Напередодні запланованого відкриття ринку землі на Prozorro ввели комісію: пояснення Мінекономіки

Напередодні запланованого відкриття ринку землі на Prozorro ввели комісію: пояснення Мінекономіки

З 15 січня 2020 року послуга Prozorro.Продажі стала платною для постачальників і становить 5% від суми по всіх держзакупівлях. Про це були повідомлені учасники системи, але, як відзначають експерти, новина не була широко розтиражована в засобах масової інформації, пише УНІАН.

“Відсьогодні, 15 січня 2020 року, постачальники, які продають свій товар в електронному каталозі Prozorro Market, сплачуватимуть комісію у розмірі 5% від угоди. Упродовж 8 місяців, відколи Prozorro Market розпочав свою роботу у пілоті, плата з бізнесу не стягувалась. Станом на сьогодні сума укладених договорів в каталозі складає понад 9 мільйонів гривень”, – повідомляється на сайті Prozorro. В експертному середовищі обурені введенням нової норми і називають це новим легальним відкатом з бюджетних коштів.

Наголошується, що 5%-ву комісію на Prozorro ввели за кілька тижнів після ліквідації так званих «майданчиків Яценка», які виступали посередниками між оцінювачами нерухомості і Фондом держмайна, отримуючи гроші за внесення даних в базу Фонду.

У свою чергу Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надало роз’яснення щодо інформації про нібито введення комісії в 5% за участь у публічних закупівлях.

“Таке твердження не відповідає дійсності та вводить учасників ринку в оману. Найперше, потрібно наголосити, що системи Prozorro, інструмент допорогових закупівель Prozorro Market та система Prozorro.Продажі – це різні системи. Державне підприємство Prozorro та інструмент Prozorro Market – це сфера державних закупівель, а державне підприємство Prozorro.Продажі відповідає за продаж та оренду державних ресурсів

У неправдивій інформації, що була розповсюджена, мова йде про начебто 5% комісію, що вводиться для усіх закупівель. Насправді, 5% комісії від угоди — це тариф, який від 15 січня діє лише в пілотному проекті допорогових закупівель Prozorro Market. Prozorro Market –  це новий інструмент для закупівель товарів широкого вжитку на невеликі суми (до 200 тис. грн). Інструмент не є обов’язковим для використання замовниками. Зі старту роботи у квітні 2019 року, державні органи замовили в ньому товарів на суму 10 млн грн, що становить менше ніж 0,1% за аналогічний період в системі Prozorro. 

За принципом роботи Prozorro Market є звичайним інтернет-магазином для бюджетних установ і як  будь-який маркетплейс стягує з бізнесу платню за розміщення там товарів. 

До січня 2019 року сервіс був безкоштовним, але для того, щоб була можливість поповнювати асортимент товарів і кваліфіковувати кожного постачальника, а також розвивати інтерфейс та клієнтський сервіс, було введено тариф. Зокрема Центральна закупівельна організація отримує 3%, а електронний майданчик-провайдер послуги – 2%. 

Щодо визначення вартості публічних закупівель. Плата за участь у публічних закупівлях визначається постановою Кабінету Міністрів України. Максимальний розмір платні зараз становить 3400 грн. Саме стільки потрібно сплатити за участь у тендері з очікуваною вартістю від 4 мільйонів гривень. В цілому, розмір тарифів в системі Prozorro становить до 0,1% від очікуваної вартості закупівлі (а не 5%). 

Мінекономіки проведе всебічне вивчення практик щодо розмірів комісій та консультації із ринком та перегляне розмір комісії, що встановлено для інструменту допорогових закупівель Prozorro Market. 

З введенням у дію нової редакцію Закону 19 квітня 2020 року розмір тарифу в Prozorro Market буде вже регулюватися постановою Кабінету міністрів України”, – йдеться у повідомленні відомства. 

Нагадаємо, у вересні минулого року в Мінекономіки заявили, що розглядають електронну систему “Prozorro.Продажі” як ключовий інструмент для забезпечення продажу державних і комунальних земель після запуску ринку землі.

 

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/naperedodni-zaplanovanoho-vidkryttya-rynku-zemli-na-prozorro-vvely-komisiyu-poyasnennya-minekonomiky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати