182818
178171

На Львівщині третина ВРХ не має реєстрації

Про це йдеться в повідомленні Львівської ОДА, пише milkua.info.

Як зазначається, забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на спеціальну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка народилася в господарствах населення, є актуальним як для тваринництва України в цілому, так і для Львівської області.

З метою отримання достовірної інформації про наявність тварин і можливості більш цілеспрямовано довести інформацію до власників тварин про надання бюджетних дотацій за утримання молодняка ВРХ з залученням представників сільських, селищних або міських рад у районах області створені робочі групи і проведена інвентаризація поголів'я ВРХ в господарствах населення.

«За підсумками інвентаризації поголів'я ВРХ в господарствах населення, слід зазначити, що загальною тенденцією для всіх районів області є значна наявність непроідентифікованих тварин, що становить 34% від наявного поголів'я ВРХ станом на 1 вересня 2018 р.», — йдеться в повідомленні.

В ОДА звернули увагу власників тварин на необхідності дотримання норм чинного законодавства, а саме проведення ідентифікації і реєстрації худоби в термін до 7-ми днів від народження тварини.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українські виробники мають підлаштовуватись під вимоги “нового споживача”

Про це заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру ФАО, під час свого виступу на п’ятнадцятій міжнародній конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт”, повідомляє прес-служба УПОА.

За словами експерта, це покоління обирають продцкти за зовсім іншими критеріями. Тау споживачі не будуть купувати продукт, якщо він та його упаковка і дистрибуція не є органічним та офіційно сертифікованим, як дружній для довкілля (sustainability certification).

«Більш того, вони чималу увагу приділяють зручності пакування, а тому, насільки цей продукт “крутий”: тобто, чи є про нього інформація в соцмережах, зокрема в Instagram. До речі, саме Instagram не варто недооцінювати, адже продавати через нього ті ж ягоди дуже легко, фото ягід виходять вельми привабливі».

Крім того, експерт радить більше уваги приділяти продажам он-лайн, адже споживачі «покоління Z» воліють робити покупки не відволікаючись від гаджетів.

«Враховуючи те, що Україна продає більшість товарів плодоовочевої групи дешевше конкурентів, ми зараз не можемо задовільнити менш вибагливого споживача!», – резюмує Андрій Ярмак.Цибуля стає трендом українського плодоовочевого ринку

В поточному сезону цибуля стала справжнім трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції суттєво впало не тільки в Україні,але й в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит як на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів. Про це під час свого виступу на п’ятнадцятій міжнародній конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт” заявив Олександр Хорев, керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, повідомляє прес-служба УПОА.

При цьому експерт підкреслює, що така торгова активність на ринку цибулі спостерігається навіть в умовах рекордних цін на ці овочі за всю історію незалежності країни. Зокрема, наразі господарства пропонують якісну цибулю по 11-12 грн/кг ($ 0,39-0,42 за кг), а це в середньому втричі дорожче, ніж на початку зими 2017 року.

“Більш того, поки що передумов для змін цінових тенденцій немає навіть не дивлячись на активний імпорт цибулі з Казахстану та Азербайджану, – наголошує О.Хорев, – Таким чином, цибуля і далі буде дорожчати як під впливом зменшення пропозиції, так і завдяки активному експорту до ЄС. Тож вже наступного року варто очікувати стрімке збільшення кількості гравців в сегменті цибулі. Більш того, як показує багаторічний досвід, до вирощування цибулі будуть вдаватися навіть ті компанії, які не тільки не мають досвіду її виробництва, а навіть зовсім не є професійними аграріями”.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні дешевшають печериці

Цього року з початком посту підвищення цін на гриби не відбулося, швидше навпаки - ціни почали знижуватися. На оптових ринках помічено зменшення продажів грибів, повідомляє UMDIS, пише agro-business.com.ua.

У Київській області ціни знаходяться в діапазоні 23-26 грн/кг печериці, деякі виробники тримають ціну 28 грн/кг і відвантажують свій гриб на інші регіони. Ринок «Троєщина» торгує по 26-28 грн/кг.

Падіння ціни в Київській області вплинуло на інші регіони. У Львівській області ціна теж пішла на спад, виробники відвантажують печериці по 28 грн/кг і нижче, а ринок «Шувар» торгує в діапазоні від 30 до 33 грн/кг.

Також знизилися ціни в Одеській і Харківській областях. У Харківській області ціна - 28-31 грн/кг печериці, а в Одеській - 33 грн/кг.

Минулого року в кінці листопада ціни на печерицю на оптових ринках були: ринок «Троєщина» - 30-33 грн/кг, ринок «Шувар» - 30-33 грн/кг, оптовий ринок в Одесі - 37-38 грн/кг печериці . У цих діапазонах ціна знаходилася до 21 грудня 2017 року, з 22 грудня ціни почали рости.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Аграрії завершують збирання урожаю

З них зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 34,1 млн тонн з площі 4,4 млн га (97%) при врожайності 77,0 ц/га;

- гречки – 136 тис. тонн з площі 108 тис. га (99%) при врожайності 12,6 ц/га;

- проса – 78 тис. тонн з площі 51 тис. га (98%) при врожайності 15,4 ц/га.

Крім того, технічних культур намолочено:   

- соняшнику – 13,8 млн тонн з площі 6,0 млн га (99,8%) при врожайності 22,8 ц/га;

- сої – 4,4 млн тонн з площі 1,7 млн га (99%) при врожайності 25,8 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

- цукрових буряків накопано 13,5 млн тонн з площі 274 тис. га (98%) при врожайності 494 ц/га.

 Що буде з цінами на моркву та буряк

Цілком можливо, що  ціни в квітні 2019 року будуть навіть нижчі, ніж в квітні 2018 року, пише «Інфо-Шувар».

Про це повідомив Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», під час виступу на конференції «Овочі та фрукти України - 2018. Вектор на експорт».

«Цього року відбулось скорочення виробничих площ по більшості позицій «борщового набору». Винятком є морква, рекордно високі ціни в кінці минулого сезону спровокували збільшення виробничих площ і, навіть, зменшення врожайності не змогло нівелювати цей фактор. Сьогодні господарства тримають на зберігання достатньо великі обсяги якісної моркви та буряку, цього, на мою думку, цілком достатньо  для того, щоб до кінця сезону ціни на ці види продукції суттєво не зміняться. На зовнішній попит на цих позиціях розраховувати теж не варто»,- зауважив експерт у своєму виступі.

На думку пана Хорева в квітні 2019 року виробники продаватимуть моркву по 6 грн/кг (0,19 EUR/кг) ,  а буряк буде коштувати не дорожче 6,5 грн/кг (0,2 EUR/кг).

Нагадаємо, за даними «Інфо-Шувар», сьогодні на ринку моркви дійсно спостерігається тенденція до зниження ціни. На гуртових ринках морква пропонується по 7,5-9 грн/кг (0,23-0,28 EUR/кг). Ціни на буряк продовжують зростати, на початок грудня його вартість на гуртових майданчиках країни вже досягла 8-9 грн/кг  (0,25-0,28 EUR/кг).

Ваш вибір 'Подобається'.