174499

На Запоріжжі власник зерносховища сплатить два мільйони гривень штрафу

Про це повідомили у ГУ Держпраці в Запорізькій області, передає Depo.

На підприємця без укладення з ними трудових договорів працювали 13 робітників. Окрім використання незадекларованої праці, роботодавець припустився низки інших порушень трудового законодавства.

За результатами контрольного заходу до підприємця застосують фінансові санкції на загальну суму майже 2 млн. грн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Сімейна ферма заробляє на курях 100 тис. грн прибутку за рік

Про це розповів Петро Багачевич, експерт з фінансування аграрного сектору IFC, пише agroday.com.ua

За його розрахунками, мала сімейна ферма зі 100 га землі може стабільно вирощувати для продажу 350 органічних курей щомісяця. Це 4200 голів реалізації на рік.

За них можна виручити приблизно 0,5 млн грн. Річний прибуток складе 17-20% від цього доходу, тобто приблизно 85-100 тис. грн.

«Це та сума, яка лишиться у ферми на розвиток. Уже після вирахувань на оплату праці (до 100 тис. грн), ремонт обладнання, корми тощо», — пояснює Багачевич.

Звісно, органічне виробництво має більші витрати, особливо на старті, коли треба підготувати ґрунт для вирощування кормової бази, отримати органічні сертифікати тощо. Але і ціна реалізації такої продукції теж вища.

«Органічний продукт – не масовий. Попит на нього зростає, тому проблем з реалізацією немає», — зазначає експерт IFC.

Окрім того, маючи до 20% маржі та офіційно зареєстроване виробництво фермер може взяти у банку кредит на розвиток. За рахунок цих коштів — наростити стадо, найняти більше працівників, покращити виробничі процеси, розвивати канали продажу, а отже створити передумови для отримання ще вищих прибутків, підсумував він.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Контрабандна російська ікра заполонила вітчизняний ринок

Про це розповів  директор Асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів» Дмитро Загуменний, в інтерв’ю для Agravery.com.

Він зауважив, що ця продукція потрапила сюди лише контрабандним шляхом. «Прогнозую, що найближчими місяцями кількість пропозицій червоної ікри з РФ суттєво зростатиме, якщо правоохоронні органи — СБУ, Державна прикордонна служба України, ДФС, МВС, не посилять заходи для потрапляння на територію України рибної продукції російського походження», — відзначив Дмитро Загуменний.

Він також наголосив на тому, що якщо ж держава не в змозі виконати рішення уряду та зупинити ввезення червоної ікри з Росії, тоді краще зняти цю заборону на її імпорт і нехай компанії її імпортують легально, сплачуючи всі податки та мита, наповнюючи бюджет.

Нагадаємо, у зв’язку з введенням урядом Російської Федерації в дію рішення щодо заборони ввезення на митну територію Російської Федерації товарів сільськогосподарського призначення, продукції та сировини, що походять з України, як контрзахід Кабінет Міністрів України прийняв 30 грудня 2015 року постанову № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації». До цих товарів віднесена риба (код 03 УКТЗЕД) та ікра (код 1604 УКТЗЕД - готова або консервована риба; ікра осетрових (чорна ікра) та ікра інших риб).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Чому фермери масово відмовляються від вирощування малини

Про це під час сесії Волинської облради повідомив депутат Анатолій Грицюк, пише volynua.com.

За його словами, на Волині склалася катастрофічна ситуація у секторі ягідництва, якою має зайнятися Антимонопольний комітет.

«Хотів би звернути увагу на змову заготівельників, які цього року різко опустили ціну на ягоди. Вважаю, що антимонопольний комітет має втрутитися у цю проблему. Потрібна державна підтримка, адже люди масово відмовляються від вирощування ягід. Вартість малини впала до 10 – 12 грн. Селяни масово викорчовують саджанці малини, оскільки вирощувати її стало нерентабельно. В нас і так люди мігрують у Польщу на заробітки. Це катастрофа. Потрібно залучати інвесторів у цю галузь, яка є доволі перспективна», – зазначив депутат.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Українцям радять не купувати “масло” по 11 гривень та “білу воду” під метро

Такі поради пролунали від експертів під час круглого столу на тему безпеки харчових продуктів, повідомляє Укрінформ.

"Коли ми говоримо про загальні рекомендації для споживача, перша і основна - споживачеві слід бути пильним. Треба уважно перечитати інформацію, яка нанесена (на пакування - ред.). Якщо візуально здається, що це масло, але при прочитанні виявиться, що там основні - жири, то це, в кращому випадку, спред. Треба стежити за ціною, і якщо зустрічаєте в супермаркеті масло по 11 грн, подумайте, чи варто вірити, що це масло", - сказав Микола Мороз, генеральний директор директорату з безпечності та якості харчових продуктів Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: Тіньові надої: в Україні фальсифікують до 25% молочної продукції

Він додав, що якщо хтось біля станції метро о 17-ій годині бачить домашнє молоко, яке простояло цілий день і не скисло, то теж варто задуматися.

"І останнє - це не боятися відстоювати свої права, звертатися зі скаргою в Держпродспоживслужбу. На даний час мораторію (на перевірку - ред.) немає, окремих дозволів не потрібно, досить швидко буде проведено перевірку. Таким чином ви захищаєте не лише себе, а й інших споживачів. Тому що вони (служби - ред.) оперативно реагують на цю інформацію", - підкреслив Мороз.

За словами голови Громадської ради при Держпродспоживслужбі України Віталія Башинського, більшість країн світу вже зрозуміли, що боротися з фальсифікатом краще за все, навчаючи споживача, оскільки якщо він не хоче голосувати за якогось виробника своїми грошима, то той просто зникне.

"Тому потрібно читати інформацію на пакуванні для того, щоб зрозуміти вміст продукту. Ви перш за все повинні знати, що держава здатна перевірити те, що там написано. По-друге, якщо ви бачите, що люди беруть цей продукт, вони за нього вже проголосували. Отже, вибирайте те, що люди вибирають, навіть якщо ви не в своїй країні, бо там, де їдять місцеві, завжди готують краще, ніж там, де їдять туристи", - порадив Башинський.

Читайте також: Українці втрачають довіру до молочних продуктів промислового виробництва

Він також вважає, що орієнтуватися треба на ті торговельні мережі, де система контролю вища, ніж в інших продавців.

"На сьогодні репутаційна відповідальність у деяких торговельних мережах ще збережена, і вони роблять свої внутрішні перевірки", - поінформував експерт.

Щодо стихійної торгівлі, то Башинський називає її катастрофою.

"Я - ветеринарний лікар. І скажу, що в трьох випадках з 10 я бачу, що біля зупинок метро продають м'ясо тварин, які загинули своєю смертю. Також не купуйте "білу воду" біля метро, бо її не можна назвати молоком. Не купуйте сир, бо він може містити значний відсоток соди - аби не прокис. Ні в якому разі не купуйте продуктів у стихійних місцях торгівлі", - закликав фахівець.

За його словами, для цього є спеціальні місця, зокрема агропродовольчі ринки, де принаймні є лабораторія ветсанекспертизи.

 

Україна йде на рекорд з експорту курятини

Такими прогнозами поділився Сергій Карпенко, генеральний директор Спілки птахівників України, пише Інфоіндустрія.

В 2017 році спостерігається зростання промислового виробництво м’яса бройлерів на 3,3% або на 30 000 тонн., а за 7 місяців 2018 року виробництво в с/г підприємствах зросло на 5,6%.

Було експортовано рекордну кількість м’яса птиці в 2017 році: 270 000 тонн. В 2018 році цей показник сягне позначки в 290 000 тонн. Поряд із збільшенням експорту спостерігається тенденція до збільшення імпорту в Україну м’яса птиці. В минулому році імпортовано 116 000 тонн, а в поточному очікується на рівня 130 000 тонн.

Протягом 2017 року в ЄС було експортовано 66,7 тис. тонн м’яса птиці і м’ясних продуктів. Україна займає 3-є місце серед всіх країн, які експортують в країни Європейського Союзу.

Споживання яєць у 2017 році складало 247 штук на людину. У 2018 році прогнозується збільшення споживання яєць до 254 штук на людину».

Ваш вибір 'Подобається'.