174499

Найбільший український виробник яєць пропустив виплату боргу в $200 млн

Про це йдеться в повідомленні на сайті Лондонської фондової біржі (LSE), пише НВ.

Переговори щодо реструктуризації зі спеціальним комітетом власників єврооблігацій тривають. Деталі переговорів не уточнюються.

Компанія очікує, що будь-яка пропозиція з реструктуризації заборгованості для представлення її кредиторам буде включати запит про реструктуризацію основної суми і відсотків, що підлягають сплаті 29 жовтня 2018 року, на додаток до процентних платежах з терміном погашення 2 травня 2018 року, 30 жовтня 2017 року і 2 травня 2017 року.

Таким чином, облігації не будуть погашені і відповідна виплата процентів не буде здійснена до дати погашення.

Відзначимо, що ще 2015 році Авангард завершив процес реструктуризації облігацій на $200 млн, продовживши термін їх обігу до 29 жовтня 2018 року. Тоді ж було вирішено, що виплата процентного доходу буде здійснюватися раз на півроку - 29 квітня та 29 жовтня.

У комітеті кредиторів представлені власники приблизно 50% облігацій Авангарду і близько 40% UkrLandFarming.

Укрлендфармінг є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

До структури холдингу входять 16 сучасних елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктори, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод із виробництва яєчних продуктів Імперово Фудз, три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Укрлендфармінг є материнською структурою Авангарду.

Авангард - вертикально інтегрований холдинг, що спеціалізується на виробництві яєць і яєчних продуктів, є найбільшим гравцем на українському ринку.

Агрохолдингу належить 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, 3 інкубатори, шість комбікормових заводів, три елеватори, завод з виробництва яєчних продуктів Імперово Фудз. Компанія експортує свою продукцію на ринки Близького Сходу, Африки, Азії, СНД та ЄС. Акції Авангарду у формі глобальних депозитарних розписок торгуються на Лондонській фондовій біржі з травня 2010 року.

Власником агрохолдингів є бізнесмен Олег Бахматюк.

Скандал з вівцями на митниці: Держпродспоживслужба проводить внутрішню перевірку

У зв’язку з поверненням вантажу овець у кількості 300 голів, які були експортовані до Турецької Республіки з Дніпропетровської області, що призвело до виникнення значного суспільного резонансу, та з метою перевірки дотримання вимог Закону України «Про ветеринарну медицину» та Закону України «Про жорстоке поводження з тваринами»  Держпродспоживслужба здійснить перевірку зазначених фактів.

Відповідний наказ № 881 Голова Держпродспоживслужби підписав 29 жовтня 2018 року.

Читайте також: Без їжі та води: у порту «Чорноморськ» майже два тижні простоює фура з 300 вівцями, половина з яких вже загинули

З цією метою створена робота група, яка впродовж двох тижнів повинна забезпечити проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні карантинування та оформлення документів на поголів’я овець, призначеного для експорту до Турецької Республіки, державними органами та установами, що входять до сфери управління Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, вантаж - вівці в кількості 300 голів ТОВ "Украніксар" - 6 жовтня перетнув державний кордон України в режимі "експорт" до Туреччини, а 12 жовтня тварини були повернуті в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий. Офіційні органи Туреччини не надали інформацію про причини повернення цих тварин. Із 300 овець, які пробули два тижні в закритій фурі у Чорноморському порту без їжі і води, загинули 54.

Українці відкривають в Казахстані заводи для переробки російської гречки, яка йде в Україну

Про це повідомляє її корпоративний сайт, пише agroday.com.ua.

«Оліс» створив для казахів підприємство під ключ: спроектував, повністю оснастив його своїм обладнанням, налагодив виробництво і авторський нагляд.

У компанії вже працює один завод в Казахстані — з переробки вівса з лінією виробництва пластівців.

Між тим, Україна імпортує гречку з Казахстану вагонами, причому виробляють її в основному з російської сировини.

Про це говорить Микола Малієнко, голова Міжнародної асоціації виробників і переробників гречки. Не заперечує цього факту і Максим Мартинюк, перший заступник міністра агарної політики і продовольства.

За його словами, Україна купує значні обсяги російської гречки для задоволення потреб внутрішнього ринку. Крупа переробляється в Казахстані, і вже потім надходить на український ринок. Але ембарго на неї держава вводити не буде.

В Україні перероблену в Казахстані російську гречку продають по 10-10,5 грн/кг. правда, такий демпінг протримається недовго попереджає Малієнко. Як тільки імпортери побачать, що в Україні зникло власне виробництво, а це станеться в найближчі роки, ціни піднімуть в 2-3 рази.

Українська курятина в ТОП-3 у ЄС

Про це пише УНН з посиланням на статистичну звітність Європейської комісії.

Таким чином Україна втримала третє місце серед світових експортерів м'яса птиці до країн ЄС. При цьому, лише за рік Україні вдалося збільшити ці показники експорту майже на 70%.

Випереджають Україну Таїланд і Бразилія. З початку року країни експортували 203 тис. тонн і 186 тис. тонн м'яса птиці відповідно. Зростання експорту таїландської курятини до ЄС становило 12,9%, бразильської - впало на 34,1%.

Нагадаємо, Україна у цьому році також потрапила до ТОП-10 найбільших постачальників курятини у світі.

Такий прорив України, природно, стурбував країни-конкуренти, говорить виконавчий директор компанії "Миронівський хлібопродукт" - найбільший експортер України - Юрій Косюк. Утім, збавляти обороти у “МХП” не збираються і обіцяють вирівняти позиції зі світовими гігантами.

"Ми станемо європейськими (еквівалентами) Brasil Foods або Tyson", - заявили в “МХП” британському Financial Times.

Водночас профільні експерти характеризують такі досягнення України і національних виробників як диво, адже економічного пояснення цьому немає, стверджують вони. Річ у тім, що держпідтримка фермерів у ЄС набагато більша, ніж в Україні.

"Якщо подивитися на наш аграрний сектор не зсередини країни, а збоку - він виглядає як диво. Тому що ми з вами умудряємося конкурувати та заробляти, попри те, що у нас держпідтримка дорівнює практично нулю, а у країнах-конкурентах держпідтримка на гектар становить 500 євро", - відзначає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

Херсонщина планує на хробаках заробити мільйони

Як виявилося, це дуже прибутковий бізнес, оскільки черв'яки дуже корисні для фермерського господарства. Тому фермери Херсонщини вирішили їх масово розводити, як для заробітку, так і для екології, пише hs.область.online.

Поки що планується вирощувати черв'яків всього трьох видів — денбробени, старателя і червоного каліфорнійського хробака. Проте всім бажаючим дізнатися побільше, як цим слід займатися і в чому конкретно користь черв'яків, пропонують відвідати консультації.

Черв'яки дуже корисні для підтримки грунту в чистоті, вони також поглинають відходи і, прориваючи грунт, насичують його киснем, що важливо для гарного врожаю.

Але не тільки в цьому їх користь. Черв'яків із задоволенням поїдає домашня птиця, а також риба, а це гарна підмога для всіх господарств, які ведуть подібний вид бізнесу.

Вже декілька ферм по розведенню вермікультури на Херсонщині успішно практикують цю справу, і тепер вони вирішили поділитися своїм досвідом з усіма бажаючими.

Цьогоріч в Україні було повністю втрачено деякі породи свиней

 А деякі породи свиней взагалі втрачаються через спалахи африканської чуми свиней. Про це повідомив член-кореспондент НААН України Інститут свинарства і АПВ НААНУ Микола Березовський, пише agro-yug.com.ua.

За його словами, у 2010 році в Україні було більше 90 племінних заводів – сьогодні вже залишилось десь 48. Тобто, відбулось їх зменшення майже наполовину. В тому числі, кількість племрепродукторів зменшилась в декілька разів – їх залишилось одиниці по областям. Причиною цього явища він називає втрату споживача племінної продукції.

– У нас було раніше 650 спецгоспів з виробництва свинини – це був величезний масив господарств, які споживали продукцію наших племінних заводів. На превеликий жаль, їх сьогодні немає. Залишились одиниці, – говорить експерт.

Крім того, Березовський повідомив, що цього року в Україні було повністю втрачено дві породи свиней.

– На сьогоднішній день я б сказав сталась трагедія з нашою першою вітчизняною породою — миргородська, яку «з’їла» АЧС буквально десь три місяці тому назад. І сьогодні дуже важко знайти і поповнити стада. Раніше зникли племінні репродуктори. І велика чорна порода. Також було в нас два господарства в Донецькій області і Полтавській області. Їх ліквідували. В Полтавській області також була чума, і всі свині загинули. Більше нема цієї породи, – повідомив Микола Березовський.