178171
182818

На українців чекає різке подорожчання алкоголю: як не купити фальсифікат і скільки доведеться платити

В Україні вже незабаром на 10-15% можуть подорожчати всі алкогольні напої. Кабінет міністрів розробив постанову, яка передбачає підвищення акцизів на алкогольні напої та підвищення мінімальних цін на міцні напої. Частина експертів вважає: чим вищі податки, тим швидше зростатиме тіньовий сектор. Сайт "Сегодня" з'ясував, як зміняться ціни на алкогольні напої і як не купити нелегальний продукт.

Як виростуть ціни

Останній раз мінімальні ціни на алкоголь переглядали в листопаді 2016 року. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі впевнені: з того моменту ситуація на ринку кардинально змінилася і зараз назріла необхідність ціни піднімати. Якщо мінімальні ціни виростуть, продавці зможуть переглянути цінники на алкоголь в бік збільшення, а українцям доведеться платити більше.

"Пропонується здійснити коригування розмірів мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних. На горілку і лікеро-горілчані вироби ціни збільшать на 7,64 - 11,3%; віскі, ром і джин - на 3,5 - 4,6 %; коньяк (бренді) - на 3,4 - 6,1%; вина з додаванням спирту, ігристе і вермути - на 1,7 - 1,8%", - говориться в проекті постанови Кабміну про підвищення цін.

Наприклад, якщо раніше пляшка горілки (0,75 літра) повинна була коштувати не менше 69 гривень, після перегляду мінімальних цін напій подорожчає майже на десять гривень. Вермути та вина подорожчають приблизно на три-чотири гривні.
 

Наскільки можуть підвищити ціни:

 • 0,7 літра горілки - 79,55 гривні
 • Тризірковий коньяк - 119,46 гривні
  Паралельно з цим Кабінет міністрів зареєстрував законопроект про підвищення акцизів на алкоголь. Так, виробникам алкоголю доведеться платити в бюджет на 8-11% більше. Таке рішення, впевнений директор Асоціації постачальників в торгові мережі Олексій Дорошенко, призведе до подорожчання алкоголю на 15%. При цьому з огляду на, що нелегальна продукція може бути в кілька разів дешевше, таке рішення, впевнений експерт, може зіграти на руку "тіньовим виробникам".

  Як відзначають в Міністерстві фінансів, подорожчання алкоголю на загальну інфляцію в Україні не вплине. В середньому сім'я витрачає на спиртні напої 2,4% свого бюджету. "Дане підвищення не чинить істотного впливу на рівень споживчої інфляції в Україні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, за даними Державного комітету статистики, становлять близько 2,4%", - зазначили у відомстві.

  Як не купити нелегальний алкоголь

  В Україні велика частина міцного алкоголю - нелегальна продукція, впевнені експерти. З таких напоїв не потрібно платити податки, акцизи, тому і вартість їх може бути в кілька разів менше. Наприклад, зараз мінімальна ціна на горілку, яку встановив Кабмін - 70 гривень за 0,75 літра. Якщо алкоголь коштує дешевше, швидше за все - це нелегальна продукція.

  "У нас зараз тіньовий ринок захльостує легальний. Якщо ми говоримо по міцний алкоголь, то цифри нечувані. У нас два напої користуються найбільшим попитом - це пиво і горілка. Вина складають всього 5-7% від нашого споживання. Слабоалкогольна продукція теж небагато, міцні напої, такі як віскі, джин, займають частку буквально в кілька відсотків. Підвищення акцизів заганяє ринок міцного алкоголю в тінь", - розповідає Олексій Дорошенко.

  Кілька років тому за оцінками виробників в сегменті міцного алкоголю рівень тіні досягав 50%. Зараз же виробники оцінюють частку тіні в 80%. "Легальний алкоголь можна купити в великих магазинах, а нелегальним алкоголем забита вся інша країна. Легальна горілка коштуватиме приблизно 78 гривень, а нелегальна - 30-35 гривень. Підвищення акцизу на 11% призведе до того, що ціна виросте на 15%. Горілка має зрости в ціні на 9-10 гривень", - розповідає експерт.

  Як купити легальний алкоголь, поради експерта:
  Купувати алкоголь краще у великих спеціалізованих магазинах
  Акцизна марка повинна бути цілісною, при бажанні можна вимагати сертифікат на алкоголь
  Вартість алкоголю не повинна бути менше мінімальних цін, встановлених Кабміном

   

  Відзначимо, алкогольне отруєння - одна з найпоширеніших причин передчасної смерті українців. Згідно з даними статистики, українці частіше вмирають від отруєння алкоголем і викликаних алкоголізмом хвороб, ніж гинуть в ДТП. Як раніше писав сайт "Сегодня", очікувана тривалість життя українця - 66,3, а українки - 76,1 року.

  Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, в той час як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що з 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92. Для прикладу розглянемо долю 100 000 новонароджених українців. За статистикою, 790 осіб помруть у віці до одного року. 10 000 українців не доживуть до 35 років, і 25 000 – до 60 років. З цих 100 000 вісьмох погубить туберкульоз, двоє помруть від наслідків ВІЛ, 184 – від онкологічних захворювань, 16 осіб погубить алкоголь, 12 розіб'ються в ДТП, п'ятеро людей потонуть. Крім того, 12 осіб покінчать життя самогубством.

  "Я думаю, що той, хто хоче купити легальний алкоголь, знає, де його купувати. Основне правило - купити у великому магазині. Але і це не панацея. Контрафактний алкоголь там купити складніше", - розповідає Дорошенко.
Ваш вибір 'Подобається'.


ТОП-10 країн-імпортерів зернових з України

Про це пише «ПроАгро».

Як і раніше, головними напрямками зарубіжних поставок зерна залишаються країни Азії, Близького Сходу і Північної Африки, в той час, коли країни ЄС зменшують імпорт зернових з України.

Зокрема, Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив компромісний варіант додаткових торгових преференцій для України, що передбачає скорочення річних квот на пшеницю, кукурудзу і ячмінь в таких розмірах: пшениця ― 65 тис. т (початкова пропозиція ― 100 тис. т), кукурудза ― 625 тис. т (650 тис. т), ячмінь ― 325 тис. т (350 тис. т).

ТОП-10 країн-імпортерів основних зернових культур з України з початку 2016/2017 МР

Пшениця

Ячмінь

Кукурудза

Країна

%

Країна

%

Країна

%

Індія

16,7

Саудівська Аравія

42,6

Єгипет

16,3

Єгипет

14,3

Лівія

17,8

Нідерланди

11,8

Бангладеш

9,8

Китай

5,6

Іспанія

11,7

Індонезія

9,2

Алжир

4,2

Іран

10,8

Таїланд

9,1

Йорданія

4,2

Італія

7,6

Південна Корея

6,1

Ізраїль

3,8

Китай

6,6

Марокко

5,6

Туніс

3,5

Ізраїль

4,7

Філіппіни

3,9

Марокко

2,8

Туніс

4,4

Туніс

3,7

Туреччина

2,5

Португалія

4,1

Ізраїль

2,8

Іспанія

2,4

Південна Корея

3,3

Інші

18,8

Інші

10,6

Інші

18,8

Всього

100,0

Всього

100,0

Всього

100,0

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Сало з України підкорює світові ринки

Україна поступово відкриває нові ринки збуту для сала – продукт почали експортувати в Азербайджан, Вірменію і Казахстан, повідомляє Business Views з посиланням на статистику ДФС і дані Держстату.

Обсяг поставок в ці країни в 2016 році склав 53,8 тис. доларів в грошовому вираженні.

Також в минулому році сало експортували в Естонію, Німеччину, Камбоджу, Сінгапур, Канаду, Панаму, Австралію і навіть на Багамські острови. Обсяги поставок сала в ці країни склали 27,8 тис. доларів.

picture_eksport-ukrainskogo-_5522_p0

Такі тенденції спостерігаються на тлі майже 100%-го скорочення експорту українського сала в Росію.

picture_rossiya-zapretila-ek_5528_p0

Ваш вибір 'Цікаво'.


Країни - рекордсмени по виробництву морозива в ЄС

Теґи: 

Європейськими ж гігантами по випуску пломбіру і ескімо, крім Італії, є Німеччина (515 млн літрів, або 16% від усього виробництва в ЄС) і Франція (454 млн, або 14%), пише DairyNews.ru

Також тризначні обсяги виробництва морозива відзначені в Іспанії, Польщі, Великобританії, Бельгії та Нідерландах.


 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українською пшеницею засіють турецькі поля

Теґи: 

З 2011 року в Туреччині досліджують сорти пшениці інституту. Найкращі результати врожайності показав сорт озимої м'якої пшениці Марія, пише landlord.ua

«Це дуже якісна пшениця, адаптована до нашого грунту і умов, — відзначає представник компанії Байрам Гекчи. — Її вже внесли до реєстру сортів Туреччини».

Інститут надав виключні права турецькій компанії для ведення первинного насінництва та просування сорту в Туреччині.

«Наші кліматичні зони на сході дуже схожі з зонами в Туреччині, тому і наші сорти пшениці дуже підходять, — переконана Раїса Вожегова, директор інституту. — Ми уклали договір на поставку 20 тонн високоякісного насіння».

Вміст клейковини в зерні селекції Марія становить 32%, білка — 12%, при цьому середній показник врожайності сягає 10,5 т/га. Компанія «Semila Seed» рекомендує висівати сорт в регіонах Центральної, Західної і Східної Туреччини, Егейського та Мармурового морів, а також у Фракії.

Турецьку сторону зацікавили сорти пшениці озимої м'якої Бургунка і Херсонська-99. Їх в тестовому режимі висіяли в провінції Конья. Вони вже демонструють високі результатів урожайності.

Це перший міжнародний контракт для Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Яка сума інвестицій для створення теплиці в Україні

Вартість створення полікарбонатних або позасезонних скляних теплиць може коливатися в межах від $ 1,5 до $ 4 млн, не враховуючи витрат на покупку або оренду землі.

Про це в коментарі ГолосUA заявили аналітики компанії Pro-Consulting.

«Україна - сільськогосподарська країна, що відрізняється високою врожайністю овочів і фруктів. Споживання свіжих овочів в нашій країні характеризується сезонністю. В середньому українець споживає 1 центнер овочів щорічно. У Європі цей показник в 1,6 рази вище, а лідером з тепличного виробництва є Нідерланди. У цій країні 60% теплиць відведені під вирощування квітів. У нашій же країні 79% теплиць відведені під вирощування овочів », - розповіли в компанії.

За словами аналітиків, до основних тенденцій тепличного виробництва в нашій країні відносяться: збільшення тепличних площ; збільшення врожайності продукції; модернізація використовуваних теплиць; активна робота по виведенню нових сортів; натуралізація вирощуваної продукції.

«Виходячи з викладених вище факторів, можна говорити про доцільність розвитку в Україні тепличного бізнесу. Якщо планується створити невелику сезонну теплицю, то приблизні інвестиції в проект складуть $ 50 за 1 кв. м. Доцільною є організація тепличного комплексу з крапельним зрошенням площею 100 кв. м. Полікарбонатні або позасезонні скляні теплиці можуть займати кілька гектарів землі. Полікарбонат більш надійний і довговічний, крім того, зведення подібної теплиці не вимагає фундаменту. Вартість такого проекту може коливатися в межах від $ 1,5 до $ 4 млн, не враховуючи витрат на покупку або оренду землі. Подібне розходження в цінах обумовлено можливостями комп'ютеризації комплексу та використання енергоефективного обладнання. Термін окупності залежить від складності самого проекту і може складати від 1 року до 3-6 років », - відзначили експерти.

У компанії додали, що перевага невеликих тепличних комплексів - відсутність необхідності оформлення дозвільних документів.

«Досить мати довідку про право власності на земельну ділянку. Для найму працівників необхідно зареєструвати ПП або іншу форму власності (наприклад, агропідприємство). Вибираючи регіон для майбутнього тепличного комплексу, варто орієнтуватися на варіант «південна частина країни, більш високі витрати на доставку», а не на «північна частина України, близько розташовані споживачі». Одну з ключових ролей при виборі локації майбутнього підприємства відіграють витрати на газ. Варто також враховувати можливості водопостачання, оскільки для поливу необхідно використовувати тільки чисту воду. Крім того, необхідно врахувати, що для вирощування помідорів важливий грунт, насичений мікроелементами.

Рентабельною є організація тепличного комплексу недалеко від великих міст, де показники споживання свіжих овочів високі. Збувати продукцію можна великим торговельним мережам, інтернет-магазинам продовольчих товарів, переробним підприємствам», - також зазначили експерти

Резюмуючи, аналітики підкреслили, що цілорічний ринок свіжих овочів в Україні тільки формується, а рівень задоволеного попиту не перевищує 50%.

«Якщо нове підприємство зможе стати надійним постачальником, воно гарантовано займе своє місце на цьому ринку», - заявили в компанії.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.