186395

На Полтавщині аграрії майже наполовину недоотримали врожаїв

На Полтавщині зібрали значно менше врожаїв, ніж планували. Особливо підвели пізні культури – кукурудза, соя та соняшник, повідомляє hromadske.poltava.ua.

2017 рік закінчується збитками для сільського господарства. Іван Степаненко – аграрій із досвідом, однак, говорить, що цього року його порадували лише ранні культури.

"Щодо пізніх культур, таких, як соняшник, кукурудза та соя, ми отримали не зовсім добрі врожаї. Якщо порівняти з минулими роками, то майже наполовину ми недоотримали врожаїв", – бідкається Іван Степаненко.

А директор профільного департаменту Сергій Фролов розповів, що полтавські фермери зазнали особливих збитків у кукурудзі, якої на Полтавщині посадили багато.

"На сьогодні маємо зниження врожайності на дві з чимось тонни на кожному гектарі. Якщо кожного року мали більше трьох мільйонів тонн кукурудзи, то на цей рік ще й двох мільйонів немає", – говорить директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов.

Причиною такого неврожаю називають посушливе літо. Сергій Фролов зауважив, що 2017 рік став успішним лише для ячменю.

Наразі ж аграрії Полтавщини зібрали третій мільйон тонн збіжжя та посіяли озимини на рівні з минулим роком.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Закарпатті зібрали урожай екзотичного ківі

В ужгородця Генріха Стратона на подвір’ї замість винограду в’ється екзотичний фрукт – ківі. Разом з батьком 25 років тому почали вирощувати власний сорт, який на сьогодні є єдиним в Україні, що витримує морози до 30 градусів Цельсія, пише uzhinform

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як навести лад у спиртовій галузі

Теґи: 

В.о. ДП "Укрспирт" Юрій Лучечко розповів про реформування спиртової галузі.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українські яблука жителі країн Азії вважають найсолодшими

Фермерське господарство «Гадз», що у Бучачі, є одним із  лідерів виробництва фруктів в Україні. Сади підприємства займають площу 600 гектарів. Вирощують понад півсотні сортів яблук, груш та слив. Господарство щорічно проходить міжнародну сертифікацію «Global GAP», яка підтверджує якість та безпечність продукції, – розповідає директор з садівництва фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник, пише gazeta-misto.te.ua.

"Цьогоріч у вересні господарство взяло участь у найбільшій фруктовій виставці світу «ASIA FRUIT LOGISTICA», яка відбулася у Гонконгу. Там нашими яблуками зацікавились представники країн Китаю, Індії, Малайзії, Пакистану, В’єтнаму та Індонезії. Ми вже досить давно співпрацюємо з європейськими країнами, зокрема, зі  Швецією  і Норвегією. Туди вже відправлені перші партії продукції, а також підписані попередні контракти щодо співпраці протягом цілого року. Загалом, 50 відсотків вирощених на Тернопільщині яблук ми цьогоріч експортуємо, – розповідає Тарас Мельник.

Аби українські яблука потрапили на прилавки закордонних супермаркетів, вони проходять суворий контроль. Спеціальний апарат сканує кожен плід та калібрує його. Найменша подряпина – брак. Після сортування бучацькі яблука зберігають у холодильних складах, що дає змогу покупцям отримувати яблука протягом року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як фермери годують мігруючих пеліканів

Перелітаючи на зимівлю з берегів Чорного моря в південний Судан, пелікани роблять перепочинок в Ізраїлі.

У пошуках їжі вони завдають чималої шкоди місцевим рибним господарствам.

Щоб убезпечити свої водосховища, фермери годують мігруючих пеліканів. Яскраве видовище приваблює натовпи туристів, пише Урядовий Кур’єр.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як працює єдина форелева ферма в Запорізькій області

Майже у 19 кілометрах від Запоріжжя розкинулася екологічно чиста форелева ферма, до речі, єдина в Запорізькій області.

В рік тут продають близько 10 тонн риби. Як там все працює і що форель забула в Запорізькій області дивіться у сюжеті.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.