178171

На Львівщині вироблятимуть сир з овечого молока

Про це пише Kurkul.com.

«Ми займаємось племінним розведенням овець. Працювати почали у 2015 р., коли завезли овець породи Тексель (французька лінія) і овець породи Оксфорд Доун (Oxford Down) та Walisser Schwarznase. Також ми займаємося селекцією породи Романівська й українська гірськокарпатська. Всього маємо 400 овець», — розповідає фермер Богдан Когут.

Наразі господарство планує закупити нову молочну породу — Ост Фріз, для виробництва сирів.

«Це одна з найкращих молочних овець, яка в день дає до 2 л молока», — повідомив Богдан Когут.

У господарстві вже почали переймати іноземний досвід сироваріння.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні будується унікальний агропромисловий комплекс

Він складається з елеватора об'ємом зберігання зерна до 40-60 тисяч тонн і олійнопереробного заводу. Про це повідомив міський голова Руслан Требушкін, пише propozitsiya.com.

«Щоб громада розвивалася, необхідно створювати нові підприємства і робочі місця, - сказав мер. - У нас є великі фермерські господарства, які виробляють багато продукції, але продають її сировиною. У всьому світі це переробляється в замкнутому циклі: від вирощування сировини до отримання готової продукції та її продажу. Напевно, мало хто знає - у нас в місті будується елеватор для зберігання зерна і насіння соняшнику. Планується, що протягом двох-трьох років обсяг складованої там сировини буде збільшуватися з 12-20 до 60 тисяч тонн. Крім цього, в місті Покровське буде єдиний в регіоні олійнопереробний завод з унікальним обладнанням. Вироблену на ньому олію можна буде продавати по всьому світу», - сказав він.

За словами Руслана Требушкіна, комплекс зводиться в рамках інвестиційного проекту. Загальні будівельні роботи планується завершити протягом декількох місяців, тому завод може запрацювати вже влітку - до початку збору нового врожаю.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Carlsberg підключить до створення пива штучний інтелект

Ще $2,5 млн на дослідження надасть державний фонд Innovation Fund Denmark, передає Financial Times, пише agroday.com.ua.

Партнерами Carlsberg виступить Microsoft, а також два університети.

«Такий досвід буде для нас дуже корисним. Мова йде про скорочення часу і витрат на розробку нового пива, особливо інноваційних сортів з незвичайними смаками», — говорить Йохен Ферстер, співробітник дослідницької лабораторії Carlsberg.

Передбачається, що час створення нових смаків скоротиться від двох років до 9 місяців.

Четвертий за величиною пивовар у світі бачить можливості використання технології не тільки у виробництві продуктів харчування, але й ліків, наприклад.

Технологія передбачає використання датчиків-аналізаторів. Ці ж датчики зможуть швидко визначати наявність забруднюючих речовин у повітрі або ґрунті.

Трирічне дослідження стартує з 1 січня. Поки ж пивовари цілком залежать від людського фактору — саме люди визначають аромати напоїв та їх відповідність.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Світові рекорди сільськогосподарської техніки в 2017 році

В минулому році було багато досягнень в сільгосптехніці, основними рекордами у світі стали:

- на австралійській фермі голландська компанія «Agrifac» встановила новий світовий рекорд у сфері захисту рослин, коли самохідний обприскувач компанії з шириною стріли 48 метрів обробив 2638 га за 24 години.

- на німецькій фермі був побитий рекорд компанії Amazone 2014 року, коли обприскувач компанії обробив за 24 години територію 1032 га.

- компанія New Holland встановила світовий рекорд по збиранню врожаю сої — за допомогою комбайна CR8.90 в Бразилії урожай сої з 439,73 га був прибраний за 8 годин.

- в Ірландії фермери встановили рекорд зі швидкості збирання врожаю силосу, на полі у 38,8 га одночасно вийшли 104 комбайна і 113 причепів. Поле було прибрано за 5 хвилин і 45 секунд.

Джерело: agro-smart.com.ua

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні створять кооператив для глибокої переробки картоплі

Кооператив буде виробляти дефіцитні на ринку продукти з високою доданою вартістю: крохмаль, протеїн, харчові волокна і добрива. Вироблена продукція буде орієнтована на експорт, пише agro-smart.com.ua.

Як зазначає засновник компанії Віктор Лазар, учасниками кооперативу стануть як і виробники, так і переробники картоплі і їх дохід може збільшиться завдяки проекту з $ 600 до $ 2 тис. на 1 га.

Кінцевою метою проекту є створення потужної корпорації з виробництва великої кількості картоплепродуктів, яких налічується більше 1,4 тис видів.

«Цей проект буде реалізований, питання тільки в тому, хто стане його учасником. У співпраці з фермерами ми його організовуємо за два роки. Якщо самостійно - років за чотири-п'ять», - додав Віктор Лазар.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Хліб здорожчає вже у січні

В 2018 році ціни на соціальний хліб ймовірно продовжуватимуть зростати.

Такий прогноз дав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Укрінформ.

"У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн, або на 22%. Відтепер середньостатистична ціна соціального хліба складає 13 грн за кілограм. Проте ціна на соціальний, тобто найдешевший хліб, цього року буде постійно зростати. Підняття мінімальної заробітної плати на 16% та девальвація гривні в грудні на 3% спричинить зростання ціни на такий хліб у січні – лютому на 10%. Таким чином, на початок березня кілограм білого та чорного обійдеться більше ніж у 14 грн за кілограм", - заявив експерт.

При цьому, експерт зазначив, що, для порівняння, найдешевший білий хліб у Польщі в торговельних мережах коштує 18 грн за кілограм. Проте, в країнах ЄС більш прогресивна система ПДВ.

"Якщо в Україні не знизять ПДВ на продукти до середнього рівня ЄС – 5-7%, то дистанція в ціні на хліб в Україні та ЄС не тільки скоротиться. Вона почне збільшуватись на користь більш низьких цін в Європі. Податок на додану вартість у нашій країні в 20% при однаковій відпускній ціні виробників робить продукцію в Україні на 12% дорожчою. Однак спроби деяких аграріїв прийняти закони про зниження ставки ПДВ лише на окрему сільгосппродукцію та для окремих ланок говорять про вибірковість підходу. Якщо ми імплементуємо норми ЄС до власного законодавства, то маємо знизити ставку ПДВ на всі продукти без винятку", - висловив думку експерт.

Ваш вибір 'Цікаво'.