На Вінниччині фермери «відбили» свою землю

Про це пише propozitsiya.com.

Агрофірма не виплачувала оренду з 2009 по 2018 рік, а засипала гектар с/г землі щебенем. Суд вдалось виграти та розірвати умови оренди. Але представники "Агро-Еталону" не поспішали покидати земельну ділянку.

Мало того, ні власник паю, ні вже новий орендар не могли потрапити на свою приватну власність, бо їх не пускали без "погодження керівництва".

"Буквально за десять років "Агро-Еталон" не виплачувало орендну плату. Ми звернулись у 2018 році до цієї компанії і вони ніяк не відреагували на прохання виплатити орендну плату за пай. Потім ми виїхали на цю землю і побачили, що земельна ділянка знаходиться у неналежному стані: на одному з трьох гектарів землі зняли шар ґрунту і засипали її щебенем на 30-35 сантиметрів. Після побаченого ми подали до суду", — каже представник Віри Шевчук та спадкоємець паю Сергій Лісовий.

У грудні минулого року рішенням суду першої інстанції договір оренди був розірваний. Вже 28 грудня власник землі уклав орендний договір з іншим підприємцем, але до цього часу потрапити на свою земельну ділянку фермер не міг, бо йому перешкоджали охоронці. Техніка та майно ТОВ "Агро-Еталона" і далі продовжувало знаходитись на цій земельній ділянці. За цей час новий орендар Сергій Степанишин, за його словами, кілька разів хотів потрапити на цю ділянку та, з представниками Вінницького інституту землеустрою окреслити межі ділянки й вбити кілочки, але на вже орендовану ним землю його не пускали. Він це зробив і сьогодні. 

"ТОВ "Агро-Еталон", яке раніше орендували цю земельну ділянку, зараз не допускає мене до здійснення моїм товариством ТОВ "Зарванецьке" господарської діяльності та чинить мені перешкоди. Неодноразово викликали представників поліції, але це ні до чого не призводило", — говорить новий орендар, директор ТОВ "Зарванецьке" Сергій Степанишин.

Охоронники, які були на місці, казали, що вони нічого не знають та не можуть пустити власників землі без дозволу керівництва.

"На даний час порушена кримінальна справа через самоуправство ТОВ "Агро-Еталон". Ми спілкувались особисто з директором ТОВ "Агро-Еталон" і він нам повідомив, що трактористи, які є у товаристві не можуть перевезти всю цю техніку: всі вони зараз у відпустці. Особи могли звернутись до суду, щоб прибрати всі ці перешкоди. На даний час є рішення про розірвання договору, він розірваний. Ми не можемо просто так прийти і витягнути цю техніку. Головне, щоб сторони домовились і компанія ТОВ "Агро-Еталон" забрала спокійно техніку", — каже слідча Тиврівського відділу поліції та у цій справі Марина Бобик.

Обидві сторони домовились, що екс-орендарі звільнять земельну ділянку від техніки та тимчасових споруд до 28 січня.

ТОВ "Агро-Еталон" належить колишньому народному депутату від "Партії Регіонів" Григорію Смітюху, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 під час Революції Гідності.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ЄС призупинив імпорт української курятини

Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської Комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають.

Україна відповідно до міжнародних зобов’язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС.

Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони.

Нагадаємо, у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу 19.01.2020 встановлено діагноз на грип. 20.01.20 рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації затверджено план із ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

За оперативними даними станом на 23.01.20 всі наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт. З метою встановлення джерела інфекції ведеться епізоотичне розслідування. За попередніми даними ймовірною причиною занесення збуднику грипу в господарства були дикі та синантропні птахи. Ситуація з грипом птиці перебуває під контролем Держпродспоживслужби.

Робота з міжнародними торговельними партнерами постійно продовжується. Зокрема, започатковано перемовини з ЄС щодо узгодження позицій із взаємного визнання принципів зонування згідно з міжнародним стандартом МЕБ.

Довідка:

Востаннє випадки грипу птиці фіксувалися наприкінці 2016 - на початку 2017 років. За два роки Європейський Союз так і не зняв з України раніше запроваджених через грип птиці торговельних обмежень, незважаючи на те, що територія України була вільною від цього захворювання.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Створено Керівний комітет з управління земельними відносинами

Теґи: 

Діяльність Керівного комітету направлена на координацію проектів та розроблення пропозицій щодо удосконалення управління земельними відносинами у сільській та міській місцевості. Так, передбачається створення наступних робочих груп:
- робоча група щодо створення та впровадження системи моніторингу земельних відносин;
- робоча група щодо створення та впровадження Державного аграрного реєстру;
- робоча група з розробки та впровадження національної інфраструктури геопросторових даних.

До складу Керівного комітету увійшли представники Мінекономіки, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства розвитку громад та територій України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, ДП «Національні інформаційні системи», Національного банку України та інші органи державної влади, які формують та/або реалізують державну політику у сфері, на яку спрямована діяльність комітету.

Керівний комітет створений в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Представники від Світового банку та ЄС братимуть участь у його роботі як спостерігачі. Засідання Керівного комітету будуть проводитися один раз на три місяці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Власник найбільшого вітчизняного агрохолдингу розповів, як зупинити трудову міграцію

Про це в Давосі заявив генеральний директор і власник найбільшого в Україні виробника курятини "МХП" Юрій Косюк, передає УНН.

Це питання він обговорив в рамках панельної дискусії "Завдання на 50 мільярдів доларів: бізнес і уряд можуть створити безпрограшний інвестиційний клімат в новій Україні".

"Коли ми піднімемо зарплати, поставимо нове обладнання, побудуємо нові заводи - це буде найкраще місце для них, значно краще, ніж у них є зараз за межами України. І так ми зможемо повернути їх назад", - сказав Косюк.

Він також розповів, як вдалося зупинити відтік кадрів в його компанії "МХП".

"Сьогодні, у нас, нашій компанії є досвід - ми практично не втратили наших інженерів, техніків, робітників, тільки одним шляхом - ми підняли їх зарплати і почали говорити з ними, ми почали їх чути, про їхні потреби і їхні проблеми.

Це просто, повірте - якщо ми створимо такі умови для них, вони будуть щасливі повернутися назад в Україну", - зазначив бізнесмен.

У заключній частині у Косюка запитали, щоб він порадив підприємцям, і бізнесмен відповів: "Ви повинні бути героями".

"Якщо ви сидите і просто чекаєте, що гроші або бізнес просто хтось якось вам надасть, ви його не побудуєте. Ви повинні бути героями, ("you should have ass"), щоб інвестувати, і вірити, що ви робите все правильно. Якщо ви в це вірите, ви повинні інвестувати, і все буде правильно.

Якщо ви переживаєте: "Раптом я втрачу свої гроші, раптом щось піде не так" - це трапиться. Якщо ви зробите все правильно - станете переможцем", - сказав Косюк.

Він також запевнив, що ситуація на Донбасі не є перешкодою для інвестицій в Україну.

"У нашому випадку, ми втратили безліч об'єктів в Криму, в Донецьку, але, ви знаєте, як на мене, це не проблема. Ми втратили їх, але відбудували, і російська агресія не є питанням для того, щоб не створювати тут бізнес", - зазначив він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мінінфраструктури підписало з Deutsche Bahn меморандум про співпрацю для трансформації "Укрзалізниці"

Про це повідомив у Facebook прем'єр Олексій Гончарук.

"Щойно Міністерство інфраструктури підписало  із залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn "Меморандум про взаєморозуміння".

Цей альянс — це логічне продовження Плану реструктуризації Укрзалізниці, яке анонсував президент Володимир Зеленський у вересні 2019 року", - написав він.

За його словами, застосування досвіду найбільш успішної європейської залізничної компанії підвищить ефективність та якість залізничних перевезень в Україні.

"Після зустрічі з керівництвом Deutsche Bahn минулого тижня у Києві, ми прийшли до розуміння формату співпраці, а саме — Україна повністю зберігатиме за собою контроль над Укрзалізницею. Німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства.

Тож одразу відкидую всі чутки — про жодні продаж чи оренду стратегічно важливого державного об’єкта, як Укрзалізниця, мова не йде", - підкреслив голова уряду.

Джерело: Економічна правда

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Зеленського розповіли, як ринок землі позначиться на економіці

В Офісі президента очікують прискорення темпів зростання ВВП на 1,5% після запуску ринку землі в країні. Про це в інтерв'ю виданню The Report Company повідомила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів, пише УНІАН.

"Ми прогнозуємо збільшення темпів зростання ВВП приблизно на 1,5% у результаті реформи ринку землі, а також збільшення прямих іноземних інвестицій в ширшому масштабі в сільськогосподарський сектор", - сказала вона.

Хоча Ковалів не уточнила, про який період йде мова, це було сказано в контексті планів уряду щодо залучення 50 мільярдів доларів іноземних інвестицій до 2024 року.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Також Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що парламент розгляне в другому читанні законопроект про ринок землі на наступній сесії, яка розпочнеться 4 лютого.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview