178171

На зростанні ціни на грушу в Україні заробляють не фермери, а імпортери

Вітчизняні фермери в переважній кількості зберігають грушу максимум до грудня, а вже з Нового року пропозиція на ринку формується імпортною грушею. Ситуація на ринку не змінилась навіть після суттєвого подорожчання імпортних груш в 2014 році, в зв’язку із девальвацією гривні, пише Інфо-Шувар.

«Подорожчання імпортної груші, звичайно, вплинуло на її попит – в порівнянні з сезоном 2014/15 років, сьогодні ми імпортуємо вдвічі менше груш. Останні чотири сезони ціни на ринку незмінно починають зростати в листопаді, з жовтня по квітень груша в Україні дорожчає мінімум в 2-2,5 рази. Але, на цьому зростанні заробляють тільки імпортери, українська груша, як і раніше, присутня на ринку максимум до грудня», - розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Як повідомила пані Гетьман, три роки тому українські фермери дійсно почали цікавитись вирощуванням груш, адже ціни, особливо в другій половині сезону, досить привабливі. Але, технологія вирощування і зберігання груш відрізняється від тієї, що використовується для яблука. Більшість українських фермерів взагалі не мали досвіду у вирощуванні і зберіганні груш, тому, зіткнулись із великою кількістю проблем. Саме через це, до цих пір знайти на ринку українські груші задовільної якості в другій половині сезону досить складно, зберігають груші після Нового року поодинокі українські господарства.

Втім, експерт впевнена, що українські фермери будуть більше інвестувати в грушеві сади найближчими роками. Цей сегмент виглядає набагато привабливішим, ніж вирощування яблука, ціни на яке сьогодні впали до критично низького рівня і їх суттєве зростання в другій половині сезону виглядає малоймовірним. За даними «Інфо- Шувар», сьогодні на найбільшом в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» вітчизняні груші пропонуються від 8 грн/кг (0,25 EUR/кг) до 27 грн/кг  (0,83 EUR/кг), в залежності від якості та сорту. Відбірна імпортна груша на гуртових ринках коштує 30-40 грн/кг  (0,93-1,24 EUR/кг). Слід зазначити, що в порівнянні з минулим роком ціни на якісні груші знизились лише на 30% , тоді, як ціни на яблука за рік впали у 2-2,5 рази.

Обсяги фальсифікату вершкового масла в Україні шокують

Головні управління Держпродспоживслужби в областях та м. Києві впродовж 9 місяців поточного року в ході моніторингових досліджень на предмет дотримання законодавства під час обігу та реалізації солодковершкового масла в закладах торгівлі, громадського харчування та інших об’єктах встановлено 513 випадків порушень.

Із них 185 випадках обіг масла на об’єктах роздрібної торгівлі було припинено. У 463 випадках було прийнято рішення або складено припис щодо відкликання або знищення харчових продуктів. За порушення вимог «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» до адміністративної відповідальності притягнуто 101 особа.

Читайте також: Скільки фальсифікованої молочної продукції в Україні

Впродовж останніх 2-х місяців із метою реагування на інформацію, надану громадськими організаціями щодо про фактів фальсифікації традиційних молочних продуктів, здійснено 37 перевірок, в рамках яких встановлено 24 випадки порушень. За результатами встановлених невідповідностей державними інспекторами ветеринарної медицини у 20 випадках склали приписи про відкликання, вилучення з обігу харчових продуктів. На чотири підприємства винесено постанови про порушення законодавства про харчові продукти та стягнуто штраф на загальну суму 167,6 тис. грн.

Згідно з Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів щодо споживчих властивостей, відноситься до неякісної та небезпечної. Саме власник продукції зобов'язаний вилучити з обігу неякісну та небезпечну продукцію, привести її, при можливості, у відповідність до вимог відповідних нормативно-правових актів і нормативних документів або забезпечити її переробку, утилізацію чи знищення.

Читайте також: На Кіровоградщині виявили фальсифіковане масло

Вилучена з обігу неякісна та небезпечна продукція повинна зберігатися власником у належно обладнаних і опломбованих (опечатаних) приміщеннях.

Головні державні інспектори, головні державні ветеринарні інспектори приймають рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів лише якщо таке виробництво та/або обіг становлять загрозу для життя та/або здоров’я людини та/або тварини. Рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів обмежує відповідну господарську діяльність лише в частині, що є необхідною та достатньою для усунення загрози для життя та/або здоров’я людини та/або тварини, та має визначати, який конкретний вид діяльності та з використанням якої потужності (її частини) підлягає тимчасовому припиненню.

Держпродспоживслужба закликає громадян у разі виникнення підозри на фальсифікацію продукції звертатися до Служби із скаргою для вжиття заходів та проведення позапланової перевірки.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Переробна галузь повинна розвиватися не за рахунок зниження аграрного потенціалу

Про це  заявила Марія Колесник, заступник директора компанії ProAgro Group, передає Depo.ua.

"Переробна галузь повинна розвиватися не за рахунок зниження аграрного потенціалу. Ми повинні розвивати переробку, але не можемо говорити, що не повинні експортувати зерно. Ті ж Сполучені Штати або Європейський союз - є лідерами на експортному ринку зерна. Для них розвинений агросектор - не погано . Просто додатково ми повинні вкладати кошти в переробну галузь і, відповідно, реалізувати наші продукти на ринках не B2B ("Бізнес для бізнесу", - ред.), а продавати кінцевому споживачеві", - зазначила вона.

Крім того, Колесник додала, що продавати товари кінцевому споживачеві набагато складніше, тому що там більш жорсткі вимоги. "В першу чергу, вимоги до якості. Більш складні питання маркетингу. У тому ж ЄС ніхто не чекає на полицях українські товари. І для виходу в ту чи іншу країну з товаром для кінцевого споживача потрібен бренд", - додала експерт.

"Це питання якості та сталості якості, щоб партії не змінювалися. Потрібно гарантувати, що торгові мережі будуть отримувати однакову кількість з певною періодичністю, як прописано в контракті, і з гарантовано однаковою якістю. Якщо десь на вашому виробництві виникла якась проблема - це ваша проблема", - резюмувала Колесник.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

ТОП-10 найбагатших агробізнесменів України

Журнал Новое время спільно з інвесткомпанією Dragon Capital склали рейтинг ТОП-100 найбагатших українців.

У ТОП-10 найбагатших агробізнесменів України увійшли:

  1. Власник корпорації Roshen Петро Порошенко - $1.100 млн ( +10 % в порівнянні з 2017 р);
  2. Генеральний директор компанії «Миронівський Хлібопродукт» Юрій Косюк - $908 млн (+ 31%);
  3. Засновники «Епіцентр К» і  «Агрохолдингу 2012»  Олександр  і Галина Гереги — $843 млн (+ 22%);
  4. Генеральний директор компанії  «НІБУЛОН»  Олексій Вадатурський — $549 млн (-6%);
  5. Голова ради директорів компанії  «Кернел»  Андрій Веревський  і Руслан Веревський — $420 млн (-6%);
  6. Бенефіціар Cascade Investment Fund  Віталій Хомутинник  — $390 млн (+45%);
  7. Генеральний директор  Fozzy Group  Володимир Костельман — $ 269 млн (+18%);
  8. Власник компанії ТАС («ТАС АГРО»)  Сергій Тігіпко  — $223 млн (-3%);
  9. Віталій Гайдук, «Українська молочна компанія» — $123 млн (+ 44%);
  10. Співвласники Fozzy Group Олег Сотников та Роман Чигир — $121 млн (+18%);

Джерело: agravery.com

Вантаж із живими вівцями в порту Чорноморськ буде утилізований

У зв’язку із широким суспільним резонансом Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надає роз’яснення щодо статусу вантажу ТОВ «УКРАНІКСАР» вівці (УКТЕЗД 0104) в кількості 300 голів, який був затриманий Одеською регіональною службою державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні на транспорті.

6.10.2018 р. вантаж перетнув державний кордон України в режимі «експорт» до Туреччини в зоні обслуговування прикордонного інспекційного пункту ветеринарної медицини № 9 (5 термінал морського торгового порту «Чорноморськ»).

12.10.2018 тварини в кількості 300 голів було повернуто в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий.

Офіційні органи Туреччини не надали інформації щодо причин повернення даних тварин.

Читайте також: Без їжі та води: у порту «Чорноморськ» майже два тижні простоює фура з 300 вівцями, половина з яких вже загинули

Держпродспоживслужба направила нотифікацію до компетентного органу Туреччини щодо надання роз’яснень причин неприйняття товару та звернулася з проханням вжити заходи для запобігання виникнення в подальшому подібних необґрунтованих бар’єрів у двосторонній торгівлі.

Відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, таких як ящур, віспа овець та інші.  

В Україні діє заборона на ввезення з Туреччини діє заборона на ввезення сприятливих до вказаних захворювань живих тварин, продукції та сировини з них (рішення Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 14.01.2015 №15-9-1-23/472 та від 30.06.2017 №602-113-18-2571) .

Повернення даного вантажу на територію України є неможливим, зважаючи на загрозу поширення особливо небезпечних хвороб тварин.

При цьому лише 24.10.2018 було отримано звернення керівника ТОВ «УКРАНІКСАР» Севінч О.Я. щодо утилізації повернутих тварин. Зауважимо, що звернення власника вантажу є необхідним процедурним етапом для провадження будь-яких дій із ним

25.10.2018 Перший заступник Голови Держпродспоживслужби відповідно до звернення дав доручення щодо забезпечення ідентифікації вантажу, супроводження під час перевезення тварин з території морського порту до місця утилізації (Тульчинська філія ДП «УКРВЕТСАНЗАВОД»  в Вінницькій області та забезпечення контролю під час його утилізації.

Також з цього приводу 25.10.2018 р. проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чорноморській міській раді Одеської області.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби та інших державних уповноважених органів.

 

 

 

Україна посіла друге місце за площею угідь

Про це повідомляє Економічна правда.

OneSoil використовує алгоритм з використанням штучного інтелекту для аналізу супутникових знімків, щоб детально визначити стан полів, тип вирощуваних культур, а також етап їх визрівання.

У OneSoil Map Україна посідає друге місце за площею угідь після США: 35,9 млн гектарів при 2 млн ділянок.

 
 
На третьому місці розташувалася Франція - в країні 25,7 млн ​​гектарів, поділених на 7 млн ​​ділянок.

В Україні, за даними компанії, найбільш активно площі засівають кукурудзою (14,8 млн га), пшеницею (5,4 млн га) і травою (4 млн га).

За сукупною площею полів лідирує Одеська область (2,4 млн га). Середня площа ділянки - 17,9 га, в той час як найбільше поле досягає 2 тис га.

Також OneSoil Map дозволяє подивитися, як змінювалися поля за останні три роки: з 2016 по 2018 рік. Творці використовували дані Європейського космічного агентства, а також інструментарій від Mapbox, картографічної платформи з відкритим вихідним кодом.

На збір інформації пішло понад три роки, а на візуалізацію - близько шести місяців. Наразі в базу занесені понад 60 млн угідь, система вміє розпізнавати близько 20 видів сільськогосподарських культур.

За словами співзасновника OneSoil Олександра Яковлєва, їх розробка допоможе відстежити глобальні та локальні сільськогосподарські тренди, а також правильно спланувати фермерське господарство.

До 2019 року на карту планують додати дані з Південної Америки та Австралії. До 2020 року в планах OneSoil - охопити весь світ.

Наразі у стартапа понад 20 тисяч клієнтів, з них 1,3 тисячі - на американському ринку, куди компанія вийшла всього місяць тому.

Крім аналітики, OneSoil також продає обладнання для установки на полях (погодні датчики, модеми) і розвиває цифрову платформу для моніторингу та управління фермерськими угіддями.

Ваш вибір 'Подобається'.