На Закарпатті зібрали перший врожай морозостійкого золотого ківі

Про виведення нового сорту Голд Ківі український дослідник Генріх Стратон розповідав ще у грудні минулого року.

Зараз же вчений зібрав перший урожай на 4-річних рослинах. Закарпатець стверджує, що цей ківі витримує у відкритому ґрунті температуру до -22 ° С, пише mukachevo.net.

Маса плодів поки 40-50 грамів, чи є це характеристикою сорту буде зрозуміло наступного сезону. Стратор припускає, що у формуванні сорту беруть учатсь багато факторів, таких як умови розвитку, ґрунт, запилення, вік рослини.

До речі, Голд Ківі мають специфічний присмак, не такий як у зелених ківі, і підвищений вміст каротиноїдів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Черкащині встановили рекорд з вирощування горіхів

На Черкащині встановлено новий рекорд з вирощування горіхів. У регіоні в 2019 році був закладений великий горішник площею 3 гектара, повідомили в адміністрації Лисянського лісгоспу, пише seeds.org.ua.

Плоди цього дерева дуже цінні і корисні, а попит на волоські горіхи досить великий і може дати непоганий дохід.

У 2019 жителі навколишніх населених пунктів Лисянського району активно долучилися до акції з висадження саджанців волоського горіха.

Більше 5 тисяч одиниць молодняка презентували від імені НВФ “Урожай”. Роботи було дуже багато, але місцеві мешканці впоралися. Тепер ці молоді дерева під опікою співробітників Лисянського лісгоспу.

Крім добровольців від місцевого населення, в процесі закладки плантації саджанцями молодняка волоського горіха брали участь школярі сільських НВК. Зокрема, з села Виноград.

Серед всіх виробників волоського горіха в Черкаській області, найбільша кількість саме в Лисянському районі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Очікування українських тваринників на експорт в ЄС песимістичні

За даними Держстату, у ІІ кварталі 2019 року збільшити експорт продукції в країни ЄС планують лише 5% підприємств галузі. До зменшення поставок товарів в ЄС готуються 2% компаній, повідомляє УНН.

11% експортерів вважають, що динаміка експорту їх товарів в ЄС не зміниться.

Абсолютна більшість - 82% заявили, що вони не постачають продукцію в ЄС.

У порівнянні з І кварталом поточного року, очікування підприємств тваринницької галузі практично не змінилися. Тоді на збільшення експорту в ЄС розраховували 4% підприємств, на зменшення - 2%. 10% опитаних тваринників заявляли, що показники поставок їхньої продукції не зміняться. Ще 84% констатували, що вони не експортують продукцію в ЄС.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Неврожай і великі обсяги експорту: причини «цибульної» кризи на українському ринку

Таку думку висловив директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко.

На думку фахівця, це пояснюється тим, що на цільових ринках, куди поставляється дана продукція існує або конкуренція, або відбуваються девальвації або ж з’являється продукція місцевого виробництва.

«Всі ці фактори потрібно враховувати експортеру, а враховує він їх або маючи інформацію з цього цільового ринку або ж досвід в розумінні сезонності продукції в тій країні, куди він розраховує її продати», – пояснив Федір Рибалко.
За словами директора УПОА, великий вплив на європейський ринок цибулі зробила ще в серпні минулого року інформація про неврожай цієї культури в Голландії. Це пояснюється тим, що Голландія є найбільшим світовим експортером цибулі з щорічним обсягом близько 1,3 млн тонн, продаючи свою продукцію в близько 100 держав. При цьому експортна логістика у голландців організована на високому рівні – відстань від місця виробництва до місця навантаження в одному з найбільших портів Європи становить не більше 100 км.
У свою чергу, цибулю не експортної якості голландці вивозять автомобілями в Польщу. Тут місцеві працівники вручну або механізованим способом здійснюють її переробку.

«Втрата голландцями в результаті неврожаю 30-40% від традиційного експортного обсягу в минулому році, а це в кількісному показнику близько півмільйона тонн, призвела до недопостачання цибулі на світовий ринок, які почалися вже з вересня 2018 р.

Крім того, падіння врожайності відбулося в таких європейських країнах як Італія, Німеччина, Польща. Більш менш нормальний урожай вдалося зібрати лише в Іспанії», – пояснив Федір Рибалко.

При цьому, за даними директора УПОА, в Україні врожайність була ще нижчою, ніж в країнах ЄС. «Більш того, в сезон збирання врожаю, експортери почали продавати цибулю в Євросоюз – покупцями, в основному були румунські компанії. Це пояснюється особливостями логістики – з Херсона і Одеси в Румунію досить близький транспортний шлях. З огляду на це, оператори ринку забирали цибулю у виробників прямо в полі. Підвищений попит на продукцію привів до того, що фермери півдня України почали підвищувати ціни на цибулю.
На певному етапі, в зв’язку з підвищенням ціни на півдні України, оператори почали здійснювати закупівлі більш дешевої продукції в Білорусі. Також Федір Рибалко зазначив, що з введенням українського ембарго на російські товари, в перелік яких потрапила і цибуля, на український ринок, відповідно, не потрапив російський продукт.

«Замість цього в Україні почала поставлятися казахська цибуля. Дії нових людей на ринку, що не знали менталітет місцевих виробників, привели до збільшення ціни», – сказав Федір Рибалко.

Він також підкреслив, що ситуацію на українському ринку цибулі вже в листопаді минулого року посилило те, що Україна експортувала занадто великий обсяг цибулі і згодом змушена була імпортувати її, щоб забезпечити внутрішні потреби.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Землю сьогодні продають за сірими схемами по $ 1-1,5 тис. доларів за гектар

Сьогодні власник земельного паю в Україні може або обробляти його самостійно, або здати в оренду за смішні гроші. У разі ж функціонування повноцінного ринку, земельний наділ можна було б продати або віддати в заставу під кредит, наприклад, для створення власного бізнесу. Це, безсумнівно, стало б каталізатором прискорення економічного розвитку країни, пише pro-consulting.ua.

Останнє твердження підтверджується досвідом економічно розвинених країн Європи. Наприклад, в Нідерландах один з найбільш вільних ринків землі. 90% сільськогосподарських площ знаходиться в приватній власності. Землю можна купувати без обмежень за розмірами, в тому числі і іноземцям. Ціна за гектар встановлюється на ринковій основі і становить на сьогодні в середньому $64 тисячі. Широко практикується схема залучення коштів в аргобізнес, при якій банк викуповує у власника землю і тут же віддає її йому ж в оренду. Таким чином фермер отримує гроші на організацію ефективного виробництва і після закінчення терміну дії договору має пріоритетне право викупити наділ назад. В результаті, продуктивність сільського господарства Голландії в п'ять разів перевищує середньоєвропейську. Країна, яка займає всього 131 місце в світі за площею, експортує сільськогосподарської продукції приблизно на 100 млрд євро на рік.  

В Україні ж землю сьогодні продають за сірими схемами по 1-1,5 тис. доларів за гектар. За оцінкою Світового Банку, якщо зняти мораторій на ринок землі, то вартість одного гектара відразу складе 3-3,5 тис. Доларів і буде надалі зростати на 25-30% щорічно. Тобто, весь земельний банк України - 42,7 млн га — буде коштувати мінімум 128 млрд доларів. Якщо ж ціна на землю, доросте хоча б до $ 10 тис., Як в зараз в Польщі, то її загальна вартість складе вже понад 420 млрд доларів. Ось такий інвестиційний потенціал ховається за греблею мораторію на землю, але, як і справжню греблю, прибирати мораторій потрібно обережно, щоб не допустити катаклізмів і хаосу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Одещині продається елеватор потужністю 54,5 тис тонн

До об’єкту підведена залізнична гілка. Елеватор складається з 23 підлогових складів, пише agro-yug.com.ua.

Площа території складає 11,2 га. По периметру встановлено огорожу з підключенням сучасного відеоспостереження, є КПП і охорона.

На території елеватора розташовані чотири сушарки, пробовідбірник власний автопарк і сертифікована лабораторія. Елеватор повністю укомплектований усім необхідним для роботи.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview