На вирощуванні хріну можна заробити $ 100 000

При середній врожайності 5-6 тонн / га на вирощуванні хріну українці можуть заробити $ 100 000. Успіх залежить від умов вирощування і виду хріну, на якому зібрано врожай, пише politeka.net.

Наприклад, 1 тонна органічного хріну коштує $ 13-18 тис. Неорганічний хрін купують по $ 0,8-1,2 тис. за тонну. Пластинки хріну можна продати за $ 2-4 тис. за тонну, сухий — по $ 34 тис. за тонну. Хрін найкраще вирощувати після культур, які рано звільняють поле — огірків, помідорів, ранньої картоплі. Це дає можливість своєчасно провести підготовку ґрунту.

Грунт повинен бути чистим, особливо від багаторічних бур'янів. Після збирання попередника поле двічі дискують важкою бороною, після чого проводять оранку. Навесні грунт знову боронують, а потім вносять органічні добрива. При горизонтальній посадці проводять одне підгортання відразу по сходах, при похилій — 2-3 підгортання до середини-кінця липня. Зрошують рослини дощувальними установками. Поливна норма в середньому становить 150-250 кубометрів / га. В умовах центру України рекомендується проводити 3-4 поливи нормою 250-300 кубометрів / га, в південних районах — 5-6 поливів.

Найпопулярніші сорти хріну — це Атлант, Борис Єльцин, Валківський, Дикий, Єлгавський, Латвійський, Маруна, Ризький, Ростовський, Суздальський.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії вимагають покарати винних у розкраданні зерна з елеваторів «Агроінвестгруп»

За попередньою інформацією, перелік ошуканих контрагентів дуже різний – від українських до міжнародних компаній, від невеликих виробників до великих експортерів чи банків, а сума збитків сягає 80-120 млн доларів, передає прес-служба УЗА.

Даний випадок на зерновому ринку України, на щастя, є поодиноким, але вже сколихнув не лише вітчизняний зерновий бізнес, а і міжнародні ринки. Очевидно, український ринок буде ще довго оговтуватись від наслідків таких злочинних дій окремого учасника ринку.

Читайте також: Скандал в АПК: як власники елеваторів вкрали зерна на мільйони доларів

УЗА засуджує будь-які шахрайські дії та завжди виступає за прозорий, добросовісний та легальний бізнес. Саме тому УЗА вимагає негайного розслідування правоохоронними органами даного випадку та невідворотного покарання винних у скоєнні цього злочину.

УЗА переконана, що об’єднання зусиль усіх учасників ринку, правоохоронної системи та громадськості покладе край будь-яким махінаціям недобросовісних учасників ринку та забезпечить прозорість, законність та економічну стабільність зерновому ринку України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як отримати силос та сінаж високої якості

Потреба проведення даного заходу спричинена тим, що існуючий об’єм інформації не в повні мірі дозволяє отримати силос та сінаж високої якості в більшості господарств. Саме тому, організатори заявили про орієнтації не на теоретичні знання, а на практичні та їх достовірність.

Як сказав під час вступного слова ініціатор проведення цього заходу керівник проекту в ТОВ «ТЕКРО» Валерій Алексєєв: «В Україні є багато хороших технологій, які не працюють і часто проблема не в технологіях, просто ми не звертаємо увагу на якісь дрібниці. Ми потребуємо достовірних даних, які підтверджені реальними результатами. Людей, які досягають кращих результатів, ми будемо залучати ділитися практичним досвідом і запрошувати в якості спікерів  для обговорень під час круглих столів».

Судячи з відгуків учасників, організаторам вдалося досягти своїх цілей і Саміт «СИЛОС.UA 2019» дійсно мав практичну цінність. В якості спікерів виступили:
Отченашко Володимир Віталійович,  д-р с.-г. наук, професор кафедри годівлі тварин та технологій кормів ім. П.Д. Пшеничного, НУБіП
Д-р Андреас Міллімонка, доцент Університету Гумбольдта (Берлін), технічний директор ADDCON).
Наталя Сергєєва, продукт-менеджер "CLAAS UKRAINE LLC"
Андрій Білоус, фахівець з годівлі Департаменту зернових культур ТОВ «КВС-УКРАЇНА»
Сергій Красновський, начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу Департаменту кукурудзи та соняшнику, ТОВ «КВС-УКРАЇНА».
Валерій Алєксєєв, керівник проекту ТОВ «ТЕКРО», технічний консультант ADDCON.

Спікери ділилися успішним досвідом і розповідали про помилки, які зустрічаються найбільш частіше. У кулуарах велися активні дебати та обговорення. Учасникам дуже сподобався майстер клас з органолептичної оцінки від Андреаса Міллімонки. Андреас зробив оцінку зразків всіх учасників і надавав свої рекомендації. За результати оцінки під час майстер-класу організатори нагородили учасників за кращі зразки силосу та сінажу.

Кращим злаковим сінажем визнано -  ФГ Маїс. Нагороду за кращий люцерновий сінаж отримала компанія ТОВ «Дзензелівське». ТОВ «Нива 2008» нагородили кращим кукурудзяним силосом.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії розповіли про головну небезпеку для озимих культур

Як це працює, розповіли у Департаменті агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації.

— Найнегативніше, що може далі трапитися з озимою, це так звана льодова кірка. Це коли при потеплінні і таненні снігу волога не всмоктується промерзлою землею, залишиться на її поверхні і далі при різкому ударі морозу миттєво замерзає. Так на полі утворюється справжнісінький шар криги. Цей лід перешкоджає доступу кисню до рослин, і ті помирають, — розповів директор Департаменту Олександр Нездюр. — Це та основна небезпека, про яку говорять наші аграрії.

А от  -15 градусів навіть без снігу рослини витримують дуже просто, і навіть  -25 градусів, але не дуже довго, не більше 10-15 днів.

За даними Олександра Нездюра,  восени сходи були отримані майже на 100 % засіяній території. Нині достатньо сприятливі умови для того, щоб рослини були у стані зимового спокою.

Цього року озимими на Харківщині засіяно 547,8 тис. га, що на 3,3% більше, ніж у 2017-му, у тому числі 517,3 тис. га під озиму пшеницю.

— У випадку, якщо погодні умови будуть сприятливими і буде правильно проведено комплекс агротехнічних робіт — своєчасне внесення добрива, у першу чергу азотних, думаю, можна говорити, що врожай очікується непоганий, — поділився прогнозом Олександр Нездюр.

Джерело: slk.kh.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Швейцарський зернотрейдер відклав відкриття офісу в Україні

Про це повідомила директор департаменту аналітики Marcopolo Commodities Олена Нероба в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми поки що не розглядаємо відкриття офісу в Україні – ми відстрочили це питання. Ми активно працюємо на валютному ринку в світі в портах, також невеликий обсяг торгується на FOB. Основний напрямок у нас так і залишається – кінцеві споживачі. На сьогодні з України і Молдови (Чорноморський басейн; в Росії компанія не працює) ми продаємо на ринки Туреччини і Європи", – повідомила вона.

За її словами, Marcopolo Commodities у Чорноморському регіоні вирішив зосередитися на зернових культурах, пріоритетом є кукурудза.

"Плануємо, що на кінець цього маркетингового року ми зробимо тільки в кукурудзі 300 тис. тонн. Поки що ми витримуємо цей темп", - зазначила Олена Нероба. Вона додала, що компанія вирішила йти в сегмент дрібних партій. "Ми трошки змінили наші плани щодо України – ми вирішили йти в сегмент дрібних партій. Поки що наш основний порт – Миколаїв, середній "тікет" – 7-10 тис. тонн, напрямки – Туреччина, Кіпр, Греція, Італія", – пояснила Олена Нероба.

Швейцарська компанія Marcopolo Commodities заснована в 2015 році. Займається торгівлею зерном, олійними, продукцією переробки і біопаливом. Власником та керівником компанії є Гонсало де Лусаррета.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У селян купують менше молока

Про це повідомляє Державна служба статистики України, пише Укрінформ.

Загалом за минулий рік українські переробники закупили 4,2 млн тонн сирого молока, що на 3,9% менше, ніж у 2017 році.

У сільськогосподарських підприємств у 2018 році було закуплено 2,7 млн тонн молока на переробку (на 1,2% більше, ніж у 2017 році), у господарств населення – 1,1 млн тонн (на 12,2% менше).

Закупали сире молоко у сільгосппідприємств в минулому році в середньому по 7,4 тис. грн за тонну (на 4,6% дорожче, ніж у 2017 році), у населення – по 4,76 тис. грн за тонну (на 3,5% дешевше).

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, закупівельні ціни на молоко у січні показали незначне зниження.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview