На Закарпатті зібрали урожай екзотичного ківі
В ужгородця Генріха Стратона на подвір’ї замість винограду в’ється екзотичний фрукт – ківі. Разом з батьком 25 років тому почали вирощувати власний сорт, який на сьогодні є єдиним в Україні, що витримує морози до 30 градусів Цельсія, пише uzhinform
Українські яблука жителі країн Азії вважають найсолодшими
Фермерське господарство «Гадз», що у Бучачі, є одним із лідерів виробництва фруктів в Україні. Сади підприємства займають площу 600 гектарів. Вирощують понад півсотні сортів яблук, груш та слив. Господарство щорічно проходить міжнародну сертифікацію «Global GAP», яка підтверджує якість та безпечність продукції, – розповідає директор з садівництва фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник, пише gazeta-misto.te.ua.
"Цьогоріч у вересні господарство взяло участь у найбільшій фруктовій виставці світу «ASIA FRUIT LOGISTICA», яка відбулася у Гонконгу. Там нашими яблуками зацікавились представники країн Китаю, Індії, Малайзії, Пакистану, В’єтнаму та Індонезії. Ми вже досить давно співпрацюємо з європейськими країнами, зокрема, зі Швецією і Норвегією. Туди вже відправлені перші партії продукції, а також підписані попередні контракти щодо співпраці протягом цілого року. Загалом, 50 відсотків вирощених на Тернопільщині яблук ми цьогоріч експортуємо, – розповідає Тарас Мельник.
Аби українські яблука потрапили на прилавки закордонних супермаркетів, вони проходять суворий контроль. Спеціальний апарат сканує кожен плід та калібрує його. Найменша подряпина – брак. Після сортування бучацькі яблука зберігають у холодильних складах, що дає змогу покупцям отримувати яблука протягом року.
Як фермери годують мігруючих пеліканів
Перелітаючи на зимівлю з берегів Чорного моря в південний Судан, пелікани роблять перепочинок в Ізраїлі.
У пошуках їжі вони завдають чималої шкоди місцевим рибним господарствам.
Щоб убезпечити свої водосховища, фермери годують мігруючих пеліканів. Яскраве видовище приваблює натовпи туристів, пише Урядовий Кур’єр.
Як працює єдина форелева ферма в Запорізькій області
Майже у 19 кілометрах від Запоріжжя розкинулася екологічно чиста форелева ферма, до речі, єдина в Запорізькій області.
В рік тут продають близько 10 тонн риби. Як там все працює і що форель забула в Запорізькій області дивіться у сюжеті.
Новий експорт України: устриці, равлики, чорна ікра і мармурова яловичина
В ставках поблизу ТЕЦ, усього в декількох км від столиці прямо в воді плавають мільйони гривень.
В занедбане рибгосподарство вдихнули нове життя. Тут вирощували: осетрових, коропових і навіть форель. Однак, нові власники ставку зробили на цар-рибу – осетрових, повідомляють ФактиICTV
Сучасні технології дозволяють самку риби залишати живою та неушкодженою. Видобуток ікри взагалі більше схожий на справжні пологи. Навіть ультразвукову діагностику використовують.
На заході України, у Львівській області вирішили вирощувати ще екзотичніший продукт – равликів. Це звісно, не жаби, яких ще за так званого совка експортували до Франції, але теж вражає.
За сезон, з травня по жовтень збирають до 10 тон вже готових до продажу равликів. Ці молюски зовсім невибагливі. Корм раз на день, і захист від сонця. От і всі умови.
Ймовірно, саме через це равлики першими з продуктів лакшері-сегменту, тобто, предметів роскоші, і стали експортуватись до Європи.
Україна відносно нещодавно почала експортувати равлики, та інші екзотичні види продукції.
5 найбільших равликових господарств України сумарно поставили на експорт понад 350 тон цього молюска, а це $350 тис. Хоча для світового ринку – це копійки. Втім, виробники твердять, це тільки початок.
В чорноікорному бізнесі теж далекоглядні плани. Головне, що гальмує у реалізації далекоглядних планів – сама природа. Від малька до першої ікри повинно пройти мінімум 6 років.
Однак, попри довгий процес вирощування, падіння економіки України на бізнес не впливає. Та і для тих, хто постійно споживає чорну ікру, криза не страшна. Мрія вартістю 3 тис грн за 100 гр.
Є ще один продукт, вироблений в Україні, з розряду екзотики, котрий цілком міг би зайняти місце на світовому ринку. Один з найбільших експортерів устриці в Україні Сергій Стахов впевнений, вирощувати устрицю у нас можливо, але дуже затратно.
Вода в таких басейнах повинна циркулювати цілодобово. Обов’язкове охолодження і насичення фітопланктоном. В якому живе більше 80 видів корисних морських бактерій.
Та смакові вподобання українців далекі від заморських дивацтв сильних світу цього. Так, у Львові устричний бізнес не пішов. Але в столиці культура споживання морських молюсків робить цілком впевнені кроки. Головне – правильно подати.
Один з найвідоміших рестораторів країни Дмитро Борисов українську устрицю в своїх ресторанах подає давно. Улюблений смаколик французів та італійців – равлики, і на Галичині пішло на ура. Кажуть, вся справа в соусі.
Ціна кусається, але і в Європі це коштує дуже недешево. Там і звичні для нас продукти, такі, наприклад, як білі гриби, можуть коштувати стільки, як наша місячна зарплатня.
Ще один делікатес – мраморна яловичина. В світі їдять більше американську мраморову яловичину, яка магетонами робится і по всьому світу розпродається. В Україні її вирощують на Черкащіні.
Єдине проблема для виходу на експорт – маленькі об’єми виробництва. Оскільки якість вже дуже високого рівня.
Ветеран АТО збудував успішний бізнес на равликах
Слимаків успішно почав розводити 36-річний ветеран АТО. Боєць воював у 72-й бригаді. З пораненнями й контузією повернувся додому і вирішив щось робити, аби не втратити глузд. Тоді й виникла ідея розводити равликів. Тепер має замовлення і в Україні, і навіть з-за кордону, йдеться у сюжеті ТСН.