186395

Найбільший виробник хліба прогнозує зростання цін на продукцію

Про це під час прес-конференції заявив голова правління ПАТ "Київхліб", голова асоціації пекарів Володимир Череда, передають Українські Новини.

"Впродовж певного періоду ціна виросте в межах до 20%. Я думаю, це 2-3 роки", - сказав він.

За його словами, останній перегляд у "Київхлібі" цін був десь 2 місяці тому, і вони виросли тоді на 5%.

Череда зазначає, що середня рентабельність виробництва по компанії знаходиться в межах 7-8%.

За словами представника галузі, на ринку велика кількість підприємств, які працюють на спрощеній системі оподаткування, в умовах чого важко конкурувати.

Він додав, що структура собівартості продукції змінюється несуттєво; до 50% займає борошно. Середній випуск продукції в грошовому обчисленні становить 175 млн гривень у місяць.

Крім Києва та області компанія постачає продукцію і інші регіони, куди відправляється 20% виробленого хліба і 40% продукції тривалого зберігання та кондитерської продукції.

"Плече поставки хлібобулочних виробів - до 300 км, продукція тривалого зберігання і торти - це покриття всієї України", - зазначив голова правління.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Яка заробітна плата в АПК?

Про це повідомляє Держстатистики, пише Аgravery.com

Зазначається, що порівняно із липнем розмір заробітної плати зменшився на 3,1%, а за останні 12 місяців (відносно серпня 2016 року) збільшився на 36,8%.

Реальна заробітна плата у серпні 2017 року порівняно з липнем зменшилася на 3,0%, а відносно серпня 2016 року збільшилася на 17,2%.

Згідно з даними відомства, середня заробітна плата працівників сільського господарства у серпні поточного року склала 5 797 грн, що на 7,9% менше, ніж у липні 2017, але на 48,9% більше, ніж у серпні 2016 року.

Крім того, зарплата працівників сільського господарства за звітний період на 81,1% перевищує рівень мінімальної зарплати, але на 18,5% відстає від середнього рівня по економіці.

Нагадаємо, середня заробітна плата працівників сільського господарства у червні поточного року склала 5 564 грн, що на 47,4% більше, ніж у червні 2016, але на 5,2% менше, ніж у травні поточного року.Пілотні проекти з безпечності молока стартували у 4 областях

Про це повідомив керівник Проекту з безпечності молока САФОЗО Ігор Кравченко на конференції «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні», пише agropolit.com

«Пілотними областями обрано 4 області: Вінницька, Миколаївська, Полтавська і Харківська. В цих областях проект спільно з 10 молокопереробними підприємствами здійснює ряд заходів з метою підвищення безпечності та якості молочної сировини через навчання, тренінги та індивідуальні консультації», —зазначив Кравченко.

Окрім співпраці з виробниками, проект також забезпечить необхідним обладнанням 4 державні лабораторії.

Проект забезпечить 4 державні лабораторії у пілотних областях необхідним обладнанням для впровадження державного контролю безпечності сирого молока на 3 основні показники безпечності: загальне бактеріальне обсіменіння, кількість соматичних клітин та наявність інгібіторів», — наголосив керівник проекту САФОЗО.

Ігор Кравченко також пояснив, що проект тісно співпрацює як з Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, так і виробниками молочної продукції.

"Діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Держпродспоживслужбі, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу доданої вартості, а з іншого, на надання допомоги молокопереробним підприємствам", — підкреслив він.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські судна підозрюють в експорті зерна з Криму

Про це повідомив керівник моніторингової групи, що спостерігає за судноплавством в Чорному морі, Андрій Клименко, пише sevastopolnews.info.


«За нашими даними, які збігаються із спостереженнями наших колег-волонтерів, влітку 2017 року відразу два українських балкера, а на початку вересня ще один, брали участь в організації експорту кримського зерна з півострова», - зазначив Клименко.

За даними моніторингової групи, мова йде про спеціалізовані суда для перевезення вантажів насипом «Святий Петро», «Афіна» і «Аліна». Судна ходять під різними прапорами, але всі належать одеським компаніям. Балкери брали кримське зерно в російських територіальних водах від судів, які виходили з портів Керчі і Севастополя. Крім цих балкерів, за інформацією українських спостерігачів, в експорті зерна з Криму в цьому році також брали участь судна з Туреччини, Румунії, Греції, Лівану та Сирії.

 Рейтинг імпортерів українського цукру

За даними асоціації «Укрцукор», найбільше вітчизняної продукції закупила Шрі-Ланка – 112 200 тонн на $57 млн. Також в трійку лідерів ввійшли Грузія та Туреччина, які закупили 47 900 тонн і 42 500 тонн цукру відповідно.

Значні поставки здійснювались і до африканських країн. Лівія імпортувала цукру на $21 млн, Кот-д’Івуар – $16 млн, Єгипет – $15 млн.

«На світовому ринку спостерігався дефіцит. Саме він стимулював вітчизняних цукроварів експортувати більше, – каже Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу «Укрцукор». – Завдяки рекордним поставкам Україна ввійшла в ТОП-10 світових експортерів цукру. Окрім того, відбулась суттєва переорієнтація збуту – український цукор купували навіть ті країни, які завжди споживали тростинний».

В поточному сезоні, за прогнозами асоціації, експорт солодкого продукту складе 0,5 млн тонн. Виробництво очікується в об’ємі 2 млн тонн.

Джерело: landlord.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Не для Гриця паляниця

За словами виконуючого обов'язки Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка, з початку 2017 року до служби зайнятості ПАТ "Київхліб" надало 211 вакансій, з яких 158 укомплектовані за сприянням служби зайнятості. 

"У нас є позитивний досвід співпраці зі службою зайнятості, коли майбутні співробітники приходять із центрів і залишаються працювати у великому, згуртованому колективі "Київхліб". У колективі працює близько 4 тисяч осіб, і ще залишається багато відкритих вакансій робітничих та інженерно-технічних спеціальностей, таких як: пекарі, тістоміси, комірники, вантажники, водії, фасувальники продукції тощо. Компанія гарантує офіційне працевлаштування згідно із чинним законодавством України, ринкову офіційну заробітну плату, зручний графік роботи, надання спецодягу. Навчання, підвищення кваліфікації, стажування проводиться за рахунок роботодавця. Іногороднім надається безкоштовне ліжко-місце у гуртожитку. Доставка від гуртожитка на виробничий цех здійснюється за рахунок роботодавця" - наголосив голова правління ПАТ"Київхліб" Володимир Череда.

 

Ситуація на ринку праці в столиці лишається складною: за даними Київського міського центру зайнятості, основною проблемою залишається дисбаланс між попитом і пропозицією на робочу силу. На обліку стабільно високою є частка безробітних з вищою освітою (84%), в той час, як в місті зростає попит на робітничі професії. Вихід із ситуації на думку директора Київського міського центру зайнятості Віктора Білича полягає у здійсненні заходів, спрямованих на підняття у суспільстві престижу робітничих професій.

"З цією метою спеціалісти районних центрів зайнятості систематично проводять "Уроки реального трудового життя" з учнівською молоддю. Надають допомогу шкільним психологам, методистам, класним керівникам в організації та проведенні професіографічних екскурсій та зустрічей на підприємствах міста і проводять профдіагностичне тестування".

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для Agroreview