182818
178171

На Одещині на базі агрокластеру розвиватимуть апітуризм

Про це повідомив начальник управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів під час семінару «Інструменти побудови моделей формування ланцюжків доданої вартості для сталого розвитку сільських територій» в рамках Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019», пише AgroPortal.

«Медовий агрокластер повинен об’єднати виробників з метою надання їм можливостей використовувати допомогу державних органів влади, адже в процесі створення кластера розпорядженням виділені конкретні причетні органи, які повинні сприяти розвитку даного кластеру», – зазначив Іван Петрів.

За його словами, сільські райони, де діє медовий кластер, розташовані порівняно недалеко від обласного центру, а також там знаходиться значна кількість особистих пасік.

«Для розвитку кластера вже визначені основні напрямки, наприклад, розвиток апітуризму, а також заплановано дуже багато заходів на найближчі три роки. На виставці «Агро-2019» на стенді Одеської області можна було спробувати один з продуктів, який вже виробляється учасниками кластеру, – медову горіхову пасту», – розповів Іван Петрів.Долаємо тепловий стрес культур і зберігаємо врожайність

Як відзначає керівник напрямку продуктів і сервісів мікродобрив компанії «UKRAVIT» Сергій Адаменко, будь-який стрес може спричинити суттєвий недобір врожаю. Адже через аномальні умови культури слабко розвиваються, частіше, ніж здорові рослини, уражуються шкідниками і хворобами, гірше плодоносять. У комплексі це позначається не лише на кількісних, а й на якісних показниках вирощеної продукції.

Читайте також: Якісно, зручно та надійно:
«UKRAVIT» запускає власний інтернет-магазин

«Аналізуючи світовий досвід, ми бачимо ефективні приклади подолання теплового стресу культур за допомогою підживлення легкодоступним кремнієм, – розповідає Сергій Адаменко. – Адже обробка цим елементом формує на рослинах захисний біокремнієвий екран, який зменшує їх температуру на 4-50С і знижує транспірацію на 20-30%. Крім того, кремній має властивість накопичувати і зберігати воду в організмі культур. А зважаючи на його стимулюючий вплив на розвиток кореневої системи культур, він поліпшує поглинання нею води. Також важливим фактором у збереженні врожайності є здатність цього елемента забезпечувати фертильність пилку в умовах високих температур повітря».

Читайте також: Контроль злакових бур'янів збереже до 30 % врожаю соняшника

Для підвищення стійкості культурних рослин до високих температур та інших стресів експерт рекомендує своєчасно підживлювати їх концентрованими легкозасвоюваними добривами Авангард Кремній Біо марок А та В. Спочатку, коли рослини потребують більше кремнію, варто застосовувати добриво Авангард Кремній Біо марки В, в якому він превалює.

А от для пізніших фенофаз підійде добриво марки А – за рахунок високого вмісту калію у доступній культурам карбонатній формі воно позитивно впливає на показники якості і товарності врожаю. 

А щоб скоректувати жорсткість і рН води робочого розчину, Сергій Адаменко радить додавати до нього підкислювач Айворі або підкислювач-кондиціонер Айворі Плюс у нормі 150 – 420 мл на 100 л води, залежно від показників якості вашої води. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 Кожен третій український спиртзавод виробляє контрафакт

Про це в своєму блозі написав юрист Андрій Костира, передає УНН.

Так, за результатами аудиту міжнародної компанії PricewaterhouseCoopers, через "чорний ринок" бюджет України не отримує понад 12 млрд грн на рік, пише експерт.

"А за даними Міжнародного валютного фонду, виробництво нелегального алкоголю в Україні становить близько 60% всього ринку, тоді як в інших країнах - не більше 25%", - інформує Костира.

За словами експерта, сьогодні виробництвом нелегального алкоголю займаються близько половини державних спиртзаводів.

"А 10 з 30 займаються виробництвом контрафактної продукції", - говорить Костира.

Проблему потрібно вирішувати комплексно, вважає експерт. І почати потрібно з криміналізації контрабанди алкоголю і тютюнових виробів.

"Адже криміналізація контрабанди алкоголю і тютюнових виробів впливає не тільки на дохідну частину бюджету, але і дозволить скоротити рівень такого нелегального бізнесу, оскільки наявність виключно адміністративної відповідальності не є для контрабандистів істотним ризиком. Крім того, економічну підтримку в разі посилення покарання отримають національні виробники спирту", - пише він.

У більшості країн світу контрабанда визнана одним з найбільш небезпечних видів злочинів, пише Костира. Так, наприклад в Ірландії контрабандисту загрожує від 12 місяців (в разі, якщо вартість партії не перевищує 5 тис. євро) до 5 років, а в Великобританії - до семи років тюремного ув'язнення. А в Румунії можна потрапити до в'язниці за перевезення навіть однієї пачки контрабандних сигарет через "зелений коридор".

"Зрозуміло, що проблема з введенням кримінального покарання за незаконне переміщення цих товарів відразу не вирішиться, швидше за все, із законодавчою боку цей процес затягнуть ще й вибори", - резюмував експерт.

Що стосується самої контрабанди, то сьогодні українська горілка нелегально активно збувається в Великобританію, пише Капітал.  За організацією корупційної схеми може стояти іноземець Ніл Сміт, припускають журналісти на підставі ряду документів.Топ-5 продуктів, які найбільше подорожчали та подешевшали

Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Фейсбук.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали в травні:
1. Морква – на 14,4% 
2. Яблука – на 13,9%
3. Буряк – на 9,1%
4. Картопля – на 7,7%
5. Ячна крупа – на 4,2%. 

Далі продукти розташувалися наступним чином: пшонка зросла в ціні на 3,9%, хліб пшеничний із борошна першого ґатунку – на 1,2%, хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку і житній хліб – на 1,1%, риба морожена – на 1%, батон – на 0,9%, куряче філе – на 0,8%, свинина й манка – на 0,6%, сметана – на 0,4%, куряча тушка, варена ковбаса та вершкове масло – на 0,3%, макарони, борошно, молоко й цукор – на 0,2%.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали в травні:
1. Білокачанна капуста – на 42,3% 
2. Цибуля – на 33,1%
3. Яйця курячі – на 9,2%
4. Гречана крупа – на 0,7%
5. Рис – на 0,4%. 

Також знизились у ціні яловичина й кисломолочні сири – на 0,1%.
З першого травня по перше червня поточного року не змінилася ціна на сало.
 На фоні несприятливого прогнозу виробництва кукурудзи зростають ціни на продовольство

На фоні несприятливого прогнозу виробництва кукурудзи зростають ціни на продовольство. Зростають ціни на сир, свинину та кукурудзу, знижуються - на цукор, пальмову олію і яловичину. У травні, п’ятий рік поспіль зростають світові ціни на продовольство. Причиною є ріст цін на сири і кукурудзу внаслідок несприятливих погодних умов, пише agrarii-razom.com.ua.

Індекс продовольчих цін ФАО, який дозволяє відстежувати зміни за місяць міжнародних цін на найбільш поширені продовольчі сировинні товари, в травні склав в середньому 172,4 пункта, що на 1,2 відсотка вище показника попереднього місяця, але все ж на 1,9 відсотка нижче рівня у травні 2018 року.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію з квітня виріс на 5,2 відсотка і наблизився до найвищого показника за останні п'ять років. Зростання цього показника, перш за все внаслідок підвищення цін на сир, стало відображенням активного імпортного попиту в світі в умовах обмеженості експортної пропозиції з боку посушливих країн Тихого океану.

Індекс цін ФАО на зернові виріс на 1,4 відсотка, що повністю обумовлено несподіваним збільшенням котирувань цін на кукурудзу через погіршення прогнозів виробництва в Сполучених Штатах Америки, де посів сільськогосподарських культур йде небувало повільними темпами внаслідок масштабних повеней та дощів. Ціни на пшеницю в цілому знизилися, в той час як ціни на рис залишилися стабільними. Індекс цін ФАО на цукор за місяць знизився на 3,2 відсотка у зв’язку з тим, що перспективи збільшення виробництва цукру в Індії (найбільшому виробнику цукру в світі) переважили негативний ефект інформації про 17-відсоткове річне скорочення виробництва в Бразилії. Зниження світових цін на енергоносії, що призводить до зниження попиту на цукрову тростину для виробництва біопалива, також мало негативний вплив на ціни на цукор. Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 1,1 відсотка через зменшення цін на пальмову олію, що пов'язано з наявністю великих запасів у провідних країнах-експортерах. Незначно зросли ціни на соєву, соняшникову і ріпакову олії.

Індекс цін ФАО на м'ясо був трохи вищим за рівень у минулому місяці у зв'язку з подальшим зростанням котирувань цін на свинину під впливом активного імпортного попиту з боку країн Східної Азії, де африканська чума свиней призвела до різкого зниження виробництва. Ціни на яловичину знизилися, порівняно з високими квітневими цінами, що відображає зростання експортних поставок у світі.

Відповідно до останніх прогнозів ФАО, представлених у «Зведенні пропозиції зернових та попиту на зернові», обсяг виробництва зернових у світі в 2019 році може зрости на 1,2 відсотка, порівняно з попереднім роком, і скласти 2685 мільйонів тонн. Це являє собою перегляд у бік різкого зниження обсягів виробництва зернових в світі, порівняно з травневим прогнозом, що передбачав збільшення на 2,7 відсотка.

Зростання світового виробництва зернових відображає збільшення обсягів виробництва пшениці і ячменю, в той час як загальний обсяг виробництва рису, ймовірно, як і раніше буде близьким до минулорічного рекордного рівня. Однак наразі прогнозується зменшення обсягів світового виробництва кукурудзи на 10 відсотків, у зв'язку з очікуваним скороченням виробництва кукурудзи в США на тлі значного зниження темпів посіву через несприятливі погодні умови.

Загальний обсяг споживання зернових за рік, згідно з прогнозами, досягне 2707 мільйонів тонн, що трохи менше травневого прогнозу, але все ж на 1 відсоток вище прогнозу на сезон 2018-2019 років. Очікується, що світове споживання рису досягне 518 мільйонів тонн, що являє собою річне збільшення на 1,4 відсотка, в той час як світове споживання пшениці може вирости на 1,2 відсотка і досягти 755 мільйонів тонн. Згідно з останніми оцінками виробництва і споживання, обсяг світових запасів зернових в новому сезоні може скоротитися на цілих 3 відсотки, до найнижчого значення за останні чотири роки - 830 мільйонів тонн.

Це очікуване скорочення запасів може призвести до зниження нижче 30 відсотків глобального показника відношення запасів зернових до їхнього споживання, що, однак, все ж свідчить про відносно комфортні обсяги поставок. Обсяг світової торгівлі зерновими, згідно з прогнозами, збільшиться до 414 мільйонів тонн, що на 1,4 відсотка вище прогнозу попереднього року. Це пояснюється значним збільшенням обсягів торгівлі пшеницею, пов'язаних з підвищенням імпортного попиту з боку ряду країн в Африці і Азії, а також з очікуваним зростанням експортної пропозиції в чорноморському регіоні та ЄС.

Ваш вибір 'Подобається'.


Без зайвої води: рис тепер можна вирощувати за новою технологією

Раніше це була спеціалізація Криму, рисівники якого забезпечували внутрішній український ринок на 70%. Сьогодні рис продовжують сіяти в Херсонській та Одеській областях, але частка власного врожаю на вітчизняному ринку рису зменшилася до 30%. Розширенню рисових плантацій до недавнього часу перешкоджала необхідність створення для них особливих умов, в яких повинні поєднуватися великі обсягу тепла і води, пише Pro-Consulting.

З теплом в наших південних і навіть центральних регіонах все в порядку, а ось залити рисові чеки водою не завжди є можливість, та й дорого це. Однак, наукова думка продовжує вдосконалювати технології, і сьогодні рисові поля вже годі затоплювати. Інститут рису НАН України ще в 2017 році розробив методику його вирощування з використанням крапельного зрошення. В результаті значно економляться водні ресурси, а врожайність не нижче, ніж при традиційному методі. Звичайно, будівництво системи крапельного зрошення також недешеве, але зате скорочуються наступні витрати і розширюється ареал для можливого рисівництва. А якщо ще і держава надасть фінансову підтримку новим фермерам-рисівникам на початковому етапі, то у нас не тільки зникне необхідність імпорту цього білого зерна, а й з'явиться можливість його експорту.

До речі про колір, не виключено, що скоро на наших прилавках з'явиться кольоровий рис з пігментом, який робить зерно більш корисним для здоров'я. Цим вже займається той еже Інститут рису. Та й Nishiki - спеціальний сорт рису для суші з часом вже не доведеться привозити з Таїланду або США, він буде прекрасно рости на українських полях. Ще в Україні виведений гібрид рису з чорним листям, який придатний не тільки для їжі, але і для того, щоб посилати сигнали інопланетянам. Саме їм на дослідному полі був висіяний портрет Тараса Шевченка, який видно навіть з космосу.

Загалом, перспективи у вітчизняного рисівництва великі. Залишилося тільки їх реалізувати на благо країни і конкретних інвесторів.