На Полтавщині аграрії майже наполовину недоотримали врожаїв

На Полтавщині зібрали значно менше врожаїв, ніж планували. Особливо підвели пізні культури – кукурудза, соя та соняшник, повідомляє hromadske.poltava.ua.

2017 рік закінчується збитками для сільського господарства. Іван Степаненко – аграрій із досвідом, однак, говорить, що цього року його порадували лише ранні культури.

"Щодо пізніх культур, таких, як соняшник, кукурудза та соя, ми отримали не зовсім добрі врожаї. Якщо порівняти з минулими роками, то майже наполовину ми недоотримали врожаїв", – бідкається Іван Степаненко.

А директор профільного департаменту Сергій Фролов розповів, що полтавські фермери зазнали особливих збитків у кукурудзі, якої на Полтавщині посадили багато.

"На сьогодні маємо зниження врожайності на дві з чимось тонни на кожному гектарі. Якщо кожного року мали більше трьох мільйонів тонн кукурудзи, то на цей рік ще й двох мільйонів немає", – говорить директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов.

Причиною такого неврожаю називають посушливе літо. Сергій Фролов зауважив, що 2017 рік став успішним лише для ячменю.

Наразі ж аграрії Полтавщини зібрали третій мільйон тонн збіжжя та посіяли озимини на рівні з минулим роком.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Закарпатті зібрали урожай екзотичного ківі

В ужгородця Генріха Стратона на подвір’ї замість винограду в’ється екзотичний фрукт – ківі. Разом з батьком 25 років тому почали вирощувати власний сорт, який на сьогодні є єдиним в Україні, що витримує морози до 30 градусів Цельсія, пише uzhinform

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як навести лад у спиртовій галузі

Теґи: 

В.о. ДП "Укрспирт" Юрій Лучечко розповів про реформування спиртової галузі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Українські яблука жителі країн Азії вважають найсолодшими

Фермерське господарство «Гадз», що у Бучачі, є одним із  лідерів виробництва фруктів в Україні. Сади підприємства займають площу 600 гектарів. Вирощують понад півсотні сортів яблук, груш та слив. Господарство щорічно проходить міжнародну сертифікацію «Global GAP», яка підтверджує якість та безпечність продукції, – розповідає директор з садівництва фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник, пише gazeta-misto.te.ua.

"Цьогоріч у вересні господарство взяло участь у найбільшій фруктовій виставці світу «ASIA FRUIT LOGISTICA», яка відбулася у Гонконгу. Там нашими яблуками зацікавились представники країн Китаю, Індії, Малайзії, Пакистану, В’єтнаму та Індонезії. Ми вже досить давно співпрацюємо з європейськими країнами, зокрема, зі  Швецією  і Норвегією. Туди вже відправлені перші партії продукції, а також підписані попередні контракти щодо співпраці протягом цілого року. Загалом, 50 відсотків вирощених на Тернопільщині яблук ми цьогоріч експортуємо, – розповідає Тарас Мельник.

Аби українські яблука потрапили на прилавки закордонних супермаркетів, вони проходять суворий контроль. Спеціальний апарат сканує кожен плід та калібрує його. Найменша подряпина – брак. Після сортування бучацькі яблука зберігають у холодильних складах, що дає змогу покупцям отримувати яблука протягом року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як фермери годують мігруючих пеліканів

Перелітаючи на зимівлю з берегів Чорного моря в південний Судан, пелікани роблять перепочинок в Ізраїлі.

У пошуках їжі вони завдають чималої шкоди місцевим рибним господарствам.

Щоб убезпечити свої водосховища, фермери годують мігруючих пеліканів. Яскраве видовище приваблює натовпи туристів, пише Урядовий Кур’єр.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як працює єдина форелева ферма в Запорізькій області

Майже у 19 кілометрах від Запоріжжя розкинулася екологічно чиста форелева ферма, до речі, єдина в Запорізькій області.

В рік тут продають близько 10 тонн риби. Як там все працює і що форель забула в Запорізькій області дивіться у сюжеті.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview