На Рівненщині збудували перший олійний завод

Підготовчі, земляні, монолітні, монтажні, опоряджувальні роботи тривали близько року. За цей час було повністю збудовано та облаштовано виробничий цех, який відповідає усім вимогам якості та стандартам європейського рівня, пише rivnenews.com.ua.

Також створені сучасні, комфортні умови для персоналу – приміщення облаштовані душовими, пральними машинами, кухнею.

Виробництво обладнали потужною котельнею, яка працює на відходах. Таким чином утворюючи замкнутий цикл, повного використання сировини на виробництві.

АЧС ставить під загрозу експорт зернових з України

Про це у своєму блозі написав генеральний директор ТОВ "Центр підвищення ефективності у тваринництві" Микола Бабенко, передає УНН.

Посилаючись на нові дослідження американських вчених, експерт зазначив, що вірус хвороби може переноситися через зерно.

"Команда, яку очолює професор Меган Нідервердер, доцент кафедри діагностичної медицини та патобіології Канзаського університету, дослідила, як вірус може поширюватися в кормах та інгредієнтах кормів. Вчені також виявили, що вірус АЧС може зберігатися в кормах рослинного походження та викликати хворобу в сприйнятливих свиней (при згодовуванні їм такого корму)", - написав він.

Відтак є вірогідність заборони експорту зернових з країн, де спостерігається епідеміологічне неблагополуччя стосовно АЧС, зазначив Бабенко.

"Зважаючи на дослідження американських вчених, неконтрольована ситуація з поширенням АЧС може стати проблемою не лише свинарів, а й виробників зернових та бобових культур. Іноземним імпортерам можуть заборонити закупівлю продукції рослинництва з неблагополучних регіонів або навіть ввезення зерна конкретно з України через неконтрольоване поширення АЧС.

Враховуючи, що рослинництво – це найвагоміша частина українського агробізнесу, можна уявити, до яких наслідків це призведе", - написав експерт.

Які країни ЄС купують найбільше українського шоколаду

Про це повідомило представництво Євросоюзу в Україні, передає УНН.

Згідно статистики представництва, найбільшим імпортером української продукції є Румунія – до країни поставили 4900 тонн українського шоколаду та виробів з какао на загальну суму 9,27 млн євро.

На другому місці – Угорщина, 2676 тонн (6,99 млн євро).

Третю сходинку посіла Болгарія з обсягом поставок у 2524 тонни на суму 6,86 млн євро.

Далі йде Польща з показником 2217 тонн (5,54 млн євро). Наступні: Литва – 1733 тонни (3,65 млн євро), Латвія – 1327 тонн (2,39 млн євро), Німеччина – 573 тонни (1,58 млн євро) і Нідерланди – 406 тонн (1,43 млн євро).

Ваш вибір 'Цікаво'.

В Україні запустять 130 об'єктів зі зберігання і переробки зерна

Про це на конференції «Елеватор Плюс» повідомив заступник директора департаменту аграрної політики і сільського господарства Мінагрополітики Леонід Сухомлин, пише AgroTimes.

За його словами, загальна вартість нових об'єктів оцінюється в 4,7 млрд грн.

Зокрема, цього року очікується будівництво 115 нових об'єктів вартістю 4 млрд грн і ще реконструкція 15 об'єктів вартістю 0,7 млн грн.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Найбільший вітчизняний виробник курятини продав 50 тис. тонн фуа-гра

Про це Українським Новинам повідомила фінансовий директор МХП Вікторія Капелюшна.

"Ми продали близько 50 тис. тонн, але сюди входить і експорт, і Україна", - сказала вона.

При цьому Капелюшна зазначила, що основна частина продажів припадає на експорт.

За її словами, продажі в Україні є стабільними і залишилися на рівні 2017 року, оскільки попит на такий преміальний продукт ще досить низький серед українців.

В 2019 році компанія планує збільшити експорт курятини на 15% до 330 тис. тонн порівняно з 2018 роком.

"Ми в минулому році проекспортували 286 тис. тонн, в цьому році ми вийдемо десь на 330 тис. тонн. Ви ж бачите тенденцію, лише у минулому році ми виросли на 60 тис. тонн, тому ці прогнози ще досить скромні", - сказала вона.

При цьому Капелюшна зазначила, що частка компанії на ринку курятини в Україні дещо знизилася в минулому році, що пов'язано з великою конкуренцією.

Тому одним з головних завдань компанії на 2019 рік є збільшення обсягу продажів курятини в Україні.

У свою чергу Капелюшна заявила, що у стратегічних планах компанії є розширення земельного банку, але в 2019 році воно не є пріоритетним.

Крім того, на даний момент в розробці знаходиться проект з вирощування органічного зерна, для якого вже виділено дослідні ділянки.

Ваш вибір 'Подобається'.

Україна стала топ-експортером курей та яєць в ОАЕ

Сільське господарство становить незначний відсоток ВВП країни. Основною перешкодою для розвитку агросектору став жаркий і сухий клімат та нестача родючих земель, пише agro.guide.

В країні намагаються створити господарства по вирощуванню свійської птиці, великої рогатої худоби, овець, кіз та верблюдів. Та спроби розвитку призвели до засолення ґрунтів та виснаження підземних вод, тому багато ферм були вимушені припинити своє існування. Тому ОАЕ змушенні імпортувати близько 70% продовольства.

Досліджуючи імпортний попит даної країни варто зазначити, що найбільше ОАЕ купують: сухе молоко, сир, масло, яйця птиці, м’ясо свійської птиці, цукор та цукрові кондитерські вироби.

Яйця птахів у шкарлупі є топ-продукцією, яку Україна вже постачає до ОАЕ. Даний фабрикат є одним із основних продуктів з експорту продовольства. Імпортний попит на яйця птахів оцінюється у $109,1 млн.

Загалом постачання на даний ринок відбувалися з України, Бразилії та США. Українські виробники стали лідером на ринку збуту яєць до ОАЕ, з часткою 25% від усього ринку.

М’ясо свійської птиці – топова експортна позиція для нашої держави вже не перший рік. Попит на курятину в ОАЕ залишається стабільно високим, а частка поставок українськими виробниками становить 2,5%.

Топ-елементами стали заморожені тушки та зрізи (частини тушок). Річний попит м’яса птиці країни у 2017 році становить 453 тис. т, загальною вартістю $769,8 млн. Україна виконала поставки продукції лише на $19,2 млн.

Перші пробні поставки курятини до ОАЕ вітчизняне виробництво виконало у 2012 році. Топ-імпортерами м’яса свійської птиці є Бразилія, США. Україна – п’ята.

Уряд докладає великого зусилля до забезпечення країни зерном, так як власного майже немає. Загалом імпортний попит на кукурудзу до ОАЕ оцінюється у $143,1 млн, Україна вилучила лише $6,8 млн.

Головними постачальниками зерна стали: Аргентина, Бразилія, США. Україна – шоста. Ячменю ОАЕ закуповує загальною вартістю $89,7 млн.

Загалом ринок продуктів харчування ОАЕ оцінюється у $10,7 млрд, агропродукції – $2,34 млрд.

Вітчизняне виробництво виконує поставки на $4,1 млн та знаходиться на третьому місці. Головним конкурентом для України стала Австралія та Аргентина.

Вершкове масло – ще один продукт, який користується попитом у ОАЕ. Імпортні поставки масла до даної країни у 2017 році оцінювалися у $141,5 млн, частка України займає лише 1% ($1,5 млн).

Головними топ-імпортерами вершкового масла стали: Нова Зеландія, Данія, Індія. Україна займає десяте місце в рейтингу поставок.

Не зменшується попит на цукор та цукрові кондитерські вироби до ОАЕ. Загальна вартість поставлених цукрових виробів до країни становить $179,6 млн. Імпорт продукції з України – $818 тис.

Поставки даної продукції відбуваються з Російської Федерації, Китаю, Туреччини. Загальна вартість імпорту цукру становить $1,14 млрд.

Загалом вітчизняний виробник виконав поставку на $2,99 млн. Бразилія, Індія та Аргентина стали основними гравцями на ринку. Україна займає одинадцяте місце в рейтингу поставок.