174499

На Одещині побудували біогазовий комплекс

Про це повідомила заступник голови Одеської обладміністрації Світлана Шаталова, пише agropolit.com.

За її словами, нині на комплексі вартістю EUR17 млн тривають пусконалагоджувальні роботи.

"Хочуть ще чотири такі побудувати", - додала чиновник.

Згідно з даними Окнянської райдержадміністрації, інвестором будівництва комплексу є ТОВ ТД Вімексім. Комплекс призначений для переробки відходів і силосу у біогаз для виробництва електричної і теплової енергії. Потужність комплексу становитиме 5 МВт. У результаті буде створено 25 робочих місць.

В Україні будуть робити томатний порошок

У наступному році компанія планує запустити новий завод з виробництва томатного порошку, що стане новим напрямком у виробництві.

Про це AgroPortal.ua розповів фінансовий директор компанії Agrofusion Іван Сакаль під час агропромислової виставки «Агропорт Південь Херсон 2018».

«Щорічні темпи приросту компанії знаходяться на рівні 30%, це показники, як зростання обсягу виробництва, так і фінансові. В цьому році ми плануємо переробити 700-750 тис. т томатів, хоча в минулому році цей показник був на рівні 500 тис. т. Таке зростання виробництва пов'язане із запуском восени 2017 року нового заводу в Снігурівці (Миколаївська обл.)», — зазначає Іван Сакаль.

За його словами, зараз на цьому ж майданчику ведеться будівництво заводу з виробництва томатного порошку, який планується запустити в роботу в 2019 році.

«Це затребуваний продукт в Європі, і ми сподіваємося, що в наступному році запустимо завод. Для компанії сьогодні найбільшою проблемою є потреба у збільшенні земельного банку. Коли запрацює новий завод, обсяг томатної пасти, яку Agrofusion зараз виробляє, буде спрямований на переробку томатного порошку, і ми будемо мати дефіцит томатної пасти», — розповідає Іван Сакаль.

За підрахунками компанії, щоб почати виробництво томатного порошку і зберегти на нинішньому рівні виробництво томатної пасти, потрібно збільшити земельний банк компанії на 6 тис. га.

Довідка: Agrofusion — українська вертикально інтегрована група компаній, яка займається вирощуванням і переробкою томатів для виробників соків, кетчупів та томатних соусів в усьому світі. Виробничі потужності компанії — три заводи з потужністю переробки за 4 тис. т свіжих помідорів у добу — розташовані в Херсонській і Миколаївській областях.

Посуха забрала в Криму мінімум 500 тисяч тонн урожаю зерна

За їхніми даними, в Криму вже зібрано врожай із 95% посівних площ – 840 тис. тонн. Прогноз урожаю зернових – близько 880 тис. тонн, пише agrotimes.net.

У 2017 році валовий збір ранніх зернових у Криму склав 1,733 млн тонн і став рекордним за останні вісім років.

У 2016 році в Криму було зібрано 1,447 млн тонн зерна, що на 104,7 тис. тонн більше, ніж у 2015 році.

Як заявив глава підконтрольного Кремлю Міністерства сільського господарства Криму Андрій Рюмшин, анексований півострів знаходиться у зоні ризикованого землеробства, і в цьому році посіви постраждали через відсутність дощів.

У Раді очікують прийняти “заборону” на пальмову олію у продуктах вже восени

Остаточне ухвалення документу планується на осінь. Про це у коментарі УНН зазначив член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Олексій Кириченко.

“Дуже сподіваємось і чекаємо, що восени законопроект буде прийнятий в цілому. Він дуже необхідний. По-перше, це захист вітчизняного споживача. По-друге, ми вважаємо, що вміст непритаманних речовин у молочних продуктах може, в тому числі, нашкодити здоров’ю українських споживачів”, — сказав він.

Вказаний законопроект, на переконання депутата, має підтримати вітчизняне виробництво продуктів тваринного походження, зокрема — молока та масла.

“На жаль, у нашому середовищі не достатньо ефективно працюють закони, направлені на захист якості продукції. Ми ж хочемо, щоб вершкове масло, якщо на етикетці написано ВЕРШКОВЕ, — не містило пальмової олії, а містило жири тваринного походження, як це і має бути. А у нас пальмова олія додається туди, а на етикетці читаємо — вершкове масло, яке зроблене зі збираного молока і має жирність від 72%. Це — обман покупця, і ми виступаємо категорично проти цього”, — резюмував він.

Нагадаємо, днями України побила рекорд з імпорту пальмової олії. В країну ми завезли майже 100 тис. тонн цього продукту.

За словами депутата Сергія Тригубенка, найбільша проблема пальмової олії у тому, що її вміст часто приховують. 

“Не пишуть на етикетках про трансжири, хоча і зобов’язані це робити”, — сказав політик і зауважив, “що, якщо із рослинними оліями в окремих продуктах харчування для дорослих ще можна погодитися, то у питанні дитячого харчування, компромісів бути не повинно”.

Порцію равликів продають за 100 гривень

Теґи: 

Підприємство спільно відкрили десятеро селян, пише gazeta.ua.

Равлики продають на місцевому ринку. Порція із трьох молюсків, приготованих на грінках, і келих вина коштують 100 грн.

— Бізнес перспективний. Філе равлика — дієтичний і цінний продукт, — говорить співзасновник ферми Іван Паламарчук, 32 роки. — Завезли 250 тисяч середземноморських молюсків. Облаштували поле для їхнього випасу — засіяли суміш­шю ріпаку й капусти. Є система поливу.

Равликів вирощуватимемо до жовтня. Тоді зберемо, бо померзнуть. Частину приготуємо для туристів під різними соусами. Інших продамо на розплід. Кілограм зрілого молюска коштує до 12 євро (приблизно 360 грн. — ГПУ). Решту залишимо собі. Після зимової сплячки вони метатимуть ікру. Цінна річ. 50 грамів можна продати за 2,5 тисячі гривень.

Равликова ферма сприятиме розвитку туризму в селі, говорять засновники підприємства.

Українські аграрії роблять ставку на часник та гарбуз

Посівна площа під гарбузами збільшилася на 1 тис. га (218% до рівня минулого року), під часником – 1,1 тис. га (216%).

Зростання площ обумовив додатковий попит з боку переробників та експортерів.

Загалом, овочі відкритого ґрунту в поточному році були висаджені на 433 тис. га, що відповідає рівню 2017 року. У т.ч.:

– капуста – 62,9 тис. га;

– перець стручковий – 15,3 тис. га;

– огірки та корнішони – 46,3 тис. га;

– помідори – 70,6 тис. га;

– гарбузи – 29,9 тис. га;

– кабачки – 31,8 тис. га;

– часник – 22,6 тис. га;

– цибуля – 54,4 тис. га;

– морква – 42,5 тис. га;

– буряк столовий – 37,8 тис. га. 

Крім того, було посіяно 65,1 тис. га баштанних культур (кавуни – 47,4 тис. га, дині–17,7 тис. га). Площа під картоплею склала 1,3 млн га.