На Сумщині на горіхах планують заробляти до 120 тисяч євро на рік

"Сьогоднішні обсяги і асортимент не задовольняють потреб населення і переробних підприємств. Попит формує оптимістичні ціни і, на думку експертів, така тенденція буде зберігатися. Тому, із задоволенням підтримали ідею начальника управління Віктора Чигринця і створили горіхоплодну плантацію», - говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов, пише gorod.sumy.ua.
Вирощується «ноу-хау» на базі Томашевського лісгоспу. Під посадку виділили 20 га. Навесні провели підготовку і планування території, зробили аналіз грунту, і тільки потім висадили саджанці.
«Витрати на придбання садивного матеріалу склали 100,0 тис. грн. На ці кошти було закуплено 2000 штук саджанців волоського горіха, сорти «Ідеал», - продовжує директор.
І плани роменських лісівників «на горіхи» - досить амбітні. При правильному догляді вже через 4-5 років горіхова плантація дасть свій перший урожай.
«За розрахунками економістів, кожний гектар площі повинен принести не менше трьох тонн горіха. З площі в 20 га можна одержати до 60 тонн горіха, кожен кілограм якого коштує 1 євро. Якщо врахувати, що вартість почищеного горіха в рази вище вартості нечищеного, математика складається в досить серйозну суму до 120 тис. євро в рік», - коментує Олег Салов.
У Києві пройдуть міжнародні спеціалізовані агровиставки
З 19 по 21 вересня 2017 року на території Виставкового Центру «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б) м. Київ пройдуть міжнародні спеціалізовані агровиставки «Олійно Жирова Індустрія», Енергозберігаюче обладнання та альтернативні джерела енергії «ISTWE», "Агро-Лаб»
Міжнародна спеціалізована виставка «Олійно-Жирова Індустрія» - це платформа для діалогу представників олійнодобувних і олійно-жирових підприємств, виставка націлена на просування сучасних передових технологій масложирового виробництва.
На виставці буде представлено насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, сировина, сучасне обладнання, передові технології для виробництва олійно-жирової продукції, новітні методи контролю, обладнання для зберігання та переробки олійних культур, виробництво комбікормів, лабораторне та ваговимірювальне обладнання, якісна продукція із натуральної сировини, тощо.
Учасниками виставки є сільгоспвиробники, переробники олійних культур і трейдери, державні структури, галузеві організації, приватні підприємства, провідні вітчизняні та міжнародні аграрні експерти, ключові експортери, споживачі олійних і продуктів переробки, представники наукових організацій та інше.
В рамках виставки :
КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОЛІЙНОЖИРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ»
ДЕГУСТАЦІЙНИЙ КОНКУРС З ЯКОСТІ ОЛІЙНОЖИРОВОЇ ПРОДУКЦІЇ.
ДЕГУСТАЦІЯ РОСЛИННИХ ОЛІЙ: «Рослинні олії – надійний шлях до здорового життя» (соняшникова, ріпакова, гірчична, лляна, кунжутна, сафлорова).
«АГРО – ЛАБ»
Тематичні розділи:
- Аналітичне лабораторне обладнання
- Загальнолабораторного обладнання, інструменти та витратні матеріали, меблі
- Обладнання для лабораторій АПК
- Лабораторні контрольно-вимірювальні прилади
- Діагностичне, випробувальне обладнання
- Хімія для лабораторій: реагенти, індикатори, тест-системи, реактиви та хімічний посуд
- Ваговимірювальна техніка
- Спецодяг, засоби індивідуального захисту
- Дезінфікуючі засоби
- Мобільні лабораторії
- Стандартизація, сертифікація, маркування, метрологія
- Контроль показників та безпеки якості сільськогосподарської продукції, сертифікація
- Акредитація лабораторій
- Навчання і підготовка персоналу
- Спеціальні видання
«ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ОБЛАДНАННЯ ТА АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ «ISTWE»
Спеціалізована виставка енергозберігаючого обладнання та альтернативних джерел енергії «ISTWE» - це сучасні високо інтенсивні технології енергозберігаючого обладнання, наукових розробок і сучасних технологій виробництва, використання електричної, теплової та механічної енергії альтернативних джерел енергії, до яких належить сонячна, вітрова, геотермальна енергія, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, біогазу з органічних відходів, каналізаційно очисних станцій, та вторинні енергетичні ресурси (доменний та коксовий гази, метан дегазації вугільних шахт, перетворення скидного енергопотенціалу технологічних процесів).
В рамках виставки :
КОНФЕРЕНЦІЯ: «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ В АПК».
У діловій програмі виставок розглядатимуться найактуальніші питання галузі, пов’язані з провадженням нових технологій, що сприяють збільшенню рентабельності виробництва, удосконалення контролю якості готової продукції, за участю вітчизняних та іноземних спеціалістів - експертів аграрного сектору.
Кожен учасник має можливість зустрітись з науковцями, підприємцями, виробниками та споживачами, укласти нові контракти та розширити ринок збуту. Всі учасники можуть прийняти участь та виступити з доповіддю в науково - практичному семінарі. Не пропустіть можливість заявити про себе, і про свою продукцію.
Ціна на свинину подолала психологічний рубіж

Так, торги у кінці минулого тижня завершилися для виробників свинини позитивно, тож цього тижня товарні партії реалізують на 1-2 грн/кг дорожче ніж у кінці серпня — по 48,5-51 грн/кг. Хоча середня ціна по ринку трохи нижча психологічного рівня 50 грн/кг, більшість свиногосподарств розписали живець саме по такій ціні чи навіть дорожче, повідомляє АСУ.
З огляду на таке здороження сировини деякі м’ясопереробники були змушені скоротити обсяги закупівлі чи тимчасово припинити заготівлю, а також працювати на залишках запасів продукції. Хоча роздрібна ціна інтегрує здороження закупівлі з деяким запізненням, представники м’ясопереробки відзначають послаблення споживчої активності в останні дні серпня та пов’язують його з як із поступовим завершенням сезону відпусток, так і з додатковими витратами на початку академічного року. Очікування щодо подальшої цінової ситуації розділилися. Так, частина операторів вважає, що ціна має незабаром послабитися під впливом надходження дешевшої імпортної сировини та у відповідь на прогнозоване послаблення споживчого попиту. Інші, навпаки, передбачають, що згадані чинники мають врівноважити вплив дефіциту кондиційних свиней та принести кількатижневу стабілізацію. Підкріпленням цієї теорії є й те, що традиційне сезонне послаблення цін переважно починається ближче до кінця вересня.
Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2017
В Україні розпочато сезон цукроваріння

Про це повідомила прес-служба МінАПК.
Так, уже працюють три заводи на Вінниччині - Томашпільський цукровий завод (ТОВ «Агрокомплекс Зелена долина»), Крижопільський цукровий завод (ЗАТ «Продовольча компанія «Поділля»), ТОВ "Хмільницьке" ВП "Жданівський цукровий завод", а також ТОВ "Волочиськ-агро" ВП "Наркевицький цукровий завод" (Хмельницька обл.) та ВАТ «Гнідавський цукровий завод» (м. Луцьк).
Підприємствами уже перероблено 81,7 тис. тонн цукросировини і вироблено 7,3 тис. тонн цукру.
Загалом в Україні в 2017/2018 МР планують здійснювати діяльність 46 цукрових заводів, що на 4 більше, ніж в минулому сезоні. У новому маркетинговому році очікується виробити солодкого піску на рівні минулого сезону – у межах 2 млн тонн. Внутрішнє споживання оцінюється у 1,5 млн тонн.
Варто відзначити, що минулий сезон 2016/2017 маркетингового року став рекордним з експорту українського цукру. З вересня 2016 року по вересень 2017 року українські виробники експортували понад 769 тис. тонн цукру, що майже у 6 разів більше, ніж у 2015/2016 маркетинговому році.
Основними споживачами українського бурякового цукру були країни Азії, Африки та СНД. Найбільше було експортовано до Шрі-Ланки, Грузії, Туреччини, Лівії, більше третини обсягу експорту було відвантажено до країн Африки (Кот-Д’Івуар, Єгипет, Гвінея, Туніс, Того, Південна Африка, Ефіопія).
Українці за кілька тижнів зможуть поласувати відносно недорогим і якісним кавуном
Фахівці ринку пов’язують це із погодними умовами, крім того, попит на кавун суттєво знизився, через рекордно високі ціни та незадовільну якість продукції, що присутня на ринку в даний момент, пише «Інфо-Шувар».
Втім, в цьому сезоні, українці ще зможуть поласувати відносно недорогим та якісним кавуном і така можливість з’явиться в них вже за кілька тижнів.
«Ціни на кавун у серпні поточного року встановили історичний рекорд і це негативно вплинуло на попит. З початку вересня в Центральних та Західних регіонах країни помітно похолодало, через це попит знизився ще помітніше, бо кавун, зазвичай, краще за все продається саме у спеку. Саме тому, сьогодні фермери вимушені знижувати ціни, – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – Втім, і якість кавунів, які сьогодні пропонуються на торгових майданчиках, не дуже висока, це теж не сприяє активним продажам. Але є надія, що вже у другій половині вересня пропозиція якісних кавунів збільшиться і ціни трохи просядуть, саме з 10 вересня, виробники Південних регіонів планують збирати врожай пізніх строків визрівання».
Сьогодні ж, за словами виробників, на відміну від серпня, погода цілком сприятлива для гарного врожаю .
« Зараз в Херсонській області температура встановилась на рівні 23-30 С° - це майже ідеальна денна температура для збільшення маси плодів та утворення цукру – розповідає Олександр Синюк, керівник обслуговуючого кооперативу " Агропродукт Херсонщини" - Тому вже за кілька тижнів на ринку слід очікувати збільшення пропозиції якісного кавуна і ціни на нього можуть просісти».
Втім, поки що, складно спрогнозувати на скільки суттєвим буде просідання ціни, бо насправді, це дуже залежить від погоди.
«У вересні , дійсно, очікується збільшення пропозиції якісного кавуна пізніх сортів, але ціни на нього будуть дуже залежати від погоди, - розповідає Олександр Супрун, керівник ФГ «Алмаз» - Так, якщо в Україні буде тепло і не заважатимуть дощі, попит очікується цілком задовільний і ціни суттєво не знизяться. І я впевнений, що в порівнянні з минулим роком, кавун у вересні буде дорожчим через загальне зменшення пропозиції , бо площі під пізніми сортами також суттєво скоротились».
За даними «Інфо-Шувар», сьогодні на гуртових ринках переважно присутній кавун від населення та дрібних виробників . Це продукція невеликого розміру, вагою від 2 до 5 кг, до того ж якість її досить низька, через негативний вплив спеки. Такий кавун на гуртових ринках пропонується по 3-4,5 грн/кг (0,1-0,15 EUR/кг), а виробники , через слабкий попит, погоджуються продавати дрібний кавун по 2,5-2,8 грн/кг (0,08-0,09 EUR/кг). Великий кавун, 5-8 кг, коштує помітно дорожче, бо його досить мало і попит на нього стабільно високий, фермери продають його по 3,6-5,0 грн/кг (0,12-0,16 EUR/кг), на гуртових ринках ціни доходить до 5-7 грн/кг (0,16-0,23 EUR/кг).
Для порівняння на початку вересня 2016 року кавун на гуртових ринках пропонувався по 1,8-2,5 грн/кг (0,06-0,08 EUR/кг).
За роки незалежності виробництво вина в Україні скоротилося в 5,6 разів

Про це повідомив голова Громадської спілки "Укрсадпром" Володимир Печко, передає УНН.
За роки незалежності в Україні скоротилося і споживання виноградного вина на душу населення - майже на 70%. За словами В. Печко, таку ситуацію в галузі можна пояснити окупацією Криму, скороченням площ виноградних (із-за різкого зменшення інвестиційного потенціалу АПК). Крім того, впала купівельна спроможність громадян, відсутня чітка державна стратегія в цій сфері, а також існує неконтрольований імпорт виноматеріалів аргентинського, болгарського та грузинського виробництва. Негативний вплив на галузь також має монопольне становище окремих великих виробників вина і винограду на ринку.
«Безумовно, враховуючи зростання реальних витрат населення багатьом українцям зараз не до вина, але скорочення ринку додатково сприяє не дуже раціональна політика найбільших мереж в Україні, які скорочують кількість позицій українських вин і роблять акцент на імпорті. Загальна тенденція свідчить про те, що асортимент українського вина в супермаркетах скоротився в середньому на чверть», — зазначив директор з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий.