На Одещині фермери отримали дозвіл на вивезення зерна з Ізмаїльського елеватора

Нагадаємо, у суботу 1 червня, бессарабські фермери почали вивозити своє зерно з Ізмаїльського елеватора. Донедавна він входив до групи компаній «Агроінвестгруп», керівництво якої виїхало за кордон на початку цього року. Місцеві правоохоронці активно перешкоджали діям фермерів.

За фактом подій на Ізмаїльскому елеваторі поліція відкрила кілька кримінальних справ проти фермерів.

«За круглий стіл, який був призначений на 9 ранку, ми ледве сіли о 12. Керівництво елеватора, на відміну від нас, не змогло надати жодного документа, що підтверджує їх право на зерно. Співробітники поліції могли самі в цьому переконатися і зробити висновок, що причин не давати нам наш урожай, на який у нас були необхідні документи і рішення суду на право його вивезення, немає. При цьому поліцейські все одно відмовлялися пускати нас на територію елеватора. Але коли ми вже все-таки зайшли, то вже ніхто нам не заважав», – розповів керівник підприємства «Дінекс-Агро» Олександр Петков.
Він зазначив, що в присутності поліції все зерно зважували, фіксували і вивозили в обсязі, який вказаний в правовому документі.

Раніше вранці на території елеваторного комплексу з’явилися співробітники поліції не тільки Ізмаїла, а й з сусідніх районів, включаючи поліцейський спецназ. Також невідомі молоді люди в балаклавах, екіпіровані кийками і щитами, які знаходлися на території елеватора і представилися співробітниками приватної охоронної фірми. Останні облаштовували барикади на в’їзді на територію елеватора.

Як випливає з документа, виданими 23 квітня поточного року Господарським судом Одеської області, «Ізмаїльський елеватор» повинен не перешкоджати в користуванні майном ФГ «Дінес-Агро».

«Утриматися від здійснення будь-яких дій, які б перешкоджали ФГ «Дінес-Агро» в здійсненні ним вантажно-розвантажувальних робіт, вивезення з території елеватора, розташованого за адресою м Ізмаїл, вул. Портова, 4 пшениці 3 класу врожаю 2018 р. насипом в кількості 1 388 т, згідно книзі кількісно-якісного обліку за формою 36 за період 01.01.2018 р. по 03.12.2018 р.», – йдеться в рішенні суду.

Джерело: agro-yug.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Іспанії вівці «працюють» газонокосарями

Кожен день отара відправляється в парк і пасеться на визначеному місці, на наступний день пастух відводить овець вже на наступну ділянку. Так як площа парку більше 1,7 тис. га, 500 овець встигають підтримувати порядок на всій території і при цьому їдять вдосталь, пише agroportal.ua.

Вівці не тільки їдять молоду травичку, вони підгризають і стару суху траву, і навіть гілки. Таким чином вони ще й знижують ризик пожежі, зазначає адміністрація парку.

Ще одне завдання овець (і їх пастухів) — знайомити городян з сільським життям. Вівці вже полюбилися мадридським дітям, а пастухи розповідають про цих тварин всім бажаючим і дозволяють їх гладити.

Пасуться в Каса-де-Кампо вівці досить рідкісної породи Rubia del Molar, виведеної в Іспанії. Їх постійне місце проживання — в господарстві, яке знаходиться приблизно в 110 кілометрах від Мадрида. В середині червня, коли в місті розпочнеться сильна спека, вони відправляться на рідну ферму і повернуться в Мадрид в середині жовтня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через АЧС знищили 2 млн свиней у В’єтнамі

Наразі від вірусу постраждало вже 48 регіонів країни, пише meat-inform.com.

Міністр сільського господарства В’єтнаму Нгуєн Сюань Куонг повідомив, що в країні виявили 2787 спалахів африканської чуми свиней. Через поширення захворювання довелося утилізувати близько 2 млн голів свиней.

“Ризик подальшого поширення вірусу дуже високий”, – сказано в офіційному повідомленні уряду країни.

Влада посилює заходи біобезпеки, а підприємства масово забивають свиней. До боротьби з АЧС залучають навіть поліцейських та військових. Поліція розслідуватиме випадки, коли місцева влада не зможе належним чином відреагувати на поширення епідемії.

Африканську чуму свиней у В’єтнамі вперше виявили в середині лютого. На територію країни вона потрапила з Китаю.

“В’єтнам ніколи не стикався з такою небезпечною ситуацією, в результаті чого виникли серйозні проблеми зі спалахами захворювань в цій галузі тваринництва”, – заявив міністр сільського господарства США минулого місяця на конференції в Ханої.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експерти прогнозують подорожчання соняшникової олії

Вартість соняшникової олії в Україні в найближчий час можливо зростатиме на тлі коливання української валюти та через скорочення запасів олійної сировини, пише УНІАН.

Про це повідомила прес-служба Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу товарних ринків (Держзовнішінформ).

"Як повідомляють оператори, у короткостроковій перспективі можливе підвищення вартості соняшнику на тлі чергового коливання української валюти та скорочення запасів олійної сировини", - йдеться в повідомленні.

Тобто, зазначають експерти, ціни на ринку соняшникової олії зростатимуть через скорочення запасів соняшнику. Крім того, за даними центру, трейдери зараз активно покривають контракти на поставку товару в червні-липні.

При цьому, за даними Державної служби статистики, у січні-квітні 2019 року в Україні було вироблено 1,992 мільйона тонн нерафінованої соняшникової олії, що на 12,3% перевищує показник аналогічного періоду роком раніше.

Також, в Держзовнішінформі повідомили, що ціни на соняшниковий шрот також впевнено зросли.

"Зазначається пожвавлення активності на ринку: враховуючи ситуацію між США і Китаєм, а також затримку посівної в США, може виникнути дефіцит сировини для виробництва кормів", - сказано в повідомленні прес-служби.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Якісне яблуко продовжує користуватися сталим попитом

Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) повідомляють про стрімкий розвиток ягідного сезону в Україні через що на ринок потрапляють все нові партії продукції нового врожаю, а саме суниці, черешні, жимолості та ін.

Якщо декілька тижнів тому свіжу ягоду могли собі дозволити не усі бажаючі, то впродовж минулого тижня ціни на цю продукцію продовжували знижуватись, що викликало підвищення попиту.

Але, не дивлячись на це, якісне яблуко продовжувало користуватися, може й не таким активним, але сталим попитом. Причому на ринку, як і раніше, пропонувалося яблуко різної якості, але обсяги пропозиції поступово скорочувалися. Саме останній фактор дозволив продавцям залишити гуртові ціни на яблука без змін, тож, як і тижнем до того, ціновий діапазон на кінець звітного періоду складав 7-12 грн/кг, в залежності від якості, сорту та обсягів партії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерські господарства, кооперація та кластери є найбільш перспективними формами створення ланцюгів доданої вартості

Так, перспективною формою створення доданої вартості є фермерські господарства, сільськогосподарська кооперація, а також кластери.

Таку думку висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України під час семінару «Інструменти побудови моделей формування ланцюгів доданої вартості задля сталого розвитку сільських територій», який пройшов в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019».

Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Секретаріату Кабінету Міністрів України, обласних ОДА, компанії «Esri Ukraine», наукових установ, профільних асоціацій, сільськогосподарських підприємств та кластерів.

«Мінагрополітики спільно із центральними, обласними та районними органами влади працює над створенням ефективного ланцюгу державно-приватного партнерства через проекти локального розвитку. Перспективною організаційною формою створення доданої вартості є розвиток фермерських господарств та кооперації. Крім того, в Україні почала розвиватися кластерна форма організації, фундаментом якої є фермерські господарства», - зауважив Віктор Шеремета.

Він додав, що Україна повинна йти тим же шляхом, що і Європа, де запорукою розвитку сільської місцевості є людина, сільський виробник, фермер: «Землею повинні користуватися тільки ті, хто там працює. Заможний селянин, заможна громада, заможна держава».

Заступник Міністра наголосив, що від створення кластерів виграє не лише конкретний учасник, а й галузь сільського господарства в цілому завдяки більш злагодженій роботі всіх ланок. Крім того, створення кластерів не вимагає значного фінансування, а базується перш за все на організаційних зрушеннях.

Так, кластерна модель передбачає ефективну та координовану співпрацю з органами влади, дає можливість економити на масштабі, спільно закуповуючи великі партії необхідних ресурсів або замовляючи дослідження чи наукові розробки. Також перевагою є можливість подаватися на гранти для вирішення колективних проблем, будувати спільну логістичну інфраструктуру та просувати вироблену продукцію на внутрішньому і зовнішньому ринках.

За словами заступника Міністра, для забезпечення успішного розвитку кластерної моделі необхідно щоб кластер, окрім фермерських господарств, охоплював інші сільськогосподарські підприємства, переробні компанії, дорадчі служби, дослідні інститути, кредитні спілки, торгові мережі та інше.

Одним із прикладів успішного впровадження кластерів є агрокластер «ГорбоГори» у Львівській області, метою якого є відродження західного українського села на принципах децентралізації із застосуванням кластерних механізмів розвитку, як ланцюгів доданої вартості. В Одеській області утворено агроекокластер «Фрумушика Нова», метою якого є збереження місцевої екосистеми, розвитку сільського туризму та екологічного сільгоспвиробництва.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview