182818
178171

Названі найбільші вітчизняні виробники м'яса

Про це повідомляє Latifundist.com.

Частка «МХП» на ринку становить 45,5%, що більш ніж у 5 разів перевищує частку «Комплексу Агромарс» (8,6%).

У ТОП-5 виробників м'яса увійшли:

1. «Миронівський хлібопродукт» — 45,5%;
2. «Комплекс Агромарс» — 8,6%;
3. «АПК-Інвест» — 5,1%;
4. «Агро-Овен» — 4%;
5. «Птахокомплекс «Дніпровський» («АПГК «Дніпровська») — 4%.

Нагадаємо, що, за даними Держстату, компанії виробники-переробники закінчили 2017 рік з показником 990 тис. т (свіже, охолоджене і заморожене м'ясо птиці, без субпродуктів).

Це найкращий результат з 2003 року. Причому за останні 15 років виробництво м'яса птиці в Україні збільшилася майже в 6 разів.

Ваш вибір 'Цікаво'.


ТОП-10 агрокомпаній по відшкодуванню ПДВ

Теґи: 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної казначейської служби, пише agravery.com.

У ТОП-10 компаній найбільших одержувачів відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за зазначений період увійшли:

  1. «АДМ Трейдинг Україна» —336,92мл  грн;
  2. «Кернел-трейд» — 264,97 млн грн;
  3. Cargill  — 224,89 млн грн;
  4. «ЛДК Україна» — 208,18 млн грн;
  5. «Державна продовольчо-зернова корпорація України»  — 201,41 млн грн;
  6. «Миронівський Хлібопродукт» — 199,99 млн грн;
  7. «НІБУЛОН» — 199,37 млн грн;
  8. Allseeds — 102,74 млн грн;
  9. «Оптімусагро трейд» — 99,39 тис. грн;
  10. Glencore — 98,85 млн грн.
Ваш вибір 'Цікаво'.


Істина у вині

Багато галасу в світі за минулий рік наробили «різнокольорові вина», які дуже сподобалися американцям і європейцям. Пропонуємо вашій увазі винний топ-3, який на думку ELLE стане хітом літа-2018.

Помаранчевий  хіт сезону

Що таке помаранчеве вино і чому навколо нього стільки галасу?

Безперечний хіт в США і Європі, помаранчеве вино, історично починали робити в Грузії ще кілька тисяч років тому. Технологія виробництва тут називається кахетинською, а вино витримують в квеврі (глиняній амфорі). Пізніше воно з'явилося в Італії, потім вже в усій Європі і відносно недавно - в США. Для його виробництва винороби все ще експериментують з місцевими та міжнародними сортами винограду.

Якщо говорити дуже просто, то помаранчеве вино - це насправді біле, зроблене за технологією виробництва червоного. Ось в чому хитрість: білий виноград не відразу пресується, а попередньо настоюється кілька годин на меззі - суміші розчавлених грон. Причому в хід йдуть не тільки ягоди, шкірка і кісточки, а й гребені, що з'єднують плоди, що надає вину терпкості і насиченості. У підсумку смак виходить яскравим: змішання горіхових, медових, фруктових і ялівцевих нот, глибокий і бурштиновий колір.

У минулому році британська преса навіть назвала помаранчеві вина головним напоєм року, і спад їх популярності поки не настав. Їх часто можна знайти у винних картах наймодніших закладів Європи.

В Україні теж є підприємства, що виробляють помаранчеве вино. У мас-маркеті це SHABO (продається воно тільки на заводі, в фірмових магазинах і на фестивалях, а спробувати його в Києві можна в мережі винних барів Like a local's), а серед невеликих виноробств - це «Трипільське нуво».

Спробувати Португалію на смак

Чому зелене вино стало популярнішим за португальський портвейн

Зелене вино - молоде і газоване, хоча, незважаючи на назву, колір у нього аж ніяк не зелений. Португалія славиться експортним портвейном, хоча обсяг його виробництва ледь дотягує до 6% від загальної кількості всього випущеного вина в країні. Не менш цього напою португальці пишаються і своїм національним зеленим вином - винью верде. На його частку припадає значна чверть всієї винної продукції Португалії і 15% площі всіх виноградників.

Вино може бути безбарвним, прозорим, може мати певний відтінок жовтого. Зелене вино - значить ще не дозріле, свіже, молоде. Це фруктове вино легко п'ється, підходить для аперитивів і гармонійно поєднується з легкими закусками: салатами, рибою, морепродуктами, білим м'ясом і багатьма іншими стравами будь-якої кухні світу.

Зелене вино - втілення Португалії. Келих цього свіжого, прохолодного, грайливого напою розповість вам про те, яке тут щедре сонце, який приємний вітер, який приголомшливий запах морського річного повітря на березі. Зараз зелене португальське вино експортується в більш ніж 60 країн світу. Крім місцевих жителів його особливо люблять французи, американці, англійці, німці та шведи.

Смак весни в келиху розе

Рожеві вина для нас не новинка, але вони стабільно зайняли своє особливе місце в серцях українських споживачів. Навесні і влітку ці напої - лідери продажів. Воно й зрозуміло, адже коли за вікном тепло, рожеві вина стають відмінною альтернативою червоним. Їх виробляють з темних сортів винограду, але настоюють менше, від декількох годин до декількох днів, тому вино виходить більш свіжим, з яскраво вираженим ягідним ароматом. Багато українських виноробен ввели в свій асортимент рожеві вина, які радують око яскравим кольором, легким фруктовим запахом і насиченим смаком.



Найбільші покупці українських слив

У 2016 році таких фруктів було експортовано лише 1 тонну на 2,4 тисячі доларів США.

Найбільшим покупцем українських слив у 2017 році стала Польща, куди було поставлено 6,6 тисяч тонн на $5,4 млн. Також цей продукт користувався попитом у Білорусі (705 тонн на $337,5 тис.), Латвії (265 тонн на $121 тис.), Румунії (254 тонни на $210,5 тис.) та в інших країнах.

У 2017 році Україною було імпортовано майже 1 тисячу тонн слив та терену на $905 тисяч. Відповідно, позитивне зовнішньоторговельне сальдо за цією групою склало $5,3 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.


ТОП-5 областей за орендою, емфітевзисом та правом власності земель фермерам

Ці дані наведен у графіці видання AgroPolit.com, розробленій на базі даних, наданих радником міністра МВС та першого віце-прем’єра (з аграрних питань) Михайлом Апостолом.

Згідно із інфографікою, на Вінниччині зафіксовано 2007 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 4.1 тис. га, в оренді - 1.8 млн га, під правом постійного користування - 17 тис. га, під емфітевзисом – 0.1 тис. га.

У Чернігівській області зареєстровано 1154 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 10 тис. га, в оренді - 828 тис. га, під правом постійного користування - 7.9 тис. га.

На Київщині є 2037 господарств, які належать фермерам. Із них у власності перебуває 9.9 тис. га, в оренді - 770 тис. га, під правом постійного користування - 27 тис. га, під емфітевзисом – 3.5 тис. га.

Дніпропетровська область налічує 4130 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 23 тис. га, в оренді - 356 тис. га, під правом постійного користування - 83 тис. га.

Заключає п'ятірку лідерів Кіровоградська область, у якій знаходиться 2524 фермерських господарств. З них у власності перебуває 12 тис. га, в оренді - 336 тис. га, під правом постійного користування - 46 тис. га, під емфітевзисом – 0.6 тис. га.

У даних Мін'юсту вказана розбивка по кількості земельних ділянок, які перебувають у власності тих, чи інших фермерських господарств і вид розпорядження цієї землі.

Згідно із статистикою, у власності перебуває 1,7 млн га, в оренді – 1,1 млн га, під правом постійного користування – 520 тис. га, під емфітевзисом – 280 тис. га.



Рейтинг овочевих культур за темпами приросту валового збору

Теґи: 

Про це розповів Андрій Мокряков, провідний аналітик компанії Pro-Consulting, пише Agravery.com.

За його словами, на сьогоднішній день в Україні виділяється 12 ключових овочевих культур. Це картопля, огірки, помідори, капуста, буряк, морква, цибуля, часник, перець, кабачки, баклажани і гарбуз.

Найбільший приріст показали кабачки, морква і часник. Скорочення спостерігалося в сегменті огірків, помідорів і капусти

«З іншого боку — позитивну динаміку показують сегменти тепличних огірків і помідорів. Кожен з них з 2010 року зріс більш, ніж в два рази, і продовжує рости, оскільки теплиці забезпечують більш одного врожаю в рік, згладжують вплив погодних умов і розтягують сезон для овочівників», — наголосив Мокряков.

Експерт зауважив на ще один сегмент, який показував постійне зростання, — це органічні овочі. Їх вирощування для дрібних фермерів не є значно дорожчим, ніж вирощування звичайних овочів, проте вартість набагато вище.

«Цей тренд продиктований збільшенням попиту на здорове харчування і простежується як в Україні, так і за кордоном. Підприємствам з ліцензією "Органік" набагато простіше налагодити експорт своєї продукції», — наголосив Андрій Мокряков.

На сьогодні за даними профільних асоціацій ємність ринку органічних овочів щорічно зростає на 10-15 відсотків, і станом на 2017 рік становила близько €40 мільйонів.

«Серед галузей, які показали зростання, важливо відзначити значний приріст в сегменті гарбуза. Якраз-таки на нього більше за інших вплинув експортний попит. І мова йде не тільки про гарбузі як плоді, але також і про насіння гарбуза і олію», — підсумував експерт.

Ваш вибір 'Цікаво'.