170513

На Львівщині запустять напрямок шокової заморозки овочів, фруктів та ягід

Раніше даним напрямком займався польський завод Групи T.B. Fruit. Однак згодом було прийнято рішення про перенесення виробництва в Україну.

Таким чином компанія забезпечує робочими місцями українців і створює передумови для розвитку вітчизняної сировинної бази.

Технологія IQF (Individual Quick Freezing) – швидке заморожування продуктів шляхом використання максимально низьких температур. Це дозволяє  зберегти  зовнішній вигляд, смакові властивості та всі корисні речовини у фруктах, ягодах та овочах на рівні свіжого продукту. Потужності виробництва з шокової заморозки становитимуть 120 тон сировини на добу.

Заморожена продукція буде постачатися великими об'ємами для b2b сегменту, так і на полиці українських супермаркетів, що дозволить витіснити іноземного виробника і здешевити продукт для кінцевого споживача.

"На сьогодні більшість замороженої продукції на полицях українських супермаркетів займає продукція польських виробників, які тут в Україні закуповують сировину, фасують це все в Польщі, а потім ми споживаємо імпортовану продукцію з полиць вітчизняних магазинів. T.B. Fruit ламає тенденцію і дає розвиток українському виробництву в цьому напрямку. За рахунок цього збільшиться посадка садівництва під відповідними агрокультурами. Цим самим ми даємо роботу українському селу та робимо акцент на споживанні української продукції",– прокоментував Олег Мочалюк, директор з виробництва T.B. Fruit.

Джерело: УНІАН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині у свиногосподарстві зафіксували АЧС

У господарстві утримувалося 460 голів свиней.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

“Зараз затверджено план із ліквідації чуми, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника”, – інформують у Держпродспоживслужбі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Противники ринку землі є, але голосів для прийняття закону вистачить - Давид Арахамія

Таке переконання висловив голова фракції Давид Арахамія у розмові з журналістами у кулуарах Верховної Ради у вівторок, повідомляє Укрінформ.

"У нас у фракції є достатньо голосів. Як тільки ми вийдемо і будемо голосувати, ви все побачите на табло", - сказав Арахамія.

Водночас він додав, що у фракції "є 12 чи 13 депутатів", які висловлюються проти. "Ми з ними спілкуємося нормально, намагаємося переконати", - зазначив Арахамія.

Голова фракції уточнив, що серед тих, хто намагається переконати цих депутатів, - "він сам, і в Офісі Президента". "Ми разом, ми одна команда, це ж наш спільний законопроєкт, це ж законопроєкт від нашої команди. Тому в цьому немає нічого протизаконного і надзвичайного", - заявив Арахамія.

Він також підкреслив, що про жодну купівлю голосів не може бути й мови. "Це практика вже минулих поколінь. Я сподіваюся, що ніколи такого не станеться, зокрема, з партією "Слуга народу", - зазначив Арахамія.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раді допускають додаткові пленарні дні для пришвидшення розгляду земреформи

У фракції "Слуга народу" розглядають можливість призначення додаткових пленарних засідань Верховної ради задля пришвидшення розгляду законопроекту про ринок землі. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає РБК-Україна.

При цьому нардеп допускає, що таке рішення може викликати нову серію маніпуляцій щодо закону.

"Додаткові пленарні дні - це є один з таких інструментів, які можуть прискорити. Але ми ще не вирішили. Адже ми думаємо, що тоді буде нова серія маніпуляцій щодо того, що ми прискорюємо процес", - заявив Арахамія.

Депутат нагадав, що розгляд законопроекту про ринок землі може тривати до трьох місяців.

"Зараз у середньому розгляд правки триває три хвилини. Якщо кількість правок поділити на три хвилини та вирахувати всі перерви, то це десь 2,5 -3 місяці може тривати", - сказав він.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кукурудза була найчастіше в заставі за аграрними розписками

Про це повідомили в проєкті Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Аграрні розписки», пише agrotimes.ua

За кількістю ж розписок переважає пшениця – торік її передавали в заставу 536 разів.

У 2019 році фермери передали 14 нових культур у заставу за аграрними розписками. З них 5 культур – сертифікована аграрна продукція.

Як порівняти з 2018 роком, торік у заставі за аграрними розписками майже подвоївся обсяг плодоовочевої та нішевої сільгосппродукції.

Крім того, у 2019 році втричі проти попереднього року зросла кількість агарних розписок, виданих кооперативами. Вони залучили 150 млн грн, тоді як у 2018 році цей показник був 30 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Імпорт сиру в Україну продовжує зростати

Продовжує знижуватися експорт, сировина не дешевшає, собівартість не знижується. Про це повідомляє ІНФАГРО.

В таких умовах доводиться скорочувати виробництво і йти на масові розпродажі.

На внутрішньому ринку вітчизняні сировари неконкурентоспроможні за ціною із ввезеними сирами.  Скорочується експорт: сирних продуктів в минулому місяці вивезли менш 2000 т, а справжнього сиру і зовсім тільки 200 т.

Порівнюємо показники експорту і імпорту.  Тільки твердих/напівтвердих сирів і тільки легально минулого місяця завезено в Україну 1,4 тис. т (в 7 разів більше експорту), а загальний імпорт сичужних сирів склав 2,1 тис. т.

У лютому великих перспектив для збільшення експорту сирів і сирних продуктів немає, а імпорт продовжить рости.  Як показала практика січня, навіть ослаблення курсу гривні не дуже заважає цьому процесу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview