182818
178171

Нардеп продав ще один хлібокомбінат

Цю інформацію підтвердив голова Наглядової ради інвестфонду "Каскад-Інвест" Анатолій Шахновський.

Він також уточнив, що "Каскад-Інвест" володів Конотопським хлібокомбінатом з 2008 року, пише УНІАН.

Контрольний пакет конотопського підприємства, виручка якого становить 28 млн грн на рік, викупив Володимир Фомінов. Він очолює конотопське ТОВ "Біоконцепт".

Раніше Антимонопольний комітет України дав згоду інвестфонду Віталія Хомутинніка на продаж Дніпровського хлібокомбінату. Компанії UKROAGRO ALLIANCE LTD і KMA GROUP LTD придбали частку в статутному капіталі компанії DNIPRO AGRO ALLIANCE LTD.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні стимулюватимуть розвиток вітчизняного машинобудування для АПК

Зареєстрований в парламенті законопроект №4024а «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» дозволить модернізувати сільгосптехніку на машинобудівних заводах та зробити її дешевшою на 20-30%. Про це пише офіційний портал Верховної Ради України, повідомляє АgroРolit.com.

В пояснювальній записці до законопроекту ідеться, що основними цілями і завданнями його  прийняття є створення законодавчої та нормативно-правової бази для можливості комплексного проведення модернізації на вітчизняних заводах машинобудування для агропромислового комплексу застарілої техніки, залучивши кошти як на державному, так і регіональному рівнях.

"Необхідно покращити ситуацію, яка складається на сьогодні з забезпеченням господарств  мобільними енергетичними засобами, в першу чергу – тракторами, яких в господарювання агропромислового комплексу налічується більше 300 тис. одиниць. Це дозволить значно підвищити рівень технічного оснащення господарств і зменшити середнє  навантаження на 1 трактор, яке на сьогодні складає більше 105 га, в той час як у Канаді – 64 га, у США – менше 38, у Франції – менше 16, а у ФРН та Великобританії – менше 12 гектарів", – вважають автори законопроекту.

Вони зазначають, що відновлена техніка буде на 20-30% дешевшою від аналогічної нової, не поступатиметься їй за технічними характеристиками та буде повністю конкурентоспроможною на ринку.

"В даний час, тракторобудівні підприємства вітчизняного машинобудування для АПК освоїли і поставили на серійне виробництво нові сучасні моделі техніки, які практично не поступаються іноземним аналогам і повністю пристосовані до наших погодно-кліматичних умов. Вони готові розпочати впровадження програм комплексної модернізації і відновлення застарілих машин на своїх підприємствах до рівня тих, що сьогодні серійно виготовляються", – ідеться у пояснювальній записці.

Також повідомляється, що в АПК України працює більше 48 тис. господарств усіх форм власності і господарювання, з яких, за даними  Української Асоціації фермерів та приватних землевласників, близько 40 тис. – це фермерські та приватні господарства.

"За оперативними даними НААНУ та Мінагрополітики, від загальної кількості техніки, що ними експлуатується, 60-70% практично відпрацювала амортизаційні терміни, морально і фізично застаріла та потребує заміни", – зазначають автори законопроекту.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Агрометеорологічні умови сприятливі для посівної

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

З часу відновлення озимими активної весняної вегетації (2-4 квітня), яка почалася на 10 - 14 діб пізніше середніх багаторічних строків, зберігалася підвищена температура повітря і почалося інтенсивне нарощування рослинами вегетативної маси, а також прискорилися процеси їх розвитку. В першу чергу, це відображається на посівах озимої пшениці ранніх строків сівби після кращих і удобрених попередників, яка ще перед зимівлею відрізнялася добре розвиненою кореневою системою, здатною ефективно використовувати поживні речовини та вологу з ґрунту.

В цілому, стан посівів озимих зернових культур в усіх регіонах переважно добрий та задовільний.

Продовжується посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Погодні умови змусили сільгоспвиробників і приступити до сівби пізніх кормових і технічних культур. На думку вчених, роботи в цьому році необхідно провести в стислі терміни, бажано до 25 квітня.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Миколаївщині запустили зрошувальну систему для двох областей

На Миколаївщині запустили  Інгулецьку зрошувальну систему, яка має велике значення для Снігурівського і Вітовського районів області, а також Білозерського району сусідньої Херсонщини.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат Ігор Бриченко, пише inshe.tv.

Завдяки діяльності зрошувальної системи забезпечується подача води окремим водним господарствам Миколаївщини, ведеться контроль якості води і забезпечується наповнення водних артерій двох областей.

Як зазначив нардеп, свою історію Інгулецька зрошувальна система веде з 1985 року і тримає курс на поліпшення та модернізацію. Завдяки цьому у фермерів областей є можливість вирощувати трудомісткі овочеві та інші культури, що актуально для Півдня України з його посушливим кліматом і зоною ризикованого землеробства.У "Нашої Ряби" з'явилися нові конкуренти на купівлю французької птахофабрики

В господарський суд Ренна станом на 21 квітня було подано 8 пропозицій про придбання компанії Doux. Про це пише Delo.UA.

Рішення очікується 18 травня.

У додаток до вже відомої спільної заявки групи LDC, саудівської компанії Al-Munajem і Les Volailles de Plouray, а також української МХП, з'явилося ще 4 пропозиції.

Це, зокрема, британська компанія Chesterfield Poultry, виробник халяльного м'яса курки, яка серед іншого пропонує взяти на себе бійню в Шантонне з її 145 співробітниками.

Також була подана спільна заявка Yer Breizh, в яку увійдуть LDC, регіон Бретань, діючий акціонер Doux — Terrena, компанії Triskalia і Al-Munajem. Ця пропозиція вирізняється тим, що спільна заявка охоплює племінні ферми, інкубаторій La Harmoye в Кот-д Арморе, ділянку Bannalec в Фіністері, в загальній складності 97 співробітників.

Серед нових претендентів також німецька компанія Saria і французька група Foch Investissement.

Відзначається, що заявка МХП не змінилася.

Нагадаємо, агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" готовий інвестувати 76 млн євро на часткове відновлення збиткової Doux Group. Про це повідомили в прес-службі агрохолдингу.

За інформацією прес-служби, в даний час французький виробник курятини LDC і український агрохолдинг МХП одночасно ведуть переговори щодо купівлі французької компанії з переробки харчових продуктів Doux.

У МХП вказали, що подали "обов'язкову пропозицію для часткового відновлення" Doux. Зокрема, агрохолдинг пропонує інвестувати 76 млн євро в будівництво нового заводу в Шатолене протягом двох років і модернізувати інші об'єкти.

Крім того, МХП виявив готовність змінити стратегії, зокрема, відмовитися від виробництва заморожених продуктів на експорт, замінивши їх свіжими для французького ринку.

Як повідомлялося, МХП веде переговори з французьким виробником курятини Doux Group про поглинання. Агрохолдинг 9 березня 2018 року подав у комітет по реструктуризації промисловості Франції (Comité interministériel de restructuration industrielle) документи на відновлення Doux Group. МХП оцінює обсяг необхідних інвестицій для відновлення групи в 150 млн євро, при цьому вимагає, щоб не менше 70 млн євро було компенсовано за рахунок державних субсидій.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Українській біржі «Кернел» став маркет-мейкером по ф’ючерсах «долар – гривня»

На строковому ринку з’явився новий маркет-мейкер – компанія Кернел –  який підтримує двосторонні котирування по ф’ючерсних контрактах на курс долар США – українська гривня з обсягом від $ 1 мільйону в кожну сторону протягом 70% часу основної торгівельної сесії. Про це повідомляє прес-служба «Української біржи», пише landlord.ua.

Згідно інформації, ф’ючерсний контракт на курс долар США – українська гривня – з одного боку дозволяє зняти спекулятивний тиск на валютний ринок, а з іншого боку надає можливість компаніям реального сектору мінімізувати негативний вплив зміни курсу на фінансовий результат діяльності.

«Будучи одним з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції компанія «Кернел» є інноватором в застосуванні фінансових інструментів в своїй економічній діяльності. Я впевнений, що разом з таким партнером ми значно підвищимо ліквідність валютних ф’ючерсів та дамо можливість хеджувати валютні ризики в більших обсягах, що значно підвищить інвестиційну привабливість України» – каже Олег Ткаченко, голова Правління «Української біржі»

Ф’ючерсний контракт на курс долар США – українська гривня було запущено на Українській біржі у 2015 році. Базовим активом є курс долара США по відношенню до української гривні встановлений на день виконання зобов’язань. Контракт є розрахунковим, розрахунки (обмін курсовою різницею) за цим контрактом відбувається у національні валюті – гривні. Використання даного інструменту не обмежується нормами валютного регулювання, що надає можливість хеджування валютних ризиків широкому колу учасників.

Ваш вибір 'Подобається'.