На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

Тернополянин Петро Головатий для полегшення ручної праці змайстрував собі робота. Керує ним за допомогою пульта. У селі возить на ньому різні вантажі, пише shotam.info.

Цей тернопільський бульборобот поклав край ері мотоблоків. Він допомагає фермерам збирати траву, хвацько прибирає сніг, тягає по полю до 150 кг картоплі і не буксує! А якщо треба, то і за дитиною пригляне.

Керується така бульботесла з радіопульта. Важить 100 кг і розганяється до 7км/год. Петро Головатий каже, що у  селі люди спочатку дивувалися.

“Тепер вже нормально сприймають – мовляв, він все щось вичудить, – сміється. – Реагують по-різному. Іноді кажуть: «Диви, тачка сама мішки везе». Дехто в місті тікає з тротуару подалі, бо бояться”.

Українське залізо та китайські радіозапчастини – бульборобота не спинити! У Тернополі чоловік веде курси робототехніки і може зібрати бульборобота і для вас!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Зимові огірки: фермер розповів, як виростити овочі на підвіконні

Натуральні овочі можна виростити навіть на власному підвіконні. Одними з найбільш невибагливих у догляді є огірки. Вони можуть давати врожай цілий рік, а за тиждень можна зібрати два кілограми овочів, йдеться у сюжеті "Сегодня".

У теплиці Олександра Щербини в селі Єлизаветівка, що на Житомирщині, як в джунглях: жарко і сиро. У великих коробах ростуть десятки ліан голландських огірків. Їх чоловік висіяв кілька місяців тому, і вже збирає смачний, а головне корисний урожай.

Одна така ліана може плодоносити круглий рік. Головне – правильно її підв'язувати і зривати зайві огірки, щоб зменшити навантаження на рослину. У своїх теплицях Олександр щотижня збирає до двадцяти кілограмів огірків. Каже, вирощувати їх можна і на підвіконні.
Щоб зібрати хороший урожай огірків, потрібні: просторі коробки, земля і органічне насіння. Все обійдеться в 300 гривень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ферма з вирощування личинок зібрала 125 мільйонів доларів інвестицій

Французький стартап Ynsect зібрав 125 мільйонів доларів венчурних інвестицій. Про це повідомляє Reuters, пише Економічна правда.

Компанія планує запустити повністю автоматизовану ферму в Ам'єні, на півночі Франції.

Ферма буде виробляти близько 20 тисяч тонн білка з комах в рік. Машини будуть годувати жуків, стежити за їхнім здоров'ям і збирати їх у вигляді 4-сантиметрових личинок, які потім варять і переробляють у коричневий порошок.

Ця сировина буде використовуватися для виробництва рослинних добрив і кормів для тварин і риб.

"Ми протестували з десяток видів, таких як метелики і цвіркуни, перш ніж зосередитися на личинках жука, які є найкращими з точки зору виробничого процесу і користі для здоров'я", – розповів Антуан Хьюберт, засновник компанії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині фермер заборгував селянам орендну плату за землю

Cелo Преoбраженка, щo в Чаплинcькoму райoні – вже фактичнo епіцентр земельних прoтиcтoянь на Херcoнщині.

Невдoвoлені жителі бунтують прoти cвавілля міcцевoгo фермера Микoли Мартинoвця, який уявив cебе oднoocібним гocпoдарем cела та деcятки рoків зневажає і oбманює людей, передає Oлешки.city.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Робота навчили самостійно знаходити бур'яни і поливати їх гербіцидами

Австралійські інженери навчили сільськогосподарського робота SwagBot самостійно виявляти на полі бур'яни для подальшого автоматичного обприскування гербіцидом.

На розробку звернуло увагу видання IEEE Spectrum, пише agrarii-razom.com.ua.

Інженери з Австралійського центру польової робототехніки, які представили в 2016 році робота SwagBot, показали його нову функцію, що дозволяє йому в автономному режимі шукати бур'яни і поливати їх гербіцидом. Робот має незвичайну конструкцію - від його центральної частини відходять чотири стійки, на кінцях яких закріплені поворотні колеса, що приводяться в рух електродвигунами. У центральній частині робота розташовуються плата управління, лідар, кілька камер, а також антена для обміну інформацією з системою управління. Крім того, під центральною частиною корпусу розташовується маніпулятор, на якому повинен розташовуватися розпилювач гербіциду.

На представленому інженерами відеоролику можна бачити, що робот самостійно їздить по полю, аналізуючи зображення з двох камер, одна з яких спрямована на землю, а друга на простір перед роботом. Розробники оснастили робота алгоритмом комп'ютерного зору, навченим розпізнавати бур'яни виду Nassella trichotoma - інвазивного виду з Південної Америки, що внесений в австралійський державний список бур'янів національного значення. Після розпізнавання бур'яну алгоритм виділяє його на зображенні, і цей сигнал передається системі управління, яка переміщує робота таким чином, щоб бур'ян виявився рівно під маніпулятором. Потім робот зупиняється і висуває маніпулятор для обприскування. Варто зазначити, що під час випробувань робот не розпилював гербіцид, але ця частина системи не представляє особливої ​​інженерної складності і легко можна реалізувати.

Раніше інші інженери також створювали роботів для усунення бур'янів, але не таких якісних. Наприклад, раніше американський інженер Джо Джоунз, який працював в компанії iRobot і створив робота-пилососа Roomba, представив робота, який зрізає бур'яни за допомогою тріммера. Однак його принцип роботи набагато простіше - як бур'яни робот сприймає всі рослини, що проходять під ним. Крім того, робота-садівника, який вміє видаляти бур'яни, показав проект Farmbot, але він розуміє рослини, що вирощуються в спеціальній зоні під стаціонарним роботом, а не на полі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український фермер розповів про нові технології вирощування корів

Розведення корів – одна з найвідповідальніших і важких галузей тваринництва. Адже молоко – це необхідний для населення продукт.

Фермер Олег Балагура – більше 30 років займається розведенням корів. Він розповів, яка нинішня ситуація в цій сфері і які в неї є перспективи в Україні, пише uatv.ua.

“Сьогодні є такі технології вирощування, коли корови утримуються без прив’язі, до цього ми намагаємося потихеньку прийти. Ми хочемо зробити не просто сучасну ферму, у нас в планах будівництво біогазової установки, щоб відразу отримувати органічні добрива. Ці проекти вже в розробці”, – каже фермер.

За його словами, щоб корови давали молоко високої якості, їм необхідний хороший корм. У цьому році на його фермі заготовили для корів 4 000 кг силосу, 600 тонн соломи і, найголовніше, – лугове сіно з різнотрав’я, яке заготовляють з ранньої весни, плюс сіно люцерни.

“За рік корови з’їдають 130 тонн сіна“, – розповідає Олег Балагура.

“Найважче в нашій справі – це підготувати молодняк. До телят потрібно ставитися дуже уважно. Це найвідповідальніша робота, яку довіряють найкращому персоналу”, – ділиться досвідом фермер.

Дієтолог Олена Шевченко зазначає, що в молоці багато необхідних інгредієнтів, вітамінів, амінокислот, білка. Це будівельний матеріал (для організму, – ред.), починаючи від голови і до п’ят, починаючи від гіпофіза, закінчуючи щитовидною залозою, яка є “диригентом в оркестрі по відновленню обмінних процесів”.

Від вирощування корів фермер отримує не тільки молоко, але і м’ясо, на яке є великий попит у іноземних інвесторів. Багато хто хоче вирощувати тут корів і їх м’ясо відправляти на експорт до країн Близького Сходу і Північної Африки.

“Пишаюся своїм селом і люблю його, докладаю всіх зусиль, щоб воно було краще, ставало більш комфортним для життя людей”, – говорить Олег Балагура.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview