182818
178171

На приватизацію передадуть 35 заводів "Укрспирту"

20 січня відбулася щомісячна нарада Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з керівниками спиртових заводів, під час якої учасники повідомили про хід виконання заходів для подальшої передачі підприємств у Фонд держмайна та приватизації.

Під час наради Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, нагадав про рішення Уряду, згідно з яким 35 об’єктів, що входять до складу концерну «Укрспирт» мають бути передані на приватизацію до Фонду держмайна. «У нас є чіткий план з підготовки підприємств до приватизації і ми зустрічатимемося кожного місяця з керівниками підприємств, щоб перевіряти хід його виконання. Наразі керівники звітували про стан підготовки документації, необхідної для передачі від органу управління до ФДМУ. Наступний крок: підготувати нову редакцію статутів та завершити інвентаризацію», - розповів заступник Міністра. Під час наради 20 підприємств відзвітували про проведення інвентаризації, решта 15 з об’єктивних причин потребують організації спільних з Міністерством заходів для завершення інвентаризації.

За підсумками наради визначено, що серед 35 підприємств концерну «Укрспирт» 3 здійснюють виробництво харчового спирту, 1 виробляє лікеро-горілчану продукцію, ще 4 заводи виготовляють спиртову продукцію технічного призначення. 7 заводів можуть відновити виробництво протягом місяця. 4 підприємства знаходяться в незадовільному технічному стані та не здатні здійснювати виробничу діяльність, решта 16 потребують суттєвої модернізації.

Нагадаємо, у перший місяць 2020 в Україні реалізують вдвічі більше спирту, ніж у січні 2019-го.

3 грудня ВР ухвалила “спиртовий” проект ЗУ (№ 2300) у другому читанні. “За” проголосували 284 депутати, більшість з яких — “слуги народу”. 

Вказаний проект закону експерти називають скандальним, прогнозуючи, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Рівненщині зафіксували АЧС

Ветеринари взяли матеріали на дослідження, і відправили в інститут лабораторної діагностики, де підтвердили про навяність збудника африканської чуми.
Знахідку виявили неподалік села Хотин, поблизу дороги з Великого Олексина.

 "У суботу проведено державну надзвичайну протиепізоотичну комісію, накладено карантин на ту територію і навколишні села будуть моніторити з метою не пропущення виявлення хворих свиней", - Володимир Лазарчук, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Джерело: rivne1.tv

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Коли Рада візьметься за ринок землі

Парламент розгляне законопроект про ринок землі у другому читанні на наступній сесії. Про це  заявив голова Верховної ради Дмитро Разумков, передає РБК-Україна.

За його словами, на сесії, яка почнеться 4 лютого депутати будуть розглядати закони, які не встигли взяти на попередній.

Читайте також: Гектар землі в Україні в середньому коштуватиме 27,4 тисячі гривень

"Є різні законопроекти, пов'язані з дерегуляцією, і є законопроект про землю, який розглядався у першому читанні на минулій сесії і буде розглядатися на наступній", - сказав Разумков.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Ваш вибір 'Подобається'.


Правоохоронці "накрили" виробництво спирту з вмістом небезпечного метанолу

Про це УНН повідомили у пресслужбі ГУ ДПС у Київській області.

"Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури зупинили роботу двох підпільних виробництв спирту з недоброякісної сировини. Вилучено велику партію фальсифікату", - сказано у повідомленні.

За даними ДФС, з незаконного обігу вилучено майже 718 тонн спирту, а також обладнання для масового виробництва спирту та документи фінансово-господарської діяльності, які використовувались у незаконній діяльності.

"Вартість вилучених підакцизних товарів, зокрема фальсифікованого спирту, становить 143,5 мільйона гривень. Загалом вилучено товарно-матеріальні цінності на суму 148 мільйонів гривень", - додається у повідомленні.

Два підпільні виробництва, які функціонували у двох областях, як вказано, викрито у межах розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України. На них з недоброякісної сировини у великих обсягах незаконно виготовляли етиловий спирт, до складу якого входив метанол, що становить загрозу для життя та здоров’я людей.

Так, протягом останніх років в Україні зафіксовано десятки випадків алкогольного отруєння, яке призводило до смерті людей за наслідком вживання спиртовмісних рідин з вмістом метанолу.

"У подальшому спирт етиловий реалізовувався оптовим покупцям за готівкові кошти для використання у підпільних виробництвах лікеро-горілчаних виробів. У свою чергу, виготовлена фальсифікована продукція розливалась у заборонену Законом України тару типу Bag-in-Box і Tetra Pak та реалізовувалась на чорних ринках України, а також через низку спеціалізованих сайтів у мережі Інтернет", - повідомили в ДФС.

За результатами проведених невідкладних заходів підпільні виробництва ліквідовано. Вилучені товарно-матеріальні цінності, у т.ч. підакцизні товари, передані на відповідальне зберігання. Слідство триває.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські аграрії зможуть придбати сільгосптехніку в розстрочку

Кредитні та лізингові програми LOZOVA MACHINERY давно успішно застосовуються на ринку, тепер до них додався новий інструмент – РОЗСТРОЧКА.

Нова програма дає можливість придбати техніку без переплат. Ніяких відсотків, прихованих комісій і страховок в програмі немає – оплачується тільки вартість техніки.

Банки-партнери, які беруть участь в реалізації проекту – Глобус-Банк і банк Південний.
До того ж, нагадаємо, що техніка LOZOVA MACHINERY бере участь у державній програмі 25%-ої компенсації.

Отримати більш детальну інформацію можна у офіційних акредитованих дилерів LOZOVA MACHINERY, що працюють на території України.

Тепер фермери зможуть вигідно оновити свої ґрунтообробні агрегати і ефективно підготуватися до посівного сезону, тому що з ЛОЗІВСЬКИМИ МАШИНАМИ – ГРОШІ ЗАВЖДИ ПАШУТЬ!Перетворити українське село на французьке: як досягти економічного ефекту від відкриття ринку землі

У мене є багато пересторог щодо тієї моделі реформування ринку землі, яка нам сьогодні запропонована, - сказав засновник групи компаній "Шувар" і найбільшого у Західній Україні гуртового ринку сільськогосподарської продукції Роман Федишин. 

"Нам потрібно одержати більший економічний ефект від аграрного сектору. Я запевняю, що при пропонованій нині моделі ми у найближчі п'ять років не отримаємо зростання доходу від аграрного сектору. Якщо ми зараз відкриваємо ринок землі, то виробникам - замість того, щоб вкладати в техніку, у виробничі приміщення, у технології - доведеться спрямувати кошти - навіть при дешевих кредитах - у викуп землі. Для переконливості я наводжу приклад успішного овочевого господарства на площі 150 гектарів, для сівообігу йому потрібно близько 600 гектарів. Щоб викупити землю, на якій воно господарює, це господарство повинне впродовж восьми років 60% усіх зароблених коштів спрямувати на викуп землі. Отже, економічного ефекту від відкриття ринку сільськогосподарської землі не буде. Таким чином кошти від активного середовища, яке продукує, виробляє, перейдуть до пасивного середовища, яке цю землю хоче продати", - зазначив Роман Федишин. 

Він написав офіційного листа Президенту України Володимиру Зеленському з надією, що його пропозиції, висловлені, зокрема, й на Міжнародному економічному форумі у Львові, будуть враховані під час обговорення законопроєкту № 2178-10 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) у другому читанні.  

Нижче подається основна частина цього листа зігдно з оригіналом. 

"У багаторічній практичній діяльності я  (Роман Федишин - ЩЛ) постійно контактую з сільгоспвиробниками, від найменшого родинного господарства до великих компаній. Це дало можливість зрозуміти кореневу проблему сільськогосподарського ринку України, виробити і запропонувати рішення, реалізація яких дозволить:

• запровадити цивілізований ринок землі, виконавши рекомендації партнерів України;

• надати можливість власникам паїв відчути реальну цінність землі;

• уникнути обвалу ціни на старті ( що було в інших країнах);

• не нашкодити успішним господарствам;

• отримати схвалення та підтримку у проведенні реформи серед селянства та у суспільстві.

Запропоновані рішення націлені на побудову європейської моделі села: «заможний селянин – самодостатня громада – успішна країна». Структура аграрного виробництва в Європі, наприклад, - у Франції дає можливість отримувати середній дохід з одного гектара більше 3 000 дол США за рік (70% землі – господарства менші 100 га), в Польщі – 1 200 дол США (70% землі - господарства менші 10 га), в Україні – лише  600 дол США (70% землі - господарства більші 500 га або непрофесійні присадибні господарства) - дивіться фото вгорі.

Пропоную прийняти прогрмаму запровадження ринку землі, яка містить три основних кроки:

1. Упродовж 5-ти років надавати фінансову допомогу на поворотній основі (ФДПО – безвідсотковий кредит) дрібним господарствам (до 500 тис. грн. в одні руки), не менше 3 млрд грн на рік.

Очікуваний результат:

• 50 тис. успішних сімейних господарств та зародження віри у можливий успіх сотень тисяч їхніх сусідів по цілій Україні;

• шанс власникам паїв відчути їхню цінність, ставши господарем своєї справи;

• зростання у структурі виробництва частки трудомістких та високорентабельних культур і, як наслідок, зростання доходу до 1 000 дол США/га, створення сотень тисяч робочих місць на селі, зупинка скорочення населення;

• формування середнього класу на селі;

• схвалення державної політики серед селянства;

2. Упродвож 5 років викуп паїв до Державного Земельного Банку (ДЗБ) у певних категорій населення щорічно на суму 2 млрд грн за ціною 3 000 дол США/га.

Очікуваний результат:

• запуск ринку землі невеликими партіями (25 000 га/рік) за фіксованою ціною дасть можливість уникнути обвалу ціни на старті та встановить її орієнтир для майбутнього ринку;

• надасть власникам паїв розуміння їх майбутньої ринкової ціни;

• виведення на ринок ключового гравця – ДЗБ,  як провідника державної політики;

• викуплені до ДЗБ паї, які перебувають в орендованому масиві, будуть надалі надані в оренду, щоб не нашкодити успішним підприємствам.

3. Здавання в оренду земель, які є державною власністю, від імені ДЗБ за ціною 100 дол США/га шляхом ринкового продажу права оренди на 10 років .

Очікуваний результат:

• виведення з тіні та передання до ДЗБ близько 10 млн га;

• отримання доходу від оренди землі до ДЗБ з третього року близько 20 млрд грн/рік, який буде спрямовано на аграрну сферу: 20% - місцевим громадам,  20% (але не менше 3 млрд грн/рік) – ФДПО дрібним господарствам, 20% - на державні цільові програми в агросфері, 20% - на підтримку аграрної науки;

• схвалення та зацікавленість в успішності земельної реформи ключових учасників агросектору: селянами - власниками паїв, місцевими громадами, успішними сільгосппідприємствами, аграрною наукою;

• очікується певний супротив від теперішніх розпорядників та користувачів державними землями за «сірими» схемами; 

• повна інвентаризація земель державної власності через надання 20% знижки при викупі права оренди господарюючим суб’єктам, які виявили  землі державної власності та подали заявку на купівлю права оренди.

Перелічені кроки створять основу для подальшого розвитку цивілізованого ринку землі і, головне, дадуть шанс збудувати село за європейською моделлю - із заможними селянами-господарями", - йдеться у зверненні.

Джерело: Інфо-Шувар