На Волині виготовлятимуть екологічну курятину

Співвласник підприємства Олексій Коваленко розповів Delo.UA, чи складно було залучити іноземних інвесторів і які зміни очікують фабрику вже найближчим часом, пише Конкурент.
Як розповів Олексій Коваленко, Нідерланди їм були цікаві з точки зору новітніх технологій вирощування бройлерів, там вони купували обладнання для розвитку виробництва, а тепер планують купувати і курчат. В результаті виникли розмови про розвиток виробництва та нестачу інвестицій.
"Все вийшло дуже "екологічно". Начебто ти шукаєш партнера, а він з'являється зовсім не там, де ти його шукаєш", – зазначив він.
На сьогодні угода уже укладена. Фонд Safedam став власником 23,76 % акцій ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика". В середині серпня акції були на рахунку фонду. Але сума угоди закрита угодою про нерозголошення.
Зі слів бізнесмена, прихід голландських інвесторів не вплине на процес управління підприємством. Вони вивчили підприємство і не вимагають додаткових змін, окрім тих, що і так були заплановані.
Бюджет спільного з голландцями проекту становить 25-30 млн євро. З цієї суми близько 20 млн євро – це залучені кошти. Решта суми – внутрішні інвестиції компанії.
"Це зараз обговорюється, але ми працюємо в кількох напрямках. Можливо, всю суму внесуть інвестори, можливо, ми залучимо відсутню частину в банку", – розповів Олексій Коваленко.
Гроші підуть на будівництво більш сучасного забійного цеху з більшою продуктивністю. Одна з ключових цінностей компанії – це екологічність ведення бізнесу.
"Уже на сьогодні ми навчилися утилізувати відходи і використовувати їх для підігріву води для виробничих потреб, також частина відходів придатна для подальшого використання фермами з вирощування норок. У людей, які живуть поблизу, не повинно бути питань до нашої фабриці", – додав бізнесмен.
На ринку з'явиться новий бренд, назву поки не обрали.
"Вся наша продукція і зараз екологічна. Вона представлена переважно в Центральній і Західній Україні під ТМ "Чебатурочка". Але ми постійно поліпшуємо її якість і зараз спільно з брендинговим агентством Fedoriv вирішуємо питання позиціонування і виведення на ринок нового бренду. Ми постійно впроваджуємо нові виробничі і управлінські технології, безперервно проводимо експерименти, щоб і далі поліпшувати якість, зберігаючи при цьому в ціні баланс між обсягами виробництва і готовністю ринку такий обсяг прийняти", – зазначив Коваленко.
Довідка:
Група компаній OPENMIND на сьогодні включає напрямки з виробництва курячого м'яса (ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика"), виготовлення і продаж крафтового пива (пивоварня Red Cat (Харків) і мережа магазинів крафтового пива "ПивоБанк", яка налічує 65 магазинів у Харкові і почала виходити на київський ринок з оновленим форматом магазинів.
Сценарії розвитку ринку олійних і продуктів переробки
Рентабельність вирощування соняшнику залишається найвищою серед всіх основних сільськогосподарських культур (62% в 2016 р, за даними Мінагропроду) і для багатьох господарств є "рятівним колом" всього рослинництва.
Україна - впевнений постачальник соняшникової олії №1 в світі (33% світового виробництва і 56% світового експорту в 2017/18 МР - прогноз USDA). Переробні потужності по олійним в Україні активно розвиваються, що говорить про високу прибутковість переробки і також стимулює подальше зростання виробництва насіння олійних в Україні.
6 жовтня 2017 року інформаційна компанія "ПроАгро" проведе Олійножирову конференцію 2017. Її мета - обговорити можливі сценарії розвитку ринку олійних і продуктів переробки в Україні та світі, показати виробникам, переробникам і трейдерам можливості та загрози, які відкриває робота на цьому ринку, оцінити інвестиційну привабливість галузі і напрямки розвитку олійножирового бізнесу.
Теми, яким будуть присвячені виступи спікерів, можна об'єднати в такі групи:
- Ринок насіння олійних: що спинить зростання площ під соняшником, депресія на ринку ріпаку, чи продовжиться соєвий бум.
- Ринок рослинних масел: які загрози несе швидке зростання переробних потужностей, світові тенденції попиту, короткострокові та довгострокові прогнози розвитку.
- Розвиток української логістики олії, подолання існуючих проблем.
- Ринки країн і регіонів - стратегічних покупців: оцінка обсягів попиту, особливості та практичні поради щодо виходу на них.
- Прогнози цінової ситуації та вплив цін на розвиток ринку і прибутковість олійножирового бізнесу.
- Перспективні напрямки інвестування в олійножировій ринок та оцінка ризиків.
- Нішеві олійні культури: в чому вигода для бізнесу.
Учасники конференції отримають максимально повне уявлення про те, що чекає український олійножировий ринок у середньостроковій перспективі. Експерти - аналітики, трейдери та фахівці аграрних компаній - представлять слухачам конференції своє бачення розвитку ринку. Свої запитання спікерам слухачі конференції зможуть задати як після кожного виступу, так і в неформальній атмосфері в перервах між робочими секціями.
З питань участі в роботі заходів, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся в Інформаційну компанію "ПроАгро":
тел. / факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail: [email protected], [email protected]
Огірки в Україні коштують дорожче, ніж у Польщі

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».
Зокрема, тільки з початку поточного тижня ціни на грунтовий огірок на українському ринку зросли в середньому в 1,5 рази, і сьогодні виробники готові вести відвантаження не дешевше 12 грн/кг (0,39 євро/кг). Ціни на тепличну продукцію варіюються в межах 15-18 грн/кг (0,49-0,59 євро/кг), що на 20-25% дорожче, ніж тиждень тому.
Настільки стрімке зростання цін обумовлене, насамперед, різким похолоданням, через що вибірки в господарствах істотно скоротилися. При цьому попит на огірок залишається досить стабільним, що також сприяє ціновому зростанню.
Додамо, що на даний момент українські фермери відвантажують огірок в 1,7-2 рази дорожче, ніж на початку осені 2016 р. Однак аналітики ринку не виключають, що ціни на дану продукцію можуть знову знизитися після нормалізації погодних умов.
У вересні на українців чекає значне подорожчання продуктів харчування

У вересні на українців чекає значне подорожчання продуктів харчування.
Про це повідомляє ТСН.
Так вартість гречаної крупи може досягти 40 грн, цукор подорожчає в середньому на 2 грн.
На 20% до кінця року можуть подорожчати продукти з борщового набору. При цьому на великих оптових ринках країни вартість баклажанів останнім часом зросла майже на 75%, а солодкого перцю - на 55%.
Подорожчають у вересні м'ясо і молоко. Так кілограм яловичини буде коштувати на 5 грн більше.
Також експерти прогнозують значне подорожчання бензину. Літр пального А-95 може у вересні коштувати вже 26,5 грн.
Субсидування - найпоширеніший шлях підтримки державою агрострахування в світі

У той же час, ситуація в більшості розвинених держав світу кардинально відрізняється від того, що відбувається в нашій країні, пише AgroNews.ua. Світовий досвід підказує прописну істину: фермер, одного разу витратившись на послуги страховиків, не залишається в збитку в разі настання форс-мажорних обставин, ризик яких в сфері АПК вкрай великий.
Одна з найбільш ефективних систем агрострахування та управління ризиками в сільському господарстві створена в США. Програма почала працювати ще в 1937 році і за час розвитку вона кілька разів істотно оновлювалася і трансформувалася.
«Саме завдяки існуванню такої розвиненої системи стало можливим покриття ризиків катастрофічної посухи 2010 року в рекордній для країни сумі збитків - 5,8 мільярди доларів США», - зазначає експерт ринку агрострахування, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.
У Канаді субсидоване страхування впроваджено через королівські корпорації, що працюють в кожній провінції. Ці корпорації є державними компаніями, що працюють на ринкових принципах. Кожна корпорація розробляє свої програми страхування на основі методичних рекомендацій Федерального міністерства сільського господарства. Через специфіку сільськогосподарського виробництва в провінціях і фінансових можливостей бюджету кожної федеральної одиниці, програми страхування розрізняються, але відмінності ці незначні.
«При цьому в Канаді страхується приблизно 60% фермерів і 55% сільськогосподарської продукції», - говорить Володимир Юдін.
Цікавий досвід Іспанії, де страхові компанії виступають в ролі агентів. Всі підписані договори страхування передаються в компанію, створену спільно державою і приватними страховими компаніями, яка адмініструє договори, проводить оцінку збитку і виплати. Всі ризики перестраховуються через державну перестрахувальну компанію.
«Субсидування страхових премій - найбільш частий шлях підтримки урядами різних країн ринку агрострахування. Стандартним умовою є компенсування 50% сплаченої премії (вартості послуги страхування) при рівні покриття в 70%», - пояснює Володимир Юдін.
Однак, зазначає експерт, адміністратори систем диференційовано підходять до субсидування премій. Так, в Канаді, США та Іспанії страхування деяких видів фруктів, овочів і сільськогосподарських тварин субсидується в більшому обсязі (від 60 до 80%), а інші, менш стратегічно значущі субсидуються тільки на рівні 30-40%.
У Туреччині існує пул приватних страхових компаній, які страхують на однакових умовах ризики сільгоспвиробництва з кінця 2000-х років. Всіма членами пулу спільно створена компанія Tarsim, яка займається всією технологією страхування сільгоспризиків - від збору статистики і актуальних розрахунків до розробки методик оцінки збитку по врожаям різних культур. Держава субсидує від 50% до 70% страхової премії, в залежності від страхованої культури, ризиків і району місцезнаходження посівів. З 2016 р. пул зібрав понад півмільярда євро страхових премій.
«Таким чином, турецька держава виділила мінімум 250 мільйонів євро на страхування посівів від ризиків погоди. Збитковість в окремі роки в Туреччині зі страхування с / г ризиків досягала 180%. Охоплення страхуванням в різних районах досягає 30% господарств»,- коментує Володимир Юдін.
До речі, у зв’язку з тим, що останніми роками природні катаклізми і ризики, пов'язані з погодними умовами, почастішали і збільшилися в масштабах, цьогоріч Tarsim, за підтримки Міністерства сільського господарства, секретаріату Міністерства фінансів та інших зацікавлених сторін, запустив новий страховий продукт - Страхування врожаю від посухи на основі поділу по районам.
В рамках даного продукту, Tarsim надає страхове покриття від втрати врожаю пшениці на незрошуваних ділянках. Ризики, що покриваються страховкою: посуха, заморозки, суховії, спека, перезволоження, надлишкові опади та інші, крім граду, бурі, смерчу, вогню, зсувів, повені та землетруси. Якщо середній рівень врожайності по району в відповідному році нижче застрахованої, всім фермерам цього району передбачається виплата страхової компенсації. У разі, якщо рівень врожайності по району дорівнює або перевищує застрахований, страхові виплати проводитися не будуть. Крім отримання держпідтримки у вигляді субсидій в розмірі 60% від ставки премії, фермерам також надається система знижок. Для отримання страховки, фермер зобов'язаний пройти реєстрацію в спеціально створеній Реєстраційній системі або надати оновлені дані. Тільки після проходження процедури реєстрації фермер може придбати страхове покриття в будь-якому відділенні ліцензованої страхової компанії. Планується, що у 2018 році страхове покриття буде надано ще для чотирьох сільгоспкультур - ячмінь, жито, тритикале та овес.
Довідкова інформація про компанію «Агрориск»
Польща побудує на кордоні з Україною і Білоруссю паркан проти диких кабанів

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"На думку експертів, причиною появи африканської чуми свиней в Польщі були заражені цим вірусом дикі кабани, що зайшли на територію Польщі з Білорусі. Як оцінив міністр сыльського господарства Кшиштоф Юрґель, паркан необхідний, незважаючи на той факт, що восени кількість нових вогнищ африканської чуми свиней повинна значно зменшитися", - йдеться в повідомленні на сайті Польського радіо.
За оцінками міністра сільського господарства Польщі вартість забору складе близько 130 млн. злотих ($30 млн). Планова довжина паркану – 729 км.