178171
182818

На Миколаївщині масово спалюють стерню – вогонь виходить з-під контролю

У вівторок, 23 липня, у Миколаївській області поблизу села Дорошівка зафіксовано два випадки паління стерні на полях, в результаті чого вогонь виходить з-під контролю і перекидається на сусідні території, пише «АгроЮг».

Так, у двох різних місцях поблизу села Дорошівка зафіксовано пожежі. Відомо, що на місце подій виїхав автомобіль Державної пожежно-рятувальної частини.

У повідомленні очевидців йдеться про те, що в одному з випадків вогонь наблизився дуже близько до житлових приміщень.Родина переселенців відкрила грибну ферму в Бахмуті

Сергій Сторож разом з дружиною Тетяною і двома дітьми приїхав в Бахмут, коли в Донецьку розпочалися бойові дії, пише shotam.info.

Сергій служив на передовій, а потіс вивчив підприємницьку справу, захистив бізнес-грант і отримав допомогу, завдяки якої зміг почати вирощувати гриби-гливи.

Частково обладнання допоміг закупити грант від чеської організації “Людина в біді”, багато чого Сергій і Тетяна робили своїми руками.

Кондиціонер і конвектор, систему вентиляції купили за грантові гроші, зволожувач пристосували побутовий. Щоб стежити за температурою і вологістю в приміщенні, поки використовують найпростіші вимірники.

Щоб гливи давали хороший урожай, їм треба створити відповідні умови: певну вологість і температуру.

У Сторожів поки невелика грибна ферма, розташована в колишньому сараї орендованого будинку. Вони планують розширювати виробництво. Приміщення потрібне побільше, а умов дотримуватися більш жорстко. В ідеалі – купити будинок і зробити льох, в землі на глибині 3-4 метри для глив ідеальні умови.

Поки на фермі збирають невеликі обсяги врожаю і розвозять їх під замовлення. Якщо вийде розширитися, готові поставляти гливи на оптові овочеві бази, тим більше особливої конкуренції своїм грибам в Бахмуті вони не відчувають.Які ціни на ягоди та фрукти

Черговий відеоогляд цін на фруктовому майданчику оптового ринку "Шувар".

Ваш вибір 'Подобається'.


Український фермер розповів, як створив розплідник плодових рослин на болоті

Люди вирощують рослини не просто тому, що це вигідний бізнес, а й тому, що коли починаєш займатися садівництвом, його важко кинути. Це не відпускає. Це любов назавжди! Саме так говорить про свою справу Віктор Гончаров, пише uatv.ua.

Розплідник декоративних і плодових рослин Гончарових з’явився буквально на болоті. На цих непримітних, нецікавих для сільського господарства землях Віктору, Назару та Яні вдалося створити ціле зелене царство, де ростуть яблуні, груші, жимолость, агрус, а також декоративні саджанці.

“Я дуже задоволений тим, що врешті-решт мої діти пішли моєю стежкою. Зараз вони дуже добре справляються. Тут працює вся моя сім’я! За розповідями наших колег з-за кордону, практично всі розсадники в їх країнах це все сімейний бізнес, який передається від покоління до покоління”, – розповідає Віктор.
“Попрацювавши з кошторисами, з договорами, постачальниками й покупцями, я можу змінити костюм на форму садівника і займатися обрізанням, посадкою, консультацією, можу змінюватися постійно в межах цього бізнесу. Щодня я тут вчуся”, – ділиться Назар Гончаров, який працює комерційним директором.
У цьому розпліднику зростають кожне дерево, що взагалі можуть рости в нашій кліматичній зоні. Асортимент дуже великий. Акцент робився на реалізацію плодових саджанців. Серед основних топ-продажів дерева із закритою кореневою системою, тобто ті, які були посаджені в контейнери й пережили річну перевалку, 2-3-річні плодові саджанці яблуні, груші, абрикоси, алича, вишня, черешня, тобто всі кісточкові та зерняткові , які ростуть у нашій зоні.

“У нас налічується близько 110 видів яблуні, починаючи від літніх і закінчуючи пізніми зимовими. Під час висаджування яблуні готується ґрунтова суміш: чорнозем, пісок, торф рослинний, перегній і добрива. Такі дерева висаджують у контейнер, відразу обрізають, формують їхню крону, і вже через рік можна буде ці дерева продавати й садити”, – розказує Яна Гончарова, головний агроном.

Сім’я Гончарових запевняє, що перспективи продажу плодового саджанця колосальні. Що ж до збільшення попиту на декоративні саджанці, то тут взагалі неоране поле перспектив.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як на Херсонщині вирощують найбільших у світі равликів

Херсонські науковці розпочали вирощувати африканських ахатинів – найбільший у світі вид наземних равликів, пише 7days-ua.com.

У тропічних та субтропічних країнах їх мають за злісних шкідників.

А ось у Китаї равлики — дуже популярна страва.

Відтепер їх почали вирощувати і на Херсонщині.

Торік їх придбали спеціалісти із кафедри агрокультури аграрного університету в обласному центрі.

Науковці кажуть: равлики цього виду дуже плодючі та невибагливі у догляді.

Вони швидко ростуть і набирають масу.

Першу партію дослідники купили з рук.

Ахатини чудово прижилися і вже дали перше потомство.Буряк, морква, картопля: скільки коштують овочі?

Відеоогляд актуальних цін на буряк, моркву, картоплю та інші овочі від Інфо-шувар.