170513

На українському ринку фальсифікат вершкового масла перевищує 50%

Про це в коментарі ГолосUA повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«На українському ринку фальсифікат вершкового масла перевищує 50% . Відбувається це тому, що покупець хоче придбати 200 грам масла за 20 гривень. На сьогоднішній день 160 гривень за кілограм – справедлива ціна масла. На жаль, недобросовісні виробники наживаються на тому, що багато людей хочуть купити вершкове масло за ціною 200 грам - 20 гривень. Але воно не може бути за такою ціною, так як собівартість молока набагато вище»,- сказав О. Дорошенко.

Він уточнив, що найближчим часом справжнє вершкове масло продовжить дорожчати.

«Молочні продукти ростуть в ціні, і це той випадок, коли АКМУ потрібно буде звернути увагу на цей ринок. Якщо ціна стане ринковою, то молочні продукти почнуть дешевшати. Найближчим часом справжнє вершкове масло продовжить дорожчати. Вартість на фальсифіковане масло не буде підніматися в ціні»,- резюмував О. Дорошенко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Власники «АПК-Інвест» повідомили про примусовий викуп акцій у міноритаріїв

Про це повідомляється в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, пише LANDLORD.

Згідно з повідомленням, ціна викупу акцій становить 3 222,15 грн за штуку при номіналі 100 грн. Відповідно, міноритарний пакет оцінюється в 141,98 млн грн, а все підприємство — майже в 3,55 млрд грн.

Міноритарні акціонери повинні повідомити підприємство про прийняття пропозиції протягом 10 днів з дати отримання оферти.

Всього «АПК-Інвест» емітувало 1 млн 101,621 тис. акцій, з яких 561,827 тис. належать Борису Колеснікову, 495,73 тис. – його дружині.

«АПК-Інвест» – вертикально інтегрована агропромислова компанія з повним замкнутим циклом виробництва охолодженої свинини: від вирощування зернових і виготовлення комбікормів до виробництва та реалізації м’ясної продукції.

На ринку компанія представлена продукцією ТМ «М’ясна весна».

«АПК-Інвест» в 2016 році отримала чистий прибуток у розмірі 252,5 млн грн, що в 3,9 рази більше, ніж роком раніше. Виручка за цей період зросла на 4,7% до 1,932 млрд грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрний ринок України отримав 17 млн доларів від німецького уряду

Субординований кредит був наданий в рамках програми «Агрофінансування». Це перший субординований кредит в Україні, наданий лізинговій компанії. 
 
Як зазначають у ОТП Лізинг, він зміцнить капітал та дозволить компанії залучати нові кредити від міжнародних кредиторів. В результаті ОТП Лізинг зможе суттєво розширити свій бізнес, чим особливо зможуть скористатися малі та середні підприємства в аграрному секторі. Адже отримані кошти в основному будуть направлені на розвиток співробітництва саме в аграрній індустрії.
 
«KfW за дорученням німецького уряду покращує доступ до фінансування малих та середніх підприємств (МСП). Досі KfW співпрацював в українському фінансовому секторі з банками. Проте лізинг – це гарна альтернатива для фінансування інвестицій особливо для МСП в аграрному секторі. Тому ми дуже радіємо нашому новому партнеру – ОТП Лізинг, та надавши йому субординований кредит, ми започатковуємо новий фінансовий інструмент в українському лізингу», - сказав пан Лутц Хорн-Хааке, директор KfW в Києві.
 
17 мільйонів доларів ОТП Лізинг отримує на 7 років з виплатою в кінці строку. Отриманий кредит дозволить видати українським компаніям в цьому році 180 мільйонів доларів замість запланованих 100 мільйонів. "Для ОТП Лізинг це реальне збільшення капіталу. Кредит дозволить нам забезпечити роботу з малим та середнім бізнесом і ще більше збільшить нашу долю на ринку лізингу, яка на сьогодні складає близько 40-45%", - наголошує Андрій Павлушин, генеральний директор ОТП Лізинг. 
 
"Для українського бізнесу та для аграрної індустрії в цілому угода між ОТП Лізинг та KfW – це важливий сигнал, адже KfW – великий державний європейський market maker", - зазначає топ-менеджер лізингової компанії.
 
Довідка: 
 
KfW – це провідний банк розвитку Німеччини для внутрішньої економіки та для країн, що розвиваються та знаходяться в процесі трансформації. 80% капіталу KfW належить німецькому Федеральному Уряду та 20% Федеральним землям. З активами у понад 472 мільярдів євро станом на кінець 2017 року KfW належить до найбільших банків Європи.  
 
За дорученням німецького уряду KfW надає в Україні кредитні та грантові кошти для інвестицій в покращення енергоефективності, підтримку малого та середнього бізнесу, а також реабілітацію комунальної та соціальної інфраструктури. Більше інформації за посиланням: www.kfw.de
 
ТОВ «ОТП Лізинг» – універсальна лізингова компанія, входить до складу європейської фінансової групи OTP Group, яка протягом десятиліть має надійну репутацію в усій Європі. Компанія «ОТП Лізинг» була заснована в червні 2008 року як дочірнє підприємство АТ «ОТП Банк». «ОТП Лізинг» працює у всіх сегментах ринку з провідними виробниками техніки, спецтехніки та автотранспорту, надаючи послуги лізингу. На червень 2018 року у компанії 700 клієнтів (юр. особи) і лізинговий портфель 5,2 млрд. грн. Планується його збільшення до 6,5 млрд. грн. на кінець 2018 року.  
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Черкащині випускатимуть гранульовані добрива для точного землеробства

У подальшому компанія має намір наростити потужності до 100-150 тисяч тон на рік, повідомляє УКАБ. 

За останні 10 років ринок добрив в Україні зростав у середньому на 9% на рік, попри кризу 2014-2015 рр. Проте існує дефіцит виробництва комплексних продуктів, 90% цих добрив імпортується з-за кордону. З відкриттям виробництва твердих комплексних та азотних добрив у компанії мають намір зменшити нестачу українських потужностей для їх виробництва. Добрива будуть вироблятися методом компактування – певні компоненти під високим тиском стискаються до утворення єдиної гранули. Порівняно з іншими методами утворення гранули, компактор дозволяє оперативно змінювати компонентний склад і випускати продуктів з будь-якою кількістю компонентів.

Наразі компанія відпрацювала виробництво гранульованого сульфату амонію і трикомпонентних NPK різних формуляцій. Основною перевагою гранульованих добрив є пролонгована дія та більш точне внесення механічним методом. Першими замовниками цих добрив стали агрохолдинги. У компанії вже доукомплектовують виробничу лінію обладнанням, що дозволить додавати два-три компоненти і робити комплексні добрива з мікроелементами.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на продукти споживчого кошику знизились

Найбільше подешевшали яйця, які втратили 10% вартості (24,17 грн/дес. у травні проти 26,65 грн/дес. у квітні).

Також ціни знизилися:

– на 8% – гречані крупи, які у середньому по країні у травні 2018 року коштували 17,38 грн/кг;

– на 4,1% – цибуля ріпчаста (6,57 грн/кг);

– на 3,8% – картопля (7,54 грн/кг);

– на 2,4% – сало (68,77 грн/кг);

– на 2% – цукор (14,83 грн/кг);

– на 1,8% – куряче філе (6,57 грн/кг).

Майже незмінними у порівнянні із квітнем залишилися ціни на масло вершкове, олію, хліб та борошно, макаронні вироби, свинину та яловичину, молоко, сири та буряк.

Збільшення цін відбулося на моркву, білокачанну капусту та яблука, що пов’язано із сезонним фактором. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Передумов для дефіциту пшениці немає

Незважаючи на те, що деякі області на Півдні та Сході країни залишаються без опадів, прогноз цьогорічного врожаю залишається на рівні минулого – у форматі «60 млн тонн +».

«Так сталося цього року, що Запорізьку область оминали абсолютно всі дощі, їх навіть менше було ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відмічалися. Це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менший урожай ранніх колосових зернових», - зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується.

«У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», - підкреслив заступник Міністра під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

Нагадаємо, в Україні вже зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці з 4 тисяч га.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview