170513

НАБУ розслідує афери з продажу зерна і карбаміду

У НАБУ розслідують афери чиновників Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) і підконтрольного йому ДП "СЕТАМ" у зв'язку з незаконним продажем зерна з елеваторів «Агроінвестгруп» і карбаміду з портових складів у Херсоні і Одеського припортового заводу. Про це пише 368.media посилаючись на матеріали кримінального провадження №42019000000000499 за ч. 2 ст. 364 КК.

Чиновників АРМА і ДП "СЕТАМ" підозрюють у зловживанні владою і змові з підприємцями і працівниками правоохоронних органів. Розслідуються операції з продажу зерна з елеваторів «Агроінвестгруп» — це ТОВ «Березівський елеватор», ЗАТ «Новомиргородський елеватор», ТОВ «Ізмаїльський елеватор», ТОВ «Рауховский елеватор», ТОВ «Заплазський елеватор», ТОВ «Білгород-Дністровський елеватор», ТОВ «Аліягський елеватор», ТОВ «Олексіївський елеватор», ТОВ «Миколаївський елеватор», ТОВ «Новоборовське хлібоприймальне підприємство» та ТОВ «Ера Грейн». Також правоохоронців цікавлять операції з продажу карбаміду, який зберігався на складах ДП «Херсонський морський торговельний порт» і ВАТ «Одеський припортовий завод» за заниженими цінами.

Нагадаємо, що стосується зерна збанкрутілого зі скандалом агрохолдингу «Агроінвестгруп», то його в АРМА продали за заниженою в 10 разів ціною. Домогтися визнання недійсними результатів електронних торгів на "СЕТАМ" поки вдалося фермерському господарству «Дінекс-Агро». Пшеницю і кукурудзу, які фермери зберігали на Ізмаїльському, Білгород-Дністровському та Аліягському елеваторах, в АРМА через ДП "СЕТАМ" продали фірмі «Мегелан плюс», керівником і власником якої значиться Ростислав Бабич із Сумської області, який в 2017 році був підозрюваним у крадіжці автомобіля. Суд визнав продаж зерна незаконним, але це мало що міняє — ТОВ «Мегелан плюс» вже встигло його перепродати.

Розслідування цих афер в НАБУ почали ще в середині червня 2019 року, але до активних дій перейшли тільки в грудні і почали з афери з продажем карбаміду, нагрянув з обшуками до покупця — главі і власнику київського ТОВ «Соіл Компані Лтд» жителеві Чернігівської області Денису Коротенко.

У нього вилучили документальні докази і носії інформації, на яких виявилися відомості про незаконну оборудку з продажу карбаміду: товарно-транспортні накладні, видаткові ордери, акти прийому-передачі, листування і т. п. Як виявилося, Коротенко мав зв'язки з чиновниками АРМА, ОПЗ і Херсонського порту, а також у правоохоронних органах.

Цікаво також, що ТОВ «Соіл Компані Лтд» було створене 1 квітня 2019 року — за п'ять днів до укладення угоди з продажу карбаміду. Крім того, у слідства є підстави вважати, що Коротенко діяв не сам — у ході вивчення вмісту його телефону слідчі виявили листування з невстановленими поки що особами, які давали йому вказівки щодо угод з карбамідом.

З урахуванням того, що вилучені при обшуку гаджети та документи, крім інформації про угоди містять дані про учасників корупційної схеми, 14 січня 2020 року Вищий антикорупційний суд наклав арешт на вилучене у ході обшуку майно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняні елеватори дозволяють зберігати всього до 65% урожаю

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький в Facebook.

"Потужності зі зберігання зерна, на сьогодні, дозволяють зберігати в межах 60-65% зібраного врожаю. Загальна потужність одночасного зберігання зернових, зернобобових та олійних культур - становить 45,4 млн тонн.

Дефіцит на потужності зі зберігання спостерігається у всіх регіонах. У рамках державної програми підтримки с/г виробників у 2019 році за напрямом щодо часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна, держпідтримку отримали 55 сільгосптоваровиробників із 16 регіонів, загальний обсяг компенсації становив понад 526 млн грн. У результаті такої підтримки додатково отримано 61 об’єкт, пропускною спроможністю майже 1 млн тонн, та створено більше 500 робочих місць", - зазначив Тарас Висоцький.

Він додав, що у рамках державної підтримки в 2020 році за напрямком частової компенсації вартості с/г техніки і обладнання передбачається виділити 1 млрд грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Птахівники очікують швидкого відновлення експорту курятини в ЄС

Таку думку у коментарі УНН висловив директор Асоціації “Союз птахівників” Сергій Карпенко.

Карпенко розповів, що позиційний документ щодо перегляду введених ЄК обмежень та взаємного безумовного визнання принципів зонування згідно стандартів Міжнародного протиепізоотичного бюро вже узгоджується.

"Ми сподіваємося, що Європейська комісія перегляне введені обмеження та прийме позитивне рішення щодо застосування принципу зонування щодо України, і протягом найближчого часу відновить імпорт з благополучних щодо пташиного грипу регіонів", - підкреслив Карпенко.

У "Союзі птахівників" вважають, що реакція ЄС на спалах пташиного грипу в Україні могла бути, однак не така жорстока.

"Тим більше, що постійні місії Європейської комісії з оцінки еквівалентності заходів з контролю та ліквідації хвороб птиці були позитивні і українська система визнана еквівалентною вимогам ЄС", - підкреслив Карпенко.

Нагадаємо, спалах пташиного грипу, який, ймовірно, прийшов до України з ЄС став підставою для призупинення ввезення української курятини в європейські країни. Таке рішення Єврокомісія прийняла 22 січня, чим дуже здивувала українських посадовців. У Держпродспоживслужбі пояснили, що між Україною та ЄС були попередні домовленості не перекривати торгівлю через локальні спалахи пташиного грипу, які з початку року були в ЄС, а згодом один випадок був зафіксований і в Україні.

У Міністерстві економічного розвитку заявили, що сподіваються на адекватний діалог, оскільки такі дії ЄС підривають довіру в партнерські відносини між сторонами.

Зазначимо, що через спалах пташиного грипу Держпродспоживслужба застерегла українців від купівлі м'яса птиці на стихійних ринках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Буковині відкрився перший сімейний дендропарк рідкісних та екзотичних дерев

Втілює у життя цей проект звичайний українець Віталій Чинчик разом з родиною – планує закласти великий дендропарк із туристичною інфраструктурою для екологічного відпочинку.

“У нашому дендропарку ростимуть дерева майже ста видів із усього світу, зокрема з Америки, Європи, Японії, Китаю. Є червонокнижні, є досить рідкісні, яких немає навіть у Ботанічному саду ЧНУ. Деякі привозять знайомі, що знають про моє захоплення.

Це не просто дендропарк. Це ціла екосистема з птахами, звірами, травами, квітами. Нічого подібного на Буковині ще немає”, – розповідає Віталій Чинчик.

Щоби не купувати дорогі деревця, господарі почали вирощувати їх самі у трьох розсадниках. У дендропарку вже висадили понад тисячу рідкісних та екзотичних дерев. Планують посадити ще кілька тисяч.

Щоби укріпити круті схили, власники будують підпірні стінки з каменю, садять хвойні дерева. Тут ростуть лавровишні, буки червоні, ведмежа ліщина, кедри карпатські, сосна чорна, модрина японська, платани, їстівні каштани, кавові дерева. Є навіть ціла бузкова алея.

“Влітку тут справжній рай: бродять чаплі, бігають зайці та лисиці, стрибають білки, на Дністрі плавають качки. У цьому гайку ростуть маслюки. Цей старенький будиночок хочу зберегти, покрити його дранкою. На цій ділянці плануємо обладнати кемпінг для тих, хто хоче жити в наметах”, – ділиться планами господар.

“Якби я був бізнесменом, то ніколи не взявся би за цей проект, бо він матеріально невигідний з нашою інфраструктурою, дорогами, ментальністю людей. Можливо, в Європі через років 20 можна було би отримувати якісь прибутки. Я просто це люблю, живу цим. Хочеться зробити багато, але не вистачає часу”, – зізнався пан Віталій.

 

Джерело: SEEDS.org.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В уряді пообіцяли звіт щодо виправданості об'єднання міністерств

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає УНН.

"Ми зараз вивчаємо ситуацію з якістю тих рішень, які були прийняті. Я думаю, найближчі тижні можна очікувати на результати цієї роботи. Ми зараз оцінюємо, яке з цих рішень було виправданим, неправильним, невдалим. Десь щось вдалося об’єднати, і воно добре працює, десь там можливо ще переглянути це рішення. Найближчі тижні, безумовно якісь рішення будуть ухвалені", - сказав Гончарук, відповідаючи на питання, коли в уряді планують завершити реорганізацію міністерств.

Раніше Президент Зеленський натякнув Гончаруку на зміни в уряді і розділення міністерств.

Нагадаємо, об'єднання Міністерства аграрної політики та продовольства і Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) у Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства завершено 26 грудня 2019 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Куряче ембарго" ЄС демонструє слабкість української влади

Європейський Союз, всупереч партнерським домовленостям з Україною, обмежив ввіз української курятини. Такі дії ЄС демонструють слабкість позицій України у міжнародних відносинах, а також повну відсутність політики “економічного націоналізму” всередині країни. Таку думку у коментарі УНН висловив голова асоціації “Аграрний союз України” Геннадій Новіков.

Він нагадав, що понад два роки тому набула чинності Угода про асоціацію України з ЄС. Документ передбачає поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

“Підписуючи Угоду, Україна погоджувалася на все. Забуваючи, іноді, про таке поняття як національний інтерес. Заборона поставок курятини у ЄС — яскравий приклад нашої не стійкої, слабкої позиції, яку ми проявили під час підписання Угоди. І сьогодні наша держава повинна відстояти те, що втратила, хоча може це й було зроблено не навмисно. І мені шкода, що ми вже це не робимо, це питання давно треба було підняти на рівні вищих державних чинів. Вони повинні захистити українського виробника і експортера”, — сказав він.

Європа не вперше ігнорує домовленості з Україною, проводячи політику подвійних стандартів, продовжив експерт. Тим часом Україна жодного разу не дала європейцям належний відпір, додав він.

“Ви відмовтеся від ядерної зброї — а ми гарантуємо вам безпеку, ви воюйте з Росією — а ми „Північний Потік-2“ зробимо. Щодо того, що там (у ЄС, — ред..) діють подвійні стандарти — уже ні в кого немає ніяких ілюзій. Тому треба займати чітку позицію. Озвучити власні інтереси, прописати і захищати їх, а не лишати їх на рівні усних політичних домовленостей.

Нам треба врешті-решт зрозуміти, що у документах, які ми підписуємо з ЄС — ми домовляємося не з друзями, а з конкурентами”, — наголосив Новіков.

Якщо експорт курятини не буде відновлено найближчим часом — Україна понесе суттєві втрати, прогнозує Новіков.

“Рішення ЄС однозначно негативно відіб’ється на доходах наших експортерів. І, відповідно, негативно вдарить по нашому бюджету. Втрати будуть, їх розмір порахувати важко, але вони будуть чималі. Бо що робити із надлишком курятини, яку планували відправити у ЄС? Ким замінити втрачений ринок, масштаби якого дуже великі”, — пояснює фахівець.

Нагадаємо, спалах пташиного грипу, який, ймовірно, прийшов до України з ЄС став підставою для призупинення ввезення української курятини в європейські країни. Таке рішення Єврокомісія прийняла 22 січня, чим дуже здивувала українських посадовців. У Держпродспоживслужбі пояснили, що між Україною та ЄС були попередні домовленості не перекривати торгівлю через локальні спалахи пташиного грипу, які з початку року були в ЄС, а згодом один випадок був зафіксований і в Україні.

У Міністерстві економічного розвитку заявили, що сподіваються на адекватний діалог, оскільки такі дії ЄС підривають довіру в партнерські відносини між сторонами.

Зазначимо, що через спалах пташиного грипу Держпродспоживслужба застерегла українців від купівлі м'яса птиці на стихійних ринках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview