На півдні України відроджують вирощування чуфи

На півдні України відроджують вирощування чуфи

У 30-х роках минулого століття на Херсонщині вирощували близько 100 га чуфи для Одеської кондитерської фабрики, тому ця культура для південного регіону не новинка. Про це повідомляє «АгроЮг».

В Україні виведено такі сорти, як «Фараон», «Новинка». А спеціально для півдня України — «Снігурівський» і «Інгульський».

Чуфа родом із Середземномор’я, де у неї є безліч назв: земляний мигдаль, сить, тигровий горіх, смикавець їстівний.

Для вирощування цієї рослини найкраще підійде ґрунт з легким механічним складом. За порадами фахівців, перед посадкою горішки чуфи необхідно замочити у воді на 3-4 дні, міняючи воду щодня. Після того, як кущі розростуться, їх підгортають як картоплю. Взагалі сама агротехніка вирощування чуфи дуже схожа з агротехнікою вирощування картоплі.

Викопують чуфу дуже обережно, тоді, коли почне жовтіти бадилля. До цього моменту бульби добре встигнуть визріти і накопичити в собі велику кількість масла. Висушені горішки можуть зберігатися в сухому приміщенні при температурі 10-18°С протягом 2-3 років, зберігаючи при цьому схожість і свої смакові якості. Єдиною проблемою є те, що якщо вирощувати чуфу в промислових об’ємах, то збирати її механізовано не представляється можливим, бо для цього потрібна спеціальна збиральна техніка.

Якщо висадити горішки наприкінці квітня, то сходи будуть вже через 10-15 днів. Можна також вирощувати рослину і через розсаду. Для цього посадковий матеріал висаджують в парниках або теплицях у торфоперегнійні горщики, стаканчики, заповнені ґрунтовою сумішшю, або в модні сьогодні таблетки для вирощування розсади.

Вартість бульбочок для посадки чуфи у приватних виробників обійдеться вам за 100 г близько 30 грн (170 – 180 шт.), вартість в інтернет-магазинах за 3 г — 4,5- 6 грн. Чуфу для вживання в їжу в упаковці вагою 200 г можна купити за 85 грн, а Орчату (напій, виготовлений із горішків чуфи) — за 247 грн/л.

Горішок чуфи — найкалорійніший з усіх горіхів (жирність 35%). Також чуфа багата на мікроелементи, які є дуже важливими для людини: йод, натрій, калій, мідь, селен, цинк.

Довідка: Чуфа однорічна в умовах України, трав’яниста рослина з сімейства Осокових. Висота куща становить 30-100 см. Чуфа тепло-, світло- та вологолюбна рослина. Однак, не любить різких коливань температур і перезволоження.

Джерело: kurkul.com

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-pivdni-ukrayiny-vidrodzhuyut-vyroshchuvannya-chufy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    Рада спростила обіг насіння бавовнику, він потрібен для виробництва пороху

    23 Квітня

    Делегація Мінагрополітики ознайомилася з досвідом виконання Північною Македонією аграрних програм для вступу в ЄС

    У Фінляндії запустили в продаж кавовий бленд, створений штучним інтелектом

    Польща планує обмежити використання ГМ сировини у виробництві кормів

    Піца і торти можуть вбити: у МОЗ розповіли, яка їжа підвищує ризик смерті

    Виробництво біометану має потенціал потужного зростання – Герус

    БІЛЬШЕ НОВИН