.

"У жовтні буде внесено законопроект щодо держпідтримки, за планом - на наступному тижні, протягом півтора місяця з усіма регламентами повинен бути прийнятий", - повідомив заммінсітра.

Крім законопроекту про держпідтримку АПК в парламент планується внести ще законопроект про національну інфраструктуру геопросторові дані, які також входять в пакет "земельної реформи".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на початку жовтня схвалив концептуальні напрями щодо здешевлення кредитів сільгоспвиробникам на покупку земель сільськогосподарського призначення. Передбачається впровадити два основних механізми: надання держпідтримки здешевлення кредитів малим сільгоспвиробникам для купівлі землі сільгосппризначення та запровадження механізму гарантування зобов'язань таких товаровиробників з метою зниження ризиків для банків по даному виду кредитування.

В рамках механізму здешевлення кредитів буде надана часткова компенсація відсоткової ставки за кредитом та суми кредиту на купівлю землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У вересні рекордно подорожчала гречка

Про це повідомила Державна служба статистики, передає УНН.

За даними Держстату, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%.

Найбільше (на 21,4%) подорожчали гречані крупи.

Крім того, як повідомила служба, на 2,4-0,6% зросли ціни на фрукти, молоко та молочну продукцію, масло, рибу та продукти з риби, рис, м’ясо та м’ясопродукти. При цьому на 6,3-1,0% подешевшали яйця, овочі, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Раді з’явився новий законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю

У парламенті зареєстровано альтернативний урядовому законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який забороняє іноземцям скуповувати землю та надає фізичним особам першочергове право викупити землю, повідомила прес-служба ВРУ.

Альтернативний законопроект передбачає першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України.

Надалі, з 1 січня 2023, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, кінцевим бенефіціарним власником яких є виключно громадяни України.

Пропонується встановити наступні суб’єкти набуття права власності:
громадяни України;
юридичні особи України, створені за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України;
територіальні громади;
держава.

Крім того, законопроектом пропонується встановити обмеження щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб – до 500 га., юридичних – до 50 тис. га, що запобігатиме надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview